Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

kameny, pisek... na porad? :(


<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
Kachita
Anonymní





Předmět: kameny, pisek... na porad? :(
PříspěvekPřitlapkováno: 21. 8. 2005 21:01:05
Odpovědět s citátem

zdravim vas vsechny, mam vybornyho rok a pul stareho kocourka.. ale pred mesicem byl na operaci s mocovyma kamenama, pry i piskem.. z rozboru moce nepoznali, o jaky typ kamenu se jedna,proto jsme nedostali zadnou dietu, ale dneska kocourek nemohl curat,hodne tlacil az si vytlacil konecnik a to dost neprijemne, nasledovalo cevkovani, zatlaceni konec.zpatky a potom jeho obsiti (nastesti kocourek spal).. Sad( jsem z toho hrozne spatna.. co bdue nasledovat dal? to se bude cely zivot takhle "jednou za cas" trapit?Sad( moc dekuji za kazdou radu i zkusenost!
Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: Re: kameny, pisek... na porad? :(
PříspěvekPřitlapkováno: 22. 8. 2005 6:42:03
Odpovědět s citátem

Kachita napsal:
zdravim vas vsechny, mam vybornyho rok a pul stareho kocourka.. ale pred mesicem byl na operaci s mocovyma kamenama, pry i piskem.. z rozboru moce nepoznali, o jaky typ kamenu se jedna,proto jsme nedostali zadnou dietu, ale dneska kocourek nemohl curat,hodne tlacil az si vytlacil konecnik a to dost neprijemne, nasledovalo cevkovani, zatlaceni konec.zpatky a potom jeho obsiti (nastesti kocourek spal).. Sad( jsem z toho hrozne spatna.. co bdue nasledovat dal? to se bude cely zivot takhle "jednou za cas" trapit?Sad( moc dekuji za kazdou radu i zkusenost!


No vzhledem k tomu, že struktura a typ kamínků není problém rozeznat pod mikroskopem, nevím, co u vás na veterině vyváděli, protože správné určení typu šutříků a následná léčba zamezí znovu vytváření problémů.
Nejde sice tyto problémy shrnout, ale většinou kočky trpí na struvity - tj. že mají moc zásadité pH moči, ta houstne, začnou se dělat šutříky ... je zapotřebí moč okyselovat, ať už speciální dietou od veterináře, nebo pastou Uropet.
Bez určení typu šutříků je tohle jen střelba od boku, ale pokud vám veterina neurčí typ, tak buď změňte veterinu, nebo zkuste nasadit pastu Uropet.
Nicméně orientačně, abyste zjistila typ, byste si mohla koupit proužky na měření pH moči (krve, bílkovin, glukozy), my kupovali HeptaPhan - stojí ke 200Kč a dle nich poznáte, v jakém rozmezí má pH kočičák - překvapuje mě však, že tento základní poznatek neudělali na veterině, může hodně napovědět o typech šutříků ..... je zapotřebí odchytit moč - bez příměsi kočkolitu a pak otestovat. Kočičí pH by mělo být kolem 6, tj. proužek "moči" by měl zoranžovět.
Jestli máte ještě nějaké dotazy, sem s nimi.
Jinak kočičákovi přeji rychlé vyřešení obtíží, ale pokud máte možnost, změňte veterinu, přístup té vaší je mi dost záhadou Confused

A.
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Kachita
Anonymní





Předmět: Re: kameny, pisek... na porad? :(
PříspěvekPřitlapkováno: 22. 8. 2005 11:39:12
Odpovědět s citátem

dobry den;) dnesmi prisly vysledky z laboratrore z plzne, ale bohuzel se v te moci zadne kameny jiz nevyskytuji (3x se to testovalo), dnes jsme byli nakontrole u naseho doktora a ten mi rekl, ze musi kocour hodne pist a jist a zitra bych mela jit na kontrolu,jenze sem bohuzel mimo..ale co se tyce piti, tak se mu jeste moc nechce, ale sned ted cele rybicky:) prinejhorsim zase zacne pit ze strikacek,ale to ho musi vsechno tak strasne stresovat:( mame pastu Uro pet.. ale nechapu, kdyz v zadnem rozboru moci nenasli kaminky ani pisek,proc se mu to teda vcera ucpalo,to mi nevysvetlil nikdo ze 2 lekaru.. uz mi nezbyva nic jineho nez verit v lepsi zitrky, on je jak moje dite...Sad
Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: Re: kameny, pisek... na porad? :(
PříspěvekPřitlapkováno: 22. 8. 2005 11:55:17
Odpovědět s citátem

No jediné, co mě napadá, ale nikde jsem to nečetla, jako by měl trubici podrážděnou a nateklou, zánět a proto čůrání neprochází. To, že nemá kamínky mě překvapuje .... hm .. a co ledviny? Ty už vyšetřovány byly?
Se zavodňováním stříkačku to zase tragédie není, pořád je to "milejší", než tyhle čůrací obtíže ....

A.
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Kachita
Anonymní





Předmět: Re: kameny, pisek... na porad? :(
PříspěvekPřitlapkováno: 23. 8. 2005 6:40:43
Odpovědět s citátem

ledviny mu vysetrovali aty ma nastesti v poradku.. a az na to ze byl trochu dehydrovanej byl OK... a vcera zacal i pit, cura sice po malu ale asi mu to neni kvuli tem stehum moc prijemne, tak lepsi neco nez nic.. infekce by tam snad byt nemela,kdyz mel antibiotika a ted po cevkovani je taky dostal.. no uvidim,co mi dneska reknou, nastesti se mi dnes udalo volno takze s nim muzu zajet na kontrolu..lepsi dnes nez zitra.. jen me mrzi,ze mi nikdo ze 3 doktoru nebyl schopen rict proc se mu to zase stalo,kdyz kameny by nemel mit.. Rolling Eyes a nas veterinar patri k mistnim spickam,nedam na nej dopustit, vim ze kdybch ho vzala k nam do veterinarni nemocnice tak uz bych ho davno nemela... je to tam jak v koncentraku:(
Odpovědět 
Kachita
Anonymní





Předmět: Re: kameny, pisek... na porad? :(
PříspěvekPřitlapkováno: 24. 8. 2005 16:44:27
Odpovědět s citátem

tak mame zase katetr minimalne do soboty .. a infuze... achjo achjo:( pry se mu u mocovy trubice na konci vytvoril zavit z tech malych neplech jako sou naky supinky a organismy,proto nemohjl curat...dneska pokakal celej stul v ordinaci:) ale meli sme radost...po 2 dnech skoro nezrani... snad aspon ten konecnik bude v poradku..
Odpovědět 
Anonymní






Předmět: Re: kameny, pisek... na porad? :(
PříspěvekPřitlapkováno: 25. 8. 2005 7:38:43
Odpovědět s citátem

Kachita napsal:
tak mame zase katetr minimalne do soboty .. a infuze... achjo achjo:( pry se mu u mocovy trubice na konci vytvoril zavit z tech malych neplech jako sou naky supinky a organismy,proto nemohjl curat...dneska pokakal celej stul v ordinaci:) ale meli sme radost...po 2 dnech skoro nezrani... snad aspon ten konecnik bude v poradku..


Změňte veterináře, měli jsme stejný problém, možná ještě větší.Absolvovali jsme operaci, kocourek měl vývod po dobu než se zahojila močová trubice. Dva roky jsem dodržovala přísnou dietu suché krmení Hills c-d,jsou ještě konzervy , ale ty mu nechutnali.Dávala jsem ještě uropet ma okyselení moče. Dnes kocourek nemá žádné problémy a je to již 5 let.Držím palce Hana.
Odpovědět 
Dido



Založen: 21.02.2005
Příspěvky: 3
Bydliště: Pardubice

Předmět: Močové kameny, písek
PříspěvekPřitlapkováno: 18. 4. 2006 11:18:55
Odpovědět s citátem

U našeho kocoura jméném Kočičák jsem tento problém před léti řešili také.Po kastraci se ve dvou letech toto onemocnění objevilo.Po operaci se v krátké době znovu objevilo.Po mnoha konzultacích s veterinářema jsme nastoupili trend samoléčby.Při prvních náznacích jsme nasadili urologický čaj dobře oslazen a tuto chorobu jsme dostali do snesitelních mezích.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Verunka



Založen: 17.08.2005
Příspěvky: 472
Bydliště: Pelhřimov

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 19. 4. 2006 13:51:17
Odpovědět s citátem

Je mi moc líto kočiček co musejí tyhle problémy zvládnout. A také smekám před jejich páníčky. Je to moc smutné. Chtěla bych se na něco zeptat, mám 6ti měsíčního kocourka (mainská mývalí). Krmím Hills kotěcí + Eucanuba, Acana, Happy cat a Chicopee Urinary health. Dále konzervy a kapsičky. Občas dostane kousek šunky nebo sýru. Ale jen malinko a občas. Chtěla jsem se zeptat, čeho se mám nejvíce vyvarovat a čím mu v tomhle koťátkovském věku co nejvíce pomoci, aby také neměl za čas problémy? Můžu mu v 6ti měsících dávat ten Uropet? A mám už teď dávat granule na okyselení? Nebo až po kastraci? Dávám občas ty chicopee Urinary. Bojím se abych něco nezanedbala.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 19. 4. 2006 14:50:51
Odpovědět s citátem

Současné kvalitní granule už obsahují látky pro udržení správného pH moči, což bývá největší problém s močovými cestami - tvorba struvitů, zásaditých kamínků.
Možná bych nekombinovala příliš typů granulí a dávala jednu značku a po čase třeba vyměnila za jinou, nebo kombinovat max. dva druhy granulí. Každé granule jsou výživně vyvážené, takže kočka rozhodně není o nic ochuzená, pokud dostává jen jeden druh.
Všeobecně platí, že pro udržení zdravého močového traktu je důležité krmit kvalitními krmivy, nedávat lidská jídla, která obsahují sůl, dostatek míst k pití. Občasný kousek šunky či sýra určitě nějaké zásadní problémy nezpůsobí.
Dávat "preventivně" okyselující granule mi přijde nesmyslné, zmiňovala jsem se už v jiném foru tady, že okyselující granule jsou k dostání u veterináře či na předpis od veta, takže by neměly být nasazovány jen tak. Možná časem, po kastraci, můžete začít dávat Uropet.

April
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Verunka



Založen: 17.08.2005
Příspěvky: 472
Bydliště: Pelhřimov

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 20. 4. 2006 6:32:19
Odpovědět s citátem

April děkuji za odpověď. Tyhle Chicopee jsou normálně prodejné, nejsou od veta. Je na nich napsáno Urinary health a paní říkala, že jsou pro kastráty na okyselení moči. Měla jsem je doma ještě po Ozzym, tak jsem mu jich dala pár do misky. Tak je tedy přestanu dávat, myslela jsem, že je to dobré, ale když ne tak pryč s tím. A tu Vaši radu o granulích si vezmu taky k srdci. Začnu krmit jen hills a RC, protože ty má nejradši.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 20. 4. 2006 6:50:38
Odpovědět s citátem

Já s Chicopee granulema do kontaktu nepřišla, takže jsem nevěděla přesně, co jsou zač. Myslím, že to Urinary Health je asi "běžná" složka právě na okyselení moči, ProPlan mají tenhle typ granulí značený jako AfterCare. Ale jsou to granule určené pro kastráty, takže asi je zbytečný jimi krmit kotisko, protože tyhle granule bývají upravovány i z pohledu výživy, obsahují jiné výživné látky než granule kotěcí.

Nechci, aby někdo bral to, co tu píšu za nějakou "svatou pravdu", píšu jen svůj názor na danou věc a každý se tím musí probrat po svém, a proto je to forum, aby se tu vyjádřilo víc lidí - víc hlav víc ví. Wink

April
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Verunka



Založen: 17.08.2005
Příspěvky: 472
Bydliště: Pelhřimov

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 20. 4. 2006 8:43:46
Odpovědět s citátem

Já si nemyslím nic špatného Very Happy , naopak. Jsme ráda, že existuje tohle fóru a tihle všichni super lidičky co se podělí o zkušenosti a poradí. Já timi chicopee nekrmím pořád. Dostal je jen občas přimíchané do jiných granulí a jen trochu.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Escada



Založen: 05.04.2007
Příspěvky: 35
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 7. 10. 2009 21:05:12
Odpovědět s citátem

Dobrý den,
tak už k vám kocouřům struvitovitým patříme i my!!!Bohužel...Chodíme k vetovi na P-2-MVDr. Roman Skala-skvělej-všechno ví,zná a hlavně pěkně vysvětlí!!!Máme struvity-tedy zásaditou moč a při ní tvorbu písku+akutní zánět MM.Nikdy jsem si nemyslela,že zrovna toto budu řešit...Váha v normě,pápá jen to nej,kastrace ve 2 letech-takže jsme se vyvarovali absolutně všech nešvarů....Přesto je máme!!!MVDr. říkal,že když budu mít 20 koček a krmit je budu stejně,bude mít kameny třeba jen 1....Prostě ti co onemocní k tomu mají dispozici....Krmit je preventivně je absolutní nesmysl-kočce,které není třeba okyselovat moč se mohou vytvořit tzv. oxaláty,jejichž léčba je výrazně těžší!!!Je třeba mít rozbor moče a podle hladiny Ph určit typ kamínků.My máme teď Hills S/D-pro akutní obtíže se struvity-nesmí je jíst zdravá kočka-možnost tvorby oxalátů!!!MVDr. říkal,že na 6-8 týdnů a dále Hills C/D cca na 1 rok -jako udržovací.Samozřejmě průběžná kontrola moče...Může se to spravit,anebo také ne...Při opakovaných ucpáních a tvorbě kamenů jest možna amputace penisu-vytahne se tam močová trubice,která se již nebude ucpávat,protože je pružná a kameny projdou...Nebo urostomie-vyvedení moč. trubice na bříško-měl by u obou verzí zachován reflex mikce-neměl by být tedy inkontinentní.Toto je samo řešení při dlouhodobých a velkých obtížích.Výhoda je ,že se neucpe,ale struvity a záněty to nevyléčí.Ale neucpou se moč. cesty,což může mít,když si člověk včas nevšimne i fatální následky...Jediná prevence je mít kočku-těm se kamínky nedělají,nebo když není kastrován,tak obsřikuje-tudíž si stále proplachuje močové cesty....Prostě láska ,péče a hlavně sledovat:(((Pevné nervy vám i kočičkám:)))
_________________
Sil+Zinucha+Enzo+Mufka
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 8. 10. 2009 11:51:15
Odpovědět s citátem

Tak ono to tak úplně tak není-mám nekastrovaného plodného kocoura a měl zánět mm a struvity taky. Značkoval, aby mě na to upozornil. Co jsem ho přeléčila, značkovat přestal. Takže to není jen problém kastrátů.

"Prostě láska ,péče a hlavně sledovat:(((Pevné nervy vám i kočičkám:)))"

s tím nelze než vřele souhlasit Smile Wink
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz


Naposledy upravil tatiana dne 9. 10. 2009 8:37:45, celkově upraveno 1 krát
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Escada



Založen: 05.04.2007
Příspěvky: 35
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 9. 10. 2009 6:35:00
Odpovědět s citátem

koukám,že budeme slovíčkařit...Může se to stát.ale je tam díky značkování větší frekvence proplachu mm,takže to není tak časté.Příště si dám pozor abych nelhala:)))
_________________
Sil+Zinucha+Enzo+Mufka
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Denisar1011



Založen: 06.12.2015
Příspěvky: 3

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 6. 12. 2015 23:56:17
Odpovědět s citátem

Dobrý den kocourek měl včera šílené bolesti. Ma sedm let. Nic nejedl ,nepil a nemohl na záchod. Večer jsem jela k veterináři a on nám řekl,že má ucpanou močovou trubici a musí jí protáhnout. Měl tam nějaké kristalky. Teď má vývod. Čůrá krev a nechce jíst. Vůbec nespím. Pořád ho chodím kontrolovat. Prosím o radu jak do něj dostanu něco k jídlu. Kapačky nejsou řešení na pořád. Sad
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 7. 12. 2015 0:19:42
Odpovědět s citátem

Kocourek má zánět močových cest a struvity nebo oxaláty (to jsou ty krystalky)-to měl ale říct veterinář, měl se na to podívat pod mikroskopem a hned by věděl, jaký typ šutříků to je. Dál měl kocourek dostat léky proti bolesti, rozhodně antibiotika a vy jste měla dostat pro něj veterinární dietu na močové cesty a rady, co s ním dělat. Pokud to tak není, OKAMŽITĚ ZMĚŇTE VETERINÁŘE. Tohle je život ohrožující stav, doopravdy žádná legrace.

Jestli nemáte antibiotika a dietu a ani nevíte, co za kameny kocour má, hned zítra jeďte jinam a tohle všechno chtějte-včetně dietních granulí přímo na ten kocourkův problém-ty by měl mít každý veterinář, protože tohle je hodně časté onemocnění koček, co jsou na granulích. Musíte zajistit, aby kocour pil-uvažte mu silný neslaný vývar z masa a kostí a nabídněte mu to k pití. Pokud to chtít nebude, musíte mu to podávat stříkačkou-tekutiny do něj dostat prostě MUSÍTE za každou cenu. Když nebude pár dní žrát, nic se nestane, jen zhubne, ale pít prostě MUSÍ. Ještě dnes mu dejte stříkačkou nebo na lžíci aspoň vodu. A ohlídejte, jestli čůrá-pokud ne, zítra MUSÍTE na veterinu (jinou než jste byla) na vycévkování-s tímhle fakt není žádná legrace.
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Denisar1011



Založen: 06.12.2015
Příspěvky: 3

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 7. 12. 2015 1:20:46
Odpovědět s citátem

Veterinář mu dal injekce od bolest a s antibiotiky na 12 dníi. Čůrá úplně všude kvůli té cevky.Dostala jsem granule,ale ne a né to do něj dostat. Koupila se mu i pasta,ale pořád nic nejí. Pít pije,ale to podle doktora nestačí. Zítra budou výsledky takže se dozvíme o těch krystalkach. Leží úplně bez života. Nikdo nevi jak do něj něco dostat Sad
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Andrea Klegová



Založen: 20.03.2006
Příspěvky: 135
Bydliště: Nitra, SR

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 14. 10. 2016 8:45:21
Odpovědět s citátem

Mala som kocúra, ktorý bol kastrovaný v 8 mesiacoch a dožil sa 13 rokov bez jedinej komplikácie s kamenmi, alebo pieskom.
Okrem neho mám doma ďalšie mačky a kocúrov a rovnako nijaký problém nemáme. Kastrátov som nikdy nekrmila granulami pre kastrátov.
Okrem kvalitnej konzervovanej stravy majú takmer denne surové krútí stehna. Čo však všetkým - aj nekastrovaným, dávam pravidelne = cca 2-3x za týždeň/1-2ml denne / 1 mačka, , je toto:
http://www.urinal.sk/urinal-sirup/
Pokiaľ viem, dávajú ho aj majitelia mojich odchovov a ani jeden zatial nepísal, žeby mali problémy s močovými cestami, prípadne kamenmi, struvitmi.
Všetky moje odchovy sú kastrované a vo veku od 4 a pol, do 12 rokov.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (26x)
2
Přinesení (13x)
3
Editorial 19. června 2006 (12x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top