Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

alergie na léky?


<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
Ivanka (Toby)



Založen: 22.12.2005
Příspěvky: 46
Bydliště: Praha

Předmět: alergie na léky?
PříspěvekPřitlapkováno: 5. 6. 2006 15:55:05
Odpovědět s citátem

Dobrý den,
byli jsme s kocourkem na veterině, protože mu pořád slzela očička. Doktorka ho prohlédla a řekla, že má poškrábanou rohovku. Dala nám mastičku Opthalmo-framykoin, kterou máme 4x denně mazat obě očička. Ale po té mastičce Tobymu očička spíš zarudnou. Nemůže být na tu mas alergický? Protože když přes noc nemažu, tak ráno má očička v pořádku a po namazání zase zrudnou.
Předem děkuji za odpověď
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Pomněnka



Založen: 12.01.2006
Příspěvky: 137
Bydliště: Ústí nad Labem

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 5. 6. 2006 16:21:46
Odpovědět s citátem

Zdravím, my také užívali Opthalmo-framykoin do očí. Kočička měla prý zánět spojivky, začala mi očičko přivírat. Když jsme dali prvně mastičku, mazat jsme měli každé 4 hodiny, tak po každém namazání se mi zdálo, že se to zhoršilo - očičko zarudlo, ještě víc ho přivírala. Za nějakou hodinu to bylo lepší,ale to už jsme zas mazali a opět! Tak nevím, alergii bych u své kočičky netipovala, bylo to spíše větší podráždění, pokaždé odeznělo. Nakonec léčby měla očičko v pořádku. Pokud se Vám to nezdá, zavolejte na veterinu, jako jsem to udělala já a informujte se na to. Mě řekli, že máme dále užívat, protože se jedná o antibiotika.
Myslím, že to bude dobré, u nás Optalmo-framykoin působil podobně,ale pomohl.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
janča



Založen: 22.09.2004
Příspěvky: 313

Předmět: Re: alergie na léky?
PříspěvekPřitlapkováno: 6. 6. 2006 7:49:44
Odpovědět s citátem

Ivanka (Toby) napsal:
Dobrý den,
byli jsme s kocourkem na veterině, protože mu pořád slzela očička. Doktorka ho prohlédla a řekla, že má poškrábanou rohovku. Dala nám mastičku Opthalmo-framykoin, kterou máme 4x denně mazat obě očička. Ale po té mastičce Tobymu očička spíš zarudnou. Nemůže být na tu mas alergický? Protože když přes noc nemažu, tak ráno má očička v pořádku a po namazání zase zrudnou.
Předem děkuji za odpověď


Alergie na O-Framykoin samozřejmě může existovat, u lidí je poměrně častá. Ani to nemusí být alergie na samotný Framykoin ,ale spíš na masťový zádklad. Pokud není na rohovce vřed( není zašedlá) a je jen poškrábaná, dala bych místo Framykoinu nějaký oční gel např. Vidisic nebo Oftagel 4-5xd, alespoň jeden z nich bude volně prodejný, ale cena ja kolem 100 Kč. .Škrábnutá rohovka bez komplikací by se měla zhojit během pár dnů.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Dáša



Založen: 15.03.2005
Příspěvky: 7

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 6. 6. 2006 7:50:06
Odpovědět s citátem

Ivanko, trochu mi to připomíná to, co jsem zažila u svého kocourka. Měl nateklé očíčko. Po Ophthalmo-framykoinu mu oteklo ještě víc a stav se nelepšil. Po pár dnech paní doktorka zkusila mastičku, která by měla být 100% hypoalergenní, ale i na tu měl Simba dost divokou reakci, během pár sekund měl nateklé červené oko. Netrápili jsme kocourka nějakými testy, ale podle reakcí usoudila paní doktorka, že bude asi když ne přímo alergický, tak určitě hodně citlivý. Před časem jsme opět šli na veterinu s nateklým očíčkem a nakonec jsme to vyřešili prokapáváním oka obyčejnou borovou vodou, která desinfikuje. Zkuste se o tom poradit s vetem, ale možné je, že máte taky citlivějšího kocourka, který prostě na léky reaguje víc než je obvyklé.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
liw



Založen: 03.05.2006
Příspěvky: 152

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 6. 6. 2006 9:09:08
Odpovědět s citátem

nas kocur mal prave vcera dost divoku reakciu na masticku, ktoru dostavaju macky pri narkoze do oka. Este aj teraz, po troch vyplachoch roztokom na cistenie oci, ich ma cervene - ale uz nie napuchnute ani nevyzera, akoby sme na nom testovali lieky. Podla doktorky to bola alergicka reakcia. Ci to bol prave Framykoin, to neviem, bolo to zelenobiela tuba od Zentivy.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (22x)
2
Koťata bez PP po rodičích s PP (16x)
3
Veterinární poradna: Britský modrý kocour ... (15x)
4
Proč kočkám v noci svítí oči? (14x)
5
Vídeňská ZOO - naše poslední zastávka (13x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top