Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Mozková příhoda


<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
BB
Anonymní





Předmět: Mozková příhoda
PříspěvekPřitlapkováno: 16. 8. 2006 10:35:58
Odpovědět s citátem

Chtěla bych poprosit o radu, resp. zda by se mohl někdo podělit se svými případnými zkušenostmi. Jedná se o našeho 4letého sibiřského kocourka Matýska. V sobotu večer po probuzení najednou začal ztrácet rovnováhu, přepadával k levé straně. Proto raději moc nechodil a po pár krocích bylo pro něj jednodušší jen tak polehávat. Asi 3 hodiny jsem ho pozorovala a pak pro jistotu ještě v noci odvezla na kliniku. Tam ho vyšetřili, vzali krev, vyloučili zranění páteře nebo míchy, nožičky taky v pořádku a řekli, že i podle očí to vypadá na mozkovou příhodu. Dostal injekci na rozšíření cév s tím, že druhý den máme přijít na kontrolu. Tam dostal další injekci a dostali jsme dvoje tabletky - jedny na zprůchodnění cév (Agapurin) a druhé antibiotika proti případnému zánětu. Bylo nám řečeno, že to těkání očičkama je způsobeno tím, že neví co se s ním děje, že neudrží rovnováhu. Na další injekci jsme šli hned další den a dnes máme jít znovu. Na můj dotaz na uzdravení mi bylo řečeno, že některé kočičky (prý většina) se během několika dnů naprosto uzdraví, některým můžou zůstat malé následky a některé se neuzdraví vůbec. Proto moc prosím o jakoukoliv vaši podobnou zkušenost, jsme z toho dost špatní a jakákoliv informace pro nás bude zajímavá. Jinak kocourek normálně jí, pije, chodí na záchůdek, není apatický, má i tendence si hrát (ale jen při hrách, které nevyžadují moc pohybu - jeho nejoblíběnější hra honění provázku po bytě nebo honička s naším druhým kocourem momentálně nepřichází v úvahu). Ještě musím říct, že zpětně si vybavujeme cca 2 dny zpátky, že už jsme ho párkrát viděli zavrávorat, ale nevěnovali jsme tomu moc pozornost, protože na něm nebylo jinak nic znát a proháněli se po bytě s naším druhým kocourem jak šílenci. Proto jsem se ptala na klinice, jestli by nemohlo jít o nádor, když to přicházelo takhle postupně, na což nám veterinář řekl, že ta pravděpodobnost je velice malá (ale samozřejmě jistotu nemám). Dnes už kocourek vypadá líp, očička jsou už klidnější (i veterinář to říkal), o něco lépe i chodí a naším největším momentálním problémem je, že do něj nemůžeme dostat ty prášky, je to vždycky minimálně půlhodinový boj, po kterém potom Matýsek ještě hodinu strašně slintá. Jde o to, že mu to způsobuje velký stres a navíc se u toho strašně vysílí jak moc s námi bojuje, tak se bojím, že tohle stresování mu v tom jeho stavu moc nepomůže, naopak aby mu ještě nepřitížilo...
Budeme moc rádi za jakékoliv vaše zkušenosti s podobným případem, předem moc díky!!!!
Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: Re: Mozková příhoda
PříspěvekPřitlapkováno: 16. 8. 2006 11:30:01
Odpovědět s citátem

Dobrý den,
se samotným onemocněním vám příliš neporadím, ale doporučuju web - www.veterina-info.cz který je ohledně všelijakých onemocnění poměrně obsáhlý a odpovídají tam veterináři. Asi bych i navrhla, abyste zkusila vyhledat přímo nějakého veterináře-neurologa, aby Matýska pořádně vyšetřil, zda se např. nejedná o epilepsii ...
Ohledně léků ... když jsme dávali my léky, tak jsem nepřipustila s kočinama dlouhý "boj" ... takže zkuste Matýska čapnout a nepřipustit odpor, musíte jít "pevně", a dát najevo, že ho nepustíte ... mně se osvědčilo přimáčknout hrudníkem kočku na kuchyňský stůl (jednou rukou mu dát jakoby "kravatu" a otevřít přitom tlamičku) obě ruce pak zůstanou volné pro manipulaci s hlavičkou, tlamičkou a práškem ... nebo zkuste prášek naředit s vodou a zkust ho stříknout stříkačkou do tlamičky, někdy se to osvědčí líp, než kousky prášků ...

Držím palce, ať je Matýsek v pořádku!

April
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Laalaa



Založen: 02.01.2006
Příspěvky: 55
Bydliště: Jinočany

Předmět: Aplikace prášků
PříspěvekPřitlapkováno: 29. 8. 2006 14:35:45
Odpovědět s citátem

Naše Alžbětka také nemá ráda přášky. Baštila je jen v jedné junioří pastě od gimbornu do které jsem tabletky čtvrtila, bohužel kvůli alergii na stravu smí jíst jen hypoalergení dietu. Takže jsem pak přistoupila na aplikaci léků v injekci. Nebojte nejde o nějaké píchání. Prášek jsem prostě rozdrtila na prášek, nasypala ho do injekce natáhla vodu a protřepala. Kočiče jsem to pak vstříkla do tlamičky. Zeptejte se veta zda můžete prášek také rozpustit. Je to docela snadná apilikace.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (34x)
2
Kdy je možné odebrat kotě od kočky? A proč ... (28x)
3
Kočka na Titaniku (19x)
4
Rostliny jedovaté pro kočky (17x)
5
Veterinární poradna: Britský modrý kocour ... (16x)
6
Koťata bez PP po rodičích s PP (16x)
7
Na co si dát pozor u krmení koček (16x)
8
Vídeňská ZOO - naše poslední zastávka (15x)
9
Dvacátá čtvrtá poznávačka vyhlášena (15x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top