Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Prosím, poraďte mi ...


<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
Terka
Anonymní





Předmět: Prosím, poraďte mi ...
PříspěvekPřitlapkováno: 20. 11. 2006 11:26:55
Odpovědět s citátem

Prosím, může mi někdo poradit s následujícím problémem? Máme dvouletou britskou kočičku, která nechodí ven a přesto má stále špinavá ouška- hlavně pravé. Začalo to, když jsme si ji přivezli domů - měla hodně špinavá ouška, tak jsme je vyčistily a vše vypadalo v pořádku. Jenže kočička si asi po týdnu začala šktábat hlavičku nad pravým okem a to tak, že do krve. Při návštěvě veterináře jsme ji nechali prohlídnout uši -výtěrem a nechali ji udělat stěr a rozbor kůže, kterou si škrábala. Po zaplacení nemalé částky jsme se dozvěděli, že to nic není a že ouška koček jsou stejná jako lidí - některé se špiní méně, některé více... Tyto problémy jsme pozorovali stále, jen jsme jim nevěnovali tolik pozornosti (další veterinář, kterému jsme se s problémem svěřili také na nic nepřišel) a každých 14 dní čistíme ouška. Jenže už mi to zase nepřijde normální... Jednou za 14 dní vyčistím ouška, potom je týden klid a potom si kočička rozškrábe nad pravým okem hlavičku tak, že tam má poměrně velké strupy a já jí to pro změnu čistím dezinfekcí, aby se jí do toho nedostala nějaká infekce. Svou kočičku miluju a starám se o í ráda, ale nic se přece nemá přehánět a tohle mi moc nornálně nepřipadá...
Nemáte prosím někdo podobnou zkušenost?
Moc Vám předem děkuji
Tereza
Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: Re: Prosím, poraďte mi ...
PříspěvekPřitlapkováno: 20. 11. 2006 11:58:09
Odpovědět s citátem

Z prvního popisu se mi to jevilo jako svrab (jako by logr z kafe v uších), ale pokud testy jeho přítomnost neprokázaly, nic jiného mě nenapadá. Pokud jste byli i u jiného veta a ten došel ke stejnému závěru, je možné, že opravdu to je jen důsledek většího špinění uší ... jde o to, jak moc jsou ty ouška špinavá, určitá míra špíny je přirozená ... my např. našim vůbec ouška nečistíme, a když se mi zdají jejich ušiska trochu špinavější, tak než se k tomu rozhoupu, odstraní si špínu sami ... taky záleží asi na tom, čím ouška čistíte, jakým přípravkem ...
Nevím, jaká míra špíny v ouškách je, ale jestli je nemá opravdu vyloženě "zahnojená" (neumím najít jiný výraz), zkuste spíš ouška nečistit, jestli i to následné škrábání pak není důsledek častého čištění ... které se kočce nemusí líbit ...
Pokud je opravdu vyloučen zdravotní problém, je třeba příčinu hledat jinde ...

April
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
liw



Založen: 03.05.2006
Příspěvky: 152

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 20. 11. 2006 20:15:40
Odpovědět s citátem

Terka, boli sme v podobnej situacii - kocur mal usi take, ze by v nich sli pestovat rastliny! Traja veterinari pri mojej otazke len skonstatovali, ze je to normalne, usi vycistili a poslali nas domov. U nas si nastastie kocurik skriabal len uska a nikdy nie do krvi.
Nasa nova pani doktorka spravila ster a tiez nezistila svrab - ale vdaka dalsim testom, ktore robila zistila kvasinky, ktore sa podarilo vyliecit kvapkami. Neskor sa objavil dalsi typ bakterie (asi po mesiaci) a po vylieceni o dalsi mesiac iny typ bakterie. Vzdy sme dostali vodicku na kvapkanie do ucha, chodili sme na vyplachy usi (raz tyzdenne). Posledne kvapky uz boli najsilnejsie ake existuju - a pomohlo. Uz sme 2 mesiace v poriadku a vzdy ked maleho vidim mam strasnu radost ake ma uska ciste. Predtym ich mal spinave najneskor do tyzdna a nechcel sa nechat hladkat na hlave, mysleli sme, ze sa mu to nepaci, ale jemu to bolo neprijemne kvoli uskam! Teraz uz chodime len na kontrolu. Kocurik je tiez cisto bytovy britak.
Ak Vam mam poradit, skuste trvat na dalsich testoch - pod mikroskopom doktor uvidi, co v tych uskach je...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (20x)
2
Koťata bez PP po rodičích s PP (16x)
3
Veterinární poradna: Britský modrý kocour ... (14x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top