Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Přestavba bytu a odstěhování nás i kocourků

Fórum: Bydlení

<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
Lusilka



Založen: 05.10.2005
Příspěvky: 106
Bydliště: Šumperk

Předmět: Přestavba bytu a odstěhování nás i kocourků
PříspěvekPřitlapkováno: 11. 1. 2007 12:28:40
Odpovědět s citátem

Hezký den, jelikož jsem na těchto stránkách moc ráda a vím, že se tady dá opravdu o ledačems psát, můj dotaz, či prosba o radu, či nevím co Smile tu tedy přikládám.
Jelikož na jaře letošního roku s přítelem budeme totálně rekonstruovat byt, musíme jej opustit cca na 2 měsíce, nebude obyvatelný, to by až tak nevadilo, ale vlastníme dva kocourky Barmy Bagheeru a Balloua a problém bude v tom, že my budeme bydlet u mých rodičů a kluky budemme muset dát na "prázdniny" k přítelových rodičům, mám totiž obrovský strach z toho, že si buď úplně nezvyknou nebo bude problém je pak navyknout, sice nyní, pro ně domov, ale pak bude úplně jiný. Kam je chceme umístit, to znají, ale jen vždycky na jeden den a zase zpět domů, jsou zvyklí chodit ven na vodítku, ale prostě z toho mám už nyní nervy, než-li z celé rekonstrukce, která bude náročná, po všech stránkách. Má nastávající tchýně je milovnicí zvířat, to je vše super, bude o ně postaráno, ale ten pocit, že tam budou tak dlouho a jestli se všichni zžijou, to mě prostě děsí. Jestli to čte človíček, který něco takového zažil a muse na nějakou dobu opustit své chlupaté miláčky, ať mi napíše něco, čím mi snad, pomůžu od strachu.
Budou to dva měsíce, ale i tak. Budou 30 km od nás, budeme tak jezdit, ale bude to strašné, snad si zvyknou a snad na nás nezapomenou a nebudou to brát, jako, že jsme se jich zbavili. Máme s nimi krásný vztah, jsou tak inteligentní kocourci, jsou všímaví, jsme všichni strašně sehraní a právě se bojím, že změna prostředí, lidí z nich udělá něco jiného. Moc díky za jakýkoliv příspěvek, budu ráda. Mějte se moc krásně Smile
Lucka
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
janča



Založen: 22.09.2004
Příspěvky: 313

Předmět: Re: PŘESTAVBA BYTU A ODSTĚHOVÁNÍ NÁS I KOCOURKŮ !!!!!!!!!!!!
PříspěvekPřitlapkováno: 11. 1. 2007 21:12:12
Odpovědět s citátem

No,naplánované to máte v rámci možností dobře.Stejně jiná varianta asi nepřipadá v úvahu. Pokud jsou kočičáci tak fajn,jak píšete, a tchýně taková milovnice zvířat, tak si myslím, že to všichni určitě zvládnou.Jsou dva a budou spolu, to je podle mě nejdůležitější. Snad bych poradila, abyste z toho nebyla zbytečně nervózní, lepší podmínky jim zajistit nemůžete. Zbytečně tu nervozitu přenesete na ně.Spíš jim zkuste vykládat, že pojedou k babičce na prázdniny,že jim zatím vylepšíte pelíšky a pak budete zase všichni spolu. Smile)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Lusilka



Založen: 05.10.2005
Příspěvky: 106
Bydliště: Šumperk

Předmět: Re: PŘESTAVBA BYTU A ODSTĚHOVÁNÍ NÁS I KOCOURKŮ !!!!!!!!!!!!
PříspěvekPřitlapkováno: 12. 1. 2007 9:13:34
Odpovědět s citátem

janča napsal:
No,naplánované to máte v rámci možností dobře.Stejně jiná varianta asi nepřipadá v úvahu. Pokud jsou kočičáci tak fajn,jak píšete, a tchýně taková milovnice zvířat, tak si myslím, že to všichni určitě zvládnou.Jsou dva a budou spolu, to je podle mě nejdůležitější. Snad bych poradila, abyste z toho nebyla zbytečně nervózní, lepší podmínky jim zajistit nemůžete. Zbytečně tu nervozitu přenesete na ně.Spíš jim zkuste vykládat, že pojedou k babičce na prázdniny,že jim zatím vylepšíte pelíšky a pak budete zase všichni spolu. Smile)


Jé, to jste mě potěšila, to povídání, to já dělám normálně, že pojedeme tam a tam, jsem asi řízlá, ale oni, jakoby tomu rozuměli !!
Uklidnila jste mě, snad to vše dopadne dobře. Právě, že jsou dva je bonus, výhoda ve všem, snad i v této situaci Laughing
Díky a mějte se hezky Very Happy
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Anonymní






Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 12. 1. 2007 14:47:15
Odpovědět s citátem

ahojky, me se stalo neco mirne podobneho, ale prece jenom jinak. Mela jsem maleho cicaka a mesic po tom, co se ubytoval u nas jsem musela pracovne na 4 mesice do Anglie. Do te doby jsem byla pro nej milacek cislo jedna a laska nejvetsi. Ale rikam, byl to maly 3 mesicni drahousek. Pak jsem se vracela jen jednou za dva tydny a s rozpaky jsem se koukala, jak mi roste a roste a z maleho caparta se mi stava maly panter. Ted si po tom case uvedomuji, ze me ma rad, ale bohuzel uz nejsem cislo jedna, moje misto zabral muj manzel a ac me ma cicak porad rad, tak zkratka cislo jedna uz asi nebudu. Twisted Evil ALe myslim, ze u Vas by to nemelo byt takove, jedna se o vetsi kocicacky a ne o miminko a jedna se hlavne o dva mesice a ne o 4. Ale porad budu vzpominat na prvni den, jak jsem s nim prvni noc spala v jeho pelisku na chodbe ve spacaku a jak mi brecel a pak se pritulil k me hlave a spinkal v mych vlasech az do rana. Smile
Tak drzim mooooc palecky at to zvladnete v pohode, ale myslim, ze u Vas rozhodne takove male odcizeni nehrozi, jedna se o pomerne kratkou dobu.
Ahojky Jana
Odpovědět 
Lusilka



Založen: 05.10.2005
Příspěvky: 106
Bydliště: Šumperk

Předmět: :)
PříspěvekPřitlapkováno: 12. 1. 2007 15:22:12
Odpovědět s citátem

Anonymous napsal:
ahojky, me se stalo neco mirne podobneho, ale prece jenom jinak. Mela jsem maleho cicaka a mesic po tom, co se ubytoval u nas jsem musela pracovne na 4 mesice do Anglie. Do te doby jsem byla pro nej milacek cislo jedna a laska nejvetsi. Ale rikam, byl to maly 3 mesicni drahousek. Pak jsem se vracela jen jednou za dva tydny a s rozpaky jsem se koukala, jak mi roste a roste a z maleho caparta se mi stava maly panter. Ted si po tom case uvedomuji, ze me ma rad, ale bohuzel uz nejsem cislo jedna, moje misto zabral muj manzel a ac me ma cicak porad rad, tak zkratka cislo jedna uz asi nebudu. Twisted Evil ALe myslim, ze u Vas by to nemelo byt takove, jedna se o vetsi kocicacky a ne o miminko a jedna se hlavne o dva mesice a ne o 4. Ale porad budu vzpominat na prvni den, jak jsem s nim prvni noc spala v jeho pelisku na chodbe ve spacaku a jak mi brecel a pak se pritulil k me hlave a spinkal v mych vlasech az do rana. Smile
Tak drzim mooooc palecky at to zvladnete v pohode, ale myslim, ze u Vas rozhodne takove male odcizeni nehrozi, jedna se o pomerne kratkou dobu.
Ahojky Jana


to je krásný příběh, úplně to vidím, úplně jsem se ale lekla v prostřed článku, že vám čičák umřel, ale to jen manžel přebral místečko, no u nás je to takové podobné, ikdyž se o kluky (v dubnu budou mít 2 roky) starám více, tak mají mého přítele raději, dělají s ním větší hovadiny, jak malí Jarodé Smile Když dojede z cest domů, jsou mu neustále v patách a pochtívají o pohlazení a tužba po hrátkách, jsou jak ocásci, je to moc moc hezký pohled
Ale je to pohled, jakoby to byly děti a né kočičáci Very Happy
Tak fajn, jsem ráda za povzbuzení, tak kočičkám ZDAR ZDAR ZDAR !!!
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Káťa



Založen: 09.03.2006
Příspěvky: 7
Bydliště: Vrbno pod Pradědem

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 13. 2. 2007 10:14:50
Odpovědět s citátem

Dobrý den,
je to dva měsíce, co jsme si prodělali rekonstrukci bytu. Máme rok a půl starou britskou kočičku a papouška šedého Žaka.Po dobu rekonstrukce, asi měsíc, jsme si přestěhovali všichni k přítelovým rodičům. Bylo to velmi náročné - ráno do práce, odpoledne předělávat byt... Opravdu to bylo těžké, hlavně pomyšlení, že na ně nemáme čas. Ale zvládli jsem to. Nejvíc utrpěl náš papoušek - začal se škubat a prostě těžce to vše nesl. Kočička to brala naprosto v pohodě, jak u rodičů, tak i v novém bytě. Dnes je naprosto spokojená a celý byt jako by patřil jen ji. A myslím si, že ani její vztah k nám se nezměnil.
Opravdu myslím, že oba kočičáci to zvládnou lehce, už i proto, že jsou dva.
Přeji pěkný den.
Káťa
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Lusilka



Založen: 05.10.2005
Příspěvky: 106
Bydliště: Šumperk

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 13. 2. 2007 11:53:59
Odpovědět s citátem

Káťa napsal:
Dobrý den,
je to dva měsíce, co jsme si prodělali rekonstrukci bytu. Máme rok a půl starou britskou kočičku a papouška šedého Žaka.Po dobu rekonstrukce, asi měsíc, jsme si přestěhovali všichni k přítelovým rodičům. Bylo to velmi náročné - ráno do práce, odpoledne předělávat byt... Opravdu to bylo těžké, hlavně pomyšlení, že na ně nemáme čas. Ale zvládli jsem to. Nejvíc utrpěl náš papoušek - začal se škubat a prostě těžce to vše nesl. Kočička to brala naprosto v pohodě, jak u rodičů, tak i v novém bytě. Dnes je naprosto spokojená a celý byt jako by patřil jen ji. A myslím si, že ani její vztah k nám se nezměnil.
Opravdu myslím, že oba kočičáci to zvládnou lehce, už i proto, že jsou dva.
Přeji pěkný den.
Káťa


jééééééééžiš, já vám závidím, máte to za sebou, toto vše nás čeká, ale pomyšlení, že bude nový byt je silnější. No, kočičáci to snad u nastávající tchyně vydrží, nejvíce mě bolí, že na ně nebudu mít čas, to je to nejhorší, ale právě, že jsou dva, mě uklidňuje. Vašeho papoucha mi je líto, asi to snášel těžce, snad už je v poho. Tak díky za info a užívejte nového bytečku, všichni pohromadě. Very Happy
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Thelma



Založen: 01.07.2005
Příspěvky: 48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Předmět: přestavba bytu
PříspěvekPřitlapkováno: 13. 2. 2007 13:39:55
Odpovědět s citátem

stěhovali jsme se před 5ti lety z okraje města,kde nejezdily auta,(byla to spíš taková rodinná část) do centra,kde máme z jedné starny garáže a z druhé dětské hřiště.Výměna 1+1 za 3+1 byla pro nás výhra,ale byt jsme museli celý opravit.Naši 2 kočičáci,Honzík a Kubík(v nebíčku) byli zvyklí chodit ven,což nové prostředí neumožňovalo.Po celou dobu rekonstrukce byli u mojí mamky i s mými dětmi.Když bylo všechno opravené,a nastěhované,vzali jsme si je všechny zpátky.Jaký div,kočky jakoby změnu prostředí nepocítily,vesele prošmejdily nové teritorium.S dětmi to bylo horší.Starší se s náma asi 4 dny nebavila a syn,měl v té době 2 roky nás bral jako cizí,i když nás vídal každý den.Takže z odloučení se staršíma číčama bych neviděla jako velký problém.
_________________
Thelma,Honzík,Čoketka a Airínka(Ája)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Lusilka



Založen: 05.10.2005
Příspěvky: 106
Bydliště: Šumperk

Předmět: Re: přestavba bytu
PříspěvekPřitlapkováno: 16. 2. 2007 11:51:40
Odpovědět s citátem

Thelma napsal:
stěhovali jsme se před 5ti lety z okraje města,kde nejezdily auta,(byla to spíš taková rodinná část) do centra,kde máme z jedné starny garáže a z druhé dětské hřiště.Výměna 1+1 za 3+1 byla pro nás výhra,ale byt jsme museli celý opravit.Naši 2 kočičáci,Honzík a Kubík(v nebíčku) byli zvyklí chodit ven,což nové prostředí neumožňovalo.Po celou dobu rekonstrukce byli u mojí mamky i s mými dětmi.Když bylo všechno opravené,a nastěhované,vzali jsme si je všechny zpátky.Jaký div,kočky jakoby změnu prostředí nepocítily,vesele prošmejdily nové teritorium.S dětmi to bylo horší.Starší se s náma asi 4 dny nebavila a syn,měl v té době 2 roky nás bral jako cizí,i když nás vídal každý den.Takže z odloučení se staršíma číčama bych neviděla jako velký problém.

............tak to je mi líto, že děti to vzaly za ten špatný konec, snad už vše máte v poho. No, kluci budou u tchyně a my u mých rodičů, jsou strašně na nás fixovaní, snad to neponesou špatně, to spíš já víc, než kdokoliv jiný Sad
Ale bude to tak na měsíc, možná dva, snad si nezvyknou natolik, že pak nebudou chtít být s námi - to snad né. Jsme taková velká rodina, opravdu jsou jako naše chlupaté děti Very Happy jsme s nimi zžití, proto nám budou chybět, ale pak opravdu, jak přijdou do nového, jiné pachy, jiné místnosti, vše jejich bude jiné. No, uvidíme. Jsem ráda, že se našli lidé, kteří mi napsali své postřehy, moc díky.
Mějte se krásně i s kočičáky Razz Razz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Verunka



Založen: 17.08.2005
Příspěvky: 472
Bydliště: Pelhřimov

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 26. 2. 2007 11:25:45
Odpovědět s citátem

Ahoj Lucí, tak držím moc palce aby Vám to vše dobře dopadlo. Kočičáci jsou dva tak budou určitě v pohodě. S jednou by to bylo asi horší. Známí prodělali takovouto rekonstrukci bytu před dvěma lety. Měli tenkrát roční perskou kočičku, museli ji dát na 3 měsíce k příbuzným. Ti se o ni starali hezky, naučili ji hodit ven na vodítku, a hlavně měli dvě kočičky se kterými si kočina hodně hrála. Pak když byl byt hotový, kočička si zvykala měsíc, byla zalezlá, mňoukala měla dokonce i zdravotní problémy (přestala pít, moc nejedla), stýskalo se jí po kočičích kamarádech. No po měsíci se to začalo obracet k lepšímu a nyní už mají kočiny dvě Very Happy .

Myslím si že když jsou dva, půjde jim hlavně o to, aby byli spolu a bude jim jedno kde.

Ps: dnes ti písnu mailík:-))
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Lusilka



Založen: 05.10.2005
Příspěvky: 106
Bydliště: Šumperk

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 26. 2. 2007 14:37:00
Odpovědět s citátem

Verunka napsal:
Ahoj Lucí, tak držím moc palce aby Vám to vše dobře dopadlo. Kočičáci jsou dva tak budou určitě v pohodě. S jednou by to bylo asi horší. Známí prodělali takovouto rekonstrukci bytu před dvěma lety. Měli tenkrát roční perskou kočičku, museli ji dát na 3 měsíce k příbuzným. Ti se o ni starali hezky, naučili ji hodit ven na vodítku, a hlavně měli dvě kočičky se kterými si kočina hodně hrála. Pak když byl byt hotový, kočička si zvykala měsíc, byla zalezlá, mňoukala měla dokonce i zdravotní problémy (přestala pít, moc nejedla), stýskalo se jí po kočičích kamarádech. No po měsíci se to začalo obracet k lepšímu a nyní už mají kočiny dvě Very Happy .

Myslím si že když jsou dva, půjde jim hlavně o to, aby byli spolu a bude jim jedno kde.

Ps: dnes ti písnu mailík:-))


Veru, díky za podporu, už se to blíží, to bude !! Ale je pravda, že jsou dva a paní Strapková má ještě jednoho raubíře, tak to bude sebranka !!
PS: Budu se těšit na mailík. pá
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (47x)
2
Kdy je možné odebrat kotě od kočky? A proč ... (37x)
3
Rostliny jedovaté pro kočky (25x)
4
Vyhlášení NEJ fotky srpna 2023 (23x)
5
Kočka na Titaniku (22x)
6
Vyhlášení NEJ fotky ledna 2024 (21x)
7
Dvacátá čtvrtá poznávačka vyhlášena (21x)
8
Creepy kočky: Co vlastně chceš?! (19x)
9
Koťata bez PP po rodičích s PP (19x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top