Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Kde jste všeci????


Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další

<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
Sfinxie



Založen: 03.07.2009
Příspěvky: 267
Bydliště: Österreich

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 26. 7. 2009 20:43:37
Odpovědět s citátem

Kdyz pro svou kocku chci neco udelat, tak se ji venuju, zabavim ji, hraju si s ni.

Kdyz se zeptam, co obsahuje smlouva, kterou ma majitel kryciho kocoura a nekdo mi posle odkaz na stare disuze, ve kterych se pise o smlouvach ke koupi kotete, tak se proste musim zeptat znovu.

A to, ze se zajimam o to, co takova smlouva obsahuje, neznamena, ze sveho kocoura chci nabidnout ke kryti. Dedukujete, jak se vam zachce. Jen jsem cetla o tom, ze pri kryti jsou smlouvy a zajimalo me, proc a co v takovych smlouvach byva. Protoze me to zajima. Je to snad zakazane?

Nema cenu tady neco psat. I kdyz se chce clovek neco dozvedet, tak to dokazete obratit proti nemu.
_________________
Marketa Kraut
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
RadkaK



Založen: 17.07.2007
Příspěvky: 382
Bydliště: Červený Kostelec - Náchodsko

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 26. 7. 2009 20:55:58
Odpovědět s citátem

Možná jste nedostala úplně tu správnou odpověď nebo správný odkaz, ale třeba to bude tím, že je tu většina lidí, co mají doma mazlíky a nikdy se s takovou smlouvou nesetkali. Pokud vás neuspokojili naše odpovědi a odkazy, další možnost je hledat na internetu. Proč by to někdo hledal za vás a dával vám sem odkaz. Prostě tady to momentálně nikdo neví nebo nemá potřebu vám to sdělovat, tak si to prostě budete muset najít sama jinde. Jistě to není životně důležitá informace a máte spoustu času si ji nalézt.
Myslím, že zbytečně rýpete, tak se pak nedivte, že tu nejsou lidi, co by vám s radostí a ochotou odpovídali na všechno hned teď.
_________________
Radka a kočičáci
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Sfinxie



Založen: 03.07.2009
Příspěvky: 267
Bydliště: Österreich

Předmět: .
PříspěvekPřitlapkováno: 26. 7. 2009 22:03:53
Odpovědět s citátem

Neni treba, aby informace nekdo hledal za me. Nic takoveho jsem nechtela. Jenom jsem se zeptala. Myslela jsem, ze to treba nekdo vi. Je na tom neco spatneho? Kdyz to nikdo nevi, tak je samozrejme v poradku, ze neodpovida. To je jasne.

Je na tom neco spatneho, ze kdyz me zajima neco, co se tyka kocek, tak ze se na to zeptam na kocicim foru? Myslela jsem a porad o tom jsem presvedcena, ze to je smysl takoveho fora.

Ale asi jsem jedina, kdo nepochopil smysl sphynxiho fora. Nevedela jsem, ze je to sekta, ktera je pouze pro vyvolene. Nevedela jsem, ze ve sphynxim foru se muzou setkavat pouze vyvoleni a uz vubec jsem nevedela, ze pouze vyvoleni maji pravo se ve sphynxim foru na neco ptat, anebo psat a ze pouze vyvolenym je odpovidano. A uz vubec jsem netusila, ze ti, kteri teda nejsou vyvoleni, tak jsou hned oznacovani za rypace. Myslela jsem, ze jde o kocky a ne o lidi. Myslela jsem, ze je jedno, kdo, jaky je. Myslela jsem, ze hlavni jsou kocky a ne jejich majitele.

Ale ted uz to teda vsechno vim, ted uz jste mi to vysvetlili. Dekuji.

Zkusim se teda podivat do jineho fora (ne do sphynxiho fora), kde jsou majitele kocek, kteri si radi napisou s jinymi majiteli kocek o kockach.

Kazdopadne jeste jednou dekuji za vysvetleni a objasneni, o cem teda je sphynxi forum.
_________________
Marketa Kraut
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: Pravidla diskuzních for
PříspěvekPřitlapkováno: 27. 7. 2009 6:49:33
Odpovědět s citátem

Modrý kocouř neměl potřebu nastavovat dříve pravidla, podle kterých by se diskuzní forum mělo řídit. Toto, co píšu, se netýká pouze Sphynxího fora, ale kompletně celého.

Na internetu v diskuzích panují psaná, i nepsaná pravidla. Ačkoliv se diskuzní forum jeví jako svobodné, otevřené a volné, bez pravidel, přesto je třeba se určitou formou všeobecně uznávaných pravidel řídit. Některé weby se vydaly cestou na daná pravidla upozornit a přímo je vypíchnout na svých webech.

Snaha o eliminaci zbytečných dotazů, o udržování klidu, snaha držení se určité "formy" na Modrém kocouřovi, atp., není výmyslem nás moderátorů, ale jedná se opravdu o přijetí takového "všeobecného kodexu diskutéra", a i my budeme v dohledné době muset ke zveřejnění podobného kodexu přistoupit, neboť ne vždy prostě jsou diskutéři zde tak zběhlí, aby ta všeobecná pravidla, fungující na webech od počítačů, přes mobily, až po zbraně, přirozeně znali.

Vložím sem pár odkazů, odkud je možné načerpat informace o tom, co je na forech běžné, a co běžné nebývá a není:
http://www.digimanie.cz/forum/rules.php?do=view&rid=1
http://forum.zive.cz/viewtopic.php?f=902&t=900004&sid=90292689d6226d8a0366f113df6594a8
http://forum.zive.cz/viewtopic.php?f=902&t=1044152&sid=90292689d6226d8a0366f113df6594a8
http://www.lupa.cz/clanky/netiketa/

Opravdu není snahou moderátorů někomu uzurpovat právo na dotaz, je tu jen a pouze snaha udržet forum přehledné pro všechny uživatele a v rámci, bohužel, zde prozatím nezveřejněných pravidel, která ovšem by měla být všem diskutérům známá, a měli by se jimi alespoň orientačně nejen zde, ale i na kterémkoliv jiném foru, řídit.

Pokud někdo považuje zásahy či komentáře moderátorů za příliš omezující, měl by se poohlédnout jinde, pak možná zjistí, že zde jsme naopak ještě velmi tolerantní vůči našim diskutérům.

Jestliže někdo má s prací moderátorů jakýkoliv problém, je třeba se obrátit přímo na Filipa, admina.

April
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
fofo177



Založen: 08.09.2007
Příspěvky: 972
Bydliště: České Budějovice

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 16. 6. 2010 15:14:59
Odpovědět s citátem

Tak nevím.... nefunguje mi ten modrý kocouř, nebo je tu již víc jak měsíc ticho???? Confused
_________________
Olda & Felis & Charlie & Naranja & Mr. Big
http://www.mooncat.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Blažková Hana



Založen: 23.03.2009
Příspěvky: 345

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 16. 6. 2010 15:38:39
Odpovědět s citátem

fofo177 napsal:
Tak nevím.... nefunguje mi ten modrý kocouř, nebo je tu již víc jak měsíc ticho???? Confused



ahoj Oldo, asi se přestěhovali všichni někam jinam Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
fundog



Založen: 07.01.2008
Příspěvky: 274

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 16. 6. 2010 15:58:33
Odpovědět s citátem

Teď to žije na Facebooku Wink
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Blažková Hana



Založen: 23.03.2009
Příspěvky: 345

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 16. 6. 2010 16:13:57
Odpovědět s citátem

fundog napsal:
Teď to žije na Facebooku Wink


Smile Smile Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
fofo177



Založen: 08.09.2007
Příspěvky: 972
Bydliště: České Budějovice

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 16. 6. 2010 18:31:09
Odpovědět s citátem

fundog napsal:
Teď to žije na Facebooku Wink


Jejda, tak to jsem tedy pěkně konzervativní. No, nemusím být všude, nějaké to soukromí si člověk zachovat musí Very Happy
_________________
Olda & Felis & Charlie & Naranja & Mr. Big
http://www.mooncat.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Silvie OK



Založen: 08.03.2008
Příspěvky: 479

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 16. 6. 2010 20:06:35
Odpovědět s citátem

fofo177 napsal:
fundog napsal:
Teď to žije na Facebooku Wink


Jejda, tak to jsem tedy pěkně konzervativní. No, nemusím být všude, nějaké to soukromí si člověk zachovat musí Very Happy


Nápodobně, Oldo Wink
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 16. 6. 2010 21:37:18
Odpovědět s citátem

Hm, tak to mně taky tak nějak nebere.........
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
RadkaK



Založen: 17.07.2007
Příspěvky: 382
Bydliště: Červený Kostelec - Náchodsko

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 18. 6. 2010 5:45:43
Odpovědět s citátem

Souhlasím, taky jsem Faceboku nějak nepřišla na chuť. Přijde mi to jako naprostá ztráta soukromí. Ale je pravda, že tu je opravdu hodně mrtvo, už ani noví majitelé sem nechodí.
Ale po tom co se tu nakonec všechno dělo, jsem přestala toto forum lidem doporučovat, protože už mi to nepřišlo jako fajn místo. I já už sem chodím velmi nerada.
_________________
Radka a kočičáci
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Silvie OK



Založen: 08.03.2008
Příspěvky: 479

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 18. 6. 2010 8:55:15
Odpovědět s citátem

RadkaK napsal:
Ale je pravda, že tu je opravdu hodně mrtvo, už ani noví majitelé sem nechodí.
Ale po tom co se tu nakonec všechno dělo, jsem přestala toto forum lidem doporučovat, protože už mi to nepřišlo jako fajn místo. I já už sem chodím velmi nerada.


Ale to je právě velká škoda!!! Naopak si myslím, že takovéto fórum pro sphynxmaniaky je unikátní na českém webu! A ano, ne vždy tu byly debaty přínosné, ale troufám si říci, že informací důležitých je zde stále drtivá většina.

Jen třeba nemají majitelé sphynxů žádné problémy, tak není co řešit. To by bylo to úplně nejlepší vysvětlení! Wink
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Blažková Hana



Založen: 23.03.2009
Příspěvky: 345

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 18. 6. 2010 12:35:02
Odpovědět s citátem

Silvie OK napsal:
RadkaK napsal:
Ale je pravda, že tu je opravdu hodně mrtvo, už ani noví majitelé sem nechodí.
Ale po tom co se tu nakonec všechno dělo, jsem přestala toto forum lidem doporučovat, protože už mi to nepřišlo jako fajn místo. I já už sem chodím velmi nerada.


Ale to je právě velká škoda!!! Naopak si myslím, že takovéto fórum pro sphynxmaniaky je unikátní na českém webu! A ano, ne vždy tu byly debaty přínosné, ale troufám si říci, že informací důležitých je zde stále drtivá většina.

Jen třeba nemají majitelé sphynxů žádné problémy, tak není co řešit. To by bylo to úplně nejlepší vysvětlení! Wink

dobrý den všem,
já jsem toto fórum objevila kdysi náhodou a vůbec jsem netušila jaké zde vládnou poměry. Když jsem zde veřejně poděkovala za milý a vlídný přístup chovatelky od které jsem měla svou první kočku, bylo mi sděleno moderátorem že " tato reklama" zde není žádoucí. Jaký-koli problém, který se tu řešil skončil uzamčením diskuze. Ať již napadání , nebo obrana. Dotaz od začínajícího chovatele na tomto fóru končí např. i takto :
---------------------------------------
Možná jste nedostala úplně tu správnou odpověď nebo správný odkaz, ale třeba to bude tím, že je tu většina lidí, co mají doma mazlíky a nikdy se s takovou smlouvou nesetkali. Pokud vás neuspokojili naše odpovědi a odkazy, další možnost je hledat na internetu. Proč by to někdo hledal za vás a dával vám sem odkaz. Prostě tady to momentálně nikdo neví nebo nemá potřebu vám to sdělovat, tak si to prostě budete muset najít sama jinde. Jistě to není životně důležitá informace a máte spoustu času si ji nalézt.
-----------------------------------------

A vy se nyní všichni divíte, že nikdo nemá zájem na toto fórum chodit? Já se nedivím. Razz

přeji všem hezký den
Hanka Blažková
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Silvie OK



Založen: 08.03.2008
Příspěvky: 479

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 18. 6. 2010 15:18:31
Odpovědět s citátem

Paní Blažková,

moderátory jsou zde korigovány debaty, které na tomto fóru nevedly k ničemu jinému než k pošpinění a úražkám. A není v silách nikoho, upravovat jednotlivé urážlivé a ironické příspěvky, které jedna pochvala spustí jako lavina. Myslím, že každý, kdo si chce sphynxe pořídit najde zde na netu příspěvky, kterými si o chovateli udělá obrázek. Pokud samozřejmě chce.

Hodně sleduji různá fóra na internetu, týkající se nejen koček. Určitá forma korekce debat a příspěvků je naprosto běžná a v porovnání s ostatními fóry bych řekla dokonce zde na Modrém kocouřovi minimální. Nehledě na to, Vy sama myslím tak úplně neshledáváte "volnou" debatu jako vždy vhodnou, pokud si správně vzpomínám.

Fórum je takové, jaké si ho účastníci udělají. Já jsem přesvědčená o tom, že toto fórum přínosem je a doufám, že do budoucna stále bude. Ovšem než aby ho někteří používali jako "ring volný", to ať je zde raději klid a řeší se jen opravdové problémy.

Osobně mě některá hodnocení mrzí, protože zde jsem našla vždy odpověď na nějaký problém, poznala spoustu milých lidí a takovéto "odvrácení" se jen proto, že některé příspěvky moderátor koriguje, mi přijde zbytečné. Ale budiž, je to na každém z nás.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Blažková Hana



Založen: 23.03.2009
Příspěvky: 345

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 18. 6. 2010 16:18:18
Odpovědět s citátem

Silvie OK napsal:
Paní Blažková,

moderátory jsou zde korigovány debaty, které na tomto fóru nevedly k ničemu jinému než k pošpinění a úražkám. A není v silách nikoho, upravovat jednotlivé urážlivé a ironické příspěvky, které jedna pochvala spustí jako lavina. Myslím, že každý, kdo si chce sphynxe pořídit najde zde na netu příspěvky, kterými si o chovateli udělá obrázek. Pokud samozřejmě chce.

Hodně sleduji různá fóra na internetu, týkající se nejen koček. Určitá forma korekce debat a příspěvků je naprosto běžná a v porovnání s ostatními fóry bych řekla dokonce zde na Modrém kocouřovi minimální. Nehledě na to, Vy sama myslím tak úplně neshledáváte "volnou" debatu jako vždy vhodnou, pokud si správně vzpomínám.

Fórum je takové, jaké si ho účastníci udělají. Já jsem přesvědčená o tom, že toto fórum přínosem je a doufám, že do budoucna stále bude. Ovšem než aby ho někteří používali jako "ring volný", to ať je zde raději klid a řeší se jen opravdové problémy.

Osobně mě některá hodnocení mrzí, protože zde jsem našla vždy odpověď na nějaký problém, poznala spoustu milých lidí a takovéto "odvrácení" se jen proto, že některé příspěvky moderátor koriguje, mi přijde zbytečné. Ale budiž, je to na každém z nás.


dobrý den Silvie,
to není odvrácení se od tohoto fóra pro korigování příspěvků. to vůbec ne, i když se mne velmi osobně dotklo, že mi moderátor napsal soukromý email ať si pochvalu chovatelské stanice vyřizuji osobně a že sem to nepatří.
Sleduji toto fórum tudíž z povzdálí a když někdo potřebuji radu, tak mu poradím opravdu jak nejlépe umím. Je to zejména proto, že opravdu mi toto fórum kromě velmi nepěkných urážek nepřineslo nic. Proč sem ostatní nechodí to opravdu nevím. Ale možná je to proto, že jim toto sphynxí fórum nic nedalo. Když se obrátí s otázkou a je jim sděleno ať si odpověď najdou( jak jsem uvedla výše), tak věřím že je to moc příště nebaví se zde někoho na něco ptát. Protože když si odpověď mají najít, tak to sem opravdu nemusí chodit a ztrácet čas, který mohou věnovat hledání odpovědi na internetu.
Vím, že jsem Vás asi svou odpovědí nenadchla, ale berte to prosím jako moje pocity a můj názor. Lidé, kteří si rozumí a kteří se nenapadají a jsou si ochotni pomoci se všemi problémy, se prostě scházejí jinde.
přeji Vám hezký víkend

Hanka Blažková
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Silvie OK



Založen: 08.03.2008
Příspěvky: 479

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 18. 6. 2010 17:25:44
Odpovědět s citátem

Blažková Hana napsal:
Lidé, kteří si rozumí a kteří se nenapadají a jsou si ochotni pomoci se všemi problémy, se prostě scházejí jinde.
přeji Vám hezký víkend

Hanka Blažková


Já mám možná špatné představy o "přínosnosti", ale opravdu vážně, se zájmem a bez ironie se ptám: a kde se tedy tito lidé scházejí? Kam se má majitel sphynxe obrátit s prosbou o radu?

Také přeji hezký víkend, i kočičákům Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
fofo177



Založen: 08.09.2007
Příspěvky: 972
Bydliště: České Budějovice

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 18. 6. 2010 17:34:04
Odpovědět s citátem

Silvie OK napsal:
Já mám možná špatné představy o "přínosnosti", ale opravdu vážně, se zájmem a bez ironie se ptám: a kde se tedy tito lidé scházejí? Kam se má majitel sphynxe obrátit s prosbou o radu?


Já například dostávám spoustu e-mailů s žádostí o radu, o pomoc, o zkušenosti..... někdy nestačím odpovídat. Třeba lidí po přečtení občas ne zrovna vlídných diskusí zjistili, že je tato cesta pro ně přínosnější.

Možná mají ostatní co mají své internetové stránky podobnou zkušenost... Wink
_________________
Olda & Felis & Charlie & Naranja & Mr. Big
http://www.mooncat.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Silvie OK



Založen: 08.03.2008
Příspěvky: 479

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 18. 6. 2010 17:40:33
Odpovědět s citátem

fofo177 napsal:
Já například dostávám spoustu e-mailů s žádostí o radu, o pomoc, o zkušenosti..... někdy nestačím odpovídat. Třeba lidí po přečtení občas ne zrovna vlídných diskusí zjistili, že je tato cesta pro ně přínosnější.

Možná mají ostatní co mají své internetové stránky podobnou zkušenost... Wink


Tomu samozřejmě Oldo rozumím, ale bonus fóra vidím v tom, že se k problému vyjádří více lidí napříč chovateli a majiteli. Každý máme nějaké zkušenosti a nikdo z nás neví všechno. Taky ne vždy je vše černo-bílé, takže co jednomu přijde správné, to druhý naopak zamítá. A to se mi před těmi dvěma roky na tomto fóru líbilo. No, smutné, že v hlavě utkví jen ty hádky a ne to ostatní, co jsme se tu - troufám si říct skoro každý - dozvěděli a naučili.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Silvie OK



Založen: 08.03.2008
Příspěvky: 479

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 18. 6. 2010 17:43:28
Odpovědět s citátem

Tím samozřejmě nechci nikoho přesvědčovat, rozhodnutí a názor každého akceptuji a chápu, jen jsem se nad tím pozastavila Wink
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
fofo177



Založen: 08.09.2007
Příspěvky: 972
Bydliště: České Budějovice

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 18. 6. 2010 17:51:59
Odpovědět s citátem

Silvie OK napsal:
bonus fóra vidím v tom, že se k problému vyjádří více lidí napříč chovateli a majiteli. Každý máme nějaké zkušenosti a nikdo z nás neví všechno. Taky ne vždy je vše černo-bílé, takže co jednomu přijde správné, to druhý naopak zamítá. A to se mi před těmi dvěma roky na tomto fóru líbilo. No, smutné, že v hlavě utkví jen ty hádky a ne to ostatní, co jsme se tu - troufám si říct skoro každý - dozvěděli a naučili.


To máš pravdu, jenže co naděláme Rolling Eyes
_________________
Olda & Felis & Charlie & Naranja & Mr. Big
http://www.mooncat.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
fundog



Založen: 07.01.2008
Příspěvky: 274

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 18. 6. 2010 19:48:23
Odpovědět s citátem

Já osobně si myslím, že co se naháčci začali prodávat za babku, koupí si ho už každý trouba, kterému je buřt čím krmit, jak koupat atd. Crying or Very sad
A co se Facebooku týká, nechápu v čem bere soukromí. Naopak se scházím s lidmi z celého světa a víc hlav víc ví a mají zase jiné zkušenosti.
Mně osobně tady naposledy pobavila tazatelka, která neměla o Sphynxících ani páru, ale už měla koťata. Ani nevěděla jména rodičů, natož krevní linie.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Karin Š.



Založen: 29.05.2008
Příspěvky: 191
Bydliště: NJ

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 19. 6. 2010 9:39:20
Odpovědět s citátem

fundog napsal:
Já osobně si myslím, že co se naháčci začali prodávat za babku, koupí si ho už každý trouba, kterému je buřt čím krmit, jak koupat atd. Crying or Very sad
A co se Facebooku týká, nechápu v čem bere soukromí. Naopak se scházím s lidmi z celého světa a víc hlav víc ví a mají zase jiné zkušenosti.
Mně osobně tady naposledy pobavila tazatelka, která neměla o Sphynxících ani páru, ale už měla koťata. Ani nevěděla jména rodičů, natož krevní linie.


A ono je na tom něco k pobavení?? Vypovídá to o tom, jak se chovatelé zajímají o to, kam a hlavně komu své odchovy prodávají....a pokud měla dotyčná zájem s tím něco dělat, tak bylo vhodné ji spíše poradit, než se nad tím bavit. Je to škoda, jelikož Vaše fóra naháčků jsem vždy ráda navštěvovala, aniž bych je doma měla. Leč poslední dobou odpovědi typu - nejděte si to sama, nikdo Vám to tady dokola hledat nebude, teď se bavíte nad tím, že prodáváte koťátka každému troubovi, kterému je buřt čím krmit apod.
Dnes už bych rovněž volila soukromý dotaz např. Oldovi, jelikož nikdy nikoho neuráží a i negativní odpověď umí napsat s jistou grácií.
_________________

www.britaci.estranky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
fundog



Založen: 07.01.2008
Příspěvky: 274

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 19. 6. 2010 10:10:49
Odpovědět s citátem

teď se bavíte nad tím, že prodáváte koťátka každému troubovi, kterému je buřt čím krmit apod.

Vám Karin připadá, že se bavím tím, že se prodávají naháčci od 5.000,-Kč ?
A já bych byla radši, kdyby se chovatelé nejdřív ptali a zjišťovali co a jak, a až pak kryli a množili. Crying or Very sad
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
fofo177



Založen: 08.09.2007
Příspěvky: 972
Bydliště: České Budějovice

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 19. 6. 2010 10:45:04
Odpovědět s citátem

Jistě že je smutné že se naháčci prodávají za pět tisíc kdekomu, já si ale myslím, že stejným vývojem si prostě prošlo každé plemeno, napřed nedostatek, tudíž nehorázné ceny a pak díky tomu přebytek a pokles cen. Je to prostě věc nabídky a poptávky a není to nic vyjímečného, ani u nás, ani ve světě, jak se opět někdy dočítáme, jací jsou Češi lumpové a co se děje zde, jinde se neděje, což je taky hloupost. A pokud se kočenka prodá kdekomu, tedy tomu komu bych nesvěřil ani křečka, je to vždy smutné, ať je to naháček nebo chlupáč, občas se mi zde na fórech prostě nelíbí názory, že nahotina je něco vyjímečného, luxusního, což by mělo být za velké prachy aby si toho lidé vážili. BLBOST. Každý živý tvor zaslouží lásku a slušné zacházení a nahotiny nejsou NIC extra a NIC vyjímečného.

K facebooku, je fakt, že je to nový fenomén doby, občas mě tam obtěžují soustavné nabídky na něčí přátelství, nebo příspěvky typu co kdo zrovna dělá, což mě tedy opravdu nebere.... Lidé nam na sebe vykvákají opravdu všechno. No ale nikdy neříkej nikdy, snad tomu při správném nastavení přijdu na chuť Wink

Ještě k těm internetovým stránkám chovatelů či majitelů, někteří mají na svých stránkách spousty užitečných rad a dokonce i poradnu, stačí kouknout třeba na úžasné stránky CHS Angel Sphynx, kde každý najde nezištně většinu odpovědí na svoje otázky. Takže to může být další důvod, proč se případní tazatelé obracejí jinam, než na občas "hádací a urážecí" fórum Wink
_________________
Olda & Felis & Charlie & Naranja & Mr. Big
http://www.mooncat.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Karin Š.



Založen: 29.05.2008
Příspěvky: 191
Bydliště: NJ

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 19. 6. 2010 12:08:53
Odpovědět s citátem

fundog napsal:
teď se bavíte nad tím, že prodáváte koťátka každému troubovi, kterému je buřt čím krmit apod.

Vám Karin připadá, že se bavím tím, že se prodávají naháčci od 5.000,-Kč ?
A já bych byla radši, kdyby se chovatelé nejdřív ptali a zjišťovali co a jak, a až pak kryli a množili. Crying or Very sad


Abych řekla pravdu, nejde mi ani tak o to, za kolik se prodávají - i když nemělo by to být za úplný pakatel - jelikož to značně znehodnocuje poctivou práci chovatelů, ale to, co píše Olda je rovněž fakt. Ale spíše by mělo chovatele zajímat, komu je prodávají! Mě se spíše nelíbilo toto: "Mně osobně tady naposledy pobavila tazatelka, která neměla o Sphynxících ani páru, ale už měla koťata. Ani nevěděla jména rodičů, natož krevní linie."
Jak je možné, že někdo dopustil, aby to došlo až ke koťátkům, když o tom dotyčná neměla ani páru? Tady je spíše chyba na druhé straně, než na její. Vzhledem k tomu, že sphynxů ještě pořád není zase až tolik oproti jiným plenenům.
A co se týče Facebooku - taky jsem mu dlouho nemohla přijít na chuť. Ale každý tam má přece možnost výběru svých přátel a to, co na sebe prozradí nebo neprozradí, záleží čistě na každém jedinci.
Hádání na fórech ve slušných mezích mě nevadí, protože každý má jiný názor a je třeba se dopracovat nějakého výsledku a někdy to bez toho nelze, ale slušně. Spíše mi vadí to, co už jsem zmínila takové sobecké a samolibé odpovědi, když si jde někdo říct o pomoc a dočká se takových odpovědí, že mu to tady za něj nikdo hledat nebude apod. ... pokud je to týpek "mistr světa amoleta" a rady chovatelů snižuje, že to není nic složitého, tak ať dostane na frak, leč pokud se opravdu slušně ptá, tak proč hned taková sprcha??
A Oldo trefit se jako úplný laik na stránky toho, kdo je má opravdu hezky zpracované a plné hodnotných informací asi také není jen tak. (pokud už nejsem někým nasměrovaná, že tam a tam toho najdu spoustu)
Pro aktuální dotazy považuji za dobrou volbu právě fórum, jelikož může ušetřit spoustu času bez procházení webovek - ovšem musí zde být někdo, kdo je ochotný. Wink
Mějte se hezky. K.
_________________

www.britaci.estranky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
fofo177



Založen: 08.09.2007
Příspěvky: 972
Bydliště: České Budějovice

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 19. 6. 2010 12:21:50
Odpovědět s citátem

Karin Š. napsal:
Pro aktuální dotazy považuji za dobrou volbu právě fórum, jelikož může ušetřit spoustu času bez procházení webovek - ovšem musí zde být někdo, kdo je ochotný. Wink
Mějte se hezky. K.


Souhlas, ale určitě se ochotných lidiček najde vždy dost.
Jinak s těmi odpověďmi kdy se někdo ve své byť naivitě, ale slušně na něco zeptá a hnedle je kamenován, s tím 100% souhlasím. To by prostě být nemělo a proč hned namísto rady a pomoci z někoho dělat blbce. Pak se nesmíme divit, že holt jednoho hned přejde chuť na diskusi Wink
_________________
Olda & Felis & Charlie & Naranja & Mr. Big
http://www.mooncat.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Silvie OK



Založen: 08.03.2008
Příspěvky: 479

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 19. 6. 2010 12:46:54
Odpovědět s citátem

Já si jen dovolím malou vsuvku pro případné "nové" čtenáře tohoto vlákna, ať nedojde k mýlce...

Troufám si říct, že odpovědi typu "najděte si to sama" zde tvoří tak max 5% všech odpovědí (a to mi přijde, že ještě méně), v 95% je dotaz zodpovězen a popřípadě je dotyčný odkázán na již zde řešený problém, ve kterém je vhodné pro lepší přehlednost všech návštěvníků pokračovat.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Blažková Hana



Založen: 23.03.2009
Příspěvky: 345

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 19. 6. 2010 12:51:06
Odpovědět s citátem

fofo177 napsal:
Karin Š. napsal:
Pro aktuální dotazy považuji za dobrou volbu právě fórum, jelikož může ušetřit spoustu času bez procházení webovek - ovšem musí zde být někdo, kdo je ochotný. Wink
Mějte se hezky. K.


Souhlas, ale určitě se ochotných lidiček najde vždy dost.
Jinak s těmi odpověďmi kdy se někdo ve své byť naivitě, ale slušně na něco zeptá a hnedle je kamenován, s tím 100% souhlasím. To by prostě být nemělo a proč hned namísto rady a pomoci z někoho dělat blbce. Pak se nesmíme divit, že holt jednoho hned přejde chuť na diskusi Wink


dobré odpoledne všem,
já jsem po první sprše, kterou jsem zde dostala nabyla dojmu, že toto není fórum přátel, ale nepřátel. Postupem času se mi tento můj pocit potvrdil.
Na MK v jiných kategoriích se každý může zeptat na cokoliv a vždy je mu odpovězeno.
Původně jsem si myslela, že na sphynxím fóru se scházejí lidé kteří chtějí být přáteli a povídat si o sphynxech a zážitcích které se svými miláčky mají. Nebrala jsem toto fórum jako fórum rady a pomoci. Protože na MK jsou jiné kategorie plné rad a pomoci. Z mého pohledu a po přečtení všech příspěvků od založení tohoto fóra a po první sprše které se mi dostalo, toto fórum bylo prvotně založeno pouze za účelem scházení se lidí okolo chovatelské stanice koček Tyrell a paní Karolíny Leitnerové. Postupem času se zde začali scházet i majitelé sphynxíků z jiných chovatelských stanic. A z fóra "přátelského" se rázem stalo fórum "nepřátelské". Tak to cítím já a možná i více majitelů, kteří sem již také asi přestali chodit.

přeji hezký den
Hanka Blažková
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
fofo177



Založen: 08.09.2007
Příspěvky: 972
Bydliště: České Budějovice

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 19. 6. 2010 13:09:15
Odpovědět s citátem

Blažková Hana napsal:
Z mého pohledu a po přečtení všech příspěvků od založení tohoto fóra a po první sprše které se mi dostalo, toto fórum bylo prvotně založeno pouze za účelem scházení se lidí okolo chovatelské stanice koček Tyrell a paní Karolíny Leitnerové. Postupem času se zde začali scházet i majitelé sphynxíků z jiných chovatelských stanic. A z fóra "přátelského" se rázem stalo fórum "nepřátelské". Tak to cítím já a možná i více majitelů, kteří sem již také asi přestali chodit.


Dobré odpoledne Hanko,
myslím že jste to trefila a to "nepřátelství" jste vystihla vcelku přesně, neboť co se nahatého fóra modrého kocouře týká, nikdy se nejednalo o typické diskusní fórum, ale fanklub. Pro nikoho nic ve zlém, ale je to prostě tak Wink
_________________
Olda & Felis & Charlie & Naranja & Mr. Big
http://www.mooncat.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   

Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další



Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top