Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Kdy kastrovat?


<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
Jana Baderlová



Založen: 07.09.2006
Příspěvky: 12
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Předmět: Kdy kastrovat?
PříspěvekPřitlapkováno: 10. 1. 2007 14:21:43
Odpovědět s citátem

Máme doma 8měsíčního kocourka, který nám začal vesele značkovat po celém bytě. Ptala jsem se paní doktorky, zda by bylo možné ho již v tomto věku vykastrovat, ale odmítla to, prý až po roce. Že prý když se kastrace u kocourků udělá dříve, mají potom doživotní potíže s močením. Na druhou stranu jsem ale slyšela názor, že záleží na tom, jak je kocourek vyvinutý, jak je na tom zdravotně atd. Zkrátka, že je to individuální a je tedy možné kastraci provést i dříve než v roce života. Můžete mi prosím říci, co je na tom všem pravdy? Moc děkuji za odpověď.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Karin



Založen: 17.07.2005
Příspěvky: 338
Bydliště: Brno

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 10. 1. 2007 14:37:59
Odpovědět s citátem

Podle toho, co jsem doposud na toto téma slyšela a četla, je to opravdu individuální a v době, kdy kocourek již značkuje, má vše potřebné vyvinuté a kastrace může proběhnout.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: Re: Kdy kastrovat?
PříspěvekPřitlapkováno: 10. 1. 2007 14:39:42
Odpovědět s citátem

Pokud kocourek už začal značkovat, což je základní znak "dospělosti", není vůbec žádný problém jít na kastraci. To, co říkala vaše vetka, platilo dřív. Dnes už nové průzkumy dokázaly, že kastrace nemá na močové cesty kocourů výraznější vliv. Proto doporučuju zkusit jiného veterináře a kocourka na kastraci objednat. Wink

April
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
janča



Založen: 22.09.2004
Příspěvky: 313

Předmět: Re: Kdy kastrovat?
PříspěvekPřitlapkováno: 10. 1. 2007 14:44:00
Odpovědět s citátem

kocourka jednoznačně vykastrovat, vetku se zastaralými názory jednoznačně změnit,howgh. Laughing J.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Kicki



Založen: 07.03.2005
Příspěvky: 76
Bydliště: Dubí u Teplic

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 10. 1. 2007 16:28:30
Odpovědět s citátem

Souhlas s Jančou a se vším výše uvedeným!
Pokud budete s kastrací otálet, mohl by si kocourek zapamatovat značkování jako vzorec chování a mohl by pak být problém s tím, aby značkovat přestal.
_________________
Kicki + Kenny, Maggie a Barnabáš
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Jana Baderlová



Založen: 07.09.2006
Příspěvky: 12
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 11. 1. 2007 8:32:19
Odpovědět s citátem

Moc všem děkuji za názor. Už jsem si opravdu nevěděla rady, ze všech stran jsem slýchala jiný názor. Nechtěla jsem kocourka vystavit nebezpečí, ale teď vidím, že s kastrací otálet nebudu, protože značkování je opravdu nepříjemné.
Ještě jednou díky všem.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
payushka



Založen: 11.02.2006
Příspěvky: 273
Bydliště: Cheb

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 12. 1. 2007 13:39:50
Odpovědět s citátem

Jana Baderlová napsal:
Moc všem děkuji za názor. Už jsem si opravdu nevěděla rady, ze všech stran jsem slýchala jiný názor. Nechtěla jsem kocourka vystavit nebezpečí, ale teď vidím, že s kastrací otálet nebudu, protože značkování je opravdu nepříjemné.
Ještě jednou díky všem.

My jsme kastrovali v 7 mesicich veku kocourka,kdy jsme si prinesli domu kocicku a on na ni zacal lezt,hned sel... a to jeste neznackoval a zatim problemy s mocenim ani s nícim jinym nejsou.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
MVDr.Černý



Založen: 09.01.2007
Příspěvky: 13
Bydliště: Karlovy Vary

Předmět: kastrace
PříspěvekPřitlapkováno: 13. 1. 2007 10:23:28
Odpovědět s citátem

Všeobecně se sice doporučuje kastrovat až v roce-hlavně kvůli velikosti penisu a moč.trubice,ale pokud kocourek začíná značkovat dříve ,nebo se nějak jinak sexuálně chovat,může se vykastrovat i dříve.Je třeba,ale potom ohlídat pár věcí.Jednak by měl dostávat spec.stravu pro kastrované kocoury,
pokud je to možné občas ,změřit pH moči(měla by být kyselá).Všechna opatření jsou kvůli moč.písku ,který se u kocourků tvoří a může ucpat moč.cesty a s tím je pak docela starost.Některý brzo kastrovaný kocour nemusí mít vůbec problémy ,nebo až za čas.Ale stejné problémy může mít i kastrovaný kocour až v roce,takže stejně je potřeba občas udělat nějakou kontrolu.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
J.B.
Anonymní





Předmět: Re: kastrace
PříspěvekPřitlapkováno: 13. 1. 2007 14:09:39
Odpovědět s citátem

[quote="MVDr.Černý"]Všeobecně se sice doporučuje kastrovat až v roce-hlavně kvůli velikosti penisu a moč.trubice

Četla jsem, že se souvislost mezi problémy s močením / struvity a pod. / a časným kastrováním nepotvrdila. Osobně mám nekastrovaného, chovného kocoura, který mám struvity od svého cca 1 roku. Dietou se vše upravilo - žádné problémy nyní nemá / 4 roky /. Dále jsem měla kastráta, který byl kastrován po 6. měsíci a močové problémy se nikdy neobjevily. Viděla jsem také několik domácích, nekastrovaných kocourů s volným výběhem ven, kteří měli výrazné problémy - močili až krev či nemočili vůbec - píšu to proto, že já bych hledala důvod i v nepřirozené stravě / ?? / nevím. Opět jsem slyšela názor, že kastrování koťat cca kolem 3tího měíce nedělá koťatů žádný problém. Nenabádám tím nikoho k ranné kastraci, jen chci poukázat, že názory se různí a pokud kocour začne značkovat neotálela bych, protože jak jednou začně, tak ani po kastraci nemusí přestat a to bývá nepříjemné.
Odpovědět 
MVDr.Černý



Založen: 09.01.2007
Příspěvky: 13
Bydliště: Karlovy Vary

Předmět: Re: kastrace
PříspěvekPřitlapkováno: 15. 1. 2007 14:51:58
Odpovědět s citátem

[quote="J.B."][quote="MVDr.Černý"]Všeobecně se sice doporučuje kastrovat až v roce-hlavně kvůli velikosti penisu a moč.trubice

Četla jsem, že se souvislost mezi problémy s močením / struvity a pod. / a časným kastrováním nepotvrdila.

V tom máte naprostou pravdu.Možná můj příspěvek takto vyzněl,ale pravda je ta,že je to vždy souhrn určitých predispozic(průměr moč.trubice,strava,
velikost kočky,metabolismu atd).Proto bych se řídil při kastraci spíš tím ,jestli značkuje nebo ne.Pokud ne -s kastrací počkat,pokud ano ,kastrovat klidně dřív.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Jana Baderlová



Založen: 07.09.2006
Příspěvky: 12
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 25. 1. 2007 11:14:31
Odpovědět s citátem

Dobrý den,

jen chci všem mým rádcům (kterým velice děkuji) sdělit, že kocourka máme již po kastraci. Náš pan doktor nám totiž řekl prakticky to stejné jako pan doktor Černý. Když jsme za naším panem doktorem přišli, kocourka zvážil, zkonstatoval, že ve svých 8 měsících při váze 4,5 kg je to pěknej macík Razz (není obézní, pouze většího zvrůstu) a v případně, že již značkuje, pak není co řešit. Samozřejmě zdůraznil, že je nutné jej mít pod kontrolou (co se týče váhy, ph v moči, atd.). Můžu říci, že kocourek se má čile k světu a žádné problémy se u něj zatím nevyskytly. Pouze se naučil jednu věc, ale to s největší pravděpodobností souvislost s kastrací nemá Laughing - začal močit do vany... Když jsem ho přitom pozorovala, připadalo mi, že si tuhle svoji intimní chvíli s blaženým pocitem naprosto užívá a nadšeně pozoruje, jak tekutina stéká do odpadu - to jen pro zajímavost, co jsme vypozorovali po kastraci Wink
Teď jen nevíme, jak ho máme krmit, když pan doktor řekl, že by už neměl přibrat. Jenže v tom bude problém, protože náš Alfík je tuze "žravý" a jakýkoli úbytek ve stravě si dokáže náležitě hlasitě vymoci. Pokud někdo máte zkušenosti se stravou po kastraci, budu vděčná za příspěvek. Děkuji, zdravím všechny příznivce kočiček a kocourků.
Janča B.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 25. 1. 2007 11:21:23
Odpovědět s citátem

Např. ProPlan má řadu granulí pro kastráty - After Care, Hills mají pro kočky žijící doma řadu Indoor Cat, příp. je teď nová řada pro kastrované kočky k dostání jen u veterinářů, což mi přijde už trochu nedostupnější a celkem zbytečné, pokud nejsou žádné zdravotní problémy. Lepší výrobci už mají ve své nabídce granule uzpůsobené pro domácí kočky či kočky kastrované, a tito výrobci také "garantují" udržení pH ve správné hladině. Pokud by kocourek přibral, dá se přejít na granule typu Light.
Ohledně mokré stravy můžete klidně dávat kapsičky i konzervy pro dospělé kočky.

April
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
J.B.
Anonymní





Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 25. 1. 2007 11:49:50
Odpovědět s citátem

Samozřejmě zdůraznil, že je nutné jej mít pod kontrolou (co se týče váhy, ph v moči, atd.). Můžu říci, že kocourek se má čile k světu a žádné problémy se u něj zatím nevyskytly. Pouze se naučil jednu věc, ale to s největší pravděpodobností souvislost s kastrací nemá Laughing - začal močit do vany... Když jsem ho přitom pozorovala, připadalo mi, že si tuhle svoji intimní chvíli s blaženým pocitem naprosto užívá a nadšeně pozoruje, jak tekutina stéká do odpadu - to jen pro zajímavost, co jsme vypozorovali po kastraci Wink
Teď jen nevíme, jak ho máme krmit, když pan doktor řekl, že by už neměl přibrat. Jenže v tom bude problém, protože náš Alfík je tuze "žravý" a jakýkoli úbytek ve stravě si dokáže náležitě hlasitě vymoci. Pokud někdo máte zkušenosti se stravou po kastraci, budu vděčná za příspěvek. Děkuji, zdravím všechny příznivce kočiček a kocourků.
Janča B.[/quote]

Jestli můžu doporučuju tak cca 1x za 1/2 roku až rok kontrolu moči. A to ať u kastrovaných nebo nekastrovaných kocourů ale i koček. Já jsem si koupila testovací papírky domů - orietačně, když narazím na použitelnou loužičku zkontroluju PH, bílkovinu. Ony kočky bez ohledu na kastraci často trpí na struvity či záněty moč. měchýře a pokud se na to přijde včas je to lepší, než když se to nechá dojít do pozdějšího stádia, kdy kočka třeba už nemůže čůrat vůbec. A k čurání do vany - taky mám takovou kočku / nekastrovanou / ony kočky rády za sebou zahladí "stopy" a k tomu kanálek ve vaně úžasně poslouží Laughing Jen si dezinfikujte vanu Laughing
Odpovědět 
MichaelaK



Založen: 16.10.2006
Příspěvky: 54

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 2. 5. 2007 12:07:13
Odpovědět s citátem

April napsal:
Např. ProPlan má řadu granulí pro kastráty - After Care, Hills mají pro kočky žijící doma řadu Indoor Cat, příp. je teď nová řada pro kastrované kočky k dostání jen u veterinářů, což mi přijde už trochu nedostupnější a celkem zbytečné, pokud nejsou žádné zdravotní problémy. Lepší výrobci už mají ve své nabídce granule uzpůsobené pro domácí kočky či kočky kastrované, a tito výrobci také "garantují" udržení pH ve správné hladině. Pokud by kocourek přibral, dá se přejít na granule typu Light.
Ohledně mokré stravy můžete klidně dávat kapsičky i konzervy pro dospělé kočky.

April


Mám tomu rozumět tak, že po kastraci musím automaticky změnit krmivo z kotěcího na krmivo pro kočky žijící v bytě nebo pro kastráty? A co oral care (kočičák má problémy s dásněma, tak jsem o nich uvažovala)? Zrovna jsem objednala krmivo, tak bych to asi měl změnit... Díky za odpověď!
_________________
Michaela & Bentley
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Alena V.



Založen: 23.02.2007
Příspěvky: 683
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 2. 5. 2007 12:17:32
Odpovědět s citátem

MichaelaK napsal:

April


Mám tomu rozumět tak, že po kastraci musím automaticky změnit krmivo z kotěcího na krmivo pro kočky žijící v bytě nebo pro kastráty? A co oral care (kočičák má problémy s dásněma, tak jsem o nich uvažovala)? Zrovna jsem objednala krmivo, tak bych to asi měl změnit... Díky za odpověď![/quote]

Není nutné měnit krmivo ze dne na den, dokonce si myslím že není nutné krmit kastráty nějakým speciálním krmivem. Mám několik koček, některé jsou kastrované jiné ne a krmím všechny stejně - běžným krmivem pro dospělé kočky, občas prostřídávám oral care, v zimě mají sklon přibírat a tak jim dám pro změnu ligt nebo homecat.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Alena V.



Založen: 23.02.2007
Příspěvky: 683
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 2. 5. 2007 12:18:26
Odpovědět s citátem

MichaelaK napsal:


Mám tomu rozumět tak, že po kastraci musím automaticky změnit krmivo z kotěcího na krmivo pro kočky žijící v bytě nebo pro kastráty? A co oral care (kočičák má problémy s dásněma, tak jsem o nich uvažovala)? Zrovna jsem objednala krmivo, tak bych to asi měl změnit... Díky za odpověď!


Není nutné měnit krmivo ze dne na den, dokonce si myslím že není nutné krmit kastráty nějakým speciálním krmivem. Mám několik koček, některé jsou kastrované jiné ne a krmím všechny stejně - běžným krmivem pro dospělé kočky, občas prostřídávám oral care, v zimě mají sklon přibírat a tak jim dám pro změnu ligt nebo homecat.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
MichaelaK



Založen: 16.10.2006
Příspěvky: 54

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 2. 5. 2007 12:20:05
Odpovědět s citátem

Alena V. napsal:
MichaelaK napsal:

April


Mám tomu rozumět tak, že po kastraci musím automaticky změnit krmivo z kotěcího na krmivo pro kočky žijící v bytě nebo pro kastráty? A co oral care (kočičák má problémy s dásněma, tak jsem o nich uvažovala)? Zrovna jsem objednala krmivo, tak bych to asi měl změnit... Díky za odpověď!


Není nutné měnit krmivo ze dne na den, dokonce si myslím že není nutné krmit kastráty nějakým speciálním krmivem. Mám několik koček, některé jsou kastrované jiné ne a krmím všechny stejně - běžným krmivem pro dospělé kočky, občas prostřídávám oral care, v zimě mají sklon přibírat a tak jim dám pro změnu ligt nebo homecat.[/quote]

Můžu ho tedy ješte krmit kotěcími granulkami? Protože jsou cca do roka věku, tak jsem je dnes automaticky objednala, aniž bych si uvědomila, že jdeme příští týden na kastraci....
_________________
Michaela & Bentley
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 2. 5. 2007 12:24:14
Odpovědět s citátem

To krmivo opravdu není nutné měnit ze dne na den, a pokud kočičák nepřibírá, tak není nutné ani krmit spešl granulemi pro kastráty.

Ten můj příspěvek, na který se odkazovalo, se vztahoval k tomu, že paní chtěla vědět víc o krmivu pro kastrované kočky, resp. o krmivu, po kterém se nepřibírá.

Je důležité najít to krmivo, co plně vyhovuje potřebám - tj. správné pH, zdravé zoubky, optimální váha, jestli tím krmivem je Adult nebo "pro kastráty", je celkem jedno. Jinak - kotěcí granulky klidně dospotřebujte, jen by se jimi neměly dlouhodobě krmit dospělé (netěhotné, nekojící) kočky.

April
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Alena V.



Založen: 23.02.2007
Příspěvky: 683
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 2. 5. 2007 12:28:21
Odpovědět s citátem

MichaelaK napsal:


Můžu ho tedy ješte krmit kotěcími granulkami? Protože jsou cca do roka věku, tak jsem je dnes automaticky objednala, aniž bych si uvědomila, že jdeme příští týden na kastraci....

Krmte klidně kotěcími i kastrovaný mladý kocour ještě roste a potřebuje kotěcí výživu. Až budete příště objednávat tak už můžete objednat dospělácké granule - počítejte s přechodným obdobím kdy budete oba druhy míchat. Granule typu light nebo Homecat bych dávala pouze v případě že bude váš kocourek mít sklon k tloustnutí. Jsem chovatelka a když mám koťata tak si k nim občas přijde zobnout kotěcí granulky i téměř desetitetý kastrovaný kocour a je zdravý a v pohodě.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top