Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Zápach z tlamky, strach z lidí


<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
Artepka



Založen: 07.02.2007
Příspěvky: 14

Předmět: Zápach z tlamky, strach z lidí
PříspěvekPřitlapkováno: 7. 2. 2007 19:03:20
Odpovědět s citátem

Ahojky, potřebovala bych poradit. Vzala jsem si darovanou tříletou exotickou kočičku.

Paní chovatelka říkala že se nesnesla s ostatními kočičkami a že je v pořádku. Bohužel až po předání a odjezdu paní jsem si všimla pár věcí. Kočičce hodně hnisalo z očiček(paní chovatelka říkala že to je tím, že v autě kouřili), ale kapala jsem ji pravidelně a už je to o hodně lepší. Kočičce taky dost intenzivně zapáchá z tlamky. Švagrová i tchýně mají peršanky, ale ani jedné nezapáchá z tlamky.

Kočička je u nás týden, stále se bojí ruky a pohlazení, ale už si zvyká na naši přítomnost, nechá se vzít do ruky a pohladit, sama nepřijde a pořád se nám někde schovává. (paní chovatelka mi napsala, že taková plachost kočičky je normální, ale měla jsem doma na hlídání perskou kočičku od švagrové a je to rozdíl asi jako černá a bílá)

Chtěla jsem nejdříve chovatelce kočičku vrátit, ale nevím jestli bych udělala správnou věc. Poraďte.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: Re: Zápach z tlamky, strach z lidí
PříspěvekPřitlapkováno: 7. 2. 2007 19:31:36
Odpovědět s citátem

No ta její plachost - bohužel nevíte, čím si prošla dřív, takže než k Vám získá úplnou důvěru, bude to asi chvíli trvat. Určitě jí nevracejte, nevíte, do čeho byste jí vrátila a u Vás jí jistě bude líp. Vše záleží jen na chápavém přístupu k ní, týden je zatím krátká doba.

Co se týká očiček - exotky stejně jako peršanky vzhledem k placatém nosánku mívají problémy s výtoky z očí, které jsou do jisté míry běžné, chce to pravidelně čistit.

Ohledně zápachu z tlamičky - u koček jako masožravců je v určité míře zápach z tlamičky snesitelný. Opět se vrátím k tomu, že nevíte, v čem žila dřív, jak byla krmena. Takže určitě to chce kvalitní stravu, aby se jí srovnalo zažívání.

Rozhodně ale zajděte na veterinu, jak s těma očičkama, tak se zápachem. Zápach může způsobovat např. i zánět dásní, či onemocnění ledvin, takže je nutná alespoň základní prohlídka a konzultace s vetem.

April
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
janča



Založen: 22.09.2004
Příspěvky: 313

Předmět: Re: Zápach z tlamky, strach z lidí
PříspěvekPřitlapkováno: 7. 2. 2007 19:53:39
Odpovědět s citátem

Jestli se můžu za kočičku přimluvit,nevracejte ji.Asi se tam neměla úplně nejlíp, u vás najde určitě pěkný domov.Už jen poznámka o kouření, pokud převážím v autě zvíře nebo dítě, tak si na cigáro zastavím a vystoupím,ne? Zajděte určitě s kočenkou k vetovi,jestli je v pořádku a mějte se rády. Určitě vám to ještě mnohokrát vrátí.Držím palce a dejte vědět,jak se daří. Janča
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Artepka



Založen: 07.02.2007
Příspěvky: 14

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 8. 2. 2007 8:25:22
Odpovědět s citátem

Chtěla jsem znát právě Váš názor, protože jsem byla u veterináře a ten konstatoval zánět dásní a potřebu odstranit zubní kámen, taky zanícení očiček. Jak říkám očička se už zlepšily, ale vidím při jídle, že kočičku zoubky či dásně pořád bolí. Ale je to teprve týden co je u mne.

Psala jsem paní chovatelce o zprávě veterináře. Paní chovatelka mi napsala, že ze mě chce tahat veterinář peníze, že kočička je zdravá, že čištění zoubků nedělá žádný z chovatelů kočiček a že takový zápach z úst mají všechny její kočičky a že je to normální. Očička, že musím kapat a vytírat, že to je asi z průvanu v autě. A jestli ji nechci, ať ji vrátím.

Jak říkám, byla v kontaktu s více kočičkama a žádné tak intenzivně z úst nezapáchalo.

Ptám se vás, protože normálně bych věřila veterináři, ale paní chovatelka se prý zabývá chovem kočiček poměrně dlouho, má chovatelskou stanici registr. u FIFE a úspěchy na výstavách (i kočička kterou teď mám má z dob koťátka pár ocenění).
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 8. 2. 2007 8:38:07
Odpovědět s citátem

Je naprosto normální, že kočičkám se na zoubcích vytváří zubní kámen a je nutno jej pod narkozou odstranit. Jestli má zánět dásní byste mohla poznat i sama, pokud nahlédnete na dásně zdravé kočičce, některé z Vámi zmiňovaných, a pak se podíváte té svojí - měl by být vidět rozdíl v zabarvení dásní - zčervenalé ... a jestli kočička špatně jí, tak rozhodně bych se přiklonila k názoru veterináře než zmiňované chovatelky, jejíž názory se mi zdají trochu divné.
Každopádně to chce léčit a příp. i nechat ten zubní kámen odstranit.

Po léčbě je dobré zvolit krmení granulemi přímo určenými pro zubní hygienu (u Hills např. řada Oral Care)

Znovu se přimluvím za kočičku, abyste jí nevracela.

Ono vlastnictví chovatelské stanice a úspěšně vystavovaných koček někdy ještě neznamená neomylnost.

April
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
J.B.
Anonymní





Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 8. 2. 2007 9:50:43
Odpovědět s citátem

Psala jsem paní chovatelce o zprávě veterináře. Paní chovatelka mi napsala, že ze mě chce tahat veterinář peníze, že kočička je zdravá, že čištění zoubků nedělá žádný z chovatelů kočiček a že takový zápach z úst mají všechny její kočičky a že je to normální. Očička, že musím kapat a vytírat, že to je asi z průvanu v autě. A jestli ji nechci, ať ji vrátím.

My pravidelně necháváme sundavat zubní kámen kočkám. Kocourovi zuby čistím - jsou spec. pasty / třeba drůbeží / a kartáčky. Jen na to musí být kočka zvyklá a tahle je už starší - no zkuste opatrně. Pokud se tam vytvoří zánět, léčí se antibiotiky - nemůžete kočku nechat neošetřenou - vet. z Vás peníze tahat nechce. Oči a peršani - to je někdy problém. Kočičkám teče z oček neustále - je to daň za krátký nosík. Musíte čistit a čistit. Jde o to, jakou barvu má výtok !! Zase bych nechala na veterináři, zda se jedná o zánět či neškodný výtok, který perčšani běžně mají. Také nezapomeňte česat a česat Laughing Moje známá má nevýstavní peršany krásně ostříhané - je to pohodlnější pro všechny a moc jim to sluší - mají krásný střih Laughing .
Odpovědět 
J.B.
Anonymní





Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 8. 2. 2007 9:53:24
Odpovědět s citátem

Omlouvám se už to vidím - máte exotku - i když i exoti se musí česat ! I jim se chloupky mohou zacuchat a to je potom malér, ale péče je jednodušší.
Odpovědět 
Monika



Založen: 05.01.2007
Příspěvky: 22
Bydliště: Hradec Králové

Předmět: Zápach z tlamky
PříspěvekPřitlapkováno: 8. 2. 2007 16:48:43
Odpovědět s citátem

Skutečně každé kočce je trošku cítit z tlamičky, ale jen lehce, decentně. Jedna moje kočka má zoubky zdravé, čisté, není cítit skoro nic, druhá, jen o půl roku starší a krmená naprosto stejně má sklon k tvorbě zubního kamene a zánětu dásní. Takže vždycky jednou za čas, když mám pocit, že jí je cítit z tlamky, jak píšete, dostane nějaké granule na čištění zubů - Royal, Hills, Advance, nebo i Nutram je vyrábí (tam pozor, mají poměrně velký obsah tuku), a je zas na pár týdnů klid.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Adéla



Založen: 07.09.2006
Příspěvky: 277
Bydliště: moravské luhy a háje :)

Předmět: Re: Zápach z tlamky
PříspěvekPřitlapkováno: 8. 2. 2007 17:28:50
Odpovědět s citátem

Monika napsal:
Skutečně každé kočce je trošku cítit z tlamičky, ale jen lehce, decentně. Jedna moje kočka má zoubky zdravé, čisté, není cítit skoro nic, druhá, jen o půl roku starší a krmená naprosto stejně má sklon k tvorbě zubního kamene a zánětu dásní. Takže vždycky jednou za čas, když mám pocit, že jí je cítit z tlamky, jak píšete, dostane nějaké granule na čištění zubů - Royal, Hills, Advance, nebo i Nutram je vyrábí (tam pozor, mají poměrně velký obsah tuku), a je zas na pár týdnů klid.


Názory paní "chovatelky" jsou skutečně poměrně "zvláštní." Pochopitelně, že se některým kočkám tvoří zubní kámen a je potřeba ho čas od času v narkóze potřeba sundat a zánět dásní přeléčit antibiotiky....
Perským a exotickým kočkám z očí slzí poměrně často a je to u nich běžné, očíčka je potřeba denně kapat a čistit. Nicméně výtok z očí nesmí být nijak hnisavý, mazlavý apod. normální je čirý nebo hnědý výtok.

Veterinář má určitě pravdu a není to tak, že by z Vás chtěl jen tahat peníze. Kočičku určitě nevracejte, týden je kratičká doba, myslím, že závěry můžete začít dělat nejdříve po měsíci. Kočička už je starší, nezvykne si hned na nové prostředí, určitě je ve stresu a musí si zvyknout.
_________________
Adéla - KATANGO*CZ
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Anonymní






Předmět: Re: Zápach z tlamky
PříspěvekPřitlapkováno: 8. 2. 2007 17:38:36
Odpovědět s citátem

Pochopitelně, že se některým kočkám tvoří zubní kámen a je potřeba ho čas od času v narkóze potřeba sundat

Je možné sundavat háčkem i bez narkózy - jde to i u siamek pokud je veterinář odvážný. Laughing Narkóza je pro kočky riziková. Ale jsou kočky, kdy to fakt nejde a narkóza se použít musí.
Odpovědět 
Adéla



Založen: 07.09.2006
Příspěvky: 277
Bydliště: moravské luhy a háje :)

Předmět: Re: Zápach z tlamky
PříspěvekPřitlapkováno: 8. 2. 2007 17:48:15
Odpovědět s citátem

Anonymous napsal:
Pochopitelně, že se některým kočkám tvoří zubní kámen a je potřeba ho čas od času v narkóze potřeba sundat

Je možné sundavat háčkem i bez narkózy - jde to i u siamek pokud je veterinář odvážný. Laughing Narkóza je pro kočky riziková. Ale jsou kočky, kdy to fakt nejde a narkóza se použít musí.


Jasně, záleží na konkrétní kočičce. My jsme toto absolvovali 2x, jednou u totálního šelmáta, kterého bylo nutné úplně uspat - je to hodně plachý kocour a v narkóze se alespoň udělala kompletní údržba, která by jindy nebyla možná - odběr krve na kontrolní vyšetření, stříhání drápků, čištění uší apod Smile
Druhá kočička je mírná, hodná a dostala jen slabší oblbovačku, což stačilo.
Obě kočičky měly i zánět dásní, který se po sundání kamene a přeléčení zatím naštěstí nevrátil.
_________________
Adéla - KATANGO*CZ
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Anonymní






Předmět: Re: Zápach z tlamky, strach z lidí
PříspěvekPřitlapkováno: 9. 2. 2007 21:48:40
Odpovědět s citátem

Mám kocourka (pětiměsíčního) se sklonem k zánětu dásní. Antibiotika vždy zabrala, ale pak se to vrátilo. Pomohl Gingisan gel a jeho aplikace nyní již cca 1x za 3 dny (předtím častěji). Též se za kočičku přimlouvám. Pokud máte tu trpělivost, se zánětem dásní odezní i zánět s tlamky a myslím, že pokud se kočička již nyní nechá chytit a ošetřit, je to na dobré cestě. Ona se přestane schovávat, nebojte.
Odpovědět 
Artepka



Založen: 07.02.2007
Příspěvky: 14

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 12. 2. 2007 8:48:45
Odpovědět s citátem

Ahojky, všem děkuji za rady. Kočičce se díky masti očička zlepšily o 100%. Ještě bere antibiotika od zánětu dásní, ale musím říct, že se to taky hodně zlepšuje, jak zápach z tlamky, tak asi i bolesti zoubků kočičky, protože teď si vezme i granulky. Nenechala se pohladit pod bradičkou a teď mi bradičku při hlazení sama nastavuje Laughing .S odezníváním zánětu je kočička čím dál tím větší mazlínek, už mě sleduje po bytě a leží v mé blízkosti na gauči a přede. Oba jsme si ji s manželem zamilovali. Very Happy
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 12. 2. 2007 8:52:04
Odpovědět s citátem

Skvělý! Nic víc není zapotřebí dodávat! Very Happy
April
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (29x)
2
Kdy je možné odebrat kotě od kočky? A proč ... (19x)
3
Na co si dát pozor u krmení koček (16x)
4
Veterinární poradna: Britský modrý kocour ... (16x)
5
Koťata bez PP po rodičích s PP (16x)
6
Cornish rex (15x)
7
Vídeňská ZOO - naše poslední zastávka (15x)
8
Dvacátá čtvrtá poznávačka vyhlášena (15x)
9
Kočka na Titaniku (15x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top