Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Epilepsie


<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
payushka



Založen: 11.02.2006
Příspěvky: 273
Bydliště: Cheb

Předmět: Epilepsie
PříspěvekPřitlapkováno: 19. 2. 2007 11:09:00
Odpovědět s citátem

Vcera Mysha spokojene spinkala na gauci a kdyz se probudila,chtela nejspis na zachod nebo neco snist,ale jak se pokusila vstat,najednou dostala zachvat.Ruzne se prohybala a vypadalo to,jako by se chtela obouma zadnima nozickama skrabat na ouskach,myslela jsem,ze to souvisi s jejim zanetem usi.Oci se ji protacely a kmitaly sem tam.Jen jsem ji hladila a drzela jsem ji hlavicku a snazila jsem se ji nejak uklidnit.Po chvilce to preslo,ale Myshka lezela hrozne vycerpana,mzourala a jeste se trosku chvela...Za nejakou dobu jsem ji chtela zkusit dat neco jist.Dala jsem pred ni talirek s konzervou,ale nereagovala,chtela jsme ji pomoc a trochu ji zvedla hlavicku,coz byla chyba,znovu to vyvolalo dalsi zachvat,ktery byl o trochu horsi,slintala a pocurala se.Hned jsem volala nasemu vetovi a ten mi rekl,ze jde o epilepticky zachvat a musim ji nechat v klidu a vubec s ni nehybat...Pokud se to bude opakovat,nasadil by za nejaky cas potrebne leky.
Mate prosim nekdo s epilepsii u kocek nejake zkusenosti?? Uvitam kazdou radu,nejak se s tim budeme muset poprat. Je mozne ze mela k teto nemoci vrozene vlohy diky tomu,jak je malinka,ale take to mohlo vyvolat ten vlekly zanet v usich,ktery prodelala minuly rok a nyni se opet zacali projevovat priznaky - ztrata rovnovahy.
Asi to bude jedno s druhym
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
160cm



Založen: 21.02.2007
Příspěvky: 24
Bydliště: Praha

Předmět: epilepsie
PříspěvekPřitlapkováno: 22. 2. 2007 22:05:13
Odpovědět s citátem

160cm napsal:
Dnes u moji kocicky veterinar konstatoval epilepsii. Zatim mela 2 zachvaty, z toho jeden primo v cekarne. Je to hrozny pohled. Pan doktor ji pichl injekci a napsal recept na prasky (Sanepil) Bere pulku jednou denne. Snad se to zlepsi, prasky zaberou a zachvaty se nebudou horsit.

Hodne iformaci a ukusenosti s epilepsii u kocek je zde http://forum.kocky-online.cz/viewtopic.php?p=15077&sid=14


Muzu se zeptat,vy jste sli s kocickou k vetovi kvuli tomu prvnimu zachvatu? Napsal ji hned po dvou zachvatech leky na epilepsii? A provedl nejake vysetreni krve,zda se opravdu jedna o epilepsii?
Dejte vedet,jak se kocicka ma a zda mela jeste dalsi zachvat? Psala jsem na tema epilept.zachvaty take prispevek sem do fora.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
160cm



Založen: 21.02.2007
Příspěvky: 24
Bydliště: Praha

Předmět: Re: epilepsie
PříspěvekPřitlapkováno: 22. 2. 2007 22:23:07
Odpovědět s citátem

160cm napsal:
160cm napsal:
Dnes u moji kocicky veterinar konstatoval epilepsii. Zatim mela 2 zachvaty, z toho jeden primo v cekarne. Je to hrozny pohled. Pan doktor ji pichl injekci a napsal recept na prasky (Sanepil) Bere pulku jednou denne. Snad se to zlepsi, prasky zaberou a zachvaty se nebudou horsit.

Hodne iformaci a ukusenosti s epilepsii u kocek je zde http://forum.kocky-online.cz/viewtopic.php?p=15077&sid=14


Muzu se zeptat,vy jste sli s kocickou k vetovi kvuli tomu prvnimu zachvatu? Napsal ji hned po dvou zachvatech leky na epilepsii? A provedl nejake vysetreni krve,zda se opravdu jedna o epilepsii?
Dejte vedet,jak se kocicka ma a zda mela jeste dalsi zachvat? Psala jsem na tema epilept.zachvaty take prispevek sem do fora.


Ano, hned po dvou zachvatech ji nsapsal prasky. Dala jsem ji vecer pulku a rano druhou, presne tak jak rikal. Vyzvracela vsechno jidlo a dneska byla uplne mimo. Nechodila, padala, roztazene zornice, vubec nereagovaly na svetlo. Kolibala hlavou ze strany na stranu. Des. Opravdu hruzny pohled. Okamzite jsem s ni zasla tentokrat k jinemu veterinari. Ten se celekem zhrozil, Sara je predavkovana asi a snad to odezni. Nicmene konstatoval, ze je nesmysl zacinat s lecbou pokud neni diagnoza jasna..tyto zachvaty mohou vyvolat ruzna onemocneni, ne jen epilepsie. Udelal ji krevni obraz a ted cekame na vysledky. Jinak po prvnim zachvatu jsme k vetovi nejeli. Nevidela jsem ho, mela jsem to pouze zprostredkovane.. a podle vseho to nebylo nic silneho. Mirne se chvilku klepala a pak to odeznelo. Ten druhy byl uz o poznani horsi.

Dnes krevni obraz ukazal nejspis na jaterni onemocneni. Epilepsie byla spata diagnoza.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
payushka



Založen: 11.02.2006
Příspěvky: 273
Bydliště: Cheb

Předmět: Re: epilepsie
PříspěvekPřitlapkováno: 23. 2. 2007 8:20:16
Odpovědět s citátem

160cm napsal:

Ano, hned po dvou zachvatech ji nsapsal prasky. Dala jsem ji vecer pulku a rano druhou, presne tak jak rikal. Vyzvracela vsechno jidlo a dneska byla uplne mimo. Nechodila, padala, roztazene zornice, vubec nereagovaly na svetlo. Kolibala hlavou ze strany na stranu. Des. Opravdu hruzny pohled. Okamzite jsem s ni zasla tentokrat k jinemu veterinari. Ten se celekem zhrozil, Sara je predavkovana asi a snad to odezni. Nicmene konstatoval, ze je nesmysl zacinat s lecbou pokud neni diagnoza jasna..tyto zachvaty mohou vyvolat ruzna onemocneni, ne jen epilepsie. Udelal ji krevni obraz a ted cekame na vysledky. Jinak po prvnim zachvatu jsme k vetovi nejeli. Nevidela jsem ho, mela jsem to pouze zprostredkovane.. a podle vseho to nebylo nic silneho. Mirne se chvilku klepala a pak to odeznelo. Ten druhy byl uz o poznani horsi.

Dnes krevni obraz ukazal nejspis na jaterni onemocneni. Epilepsie byla spata diagnoza.


Ano,to mi prave prislo unahlene... Sama jsem procitala na netu dostupne info o epilepsii(i u lidi) a take jsem se docetla,ze je vice moznych pricin zachvatu a proto se hned neda po par zachvatech rict,ze jde primo o epilepsii.Je mi vasi kocicky lito,je opravdu smutne,kdyz veterinar nema
cit a predepise takove silne leky "jen tak" bez nejakeho vysetreni. Prece musi znat ucinky a rizika techto leku... Navic,co jsem se docetla,vetsina protiepileptickych leku se musi podavat opatrne,nez se zjisti,jaka davka je pro konretniho jedince ta prava a pri pravidelnem brani si pak telo na davku leku v krvi zvykne,pricemz nahle vysazeni muze zpuosobit dalsi epil.zachvat... Preju vam,abyste tentokrat natrefili na zodpovedneho veterinare,ktery kocicce pomuze a doufam,ze nebude mit nejake nasledky z tech spatne nasazenych leku.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (22x)
2
Koťata bez PP po rodičích s PP (16x)
3
Proč kočkám v noci svítí oči? (14x)
4
Veterinární poradna: Britský modrý kocour ... (14x)
5
Vídeňská ZOO - naše poslední zastávka (12x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top