Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Krytí britským kocourem

Fórum: Rady

<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
fe69



Založen: 17.08.2007
Příspěvky: 34

Předmět: Krytí britským kocourem
PříspěvekPřitlapkováno: 17. 8. 2007 14:31:49
Odpovědět s citátem

Prosím o info, může mi někdo, alespoň orientačně, sdělit v jaké cenové relaci se pohybuje krycí poplatek u point briťulí? Pořídila jsem si svojí první kočičku s PP, čoko pointku, plánujeme výstavy, uchovnění (snad i titul?, doufejme), zažádala jsem o registraci CHS, na jaře bych chtěla koťátka - nakrýt pointem, ale nikde a od nikoho nemůžu zjistit, s jakou částkou za krytí musím cca počítat. Jen od jednoho chovatele jsem slyšela, že si chovatelé za krytí počítají cenu kotětě a je lepší koupit si vlastního kocoura, takže zvažuji, že kočičce ještě pořídím toho kocourka - teď kotěcího kámoše na hraní a poté partnera, ale kupovat dalšího kocoura se mi moc nechce, tak vážně nevím... Díky za info
PS: kočičí britské mimčo není moje první kočka, mám už 3letou modrou a 2 letýho kocoura-kastráta, ale je první s PP
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Alena V.



Založen: 23.02.2007
Příspěvky: 683
Bydliště: Praha

Předmět: Re: Krytí britským kocourem
PříspěvekPřitlapkováno: 17. 8. 2007 15:56:07
Odpovědět s citátem

Chovám britky v plných barvách a cenové relace u pointů tolik neznám, ale je to dost individuální. Někteří chovatelé požadují pevnou částku dopředu, jiní si berou zálohu a po narození doplatek podle počtu koťat - u chovných koček se poplatek pohybuje v rozmezí 5 - 10 tisíc jednorázově nebo 1 - 2 tisíce za každé kotě, u poiontů to bude zřejmě o něco víc. V každém případě jsou kocouři s odznaky dost nedostatkoví a asi se vám bude špatně hledat nepříbuzný kocour pro vaši kočku. Možná se budete muset vypravit i do zahraničí. Nejlepší by bylo vyrazit na nějaké výstavy ať už s kočkou nebo jen jako divák a tam se poptávat jaké jsou požadavky jednotlivých chovatelů a jestli svého kocoura na krytí poskytují, popř. se poraďte s poradcem chovu.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
fe69



Založen: 17.08.2007
Příspěvky: 34

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 17. 8. 2007 16:20:11
Odpovědět s citátem

Aleno,
děkuji za odpověď, teď už mám trochu představu. Takže když si to přeberu, pokud chci krýt pointem, musím počítat minim s 10tis. Předsedkyně klubu mi taky nemohla upřesnit, s jakou částkou mám na krycí poplatek počítat, ale doporučovala pořízení vlastního kocoura. Vzhledem k cenovým relacím za krytí by to asi bylo nejjednodušší řešení, ale i když budu zasklívat balkon a většinu kočičích wc tam přestěhuji, aby nebyly kočky v byě cítit, stejně mi zatím 4 kočky v bytovce připadají už moc. Hlavně už jednoho kocourka mám, sice kastráta, ale stejně kočičí boje a značkování vyloučit nelze. Tak nevím nevím, jak s budoucím otcem, tohle je dilema.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Alena V.



Založen: 23.02.2007
Příspěvky: 683
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 17. 8. 2007 17:04:03
Odpovědět s citátem

Já mám v bytovce koček sedm včetně chovného kocoura (i toho staršího kastráta mám ve své smečce) a k tomu pravidelně přibývají nějaká ta koťata. Dá se to zvládnout, ale není to rozhodně jednoduché. Naštěstí kocour neznačkuje
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
fe69



Založen: 17.08.2007
Příspěvky: 34

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 17. 8. 2007 17:45:19
Odpovědět s citátem

Aleno, dívala jsem se na vaše www stránky. Jak to v bytě zvládáte se 7 kočičkama? Soužití je určitě fain, ale 7 wc musí být v bytě dost cítit? Já na to jak docílit toho aby nebyla přítomnost wc cítit nepřišla, a upřímně obdivuju každého, kdo na to vyzrál, máte nějaký svůj recept či tipy co se týká "ozónu", speciálně přes zimu, když nelze mít okna dokořán? Já mám v bytě momentálně 2 a 1/2 kočky a cítím je i přes otevřená okna, voňavý kočkolit a vůně do prostoru.

Podívala jsem se i do rodokmenu vašeho kocourka - je vážně krasavec, ale to vy víte nejlépe - a dost mě překvapilo, kolik má v původu pointů, ale v potomcích jsem žádného nenašla? V péči a veterině se dost dobře vyznám (veterinární technička), ale genetika je pro mě velká neznámá.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Alena V.



Založen: 23.02.2007
Příspěvky: 683
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 17. 8. 2007 18:27:12
Odpovědět s citátem

fe69 napsal:
Aleno, dívala jsem se na vaše www stránky. Jak to v bytě zvládáte se 7 kočičkama? Soužití je určitě fain, ale 7 wc musí být v bytě dost cítit? Já na to jak docílit toho aby nebyla přítomnost wc cítit nepřišla, a upřímně obdivuju každého, kdo na to vyzrál, máte nějaký svůj recept či tipy co se týká "ozónu", speciálně přes zimu, když nelze mít okna dokořán? Já mám v bytě momentálně 2 a 1/2 kočky a cítím je i přes otevřená okna, voňavý kočkolit a vůně do prostoru.

Podívala jsem se i do rodokmenu vašeho kocourka - je vážně krasavec, ale to vy víte nejlépe - a dost mě překvapilo, kolik má v původu pointů, ale v potomcích jsem žádného nenašla? V péči a veterině se dost dobře vyznám (veterinární technička), ale genetika je pro mě velká neznámá.


Nemám v bytě sedm záchodků, ale jen čtyři - tři velké kryté a jeden menší a stačí to. Hrudky vybírám ráno a večer jen z menšího záchodku který je na WC vedle mísy vybírám častěji, vlastně pokaždé když tam jdeme. Každý je překvapený že to u mě není cítit, i když někdy se samozřejmě někdy může stát že je to trošku silnější, obzvlášť když k sedmi kočkám přibydou i nějaká koťata - pro ty samozřejmě přidávám další záchodky. Určitě je důležitý výběr steliva - nemusí být voňavé, ale musí dobře pohlcovat pachy.
Kocour má oba dědečky pointy, ale klidně je možné že tuto vlohu nezdědil. Pořád čekám kdy mě nějaké to pointí koťátko překvapí, protože i všechny mé kočky jsou potenciální nositelky vlohy, ale zatím nic. Kocour je ale ještě mladý a moc koťat po něm není, uvidíme co ukáže budoucnost.
Pokud jste z Prahy nebo okolí tak vás zvu na návštěvu ať se přesvědčíte na vlastní oči jak to u nás s tolika kočkami vypadá a při té příležitosti můžeme spolu podrobněji probrat i tu genetiku.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
fe69



Založen: 17.08.2007
Příspěvky: 34

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 17. 8. 2007 18:35:19
Odpovědět s citátem

Já mám wc 3 krytý, dávám buď catwill nebo hrudkující gimpet fresh, ale stejně je cítím.

Bydlím cca 15km severně od Prahy, takže vaší nabídky velmi ráda využiji, nových zkušeností není nikdy dost. Teď mám tedy plán služeb dost divoký, ale koncem příštího týdne po 27.8. to bude trošičku volnější, tak bych se s vámi na návštěvě domluvila.
Zatím moc děkuji.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Alena V.



Založen: 23.02.2007
Příspěvky: 683
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 17. 8. 2007 18:42:03
Odpovědět s citátem

fe69 napsal:
Já mám wc 3 krytý, dávám buď catwill nebo hrudkující gimpet fresh, ale stejně je cítím.

Bydlím cca 15km severně od Prahy, takže vaší nabídky velmi ráda využiji, nových zkušeností není nikdy dost. Teď mám tedy plán služeb dost divoký, ale koncem příštího týdne po 27.8. to bude trošičku volnější, tak bych se s vámi na návštěvě domluvila.
Zatím moc děkuji.


Mě se nejvíc osvědčil Cats best Öko plus a Zverlit, samozřejmě nemůžu tvrdit že to tady občas není cítit, obzvlášť když přijdu domů po celodenní práci, ale rozhodně mi to nepřipadá tak hrozné. Momentálně máme čtyři malá koťata a někdy příští týden očekáváme narození dalšího vrhu tak budeme mít veselo.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
Kdy je možné odebrat kotě od kočky? A proč ... (77x)
2
RSS kanály (56x)
3
Kočičí jména (42x)
4
Vyhlášení NEJ fotky listopadu 2023 (33x)
5
Naléhavě hledáme dobrovolníka pro pomoc ... (30x)
6
Vyhlášení NEJ fotky srpna 2023 (25x)
7
Rostliny jedovaté pro kočky (25x)
8
Vyhlášení NEJ fotky června 2023 (25x)
9
Vyhlášení NEJ fotky ledna 2024 (24x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top