Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Čůrání ve spánku


<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
mňoukátko



Založen: 27.07.2005
Příspěvky: 53
Bydliště: Praha - Letňany

Předmět: Čůrání ve spánku
PříspěvekPřitlapkováno: 19. 8. 2007 21:41:44
Odpovědět s citátem

Milé kočkařky,

prosím o radu. Náš kocour ze spaní trhá nožičkama, jako by běhal, a často se stane, že se při tom hlubokém spánku a běhání počůrá.
Počítám, že to už bude souviset s věkem, jenomže nám nikdo není schopný říct, jak je kocour starý; podle zubů to nelze poznat, brali jsme si ho před 2 lety z útulku s takřka zničeným chrupem. V útulku nám jen řekli, že mu je minimálně 5 let (takže teď už minimálně 7).
Jeho problém s močením ze spánku zjevně trvá už od té doby (počítám, že to asi byla ta "alergie" předchozího majitele), ale tehdy nám to nikdo neřekl a sami jsme na to přišli až teď.
Prosím poraďte - dá se s tím něco dělat? Mohla by pomoct třeba nějaká dieta? Nemůže to běhání ze spaní spojené s pomočováním být třeba nějaký záchvat?

Díky za všechny rady.
_________________
mňoukátko + kocour Pinďa
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Nadja



Založen: 07.05.2007
Příspěvky: 47

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 20. 8. 2007 4:56:15
Odpovědět s citátem

V depozitu Podbrdska mají kočičku se stejným problémem. Už zkoušeli kdeco, takže by určitě nebylo na škodu poradit se s její pečovatelkou.

http://www.kocky-online.cz/jportal/zvire.phtml?id=3211&utulek_id=3
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
mňoukátko



Založen: 27.07.2005
Příspěvky: 53
Bydliště: Praha - Letňany

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 20. 8. 2007 12:10:40
Odpovědět s citátem

Děkuji, o té kočce jsem četla, ale nějak jsem si to nespojila s naším kocourem. Přijde mi totiž, že našemu kocourovi se tyhle nehody nestávají při každém spánku, ale jen někdy. Často totiž prospí celé odpoledne v mojí blízkosti a nikdy jsem ho nenachytala "při činu", vždycky jsme měli jen podezření.
_________________
mňoukátko + kocour Pinďa
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
beta.1



Založen: 20.06.2007
Příspěvky: 640

Předmět: pomočování ve spánku
PříspěvekPřitlapkováno: 20. 8. 2007 16:29:37
Odpovědět s citátem

mňoukátko napsal:
Děkuji, o té kočce jsem četla, ale nějak jsem si to nespojila s naším kocourem. Přijde mi totiž, že našemu kocourovi se tyhle nehody nestávají při každém spánku, ale jen někdy. Často totiž prospí celé odpoledne v mojí blízkosti a nikdy jsem ho nenachytala "při činu", vždycky jsme měli jen podezření.
je to sice trochu jiné,ale podle mne podobné,mám malého knírače se stejným problémem,ve spánku se počůrá.Je to v mládí kastrovaná fenečka,a tento problém začala mít asi v 8letech.Podle veterináře je to následek kastrace.Jde to prý s úspěchem léčit tabletkama.Ale považuji za zbytečné jí na stará kolena(dnes 12.5roku)cpát do ní chemii.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
fe69



Založen: 17.08.2007
Příspěvky: 34

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 20. 8. 2007 16:59:27
Odpovědět s citátem

A co na tento problém vet? Určitě by to chtělo vyšetření, první co mě napadá dle příznaků jsou epileptické záchvaty (u kočiček i pejsků stále rozšířejší), případně zvětšená prostata, záněty v močových cestách, močové kamínky a spousta dalších možností. Nic se ovšem bez důkladného vyšetření (+ krev, moč) nedá přesně určit.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Kačátko



Založen: 03.01.2007
Příspěvky: 177

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 20. 8. 2007 20:20:32
Odpovědět s citátem

To epilepsie nebude. Máme dobrmanku epileptičku, epileptický záchvat probíhá jinak, než je popisován problém toho kocourka (křeče jako by do ní šel el. proud, slintání, uvolní se jí všechny svěrače, takže se občas i pokaká, záchvaty přichází, když je v bdělém stavu).
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top