Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Ragdoll

Fórum: Plemena

<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
baru



Založen: 14.09.2007
Příspěvky: 3

Předmět: Ragdoll
PříspěvekPřitlapkováno: 14. 9. 2007 17:27:33
Odpovědět s citátem

Dobrý den,
chtěla jsem se zeptat vás, zkušených chovatelů a chovatelek, na kočičku Ragdoll. Na první pohled jsem se do ní zamilovala a začala se o ní blíže zajímat. Výhledově bych si jí moc ráda pořídila.
Můžete mi, prosím, někdo poradit, jestli se dá už u malých koťátek (při odběru) poznat, jak se vybarví? Mým snem je totiž chocolate colorpoint nebo chocolate mitted Smile .
A druhá otázka, jelikož nemám se šlechtěnými kočičkami zkušenosti: rodí se koťátka na jaře a na podzim, nebo po celý rok?
Znalcům se možná budou zdát moje otázky přihlouplé, ale já jsem na ně odpovědi nikde nenašla Confused .
Předem děkuji za každý příspěvek Wink
B.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Markét



Založen: 10.07.2007
Příspěvky: 136
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 14. 9. 2007 17:49:21
Odpovědět s citátem

Při odběru už to poznat je . Zkušený chovatel pozná barvu dřív . Co se porodu týče kočky jsou schopné zabřeznout a tedy i rodit po celý rok . Závisí to kdy na ni přijde říje a kdy chovatel uzná že je vhodné kočky připustit . Very Happy
_________________
Mája a Otík
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Alena V.



Založen: 23.02.2007
Příspěvky: 683
Bydliště: Praha

Předmět: Re: Ragdoll
PříspěvekPřitlapkováno: 14. 9. 2007 17:56:02
Odpovědět s citátem

baru napsal:
Dobrý den,
chtěla jsem se zeptat vás, zkušených chovatelů a chovatelek, na kočičku Ragdoll. Na první pohled jsem se do ní zamilovala a začala se o ní blíže zajímat. Výhledově bych si jí moc ráda pořídila.
Můžete mi, prosím, někdo poradit, jestli se dá už u malých koťátek (při odběru) poznat, jak se vybarví? Mým snem je totiž chocolate colorpoint nebo chocolate mitted Smile .
A druhá otázka, jelikož nemám se šlechtěnými kočičkami zkušenosti: rodí se koťátka na jaře a na podzim, nebo po celý rok?
Znalcům se možná budou zdát moje otázky přihlouplé, ale já jsem na ně odpovědi nikde nenašla Confused .
Předem děkuji za každý příspěvek Wink
B.

Barva odznaků u tohoto plemene stejně jako u dalších plemen s odznaky se sice nedá poznat hned po narození, ale začne se vybarvovat poměrně brzy takže už asi 2-3 týdny po porodu je většinou jasno a než koťátka dovrší tři měsíce což je doba jejich odchodu od maminky do nové rodiny tak už jsou dávno vybarvená a barvu mají zapsanou i v rodokmenu. Koťáítka se rodí po celý rok, i když na jaře a v létě poněkud víc než přes zimu.
Myslím že kdybyste si našla stránky některého chovatele ragdollů tak tam odpovědi na své otázky určitě najdete. Většina chovatelských stanic uvádí na stránkách všechny odchované vrhy, takže snadno zjistíte jak často a v které roční době mívají koťata (to samozřejmě záleží i na tom kolik chovných koček mají) a uvádějí tam i barevné variety jednotlivých nabízených koťat.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
baru



Založen: 14.09.2007
Příspěvky: 3

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 14. 9. 2007 18:06:48
Odpovědět s citátem

Děkuji za odpověď. Stránky chovatelských stanic jsem prošla snad všechny, myslím že hodně poctivě, dokonce i zahraniční, ale tohle jsem tedy asi přehlédla:).
Moje chyba.
Ještě jednou děkuji za rady a třeba se uvidíme, pokud jste majitelkami chovných stanic Wink
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Ragdoll



Založen: 24.06.2008
Příspěvky: 16
Bydliště: Pardubice

Předmět: Ragdoll
PříspěvekPřitlapkováno: 24. 6. 2008 11:21:44
Odpovědět s citátem

Zkus se podívat na můj web;-)
www.freewebs.com/ofangeleyes
Wink
ragdoll@atlas.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top