Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

kastracia kocky


<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
blazena schmidtova



Založen: 07.12.2008
Příspěvky: 1

Předmět: kastracia kocky
PříspěvekPřitlapkováno: 7. 12. 2008 18:00:41
Odpovědět s citátem

mam novu 5 mesacnu britku.mohol by mi niekto poradit, kedy je vhodna jej kastracia? maju kočičí holčičky po kastracii, nejake problemy,?
A este nieco- nechce sa s nami mazliť, mame ju len necely mesiac,je možne ze sa to zmeni?
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
AngelikadeSance



Založen: 30.11.2008
Příspěvky: 290
Bydliště: Brno

Předmět: kastrace
PříspěvekPřitlapkováno: 7. 12. 2008 22:40:47
Odpovědět s citátem

Dobrý den,
nebojte se, kočička si musí v novém domově nejdříve zvyknout, všechno očuchat a pak začne za Vámi chodit a mazlit se. Mějte na paměti, že kočka není pes, je to osobnost a přijde jen tehdy, když chce ona sama.
Každá kočka je jiná, dává najevo svoji lásku jiným způsobem, mazlí se po svém. Já mám doma 4 kočky a každá se mazlí jinak - kocourek by se mazlil furt, mazlení si vynucuje mňoukáním a třením se o nás, Anabelka se mazlí vyjímečně, ale potřebuje být stále v přítomnosti lidí, Jimka si s náma furt povídá, vše komentuje a nejraději se mazlí roztažená na někom a svůj mazlící rituál ukončí kousnutím dotyčného do nosu, Carmelínka se mazlí nejraději od 3 - 4 do rána, mazlení si vynucuje mńoukáním a člověk se před ní neschová ani pod peřinu Wink .

Co se týče kastrace, tak jsem našla tohle:

1.Kdy kastrovat kočku? Nejvhodnější doba pro kastraci je mezi sedmi měsíci až rokem.Pokud kočku necháte kastrovat před první říjí značně se omezí riziko vzniku rakoviny prsních žláz.

2.Změní se povaha po kastraci? V podstatě jsou kočky po kastraci přítulnější,je to však tím,že jsou potlačeny rozmnožovací pudy,kocouři se netoulají a zvířata více přilnou ke svým majitelům.

3.Tloustnou kočky po kastraci? Kastrace sníží denní energetickou potřebu vaší kočky,proto se může objevit přibývání na váze,obezita a s ní spojené zdravotní problémy.Předejít tomu můžete tak,že kočku po kastraci nebudete krmit stejným krmivem,ale zvolíte krmivo speciálně určené pro kastrované kočky v dávkách doporučených výrobcem.

pěkný večer
A.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 7. 12. 2008 22:42:21
Odpovědět s citátem

Tak hezky popořadě Wink :

1) kastrace-záležitost trochu individulální-čím déle, tím lépe, i když se dnes nechávají někde kastrovat i malá koťata-u kočky by neměla být během říje, já osobně bych dřív jak v 7 měsících nenechávala kastrovat-můj kocour šel v 11ti měsících

2) problémy-opět individuální, u kočky je to operace se vším všudy, takže i rekonvalescence je delší než u kocoura (ten druhý den pomalu neví o ničem), musí se dohlížet, aby si nerozlízala ránu, vhodná je prubanová "košilka", aby se na to nemohla dostat-po zhojení problémy by být neměly

3) potřeba mazlení-opět silně individuální záležitost-některá kočka má větší, jiná menší potřebu mazlení, některá žádnou-já mám koček 5, sphynx se mazlí s každým, kdo ho strpí, devon výhradně se mnou a někdy s mým mužem, devonka jen se mnou, nalezenci nahodí motory, jen se jich člověk dotkne. Největší mazel ze všech je Gek (nalezenec lesní).

Mazlení nevynucujte, musí přijít sama. Nabízejte, nevnucujte. Kdysi jsem měla kočičku, která se začala mazlit až po roce u nás, a jen se mnou. Chce to trpělivost a hlavně žádné násilí. Však ona si pro pohlazení přijde. Wink
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: Re: kastracia kocky
PříspěvekPřitlapkováno: 8. 12. 2008 7:28:25
Odpovědět s citátem

K tématu kastrace jen doplním tento článek:
http://www.modrykocour.cz/stranka.php?id=874

A jen zmíním funkci vlevo v menu - Hledat. Stačí vyplnit slovo kastrace a systém najde mnoho témat, které kastraci zmiňují, vč. vhodného věku, metod, jak kastrace probíhá, čím krmit po kastraci, atp.

Namátkou:
http://www.modrykocour.cz/forum/viewtopic.php?t=1713
http://www.modrykocour.cz/forum/viewtopic.php?t=1732
http://www.modrykocour.cz/forum/viewtopic.php?t=1515
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (26x)
2
Kdy je možné odebrat kotě od kočky? A proč ... (16x)
3
Veterinární poradna: Britský modrý kocour ... (16x)
4
Koťata bez PP po rodičích s PP (16x)
5
Proč kočkám v noci svítí oči? (15x)
6
Vídeňská ZOO - naše poslední zastávka (15x)
7
Dvacátá čtvrtá poznávačka vyhlášena (14x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top