Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Čůrá do postele :-(


<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
Jana&Vasek



Založen: 24.06.2005
Příspěvky: 22
Bydliště: Praha

Předmět: Čůrá do postele :-(
PříspěvekPřitlapkováno: 24. 6. 2005 10:45:59
Odpovědět s citátem

Zdravím Máme docela problém. Naše Míšinka,teď ji budou dva měsíce,nám čůrá do postele. No nám. Jen mě,přítelovo místo je nedotčené.Potřebu koná jen na mne. Když jsme ji dostali,chodila na záchůdek a vše bylo cca 4 - 5 dní bez nehod. Very Happy I teď je jasné,že ví,k čemu toaleta slouží,dokonce si i navykla na odměnu po potřebě.
Když se to stalo poprvé,přičítali jsme to jejímu miminkovství,protože s námi v té posteli i spí,tak nám připadalo divné,že si tam čůrá. Pak se ale vyčůrala příteli na tašku při jeho odjezdu a ten večer ještě znečistila postel,koberec,noviny na koberci a ráno časopisy ve stojanu na ně. Pak byl zase klid. Když se přítel vrátil,opět se mu na tašku vyčůrala a dokonce se i vykakala.To bylo ale poprvé a naposled,co velkou potřebu vykonala mimo toaletu.
Jinak se už nestyděla a vyčůrala se i na místo,kde si pravidelně chodila hrát i před námi. Pak bylo zase vše chvilku v pořádku.
Až včera ráno po jídle,kdy se vykakala do toaletky(která je ihned uklizena a číča náležitě pochválena a odměněna) se její louže objevila opět na mojí dece. Následoval kolotoč praní a vyváření.... Večer jsme si ulehli do suchých voňavých dek...asi na 15 minut. Opět se vyčůrala na mojí deku,pod kterou jsem byla Crying or Very sad ( přitél si ze mě děla srandu,že asi něčím ji přitahuju,ale zas tak roztomilé není,když se probudíte pod páchnoucí mokrou dekou)
A to ji minutu před tím přítel posadil na záchod. Dělala jako že nechce......
Používáme Catwill Diamond Power,a je zvláštní,že chodila na začátku(to ji byl měsíc) v pohodě ... je dobře krmená,věnujeme se jí,hrajeme si s ní,upravili jsme pro ni přístup na balkon..... a moc nás to mrzí. Žijeme v jednopokojovém bytě,zavřít dveře si tedy nemůžeme. Zkoušeli jsme i novou podestýlku,misky pryč,ale nic Sad
Tak co s tou naší hyperaktivní potvůrkou,která mimochodem miluje přepadávání ze zálohy,které by nám absolutně nevadilo,jen kdyby čůrala tam kam má Laughing
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Anonymní






Předmět: Re: Čůrá do postele :-(
PříspěvekPřitlapkováno: 24. 6. 2005 13:03:57
Odpovědět s citátem

No já nevím, ale dvouměsíční koťátko je ještě miminko a má na takové chování nárok. Dokonce si myslím, že důvodem je předčasný koťátka odběr od maminky - ideální věk pro odběr koťátka je minimálně deset týdnů (nevím jak dlouho koťátko máte doma). Právě kočičí maminka předává svým koťatům hygienické návyky - pokud k tomu neměla možnost tak je to teď na vás. Koťátko nechte v menším prostoru, pokud možno omyvatelném, kde bude mít k dispozici záchůdek (nebo raději dva) krmení a pelíšek a samozřejmě nějaké hračky. Do ostatních prostor v bytě kočičku pouštějte jen pod doihledem a jen na chvilku. Až zvládne chození na záchůdek v tomto menším prostoru tak můžete dobu prodlužovat a dovolený prostor postupně rozšiřovat. Taky bych doporučovala nechat kotě vyšetřit u veterináře, možná má nějaký zdravotní problém.
Odpovědět 
paja
Anonymní





Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 24. 6. 2005 15:08:22
Odpovědět s citátem

No já si teda nemyslím, že by mělo 2 měsíční koťátko na čůrání různě po bytě nárok. Odchovali jsme už několik koťátek a musím uznat, že zhruba od 1 měsíce (každé trochu jinak) chodily všechny koťátka vzorně na záchodek. A to nikdy nedostaly po vykonání potřeby žádné pamlsky jako odměnu. Neměla jsem v bytě (když malí přelezli ohrádku) ani jednu jedinou loužičku.
Odpovědět 
Lily
Anonymní





Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 25. 6. 2005 20:19:58
Odpovědět s citátem

To že vaše koťátka byla vzorná neznamená, že jiná nemohou mít problém. Je to jako s malými dětmi - některé chodí už v roce vzorně na nočník a nikdy se nepočůrá, jiné čůrá do plínek ještě ve třech letech. Jsem chovatelka a tak vím že jsou koťátka různá. Někdy máme naprosto vzorná koťata, která sotva se vykulí z pelíšku tak chodí vzorně na záchůdek a nikdy nic nenatropí vedle. No a jindy máme koťata, která jsou trošku čuňátka a dělají loužičky i bobíky kde se dá a trvá to třeba do deseti i dvanácti týdnů než to zvládnou na 100%. Většinou to začne tím, že některé koťátko udělá loužičku někde mimo a na to místo začnou i ostatní. Když se k tomu přidá nějaké nachlazení nebo průjem tak má celá rodina co dělat. Nakonec to koťátka zvládnou, ale trvá to třeba do deseti nebo dvanácti týdnů.
Odpovědět 
Kicki



Založen: 07.03.2005
Příspěvky: 76
Bydliště: Dubí u Teplic

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 26. 6. 2005 10:57:15
Odpovědět s citátem

Upřímně mi to taky nepřijde normální, aby Vám Vaše koťátko takhle čůralo do postele, zvláště pokud ze začátku chodilo normálně na záchůdek. Něco se mu nejspíš nelíbí, nebo může mít zdravotní problém. Projeďte si zdejší diskusi nebo nějaké další kočičí diskuse např. na www.kocky-online.cz , je tam spousta rad ohledně téhle problematiky. Naše koťata už taky od malinka (3 týdny) neměla žádné podobné "nehody". Hodně štěstí!
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Jana&Vasek



Založen: 24.06.2005
Příspěvky: 22
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 29. 6. 2005 9:01:41
Odpovědět s citátem

Děkujeme za odpovědi. Samozřejmě,že jsme se do diskusí koukali,jen jsme měli pocit,že to pořád není to pravé Confused Mno nastěstí se naučila v noci spát v přepravním boxu,takže se aspoň nemusíme bát,že se probudíme(resp. já že se probudím) v mokrých dekách.
Došli jsme k názoru,že je naše Micka buď nemocná,nebo má až příliš vyvinutý čich a prostě ji to po těch pár potřebách začne páchnout, nebo je to prostě prasátko,což by byla katastrofa. Chystáme se k veterináři a bude li zdravá,pořidíme ji nějakou tu záchůdkovou vůni.Pokud ani to nezabere,tak nevíme Crying or Very sad Zatím jsme tedy jak ostříži a vypočítáváme každé čůrání a kakání a odměňujeme a chválíme a dáváme na kočkolit..........
Je tedy pravda,že od té doby nic nevyvedla,ale je to spíš naším neustálým dohledem,jinak by podle všeho šla zase vedle Evil or Very Mad Doufám,že se srovná a budeme už všichni v klidu. Jak my,tak vlastně i ona Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Anonymní






Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 4. 1. 2007 0:41:15
Odpovědět s citátem

Zkuste jí dát záchůdky dva. Naše kočička, kterou jsme měli 17 let nešla nikdy 2x na jedno místo pokud nebyl kočkolit vyměněn.
Na podlahu ani jinam se nikdy nevyčůrala, ale vyžadovala záchod vždy čistý a tak,jsme pro jistotu měli wc misky dvě.
Ale jen pro zajímavost, mojí přítelkyni se kočka vyčůrala do slánky na stole,když jí v noci nešetrně odehnala, protože chtěla spát sama.Kočky jsou potvůrky a asi se té vaší něco nelíbí, možná i žárlí na vašeho partnera.
Odpovědět 
bea
Anonymní





Předmět: čůrání do postele
PříspěvekPřitlapkováno: 4. 1. 2007 10:16:06
Odpovědět s citátem

Anonymous napsal:
Zkuste jí dát záchůdky dva. Naše kočička, kterou jsme měli 17 let nešla nikdy 2x na jedno místo pokud nebyl kočkolit vyměněn.
Na podlahu ani jinam se nikdy nevyčůrala, ale vyžadovala záchod vždy čistý a tak,jsme pro jistotu měli wc misky dvě.
Ale jen pro zajímavost, mojí přítelkyni se kočka vyčůrala do slánky na stole,když jí v noci nešetrně odehnala, protože chtěla spát sama.Kočky jsou potvůrky a asi se té vaší něco nelíbí, možná i žárlí na vašeho partnera.


Kočky jsou prostě divné. Naše Miki porodila 6. října tři koťátka. Ze začátku všechna chodila na záchůdek, ale když jim byly dva měsíce, kočička začala čůrat a pak i kakat dcerce na postel, do tašky a rozšířila činnost i na syna, kterému v noci počůrala obličej. Jeden z kocourků je už umístěný, doma zůstala kočička a druhý kocourek: Před Vánocemi byli nemocní, měli průjem a nejedli. Po antibiotikách se zlepšili, kočička odešla včera do nového domova a docela mám hrůzu z toho, kdy mne zavolají, že jim provádí svoje kousky i tam. Tolerrvali jsme to, protože byla nemocná a bylo jí opravdu špatně, ale po uzdravení se situace nezlepšila. Přitom kocourek byl také dost nemocný a nikdy tohle neudělal. Mysleli jsme, že se dcerce za něco mstí, ale když to začala dělat i klukovi... Kočička, kterou jsme našli před dvěma lety byla ze začátku mazlivá, hodná a čistotná. Po dvou letech má teď období, kdy záchůdel prostě neužívá, seká po dětech packou..Pak to zase na nějakou dobu přestane. Dali jsme jí udělat kompletní vyšetření moči i krve a je naprosto zdravá. Tak nevím - taky bych uvítala nějakou radu.
Odpovědět 
Jasněnka



Založen: 31.01.2007
Příspěvky: 25
Bydliště: Liberec

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 9. 2. 2007 15:46:55
Odpovědět s citátem

Nám začala z ničeho nic čůrat do postele dospělá kočka...nevím proč. Jisté je to, že přestala po tom, co jsem na to přišla a dostala lehce "přes čumák"...do té doby jsem si myslela, že to dělá naše stařešina (pes) a kočka se tím zřejmě docela bavila...no chudák pes!

Kamrádka má jinou zkušenost-když s tímhle jedna z koček začala, vzali ji k veterináři. Nevzpomenu si, co to bylo. Tvrdila, že číča tak upozorňovala na svůj problém.

Ať tak nebo tak, fakt je, že kočky umí být pěkně "vyčůrané"...jejich zbraně jsou primitivní(takové hovínko je velice spolehlivé upozornění), ale výsledky jejich snažení bývají perfektní (anebo taky fatální). Stále nevycházím z údivu, jak zvláštní osobnosti kočky jsou-jak snadno se mění jejich nálada a postoj. A především to, jak dokaží manipulovat s celou smečkou lidí Very Happy
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zuzana (kocur Eddie)



Založen: 03.12.2005
Příspěvky: 46
Bydliště: Bratislava

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 9. 2. 2007 23:34:50
Odpovědět s citátem

Jasněnka napsal:
Nám začala z ničeho nic čůrat do postele dospělá kočka...nevím proč. Jisté je to, že přestala po tom, co jsem na to přišla a dostala lehce "přes čumák"...do té doby jsem si myslela, že to dělá naše stařešina (pes) a kočka se tím zřejmě docela bavila...no chudák pes!

Kamrádka má jinou zkušenost-když s tímhle jedna z koček začala, vzali ji k veterináři. Nevzpomenu si, co to bylo. Tvrdila, že číča tak upozorňovala na svůj problém.

Ať tak nebo tak, fakt je, že kočky umí být pěkně "vyčůrané"...jejich zbraně jsou primitivní(takové hovínko je velice spolehlivé upozornění), ale výsledky jejich snažení bývají perfektní (anebo taky fatální). Stále nevycházím z údivu, jak zvláštní osobnosti kočky jsou-jak snadno se mění jejich nálada a postoj. A především to, jak dokaží manipulovat s celou smečkou lidí Very Happy


ahoj Jasnenka,
ja si nemyslim, ze tvoja macka chce tebou manipulovat. ony vacsinou skutocne upozornuju na nejaky problem. prvy krat mi kocur cural do postele, ked ku mne zacal chodit novy priatel a jednoznacne s tym nesuhlasil Very Happy . potom kadil ked ho 2 tyzdne strazila kamaratka, ked nemohol ist so mnou na dovolenku. a naposledy zacal ocikavat cely byt, ked sa mi ho podarilo vytopit. to boli zrazu tie divne pachy vsade a to ho uplne poplietlo. niekedy si staci cicu trochu lepsie vsimat a mozno pridete na to, co ju trapi. Wink
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
oggo



Založen: 30.05.2007
Příspěvky: 12

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 30. 5. 2007 10:11:45
Odpovědět s citátem

Jasněnka napsal:
Nám začala z ničeho nic čůrat do postele dospělá kočka...nevím proč. Jisté je to, že přestala po tom, co jsem na to přišla a dostala lehce "přes čumák"...do té doby jsem si myslela, že to dělá naše stařešina (pes) a kočka se tím zřejmě docela bavila...no chudák pes!

Kamrádka má jinou zkušenost-když s tímhle jedna z koček začala, vzali ji k veterináři. Nevzpomenu si, co to bylo. Tvrdila, že číča tak upozorňovala na svůj problém.

Ať tak nebo tak, fakt je, že kočky umí být pěkně "vyčůrané"...jejich zbraně jsou primitivní(takové hovínko je velice spolehlivé upozornění), ale výsledky jejich snažení bývají perfektní (anebo taky fatální). Stále nevycházím z údivu, jak zvláštní osobnosti kočky jsou-jak snadno se mění jejich nálada a postoj. A především to, jak dokaží manipulovat s celou smečkou lidí Very Happy


No, vim že to už není moc aktuální, ale třeba to pomůže někomu při hledání odpovědi. Nám začal náš kocour dělat to samé a k tomu i trošilinku blinkání pod postelí. Nakonec jsme volali sanitku - kocour měl zablokované močové cesty a málem umřel. Takže pokud se vám dospělý kocour začne chovat divně - zvýšená péče o penis, čůrání mimo bedýnku, čůrání jen malinko, nebo dokonce snaha se vyčůrat a vono nic, tak honem k veterinářovi. Velmi pravděpodobně má kameny a nemůže se vyčůrat. Vše nakonec končí kolapsem ledvin, mohutným zánětem močového měchýře a jinými obstrukcemi. Je to drahé, úmorné a máte trabl na celý život.
My se v současné době trápíme tím, že u nás výše uvedený problém velmi pravděpodobně souvisí se sníženým přísunem tekutin. A nejsme schopni toho našeho ňoumu donutit pít. Zkoušeli jsme naprosto vše - vývary snad ze všeho, krvavou vodu, ředěné mléko, kočičí mléko, fontánku a já co ještě a on prostě nepije. Takže zatím ruční práce - stříkačka, deka a 5 min pekla. Takže sice máme jistotu, že aspoň něco vypije, nicméně sám od sebe už nevypije ani kapku. Pokud byste někdo měl tip, jak mu dělat pití atraktivním, byl bych rád.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
liw



Založen: 03.05.2006
Příspěvky: 152

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 30. 5. 2007 18:31:15
Odpovědět s citátem

je ochotny pit pustenu vodu z vodovodu? pokial ano, existuje fontana, ktora vodu vypusta ako vodopad (ona je myslim urcena pre psikov). Kamaratka s nou ma velmi dobre skusenosti pri macke, ktora stojacu vodu ani vodu z beznej macacej fontanky pit nechcela.
Myslim, ze v niektorom cisle Nasich Kocek pisali o problemoch s pitim. Pamatam si odtial len jednu vec - miska s ploskymi kamenmi - pre kocura to vraj bolo neodolatelne.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
oggo



Založen: 30.05.2007
Příspěvky: 12

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 1. 6. 2007 14:49:34
Odpovědět s citátem

liw napsal:
je ochotny pit pustenu vodu z vodovodu? pokial ano, existuje fontana, ktora vodu vypusta ako vodopad (ona je myslim urcena pre psikov). Kamaratka s nou ma velmi dobre skusenosti pri macke, ktora stojacu vodu ani vodu z beznej macacej fontanky pit nechcela.
Myslim, ze v niektorom cisle Nasich Kocek pisali o problemoch s pitim. Pamatam si odtial len jednu vec - miska s ploskymi kamenmi - pre kocura to vraj bolo neodolatelne.


Děkuji za tip, více jsme se tomu pověnovali v jiném vlákně:
http://www.modrykocour.cz/forum/viewtopic.php?t=1515

edit April: po rozdělení pokračuje téma v tomto vlákně: http://www.modrykocour.cz/forum/viewtopic.php?t=2014
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
kusovam



Založen: 16.05.2016
Příspěvky: 3

Předmět: Kočka čůrá do postele
PříspěvekPřitlapkováno: 29. 9. 2016 1:38:14
Odpovědět s citátem

Dobrý den, řeším podobný problém. Máme doma roční kastrovanou kočičku. Dva měsíce zpátky jsem zjistila, že nám počůrala prostředek postele, a mysleli jsme si že to je tím, že má znečištěné stelivo. Stelivo jsme vyměnili, začala chodit normálně. Tohle se opakovala ještě jednou asi o další měsíc později. Momentálně má stelivo vyměněné asi týden, čisté, udržované a opět jsme našli počůranou postel a pořád na jednom a tom samém místě. Nemáte někdo zkušenost proč ta ta potvora dělá? Necítí že se tam jednou vyčůrala a proto tam čůrá znova? Děkuji za odpověď
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Filip
Webmaster


Založen: 28.01.2006
Příspěvky: 555
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 29. 9. 2016 8:01:28
Odpovědět s citátem

Dobrý den, asi bych Vám doporučil navštívit veterináře. Podobné chování může být důsledkem nějakého zdravotního problému, určitě tedy nechte svou kočičku zkontrolovat.

Pokud bude vše ze zdravotního hlediska v pořádku, potom musíte vystopovat, co kočce vadí. Neumím Vám poradit, je to vždy jiné, ale zkuste začít tím, co se u vás v poslední době změnilo - přestěhovali jste nějaký nábytek? Zmizelo kočce oblíbené místo na spaní? Začala škola a je u vás rušno? Může to být cokoliv, i věc, kterou si my, lidé, ani neuvědomíme, ale pro kočku to může být důležité.

Koukněte se také na související článek: http://www.modrykocour.cz/rady/pece-o-kocoure/necistotna-kocka

Určitě ale nejdříve k veterináři. Držím palce a dejte vědět, jak se to vyvíjí.
_________________
Filip (Lilly a Charlie)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (21x)
2
Přinesení (13x)
3
Editorial 19. června 2006 (12x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top