Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Šelest na srdci u kastrace


<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
Mishankaa



Založen: 08.07.2009
Příspěvky: 21

Předmět: Šelest na srdci u kastrace
PříspěvekPřitlapkováno: 1. 11. 2009 11:07:12
Odpovědět s citátem

Čauko, včera jsme byli u veta na kontrolu a odčervení a mluvila jsme s vetkou o kastraci.Jenže kocourek má šelest na srdci,vetka mi řekla,že až pujde kastrovat,mám ji to připomenout s tím,že mu do žíly dá injekci.Mám strach že by se něco mohlo stát,nemáte tedy s tímto problemem někdo zkušenosti?
Jo a vetka mi taky řekla že by neměl 20hod. pít ani jíst.20 hodin se mi zdá hodně,četla jsem tu 14 hod. !?
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
beta.1



Založen: 20.06.2007
Příspěvky: 640

Předmět: Re: Šelest na srdci u kastrace
PříspěvekPřitlapkováno: 1. 11. 2009 14:55:57
Odpovědět s citátem

Mishankaa napsal:
Čauko, včera jsme byli u veta na kontrolu a odčervení a mluvila jsme s vetkou o kastraci.Jenže kocourek má šelest na srdci,vetka mi řekla,že až pujde kastrovat,mám ji to připomenout s tím,že mu do žíly dá injekci.Mám strach že by se něco mohlo stát,nemáte tedy s tímto problemem někdo zkušenosti?
Jo a vetka mi taky řekla že by neměl 20hod. pít ani jíst.20 hodin se mi zdá hodně,četla jsem tu 14 hod. !?



S šelestem na srdci vám neporadím.Věnuji se druhé části vašeho dotazu.Nechávala jsem kastrovat několik koček obyčejných a během posledních dvou let,Barunku,Matěje a Maruschku.Zákaz jídla a pití jsem brala podle zkušeností mých(narkozu jsem měla několikrát),lékaři vždycky řekli:od sedmnácti hodin,nejíst,nepít nekouřit.Výsledek to u mne mělo ten,že mi nikdy po narkoze špatně nebylo,tak jsem to dělala i u koček(to kouření se na ně nevztahuje Very Happy ).Čičinám jsem dala jídlo naposledy odpoledne kolem páté hodiny,potom jsem vše i granule uklidila,pití jsem uklidila po půlnoci,ráno nebylo nic.Je fakt,že všechny tři byli na kastraci dopoledne,kolem jedenácté hodiny.Ani jedna mi neblinkala,co se týče narkozy byli všechny v pohodě.Pokud se jde na kastraci odpoledne,nebo dokonce k večeru,je vhodné dobu posledního krmení trochu posunout asi tak,aby poslední jídlo bylo min.8-10hod před kastrací,pití ponechat trochu déle,ale o moc ne,protože pokud má čičina v sobě i jenom vodu,tak jí to může způsobit také blinkání.To je moje zkušenost,někdo může mít úplně jinou.


BBMM
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Alamka



Založen: 26.05.2008
Příspěvky: 460
Bydliště: Brno

Předmět: Re: Šelest na srdci u kastrace
PříspěvekPřitlapkováno: 1. 11. 2009 22:20:27
Odpovědět s citátem

Já jsem tedy striktně dodržela 24 hodin před narkózou poslední jídlo, napít dostal kocour ještě 12 hodin před zákrokem.
Měl šetrnou narkózu, hlásila jsem to veterináři, že ji budu chtít, protože kocour je potenciálně ohrožený srdeční chorobou.
Po narkóze neměl žádné potíže, neblil, prostě se z toho vyspal.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Raika



Založen: 13.11.2007
Příspěvky: 214
Bydliště: Rožnov p. Radh.

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 2. 11. 2009 10:06:42
Odpovědět s citátem

Dobrý den,
s šelestem na srdci taky neporadím - injekci do žíly u kastrace dostala naše "zahradní" kočka, když nechtěla usnout ani po třetí injekci narkózy.
Nedávno jsme kastrovali naši druhou bytovou kočku. Co se týče pití a jídla před kastrací, asi není názor jednotný. Mě vetka řekla nejíst 24 hodin, vodu ponechat. V knize o kočkách jsem četla 14 hodin a to se mi zdálo říznivější, takže jsem vyzkoušela těch 14 hodin, problémy ani zvracení nebyly.
Po kastraci též neměla nic jíst až druhý den, počkala jsem, až se jí zjasnil zrak (asi po 12 hodinách) a pak dostala trošičku, po hodině zas trochu.
_________________
Raika + Mína + Kira + Denny
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
pajdulka



Založen: 03.10.2008
Příspěvky: 1
Bydliště: Ostrava

Předmět: Re: Šelest na srdci u kastrace
PříspěvekPřitlapkováno: 3. 11. 2009 20:42:02
Odpovědět s citátem

Mishankaa napsal:
Čauko, včera jsme byli u veta na kontrolu a odčervení a mluvila jsme s vetkou o kastraci.Jenže kocourek má šelest na srdci,vetka mi řekla,že až pujde kastrovat,mám ji to připomenout s tím,že mu do žíly dá injekci.Mám strach že by se něco mohlo stát,nemáte tedy s tímto problemem někdo zkušenosti?
Jo a vetka mi taky řekla že by neměl 20hod. pít ani jíst.20 hodin se mi zdá hodně,četla jsem tu 14 hod. !?


ahoj, my jdeme na kastraci ve ctvrtek... u obou kočiček, tak i u té 3. budu dodržovat nejíst 24 h a nepít 6.
Jaká je ta šetrná narkóza? mám z normální strach, kocourek byl v pohodě, ale kočička měla asi vadu srdce a tak to nepřežila... u té 3. mám veliký strach Sad
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top