Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Rozmazlený kocourek je delší dobu venku


Jdi na stránku 1, 2  Další

<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
jirkas555



Založen: 30.01.2010
Příspěvky: 15

Předmět: Rozmazlený kocourek je delší dobu venku
PříspěvekPřitlapkováno: 30. 1. 2010 20:34:24
Odpovědět s citátem

Dobrý den,máme rozmlsaného kocourka,který bude mít v dubnu 2roky.Je nekastrovaný,směska a docela veliký.Rád si vybírá druhy konzerv,často se stává,že nežere ani jednu ani druhou.Přes den většinou spí v teple doma,pak jde v 20:00-22:00 ven a vrátí se ráno 6:00-7:00.Někdy si udělá menší výlet a je venku max. 2 dny,jenomže dnes je to už 5tý den.Žijeme v docela klidné čtvrti u lesa,kde je poměrně hodně koček a kocourů(i psů).Druhý den jsme našli před domem roztrhaného peří(kocour většinou loví před domem ptáky a jednou si domů přinesl i myš).Četl jsem si něco o říji,např. že je o Vánocích až v únoru a trvá 3-7 dnů.Každý s kým se o tom bavím,tak říka,že se vrátí,ale já se strašně bojím,že se mu něco stalo,protože rozmlsaný kocourek zvyklý na teplo je pryč už 5 dnů.Chci se zeptat,jestli je to normální,že je tak dlouho pryč.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
janča



Založen: 22.09.2004
Příspěvky: 313

Předmět: Re: Rozmazlený kocourek je delší dobu venku
PříspěvekPřitlapkováno: 30. 1. 2010 22:30:49
Odpovědět s citátem

Evidentně máte rád svého kocoura, proto se divím, že se chováte tak nezodpovědně. Možná budu drsná,,omlouvám se, ale budu upřimná.Kocourek se vám možná vrátí v pořádku, ale taky může být poraněný i těžce ,třeba po boji s jiným kocourem, po srážce s autem, může ho trefit hajný-máte blízko les....a nebo se taky nevrátí vůbec. Chcete tomu zabránit? Pokud se vám kocour vrátí živý a zdravý,potom vykastrovat! tedy kocoura. nebude se toulat, bude se držet doma, nebudou ho lákat kočky , nebude "vyrábět" bezprizorní koťata s nevalnou vyhlídkou na spokojený kočičí život. Máte kocoura dva roky a za tu dobu jste si ještě nenašel na netu informace, co a jak? Pokud nemáte kocoura na chov, pak je kastrace tou správnou možností. Taky nechápu, jak ho v té zimě můžete pouštět přes celou noc venku? kde se zahřeje? J
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
beta.1



Založen: 20.06.2007
Příspěvky: 640

Předmět: Re: Rozmazlený kocourek je delší dobu venku
PříspěvekPřitlapkováno: 30. 1. 2010 23:23:15
Odpovědět s citátem

jirkas555 napsal:
Dobrý den,máme rozmlsaného kocourka,který bude mít v dubnu 2roky.Je nekastrovaný,směska a docela veliký.Rád si vybírá druhy konzerv,často se stává,že nežere ani jednu ani druhou.Přes den většinou spí v teple doma,pak jde v 20:00-22:00 ven a vrátí se ráno 6:00-7:00.Někdy si udělá menší výlet a je venku max. 2 dny,jenomže dnes je to už 5tý den.Žijeme v docela klidné čtvrti u lesa,kde je poměrně hodně koček a kocourů(i psů).Druhý den jsme našli před domem roztrhaného peří(kocour většinou loví před domem ptáky a jednou si domů přinesl i myš).Četl jsem si něco o říji,např. že je o Vánocích až v únoru a trvá 3-7 dnů.Každý s kým se o tom bavím,tak říka,že se vrátí,ale já se strašně bojím,že se mu něco stalo,protože rozmlsaný kocourek zvyklý na teplo je pryč už 5 dnů.Chci se zeptat,jestli je to normální,že je tak dlouho pryč.



Tak řije u kocoura není omezená,kocour může pořád,silněji se jeho touhy projevují v době,kdy kočičky mrouskají,to je možná příčina jeho toulavosti.Kocour mrouskající kočičku cíti na dálku a jde za ní,zdržuje se kolem jejího bydliště,navíc se tam stahují i jiní kocouři a potom mezi nima bývá veliký boj.Proto se vám může vrátit domů za několik dnů a také pořádně dobitý.Také se mohlo stát,že narazil při svých toulkách na myslivce...nebo ho mohlo někde porazit auto.Proto bych se moc přimlouvala,jestli se vám kocour vrátí v pořádku domů, domluvte se s vetem a nechte ho vykastrovat.Já vím,pro mužský je to děsný problém Smile ,ale věřte,uděláte to pro dobro kocoura.Kastrace kocourků není náročná.Zákrok je během chvilky hotový a kocour je už druhý den v pořádku.Po kastraci je potřeba ho nějakou dobu hlídat,protože vyplavení hormonů z těla může trvat až měsíc.Takže projevy říje mohou ještě přetrvávat.Kastrovaný kocour už nemá důvod se venku toulat,bude se vám více zdržovat doma,nebo blízko baráku.Ještě k té kastraci,není to až tak drahé většinou se platí kolem 500kč,pokud ovšem nejdete na kliniku,kde jsou ceny podstatně vyšší.


BBMM
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Aélinnel



Založen: 30.10.2009
Příspěvky: 358

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 31. 1. 2010 0:04:47
Odpovědět s citátem

Ach jo,vy budete podobný případ jako kristi(fórum Chování a výchova).
Máte svého kocoura rád?Tak proč riskujete a pouštíte ho na noc ven,navíc nekastrovaného?Zatoulá se za kočkama,jak tady bylo řečeno,může ho dorvat jiný kocour,srazit auto..
Fakt,volte kastraci-není to nic nehumánního,kocour se nebude toulat a vůbec bude klidnější.

Pomalu si říkám,že se rozšiřuje mýtus,že se kočka jenom doma trápí.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Luci + 4



Založen: 12.08.2007
Příspěvky: 329

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 31. 1. 2010 1:19:06
Odpovědět s citátem

Ano. Je možné, že se kocour vydal za mrouskající se kočkou, ovlivněn hormony necítí hlad ani zimu, zajímá ho pouze ta kočka.

Ale stejně tak je možné, že skončil někde v příkopu u silnice nebo se chytil do želez nebo ho postřelil myslivec.

A pokud se tak nestalo nyní, je otázkou času, kdy k tomu dojde. To není sýčkování, to je konstatování , bohužel. Rizika, která na kočku venku čekají, jsou ve většině oblastí velmi vysoká a dokazuje to mnoho smutných příběhů, na jejichž konci se téměř vždy zoufalý, smutný majitel ptá : Proč zrovna náš kocourek..naše kočička ? Proč? Protože mohli volně chodit ven....
Takže, pokud se vám kocour vrátí, nechte ho vykastrovat - tak, jak vám radí už předchozí odpovědi.

Aélinnel, také mám pocit, že se hodně objevují názory Kočka se jen v bytě trápí. Hm...samozřejmě, že se kočkám líbí být venku, běhat v trávě, lovit hmyzáky, lézt po stromech... to ano. Jenže to bývá draze zaplaceno zraněním nebo smrtí pod koly aut nebo hnusným zásahem nějakého dvounohého nepřítele kočky (záměrně nechci napsat slovo "člověk").
Všeobecně se traduje, že kočka je velmi chytré zvíře s dokonalými instinkty. Ano, je chytrá, má instinkty... ovšem instinkty přírodní a ty zatím nebezpečí v podobě aut neobsáhly.

Je to i o zkušenostech... když má někdo svou první kočku, určitě právě na tu chytrost a instinkty spoléhá, trochu i podceňuje nebezpečí, které na ni venku čeká, chce jí dopřát tu svobodu, volnost...To vše až do chvíle, kdy svou milovanou kočku - milovaného kocoura najde zle zraněného nebo už bez života. Fakt vím, o čem to je...my bydleli v domku na vsi, zdánlivá idyla pro kočky, na konci malé vsi, daleko od silnice, za domem jen oblast chat a zahrádek... Také naše kočky chodily ven. První, nejmilejší Bubu, jsem našla zastřelenou kus od našeho domu Sad , kocourka Lefíka jsem našla přejetého na silnici velmi daleko od domu ( asi se tím směrem vydal za kočkami, ano, nebyl kastrovaný a nikdy si to nepřestanu vyčítat!!) ...a už bych to nikdy nechtěla zažít. Když jsme se stěhovaly ( s dcerami) do bytu, velmi jsem zvažovala, zda mohu do bytu vzít ( a ven nepouštět) kocourka...jenže on na nás byl tak fixovaný, že mi bylo jasné, že bude radši s námi v bytě, než někde jinde bez nás a venku, navíc s těmi zmíněnými riziky. Byl v té době už tříletý, bála jsem se, jak si zvykne. Zvykl si úžasně, nikdy mi nepřišlo, že by jen v bytě strádal, trpěl ...a to jsem tohle sledovala velmi pečlivě. Totéž se týkalo kocourka, který přišel o měsíc později... Kočičí holky byly naopak zvyklé od kotisek jen na byt a naopak byly vyplašené, když jsem je na chalupě poprvé vzala ven... ovšem, adaptovaly se rychle (hlas džungle promluvil nebo co).

Tím chci říci, že kočka v bytě vůbec nemusí trpět, má-li dostatek pozornosti, dobrých podnětů a možností , uplatnit svou hravost, vydat energii, užít si kočičí radovánky, běh, skoky, lovení plyšmyší, případně ( ve hře) dvounožců. Nevím. Položíme-li na misku vah - třeba 14 let spokojeného života v bytě , v relativním bezpečí, a na druhou misku vah třeba dva roky možnost volného pobytu venku a potom smrt v bolestech...kam se asi která miska převáží?

Kočky a kocouři vážit nebudou...rozhodnutí je na nás.
_________________
Někdo má kočky na střeše, někdo v kleci, někdo na kšeft, někdo ve voliéře, někdo na exhibici...Sad Naštěstí je pořád dost těch, kteří mají kočky v srdci.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
jirkas555



Založen: 30.01.2010
Příspěvky: 15

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 31. 1. 2010 10:58:54
Odpovědět s citátem

Když se vrátí domů,tak budu moc rád a hned ho dám na kastraci,ale když on večer přijde za mnou a začne strašně mňoukat,že chce jít ven,tak co mám dělat...Každopádně byl bych moc šťastný a už bych si dal na takové věci pozor.Zkusím ještě útulek,podívám se po lese a obejdu čtvrť...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Luci + 4



Založen: 12.08.2007
Příspěvky: 329

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 31. 1. 2010 11:04:37
Odpovědět s citátem

Jasně,mňouká, že chce jít ven, protože ho vábí mrouskající se kočky. Tohle právě kastrace vyřeší. Kocour bude mít klid a vy také.

Když budete kocoura hledat, napište, vytiskněte a rozlepte po okolí letáčky - Ztratil se kocour .... Uveďte popis kocoura, barvu, jméno.
Letáčky dejte tam, kde chodí hodně lidí, do obchodů, případně do nějaké blízké veterinární ordinace.

Držím tlapy, ať se kocourek najde!
_________________
Někdo má kočky na střeše, někdo v kleci, někdo na kšeft, někdo ve voliéře, někdo na exhibici...Sad Naštěstí je pořád dost těch, kteří mají kočky v srdci.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
kitkat



Založen: 20.03.2009
Příspěvky: 42

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 31. 1. 2010 11:58:38
Odpovědět s citátem

Také držíme tlapky, aby se kocour v pořádku vrátil domů. A z vlastní zkušenost mohu souhlasit s tím, co již byl napsáno. Také sem měla kocourky nekastrované venku ... jeden zmizel beze stopy Sad a druhého jsem zachránila 5min po dvanácté - otrava s následkem trvalého poškození ledvin. Také jsem se potýkala s mňoukáním či spíše ječením u dveří i přes jeho nemoc a to nepočítám značkování a počůrávání mě a mých věcí - dělal prostě naschvály ... nyní je to mazel největší, je kastrovaný a mám oba dva klid, ven bych ho samotného již nikdy nepustila i kdyby byl zdravý, máme postrojek a když bylo venku teplo tak šel na procháku (ku podivu si na jojo vodítko zvykl velmi rychle). V této zimě bych ani tu myš ven nevyhodila natož svého mazlíka Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 31. 1. 2010 15:22:27
Odpovědět s citátem

Bydlíme také v domku v menším městečku v dříve klidné čtvrti na okraji města-dnes už to není pravda. No a tehdy, kdy to pravda byla, taky jsme měli několikrát kotě, tzv. venkovní, které u nás nepobylo většinou ani rok. Jednoho krásného dne nepřišla naše kočka domů. Někdy jsme ji pak viděli u jiných lidí, takže si vybrala domov jinde, jindy netuším, kde jí byl konec. Tenkrát jsem toho o kočkách moc nevěděla, de facto nic, takhle choval na vesnici kočky každý. Nějaké očkováni, kastrace? Tehdy se to nekonalo. A podle toho to dopadalo. Dodnes mám výčitky svědomí.

Poslednímu našemu venkovnímu kotěti přerazil soused holí páteř, protože mu chodilo do záhonků kadit. Sice říkal, že on to nebyl, ale chování našeho psa ho usvědčilo. Od onoho dopoledne se soused nesměl přiblížit k hradbě-pes na ní okamžitě visel s vyceněnými zuby a hned by ho šel trhat. Předtím si ho nikdy nevšímal. Kotě bylo totiž jeho velký kamarád-spali spolu, hráli si spolu, jedli spolu z jedné misky.

To bylo poslední naše kotě tzv. venkovní.

Čuk a Gek měli být taky venkovními kocoury, ale ty už jsem chtěla držet výhradně na našem území, na noc jsem je zavírala, aby se netoulali. A chtěla jsem je dát v příslušném věku vykastrovat. No a nakonec stejně skončili jako gaučáci a ven jít se bojí. A jsou samozřejmě kastrovaní.

Já osobně bych už nikdy kočku, kterou mám ráda, jen tak ven dle její vůle nepouštěla. Už bych nesnesla pohled podobný tomu ubožátku s přeraženou páteří, jak se snažilo dostat domů-museli jsme ho nechat utratit, zachránit se nedalo. Br, nikdy více!
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz


Naposledy upravil tatiana dne 1. 2. 2010 9:46:43, celkově upraveno 1 krát
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
janča



Založen: 22.09.2004
Příspěvky: 313

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 31. 1. 2010 19:00:40
Odpovědět s citátem

jirkas555 napsal:
Když se vrátí domů,tak budu moc rád a hned ho dám na kastraci,ale když on večer přijde za mnou a začne strašně mňoukat,že chce jít ven,tak co mám dělat...Každopádně byl bych moc šťastný a už bych si dal na takové věci pozor.Zkusím ještě útulek,podívám se po lese a obejdu čtvrť...


Výborně, s tou kastrací je to prima. No a s mňoukáním , že chce ven... když bude dítě fňukat, že chce hrát na silnici fotbal, tak ho taky nenecháte. Pouštějte ho, po kastraci ,přes den a on si zvykne, je to pro jeho dobro. Dejte vědět, jestli se našel. J.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
jirkas555



Založen: 30.01.2010
Příspěvky: 15

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 31. 1. 2010 19:18:44
Odpovědět s citátem

Teď je to už 6tý den,je mi na zabití.Přejetý ani zastřelený není,pořád ještě vidím nějakou malou naději,že se vrátí.Doufám,že dostanu ještě jednu šanci,abych ho dal vykastrovat a odnaučil chodit ven.Když se nevrátí,tak doufám,že to jednou přebolí.Když se dívám na místa kde spával,tak to vážně hodně bolí Sad Sad ...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
jirkas555



Založen: 30.01.2010
Příspěvky: 15

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 31. 1. 2010 19:26:19
Odpovědět s citátem

Na jedné stránce mi psala jedna paní,že má takového kocoura s popisem,který sedí,až na to,že prý má rád lidi.A navíc je to poměrně daleko od našeho domova-na druhé straně Zlína,od našeho domova cca 10-15 minut jízdy+hodně moc aut.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
beta.1



Založen: 20.06.2007
Příspěvky: 640

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 31. 1. 2010 19:29:42
Odpovědět s citátem

jirkas555 napsal:
Na jedné stránce mi psala jedna paní,že má takového kocoura s popisem,který sedí,až na to,že prý má rád lidi.A navíc je to poměrně daleko od našeho domova-na druhé straně Zlína,od našeho domova cca 10-15 minut jízdy+hodně moc aut.


No divil by jste se,jak daleko se kočka při svých toulkách dostane.Ve dne auta nejsou pro kočku tak nebezpečná,vidí je a většinou uteče,horší je to v noci,kdy je přijíždějícím autem oslněná a ......

BBMM
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Luci + 4



Založen: 12.08.2007
Příspěvky: 329

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 31. 1. 2010 19:54:33
Odpovědět s citátem

Určitě se s paní domluvte, at vám pošle fotky nebo se tam jedte podívat. Kocouři ve svých touhách jít za kočkou dokáží ujít opravdu velké vzdálenosti !! A jestli se kocour má k lidem...aby ne, jestli mu poskytli teplo a jídlo!

Jinak , kočka sice auto ve dne vidí, ale nedokáže odhadnout rychlost, s jakou se blíží....takže klidně vlítne do silnice dva metry před autem....brzdná dráha bývá delší než dva metry.
_________________
Někdo má kočky na střeše, někdo v kleci, někdo na kšeft, někdo ve voliéře, někdo na exhibici...Sad Naštěstí je pořád dost těch, kteří mají kočky v srdci.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
jirkas555



Založen: 30.01.2010
Příspěvky: 15

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 31. 1. 2010 22:03:32
Odpovědět s citátem

Tak nic...Paní mi sice fotku ještě neposlala,ale říkala,že kocourka našla někdy o víkendu a já jsem ho pouštěl naposledy ven v pondělí večer...Pořád trochu věřím,že se vrátí a že budu zase šťastný,ale už to tak nevypadá...Myslím,že jestli by se měl rozhodovat sám,tak by tu už dávno byl.Jestli se nevrátí,tak si do konce života nepřestanu vyčítat,že jsem ho nedal vykastrovat.Já jsem měl také už hodně koček a kocourů,jenomže jsem ani jednoho/jednu z nich neměl rád jak mojeho současného kocourka,protože on byl ze všech tak vyjímečný.Nesu to strašně špatně,nemám chuť k jídlu,třetí den spím jen díky práškům...Pořád se dívám na jeho prázdnou boudu s kožešinou a místa kde spí Sad...Nevím...Říkám si,že by se ještě mohl vrátit,je tady okolo všude strašně moc koček a kocourů,ať už volně žijících,nebo žijícíh v bytě s občasnou vycházkou ven.Můj soused má např. kocoura,který má 13 let a je nekastrovaný...Když se nevrátí,tak asi budu muset jít k nějakému psychologovy nebo něco.Přebolí to někdy,když už se nevrátí?Ten pohled kde spával,nebo kde byla jeho bouda?
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 31. 1. 2010 22:11:45
Odpovědět s citátem

Všechno přebolí, čas je nejlepší lékař.

Neztrácejte naději, mohl se k někomu vnutit, jak už tady bylo řečeno, rozvěste všude letáky s jeho popisem, nabídněte třeba odměnu, to je na vás. I když je venku zima, kočka se o sebe postarat dovede, když je venku zvyklá. Ještě je pořád naděje, že se objeví.
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Luci + 4



Založen: 12.08.2007
Příspěvky: 329

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 31. 1. 2010 22:38:48
Odpovědět s citátem

Naděje, že se najde ( živý) , že se vrátí, je vždycky!Už bylo mnoho zdánlivě beznadějných případů, kočka dlouho pryč..a našla se. Kocouři bývají pryč třeba i dva týdny, pak se vrátí, orvaní, oškubaní, vyhublí...

Fakt, dejte všude letáčky, inzeráty, ptejte se lidí, hledejte tam, kde se vyskytují kočky, napiště na kočkoweby ...

A jestli to přebolí? Časem....trochu. Je to ovšem individuální, jsou tací, kteří přijdou o kočku, pořídí vzápětí jinou, pak zas jinou...a nijak zásadně se netrápí. Poměrně často se teď různě po webech takové příběhy objevují...autoři mnoha sladkobolnými dojemnými slovy popisují, jak měli kočku, přejelo ji auto, měli jinou, ztratila se, pak další, utopila se v sudu s vodou, další kočka, přejelo ji auto, tak další kočka, onemocněla, našli ji ležet na dvorku, nechtěli ji, nemocnou, pustit dovnitř, aby jim to neznečistila,další kočka, yvpadla z balkonu v 6.patře, smůla, no, tak ted mají zas kočku..je taková ložtomilounká... Tohle když čtu, tak syčím...a běda, když se někdo nad takovým přístupem pozastaví, hned je oheň na střeše. Jakápak kritika, oi přece svoje kočičky TOLIK milují....No jo, no.

Jirko, podle toho, co píšete, vám na kocourkovi záleží. Jestli se vrátí, na nic nečekejte a běžte k vetovi, kastrace je poměrně rychlý, pro kocoura celkem nenáročný zákrok a zbaví ho neklidu, touhy lítat ven .
_________________
Někdo má kočky na střeše, někdo v kleci, někdo na kšeft, někdo ve voliéře, někdo na exhibici...Sad Naštěstí je pořád dost těch, kteří mají kočky v srdci.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
jirkas555



Založen: 30.01.2010
Příspěvky: 15

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 31. 1. 2010 22:53:16
Odpovědět s citátem

Ano opravdu moc záleží...A doufám,že dostanu tu šanci na polepšení-tím že dám kocourka na kastraci.Já si pořád někde čtu,že se nevykastrovaní kocouři hodně toulají,ale můj kocourek měl režim,že byl třeba 3 dny venku a pak 2 dny jenom spal a žral.A hlavně me znervózňuje to,že třeba za den sežere několik paštik nebo velkých konzerv a pak ani není moc dlouho venku(ale není žádný nenažraný lenoch,někdy sežral za den třeba jenom 3 malé paštiky a pak byl den venku).Jak už jsem říkal,tak v lese jsem nic nenašel a aut,vysavačů a vody se šíleně bojí.
_________________
Jack
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
jirkas555



Založen: 30.01.2010
Příspěvky: 15

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 2. 2. 2010 1:24:07
Odpovědět s citátem

Takže kocourek se mi před chvilkou vrátil.Jsem strašně šťastný a co nejdřív ho dám na kastraci.Snědl jen jednu velkou konzervu a zase tak nezhubl,asi ho někdo krmil.Každopádně doufám,že jak-mile ho nechám vykastrovat,tak už se kvůlu němu nebudu trápit.Děkuji všem za povzbuzení Smile.
_________________
Jack
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Luci + 4



Založen: 12.08.2007
Příspěvky: 329

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 2. 2. 2010 1:30:30
Odpovědět s citátem

Hurá, to je skvělá zpráva!!!

A s kastrací fakt neváhejte. Příště by happy end být nemusel.
_________________
Někdo má kočky na střeše, někdo v kleci, někdo na kšeft, někdo ve voliéře, někdo na exhibici...Sad Naštěstí je pořád dost těch, kteří mají kočky v srdci.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 2. 2. 2010 8:31:55
Odpovědět s citátem

Tak to je dobrá zpráva. Hlavně aby vás to odhodlání dát ho vykastrovat zase nepřešlo...
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
jirkas555



Založen: 30.01.2010
Příspěvky: 15

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 2. 2. 2010 8:44:48
Odpovědět s citátem

Mě to nepřejde,tohle už si prožít nechci...Ale doufám,že jak bude vykastrovaný,tak bude víc mazlivější,přítulnější,bude se držet blízko domova a nebude chtít tak chodit ven.Kastrace je už domluvená,ale nevadí to,že už ,,byl" s kočkou?
_________________
Jack
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 2. 2. 2010 8:56:30
Odpovědět s citátem

Samozřejmě, že to ničemu nevadí.
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
beta.1



Založen: 20.06.2007
Příspěvky: 640

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 2. 2. 2010 13:07:22
Odpovědět s citátem

jirkas555 napsal:
Takže kocourek se mi před chvilkou vrátil.Jsem strašně šťastný a co nejdřív ho dám na kastraci.Snědl jen jednu velkou konzervu a zase tak nezhubl,asi ho někdo krmil.Každopádně doufám,že jak-mile ho nechám vykastrovat,tak už se kvůlu němu nebudu trápit.Děkuji všem za povzbuzení Smile.



Také mám radost z toho,že se kocourek vrátil.Rozhodl jste se moc dobře s kastrací,ale nečekejte změnu v chování ze dne na den,nějakou dobu trvá,než se z těla vyplaví hormony.Tak i po kastraci hlídat a pokud ven,tak s ním,nejlépe na kšírkách,aby neutekl.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
jirkas555



Založen: 30.01.2010
Příspěvky: 15

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 2. 2. 2010 16:33:38
Odpovědět s citátem

Já jsem si kšíry koupil už dávno,jenomže v nich vypadal stašně utrápeně,vrčel a mňoukal...Nějak ho na ně naučím. Confused
_________________
Jack
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Aélinnel



Založen: 30.10.2009
Příspěvky: 358

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 2. 2. 2010 16:54:13
Odpovědět s citátem

A kdybyste ho držel doma jako bytového(nebo v domku pokud máte),myslíte že by to pro něj bylo utrpení?Já nevím,jaká je povaha,ale třeba se bude chtít po kastraci spíš držet doma-to by pro něj bylo i lepší,že by se nezatoulal ani tak.
Jinak na vesnici u rodičů máme kocourka kastrovaného a drží se výhradně na zahradě domu,tak doufám že vašeho kocourka také toulky kolem silnic přejdou;)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 2. 2. 2010 18:51:24
Odpovědět s citátem

Aélinnel napsal:
A kdybyste ho držel doma jako bytového(nebo v domku pokud máte),myslíte že by to pro něj bylo utrpení?Já nevím,jaká je povaha,ale třeba se bude chtít po kastraci spíš držet doma-to by pro něj bylo i lepší,že by se nezatoulal ani tak.
Jinak na vesnici u rodičů máme kocourka kastrovaného a drží se výhradně na zahradě domu,tak doufám že vašeho kocourka také toulky kolem silnic přejdou;)


Naši sousedi zprava i zleva mají taky bytovo-venkovní KASTROVANÉ kocoury, a drží se výhradně na jejich zahradě a kousku naší-tak cca 5 m od jejich hradby. Nikam jinam nejdou. Na ulici už vůbec ne.
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
jirkas555



Založen: 30.01.2010
Příspěvky: 15

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 2. 2. 2010 20:27:47
Odpovědět s citátem

Ale chci se ještě zeptat:někdo mi říká,nebo to i čtu,že se změní jen k dobrému-bude se držet více doma,bude přítulnější atd...,ale kdosi mi zase říkal,že se nebude moct bránit před ostatními kocoury a mohl by na to doplatit.A taky je můj kocourek asi nachlazený,sem tam kýchne,má suchý čumák,teče mu trochu sopel,místama si prdnul a dopoledne měl potíže se vykakat,nebo spíše měl na půl průjem(dával jsem mu před tím jogurt,protože mu to moc chutná,tak nevím jestli je to tím).Ale jinak normálně žere,běhá a hraje si se mnou.Ale co,no,za 12 hodin s ním jdu k veterináři na kastraci,tak se na něho podívá.
_________________
Jack
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Luci + 4



Založen: 12.08.2007
Příspěvky: 329

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 2. 2. 2010 21:37:54
Odpovědět s citátem

Pokud nebudete kocoura pouštět ven, nejsou cizí kocouři vůbec podstatní.
Je pravda, že v kočičí hierarchii jsou kastráti jakoby v nižší skupině, ale protože už nedráždí ostatní svými samčími pachovými stopami, obvykle ho kocouři spíš ignorují a v rámci bojů o kočku se rvou mezi sebou.

Myslím, že klady kastrace jednoznačně převažují. Spokojený vykastrovaný kocour se tolik ven domáhat nebude.

K tomu zarýmování - samozřejmě mohl venku prochladnout, rýma je důsledek. Průjem může souviset právě s tím jogurtem i s velkou dávkou jídla, kterou snědl po návratu...jestli venku hladověl a pak se rychle najedl, mohlo mu to rozhodit zažívání.
Určitě by to chtělo , až budete mít kastraci za sebou, kocourka řádně odčervit.
_________________
Někdo má kočky na střeše, někdo v kleci, někdo na kšeft, někdo ve voliéře, někdo na exhibici...Sad Naštěstí je pořád dost těch, kteří mají kočky v srdci.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
jirkas555



Založen: 30.01.2010
Příspěvky: 15

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 2. 2. 2010 22:32:12
Odpovědět s citátem

Chcete říct,že po kastraci se jeho choutky vůbec nezmírní Shocked ?Jestli ne a budu ho muset přenaučit na kočku ,,bytovou",tak to bude hodně težké.Kocourka mám od chovatele,který má takovou hezkou malou zahrádku ve Fryštáku-to je taková vesnička.Má tam šopu,ve které má udělaný velký otvor pro kočky a tam se narodil,dokud mi ho nepřivezl,tak byl divoký.Chci říct,že celé dva roky chodil každý den ven za jakéhokoliv počasí a bude to pro něho těžké být zavřený doma.Doufám,že alespoň malinko přestane chtít chodit ven,jinak někde je napsané,že to trvá i dva měsíce.Kdybych to třeba po dvou dnech po kstraci pustil ven,tak se zase zatoulá?Když přišel domů,tak nevypadal nějak hubeně za tu dobu a navíc šel cítit jakkdyby kotlem,nebo nějakým ohněm-bojím se,že ho někdo držel někde zavřeného a on když se tam vrátí,tak ho zase zavřou.Jo ja ještě-když bude zavřený doma,tak nevíte jakou aktivitu mu mám vymyslet Laughing ?Doma jenom spí a žere a pak akorát venku běhá(nebo se max 5 minut honí za laserem).Koupím mu třeba myš a zavřu ho s ní do garáže Rolling Eyes .
_________________
Jack
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   

Jdi na stránku 1, 2  Další



Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
Veterinární poradna: Jak naučit kocoura chodit do ... (17x)
2
RSS kanály (16x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top