Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Léčba oxalátů a orientační cena operace


<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
Chipanka



Založen: 29.10.2009
Příspěvky: 4
Bydliště: Šumperk

Předmět: Léčba oxalátů a orientační cena operace
PříspěvekPřitlapkováno: 19. 4. 2011 20:38:43
Odpovědět s citátem

Dobrý den, mému kocourkovi zjistili oxaláty. Pročetla jsem spoustu témat a diskusí o struvitech, ale o oxalátech toho moc není. Ve čtvrtek jdu na sonografii a tam se uvidí co dál, ale jsem z toho děsně nervozní a ráda bych znala zkušenosti Vás ostatních. Jak léčíte své miláčky? Pokud jsem to pochopila správně, tak dieta v tomto případě slouží pouze k udržení správného ph moči a né k redukci oxalátů. Pokud jste byli na operaci, podělte se. Popř. by mě zajímala i orientační cena. Děkuji.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: Re: Léčba oxalátů a orientační cena operace
PříspěvekPřitlapkováno: 20. 4. 2011 7:07:28
Odpovědět s citátem

U oxalátů je potíž v tom, že se jedná o nerozpustné šutry, takže je důležitá právě prevence. V horším případě pak musí dojít k operaci.
V případě oxalátů se jedná o příliš kyselou moč, trpívají tím spíše psi (nějaké tipy najdete i na psích forech). Sestry pes absolvoval tuhle operaci a pro klid jeho i všech ostatních veterinář udělal u kořene penisu dírku a Ben čůral skrz ní, tím se eliminovalo ucpávání močové trubice a krvácivé čůrání a vznik zánětů, a případné vzniklé oxaláty odcházely skrz tuhle větší dírku.

Orientační cenu nepovím, ale nasměruju sem sestru, aby se podělila co a jak, jedná se sice o psa, ale to až tak roli nehraje.
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
andulicka



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 58

Předmět: Re: Léčba oxalátů a orientační cena operace
PříspěvekPřitlapkováno: 21. 4. 2011 23:42:55
Odpovědět s citátem

No orientační cena za operaci je tak cca 5 - 6 tis i s pooperační léčbou (pokud nejste z Parahy, nebo nenavštívíte nějakou high end clinic - tam by to mohlo jít až ke 20-30 tis.) Dieta se po vyjmutí hodí struvit a oxlat...kombinovaná (RC nebo Hills...) aby se pak nevklouzlo zase do oblasti struvitů...jinak definitivní stanovisko - co je to za kamen, je až po laboratorním rozboru vyoperovaného kamenu...oxaláty se objevují třeba i po vypití fridexu...neba sami vyprecipitují v moči...tak počkejte na sono a to vám žekne, jestli se musí operovat...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Kicki



Založen: 07.03.2005
Příspěvky: 76
Bydliště: Dubí u Teplic

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 25. 4. 2011 7:31:09
Odpovědět s citátem

Náš hafík válčil nejdříve s oxaláty a poté se struvity (důsledek jednostranné diety). U oxalátů je průšvih, že se nedají rozpustit, tzn. že operace kocourka pravděpodobně nemine. Cena je různá, záleží na klinice, jaká používají anestetika, jaká je pooperační péče atd., ale s cenou kolem 5 tis. minimálně, je nutné počítat. Našemu pejskovi veterinář provedl uretrostomii (dírka před penisem, že už nečůral jako kluk, ale jako holka, takže případné šutříky neucpaly močovou trubici, ale prošly ven).
A pravděpodobně kocourka nemine doživotní dieta. Našemu pejskovi po operaci nasadili dietu proti oxalátům, což vyvolalo opačný efekt, a objevily se mu struvity. Ty se naštěstí dají rozpustit. Studiem internetu jsme pak narazili na skvělou veterinární dietu od RC, pro kočkouny by to bylo tohle: http://www.veterinarius.cz/obchod/waltham-feline-urinary-15kg-p--408.html
Je to prevence jak proti oxalátům, tak proti struvitům a náš hafík ji několik let užíval bez jakéhokoliv dalšího problému. Opravdu doporučuji, nám se osvědčila na 100%.
Hodně štěstí!
_________________
Kicki + Kenny, Maggie a Barnabáš
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Chipanka



Založen: 29.10.2009
Příspěvky: 4
Bydliště: Šumperk

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 26. 4. 2011 10:26:53
Odpovědět s citátem

Děkuji Vám moc Smile . S kocourkem jsem byla na sonu a řekli mi, že tam nakonec oxaláty nemá (díky bohu!), ale že na dně močového měchýře má organický sediment, což jsou bílkoviny a může být mezi nimi i trochu písku, ale to už nemůžou poznat. Nicméně se mu kameny mohou vytvořit, takže jsme nasadili dietu od Hills. A když jsem se ptala na orientační cenu operace, tak mi odpověděli, že okolo 10 000Kč. Musím říct, že cena mě dost překvapila. Byla jsem na klinice VFU, chodím sem totiž do školy a tak pobývám skoro celý rok v Brně. No a nedalo mi to a volala jsem do mého rodného města na kliniku a tam by operace stála okolo 5000Kč!!! Vím, že kvalita může být trochu někde jinde, ale zase takový rozdíl jsem nečekala. Jako studentka bych si opravdu kliniku VFU nemohla dovolit Sad . Ale na druhou stranu, jsem na veterinu z našeho města slyšela chválu..Nevím, co si o tom myslet. Hlavně, že je kocourek tak nějak v pořádku, už mi začal i pěkně pít, což je úspěch. Dnes mu jdu koupit fontánku, snad to k něčemu bude Smile . A ještě jednou děkuji moc za příspěvky Wink
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Izzy



Založen: 05.08.2008
Příspěvky: 150
Bydliště: Ostrava

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 26. 4. 2011 16:53:47
Odpovědět s citátem

Chipanka:

Ono o nemusí být nutně o kvalitě provedení operace. Veterina je dnes podnikání jako každé jiné a ceny ,,smluvní,, Což může být někdy opravdu mazec Smile
_________________
Izzy & Nammu & Jimmy Blue Smile

www.irkabayacats.wbs.cz
www.irkabaja.estranky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (20x)
2
Přinesení (13x)
3
Editorial 19. června 2006 (12x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top