Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Arden Grange, Applaws, Acana, Orijen, Leonardo - kvalitní?


<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
Vikma



Založen: 13.03.2012
Příspěvky: 33
Bydliště: Pardubice

Předmět: Arden Grange, Applaws, Acana, Orijen, Leonardo - kvalitní?
PříspěvekPřitlapkováno: 27. 5. 2012 16:38:00
Odpovědět s citátem

Zdravím všechny majitelé a milovníky kočiček Smile
Párkrát jsem brouzdala na netu, abych zjistila, které granulky jsou nejlepší. Ve Zverimexu mě řekli, že ProPlan a Hills.
Dočetla jsem se ale, že nejkvalitnější (a s nejvyšším obsahem masa) jsou: Acana, Applaws, Arden Grange, Leonardo, Orijen a některé další značky. Kocourky (ještě půlroční koťata) jsem krmila Arden Grange Kitten a nyní máme Applaws Kitten. Oboje jim chutná, ale Applawsky mají opravdu malinké granulky, snad to nevadí, ale asi se kočičákům hůře koušou a vypadávají jim občas z tlamičky, jak nám te´d padají zoubky..
S chutí a vůní problém není, prospívají po nich, bobíky mají pěkné, ale říkám si, jestli tyto značky nejsou přeci jen ještě trochu neprověřené (narozdíl třeba od ProPlanu a Hillsek) Question Možná to moc řeším, ale přeci jen bych chtěla pro zdraví a pohodu kocourků udělat maximum, a proto:
Co si myslíte o těchto značkách vy?/jaké s nimi máte osobní zkušenosti?
_________________
Vikma (Dáša, Viktorek a Maxík - *12.12.2011)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
J.P.



Založen: 07.08.2009
Příspěvky: 68

Předmět: Re: Arden Grange, Applaws, Acana, Orijen, Leonardo - kvalitn
PříspěvekPřitlapkováno: 27. 5. 2012 18:04:52
Odpovědět s citátem

Já bych se svým kočkám bál spíše servírovat tu Purinu nebo Hills. U těchto značek můžou mít opodstatnění zdravotní granule, ale pro krmení zdravých koček dávám přednost granulím bez obilovin. U mých šelem vede "Taste Of the Wild", chutná jim i "Porta21 Sensible grain free", Applavs s lososem (ty kuřecí jim teď teď moc nejedou, tak jim je dávám když mají tendenci se přecpávat).
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Vikma



Založen: 13.03.2012
Příspěvky: 33
Bydliště: Pardubice

Předmět: Arden Grange....
PříspěvekPřitlapkováno: 27. 5. 2012 19:09:03
Odpovědět s citátem

Děkuji,
tak jsem ráda, že se tyhle granule už obecně rozmohly Smile
kuřecí jako dieta,to je dobré Smile našim klukům zatím nezbývá než jíst kuřecí, kotěcí jiné moc nedělají Smile
_________________
Vikma (Dáša, Viktorek a Maxík - *12.12.2011)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
beta.1



Založen: 20.06.2007
Příspěvky: 640

Předmět: Re: Arden Grange....
PříspěvekPřitlapkováno: 27. 5. 2012 20:58:21
Odpovědět s citátem

Vikma napsal:
Děkuji,
tak jsem ráda, že se tyhle granule už obecně rozmohly Smile
kuřecí jako dieta,to je dobré Smile našim klukům zatím nezbývá než jíst kuřecí, kotěcí jiné moc nedělají Smile


Podle mne jsou nejlepší granule ORIJEN,složení je 75% masa,zbytek rostlinného původu.Jsou pro dospěláky i koťata,sice cena je vyšší,ale to je opravbdu o kvalitěBohužel moje kočky ho neejedí,což mne docela mrzí:-(.


BBLMM
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Leemet



Založen: 24.10.2006
Příspěvky: 210
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 28. 5. 2012 1:15:30
Odpovědět s citátem

Všechno, co jste vypsala jsou velmi dobrá a prověřená krmiva. Bát se nemusíte:). Leonardo, Arden mé kočky jen ochutnali, cena je pro mne vysoká. Ale jsou opravdu kvalitní. Applaws kuřecí jsme dostali darem a šmakovalo:)
_________________
žižkovská smečka a Leemet
www.spokojenakocka.cz , www.malytygr.cz, www.toulavetlapky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 28. 5. 2012 8:31:46
Odpovědět s citátem

Všechny vyjmenované značky jsou dobré. Rozhodně lepší než Proplan nebo Hills-ty jsou super, když je nutná dieta, jinak je to mnoho peněz za plno obilí... Kočka je masožravec, ne slepice, aby zobala pšenku. A za to většina lidí ještě platí spoustu peněz, protože má tyhle značky za jakési marcedesy mezi krmivy. A jsou rozhodně lepší a lacinější, např. ty výše jmenované. Bát se toho určitě nemusíte!!!

Orijenky moji nechtěli, ale Taste a Applewais (nebo jak se to píše..... Confused) to dlabou.
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Vikma



Založen: 13.03.2012
Příspěvky: 33
Bydliště: Pardubice

Předmět: Orijen, Leonardo..
PříspěvekPřitlapkováno: 28. 5. 2012 20:43:53
Odpovědět s citátem

Všem děkuji za odpovědi Wink
Orijen zkusíme, až budou mít třičtvrtě roku, do té doby jim budu dávat Applawsky kitten. jen mě mrzí ta malá velikost granulek, ale kocouříkům to asi nevadí, dlabou je s chutí. snědí jich sice méně než Arden Grange kitten, ale je to asi tím, že jsou ještě více masité, AG obsahují krom kuřecího ryži..
_________________
Vikma (Dáša, Viktorek a Maxík - *12.12.2011)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Vikma



Založen: 13.03.2012
Příspěvky: 33
Bydliště: Pardubice

Předmět: Orijen, Leonardo..
PříspěvekPřitlapkováno: 28. 5. 2012 20:44:23
Odpovědět s citátem

Všem děkuji za odpovědi Wink
Orijen zkusíme, až budou mít třičtvrtě roku, do té doby jim budu dávat Applawsky kitten. jen mě mrzí ta malá velikost granulek, ale kocouříkům to asi nevadí, dlabou je s chutí. snědí jich sice méně než Arden Grange kitten, ale je to asi tím, že jsou ještě více masité, AG obsahují krom kuřecího ryži..
_________________
Vikma (Dáša, Viktorek a Maxík - *12.12.2011)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
carol0



Založen: 23.01.2011
Příspěvky: 56

Předmět: Re: Orijen, Leonardo..
PříspěvekPřitlapkováno: 28. 5. 2012 22:39:35
Odpovědět s citátem

Orijenem krmíme.Mohu jedině doporučit, lze s ním krmit březí kočky, koťátka a dospělé jedince.
Zkoumala jsem obsah jmenovaných granulí, řekla bych že na špici je Orijen a z nejmenovaných CANINE CAVIAR
http://www.upejska.cz/zbozi/8924/CANINE-CAVIAR-Venision-Indoor-Graine-Free-Cat-18-1

Samozřejmě každé kočičce sedí jiné krmivo, to že je NEJ neznamená že bude chutnat nebo sedět.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
fofo177



Založen: 08.09.2007
Příspěvky: 972
Bydliště: České Budějovice

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 2. 6. 2012 12:18:14
Odpovědět s citátem

U mých koček jednoznačně vedou bezobilné Taste of the wild a Porta 21 Feline Finest Sensible. Bobíky ukázkové, bez problémů a to je kolikrát u sphynxů co říci.

K orijenu jsem si zrovna již poněkolikáté ověřil, že pro nás (mám nahatky) vhodný není, kočky se mi po něm strašně špiní a mastí a růžovák Charlie úplně zčervenal.

Jó, co kočka, to originál, univerzální recept neexistuje, každé vyhovuje něco jiného Wink
_________________
Olda & Felis & Charlie & Naranja & Mr. Big
http://www.mooncat.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Vikma



Založen: 13.03.2012
Příspěvky: 33
Bydliště: Pardubice

Předmět: Porta 21, Taste of the wild..
PříspěvekPřitlapkováno: 3. 6. 2012 19:58:42
Odpovědět s citátem

Děkuji za dalši názory
_________________
Vikma (Dáša, Viktorek a Maxík - *12.12.2011)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Vikma



Založen: 13.03.2012
Příspěvky: 33
Bydliště: Pardubice

Předmět: Orijen....
PříspěvekPřitlapkováno: 7. 9. 2012 10:35:52
Odpovědět s citátem

Tak po delší době mohu říct, že jsme zatím zkusili Arden Grange Kitten, Applaws Kitten a Taste of the wild, všechny snášené výborně, ale poslední jmenované chutnají nejvíce!!! už netouží dvakrát denně po konzervě nebo kapsičce, fakt jim šmakují! hlavně ty s uzeným lososem, ale i se zvěřinou.. a příjemný bonus: Maxíkovi po nich přestaly slzet očička! takže buď nesnášenlivost kuřete nebo obilí Very Happy

Ale jinak musím podotknout, že se nedivím, že si čičiny pochtnají i na "obilných" granulkách! připravila jsem si ke snídani drcené ovesné vločky se sladkým bílým jogurtem, nechala je "měknout", pootočila se a najednou slyším labužnické mlaskání Smile tak jsem je Vikouškovi pro jednou nechala a snědl polovinu pro mě určené porce, což je docela dost Very Happy a co víc, vždycky, když vidí, jak si tenhle pokrm dávám, tak mi leze do (mojí) mističky Smile
_________________
Vikma (Dáša, Viktorek a Maxík - *12.12.2011)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
beta.1



Založen: 20.06.2007
Příspěvky: 640

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 7. 9. 2012 11:01:21
Odpovědět s citátem

...vločky se sladkým bílým jogurtem, nechala je "měknout", pootočila se a najednou slyším labužnické mlaskání tak jsem je Vikouškovi pro jednou nechala a snědl polovinu pro mě určené porce, což je docela dost a co víc, vždycky, když vidí, jak si tenhle pokrm dávám, tak mi leze do (mojí) mističky ...


Klidně bych mu dávala,ale ne se sladkým jogurtem,dávala bych s bílým,neochuceným,nebo s kysanou smetanou,občas na přilepšenou:-)


BBLMM
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Vikma



Založen: 13.03.2012
Příspěvky: 33
Bydliště: Pardubice

Předmět: Orijen....
PříspěvekPřitlapkováno: 7. 9. 2012 17:15:01
Odpovědět s citátem

beta.1
A to není špatný nápad! zakysaná smetana chutná, co jsem zkoušela, tak když občas dostane Vikin trochu vloček se zakysanou, asi mu to neublíží. ale Maxík tyhle věci nejí, ten se drží masa a granulek, Vikča by snědl ledacos Smile
_________________
Vikma (Dáša, Viktorek a Maxík - *12.12.2011)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Sofie25



Založen: 20.12.2016
Příspěvky: 1

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 20. 12. 2016 20:48:56
Odpovědět s citátem

Ja svým kočkám dávám granule OPTIMAnova a se složením jsem moc spokojená i kočkám moc chutnají. Na granulky jsme postupně přecházely a nebyl žádný problém.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (35x)
2
Kočky ve znamení Raka (16x)
3
Přinesení (14x)
4
Editorial 19. června 2006 (14x)
5
Naléhavě hledáme dobrovolníka pro pomoc ... (13x)
6
Osmnáctá poznávačka vyhlášena (13x)
7
Dívčí - éé - vlastně kočičí čest v ohrožení (12x)
8
Najdi kočku (3) (12x)
9
Egyptská mau (12x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top