Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Kvalitní granule s nízkým obsahem tuku


<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
angel.CZ



Založen: 08.07.2015
Příspěvky: 37
Bydliště: Karviná

Předmět: Kvalitní granule s nízkým obsahem tuku
PříspěvekPřitlapkováno: 20. 5. 2016 21:40:18
Odpovědět s citátem

Ahoj. mám britského kocoura kastrováného, má 26 měsícu a váží 6.7kg, což mi příjde že je moc. Nasadil jsem mu dietu, která moc nezabírá ani po 3 měsících. Davám mu cca 50-60g granulí denně v různých dávkách pro rychlejší spalovaní. S britem si hraju a běháme jak mi to čas dovolí (nekdy se to prostě nedá stihnout), ale pokouším se denně.... Teďka mu davám asi rok granule aplaws které mu chutnají a jí je.
Než jsme s dietou začali, vážil 6.5kg po měsíci mu to kleslo na 6.3 a teďka 6.7.... dávky má stejne, néli nižžší než na začátku.... i tak mě večer budí že má hlad (na spánek mu sypu 10-15g) které většinou sní na dva posezení.....
Na víkendy mu dávám kapsyčku masa od Gourmetu.

Poradíte mi nějáké granule, kde je nižžší obsah tuku a zachovává si vysoký podíl masa ? Děkuji
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
HaniK



Založen: 24.11.2015
Příspěvky: 25
Bydliště: Brno

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 21. 5. 2016 7:58:14
Odpovědět s citátem

Zdravím,

Britské kočky jsou mohutné od přírody. Mrknete na popis plemene tady. Mým odhadem je třeba váha vašeho kocoura malá. Můj nebritsky kocour má skoro osm kilo a jediný špek má na břiše. Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Filip
Webmaster


Založen: 28.01.2006
Příspěvky: 555
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 21. 5. 2016 8:17:09
Odpovědět s citátem

Dobrý den, ono už je to v odpovědi přede mnou, ale dieta by se neměla nasazovat podle hmotnosti kocoura, ale podle toho, jak vypadá. Briťáci mohou být docela mohutní a umím si představit, že 6,7 kg může být úplně v pořádku. Maličký návod, jak poznat, zda je kocour "v kondici", najdete tady: http://www.modrykocour.cz/rady/prakticke-rady/kondice-kocky

Co se granulí týče, asi bych se v případě nutnosti diety zaměřil na energetickou hodnotu dávek, než čistě na obsah tuku.
_________________
Filip (Lilly a Charlie)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
beta.1



Založen: 20.06.2007
Příspěvky: 640

Předmět: Re: Kvalitní granule s nízkým obsahem tuku
PříspěvekPřitlapkováno: 25. 5. 2016 14:20:03
Odpovědět s citátem

angel.CZ napsal:
Ahoj. mám britského kocoura kastrováného, má 26 měsícu a váží 6.7kg, což mi příjde že je moc. Nasadil jsem mu dietu, která moc nezabírá ani po 3 měsících. Davám mu cca 50-60g granulí denně v různých dávkách pro rychlejší spalovaní. S britem si hraju a běháme jak mi to čas dovolí (nekdy se to prostě nedá stihnout), ale pokouším se denně.... Teďka mu davám asi rok granule aplaws které mu chutnají a jí je.
Než jsme s dietou začali, vážil 6.5kg po měsíci mu to kleslo na 6.3 a teďka 6.7.... dávky má stejne, néli nižžší než na začátku.... i tak mě večer budí že má hlad (na spánek mu sypu 10-15g) které většinou sní na dva posezení.....
Na víkendy mu dávám kapsyčku masa od Gourmetu.

Poradíte mi nějáké granule, kde je nižžší obsah tuku a zachovává si vysoký podíl masa ? Děkuji


Ahoj,britské kočky mám 9roků,snad o nich i něco vím:-).Je to plemeno mohutnějšího vzrůstu,kde váha kocourů se pohybuje od 7-9kg.Takže bych neřekla,že váš kocour je tlustý a proto určitě není potřeba ho omezovat dietou na zhubnutí!Na podzim se váha koček(všech)zvýší, na jaře zase zpět zhubnou(to zařídila Matka příroda).
Co se týče granulek(moje zkušenost)Od doby,co jsem si britské kočky pořídila krmím granulemi,které jsem nějakou dobu hledala.Nejdříve jsem je zkoušela krmit Orijenem,granule,které jsou podle mého názoru snad to nejlepší(asi 80%masa,zbytek zelenina),ale bohužel,mým kočkám nechutnaly.Nakonec jsem našla granule Sanabelle(tenkrát ještě u nás nebyly v prodeji,jezdila jsem pro ně do Německa)Od té doby(asi 7roků) krmím pouze těmito granulemi.Jsou k dostání pro různé věkové kategorie a s různými příchutěmi. Ale pozor!Musí to být granule vyrobené v Německu určitě ne Polské!Veškeré krmení kupuji v E-schopu,který je na území naší republiky,ale vše je z Německa.Objednám a balík je posílán z Německa,stejné je to i s kapsičkami,nebo s konzervami.Tyto granule jsou v dobré kvalitě a finančně nejsou moc drahé.Kočky dostanou jednou denně kapsičku,dvakrát týdně syrové,přemražené hovězí maso,jako mlsek kysanou smetanu nebo kvalitní,doma vyrobený bílý jogurt.někdy nějaké tyčinky prostě mlsky od Gimpetu Smile .Granule mají k dispozici pořád,tak jako čerstvou vodu.Vše objednávám zde:http://www.zoohit.cz/.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
angel.CZ



Založen: 08.07.2015
Příspěvky: 37
Bydliště: Karviná

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 25. 5. 2016 14:30:56
Odpovědět s citátem

Děkuji za vcelku výstižný komentář. Beru taky že zoohitu. Kapsycka má 80g což by měl podle věku a vyhy mít na celý den. Co jsem se dočetl, tak ti kocouři rostou do 4let. Takže, ne že byvh ho nějak omezoval, nebo něco, ale nechci mít zneho 13kilovou kouli která bude jen ležet u okna Very Happy Zkoušel jsem asi 4druhý kvalitních granulí z toho eshopu (názvy si už moc nevybavim) něco jako taste of Wild, royaal a teďka ty aplawsy. Nikdy se mi nestolo, že by nic nejedl. Mají taky cca 80% masa a zbytek nějaké další věci. Díky za typ, budu během víkendu objednávat, tak určitě kouknu a zkusím vzít kilovku na ochutnání Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
angel.CZ



Založen: 08.07.2015
Příspěvky: 37
Bydliště: Karviná

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 2. 3. 2017 1:39:15
Odpovědět s citátem

Ahoj. Tak už by to chtělo možná změnu od aplaws, které mi už zůstávají v misce a jen u nich sedí. Zkusil jsem teďka koupit v tescu ve sleve purinu oné (teďka jsou na ně slevy všude a plno reklam). Po těch granulkach se jen zaprasilo. Chci se tedy zeptat, jak je to tam s energitickou hodnotou a kvalitou granulí, ať to není něco podobného, jako whiska (plno reklam a skutek útěk).
Líbilo by se mi, kdyby byly ještě nějaké granule na pěknou srst (samozřejmě přírodní) a klidně i vedlejší účinek méně padání chlupů (hlavně s blížícím se jarem) 😂
Omlouvám se za chyby, píšu přes mobil. Zítra sednu k pc a porovnám, do konce týdne bych chtěl objednávat. Díky za info.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Andrea Klegová



Založen: 20.03.2006
Příspěvky: 135
Bydliště: Nitra, SR

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 2. 3. 2017 6:56:57
Odpovědět s citátem

Nie je to síce moja skúsenosť, ale známej, ktorá mala rovnaký problém s kastrovaným kocúrom, nie britským, ale klasika mačka domáca. Netuším, kto jej to poradil, ale začala krmiť granulami určenými pre štíhle plemená mačiek, SIA a ORI. Kocúr krásne schudol, teraz im ich mieša a váhu si udržuje už dlhšie.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
angel.CZ



Založen: 08.07.2015
Příspěvky: 37
Bydliště: Karviná

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 3. 3. 2017 12:22:25
Odpovědět s citátem

Teďka trosku nechápu odpověď
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Andrea Klegová



Založen: 20.03.2006
Příspěvky: 135
Bydliště: Nitra, SR

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 3. 3. 2017 12:24:51
Odpovědět s citátem

angel.CZ napsal:
Teďka trosku nechápu odpověď


to bola reakcia na úplne prvý príspevok
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
angel.CZ



Založen: 08.07.2015
Příspěvky: 37
Bydliště: Karviná

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 4. 3. 2017 0:01:49
Odpovědět s citátem

Aha. No janbych potřeboval spíše na ten poslední Very Happy
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Andrea Klegová



Založen: 20.03.2006
Příspěvky: 135
Bydliště: Nitra, SR

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 4. 3. 2017 7:15:12
Odpovědět s citátem

angel.CZ napsal:
Aha. No janbych potřeboval spíše na ten poslední Very Happy


Napísem .... len sa preberiem 😉
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Andrea Klegová



Založen: 20.03.2006
Příspěvky: 135
Bydliště: Nitra, SR

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 4. 3. 2017 9:48:33
Odpovědět s citátem

angel.CZ napsal:
Aha. No janbych potřeboval spíše na ten poslední Very Happy


Neviem, či ste skusali a ci poznate granule Farmina N & D ci uz Low Grain alebo Grain Free.
Su velmi kvalitne.
Rovnako tak granule Purizon. Tie dostat kupit na zoohite.

Purina One granule je nieco o kusok lepsie od Whiskasu. Radim ich medzi tzv marketove krmiva. Dostat ich vsade, ale kvalitou nic moc 😯
este by ste mohli skusit Calibry bez obilnin.
A skusili ste Porta 21 zelene?

A co sa zlepsenia kvality srsti tyka, tam by som nasadila ludsky biotin od firmy Natures Baunty.
Chovam perzanov a exotov a tam sa kvalitna srst, ako iste viete, pozaduje. Je to ich ozdoba. My s nim mame velmi dobre skusenosti. Davkovanie mi vet odporucil prvy tyzde 2 tbl denne a potom dva az tri mesiace denne po 1 tbl. Vysledky su ale vidiet uz po cca mesiaci. Tuto kuru robim dvakrat do roka. A to na jar a na jesen. Takze po jednej kure je 3 mesacna prestavka a znova. Pri vymene srsti a plznuti to urobi super pracu. Tbl su to malinke, takze s podavanim problem ziadny. Mozete ich dat aj rozdrvene v striekacke.
Ten biotin je v roznej "sile", macke staci ten najslabsi. Plus by som doporucila aj zinok v tej istej znacke. Tiez najslabsi a tam staci podavat kazdy druhy az treti den pol tbl.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
terezakoupa



Založen: 24.03.2017
Příspěvky: 2

Předmět: Re: Kvalitní granule s nízkým obsahem tuku
PříspěvekPřitlapkováno: 24. 3. 2017 16:48:13
Odpovědět s citátem

beta.1 napsal:
angel.CZ napsal:
Ahoj. mám britského kocoura kastrováného, má 26 měsícu a váží 6.7kg, což mi příjde že je moc. Nasadil jsem mu dietu, která moc nezabírá ani po 3 měsících. Davám mu cca 50-60g granulí denně v různých dávkách pro rychlejší spalovaní. S britem si hraju a běháme jak mi to čas dovolí (nekdy se to prostě nedá stihnout), ale pokouším se denně.... Teďka mu davám asi rok granule aplaws které mu chutnají a jí je.
Než jsme s dietou začali, vážil 6.5kg po měsíci mu to kleslo na 6.3 a teďka 6.7.... dávky má stejne, néli nižžší než na začátku.... i tak mě večer budí že má hlad (na spánek mu sypu 10-15g) které většinou sní na dva posezení.....
Na víkendy mu dávám kapsyčku masa od Gourmetu.

Poradíte mi nějáké granule, kde je nižžší obsah tuku a zachovává si vysoký podíl masa ? Děkuji


Ahoj,britské kočky mám 9roků,snad o nich i něco vím:-).Je to plemeno mohutnějšího vzrůstu,kde váha kocourů se pohybuje od 7-9kg.Takže bych neřekla,že váš kocour je tlustý a proto určitě není potřeba ho omezovat dietou na zhubnutí!Na podzim se váha koček(všech)zvýší, na jaře zase zpět zhubnou(to zařídila Matka příroda).
Co se týče granulek(moje zkušenost)Od doby,co jsem si britské kočky pořídila krmím granulemi,které jsem nějakou dobu hledala.Nejdříve jsem je zkoušela krmit Orijenem,granule,které jsou podle mého názoru snad to nejlepší(asi 80%masa,zbytek zelenina),ale bohužel,mým kočkám nechutnaly.Nakonec jsem našla granule Sanabelle(tenkrát ještě u nás nebyly v prodeji,jezdila jsem pro ně do Německa)Od té doby(asi 7roků) krmím pouze těmito granulemi.Jsou k dostání pro různé věkové kategorie a s různými příchutěmi. Ale pozor!Musí to být granule vyrobené v Německu určitě ne Polské!Veškeré krmení kupuji v E-schopu,který je na území naší republiky,ale vše je z Německa.Objednám a balík je posílán z Německa,stejné je to i s kapsičkami,nebo s konzervami.Tyto granule jsou v dobré kvalitě a finančně nejsou moc drahé.Kočky dostanou jednou denně kapsičku,dvakrát týdně syrové,přemražené hovězí maso,jako mlsek kysanou smetanu nebo kvalitní,doma vyrobený bílý jogurt.někdy nějaké tyčinky prostě mlsky od Gimpetu Smile .Granule mají k dispozici pořád,tak jako čerstvou vodu.Vše objednávám zde:http://www.zoohit.cz/.


Já mám s Orijenem zase opačnou zkušenost, taky to byla moje první volba a našemu Benikovi hned zachutnala. Později jsem zkoušela ještě měnit i za jiná krmiva, ale vždy jsem se vrátila k ověřené klasice Smile Jinak taky mám britskou kočku, zatím 3 roky a jiné plemeno bych asi už příště nevolila.

Taky občas nakupuji na Zoohit, jinak na Mallu to taky není špatný... Mimochodem, našla jsem slevový kód právě na Zoohit, tak třeba se vám někomu bude hodit Smile - http://kuponer.cz/obchody/zoohit-cz/
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
alzbeta1970



Založen: 31.05.2017
Příspěvky: 2

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 31. 5. 2017 10:42:38
Odpovědět s citátem

taky hledám něco takového
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Andrea Klegová



Založen: 20.03.2006
Příspěvky: 135
Bydliště: Nitra, SR

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 31. 5. 2017 11:13:17
Odpovědět s citátem

https://www.hej.sk/granule-calibra-cat-hypoallergenic-senior-light-turkey-2kg/
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
angel.CZ



Založen: 08.07.2015
Příspěvky: 37
Bydliště: Karviná

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 3. 10. 2017 15:37:21
Odpovědět s citátem

tak já fakt nevím... poslední měsíc a něco dávám Royal Canin Hair & Skin Care po přesně naměřených dávkách a poslední 3 týdny jsem se dostal na na cca 45g granulí rozělených na 2x (přes den 25g a vnoci 20g). co se týče váhy, zhubnul ani né 0,1 -0,2 kg.... což mi přijde dost málo a nejde to vlastně ani vidět :-/

Jenže, kocour to sní většinou vždy najednou a pak pochtivá.... je to celkem na nic, vědět že se najedl a má ještě hlad vlastně 12 hodin nic nebude....

Napadlo mě, že když je vykastrovaný, neměl by mít jídlo pro kastrované kočky ? Už je to fakt docela masakr, lidi si myslí že je těhotný.... Very Happy
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
micina007



Založen: 10.01.2018
Příspěvky: 8

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 10. 1. 2018 21:00:01
Odpovědět s citátem

Rolling Eyes
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (20x)
2
Přinesení (13x)
3
Editorial 19. června 2006 (12x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top