Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se! Registrací souhlasíte s podmínkami používání.
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Nahrává se...

Blog: Mendel jede!!!

Datum21. června 2016  |  AutorHaniK  |  Zobrazení celkem/dnes5 477x / 1x

Mendel jede!!!

Ahoj,
tak jsem si včera a dnes byla omrknout zase místo našeho nového pelíšku. Tedy České Budějovice. Musím říct, že je to můj sen od té chvíle, kdy jsme tam byli s rodiči na výletě. Od té doby jsem se tam ráda vracela, tj. do jižních Čech, ale po tom, co jsem se provdala do Brna, se to všechno nějak smazalo. Bývalý manžel byl vázaný na práci, školu a rodinu a já se přizpůsobila.

No, po tom, co jsme se s nynějším shodli, že nás v Brně nic nedrží a do svých rodných se vracet nechceme, jsem navrhla právě České Budějovice, a protože je můj muž stejný blázen jako já, plácli jsme si na to.

Pro tu srandu jsem si řekla, že zkusím i zdejší vysokou, jeden obor mě hodně zaujal a právě dnes jsem na něj dělala přijímačky. Díky včerejšku, který jsem strávila v areálu Jihočeské univerzity, jsem se ale rozhodla, že kdyby nevyšly přijímačky na inženýrské, tak si asi prubnu bakalářské studium, kde bez přijímaček berou. Mám totiž nevýhodu v jiné škole a oni berou přednostně svoje "odkojené", což chápu. Za pokus mi to ale stálo a z učení mě zas tak hlava nebolela. Při nejhorším teď můžu machrovat zase latinou. :-)

Co mě ale úplně nejvíc dostalo - ten areál zemědělky, ach bože, to bylo něco! Zvířata hned u toho, polní pokusy u zadku, ach ach ach! My drsoni z MENDELU jsme zvyklí jezdit třicet kilometrů dál na školní statek. Toto prostě bylo ONO! Taky jsem potkala několik vysokoškolsky vzdělaných koček a jednoho velkého zajíce...

Sranda byla ale ta, že já, mamánek a podsukňánek a člověk, co ho vždycky jen strčili do auta a jelo se, ač se třeba tady nezdám, jsem se dobrovolně šla vyspat na koleje. To, kdyby mi někdo před pár lety řekl, že si pojedu jen tak sama na druhý konec republiky, s mapou... To bych si asi klepala na čelo. Asi už jsem velká holka. :-D

Jednotlivé budovy jsou taky moc pěkné, moderní a málem mi spadly brýle ve chvíli, kdy pan doktor pronesl: "Počkejte, ona ta klima v učebně za chvíli najede." Klima?! V učebně?! Ok, byli jsme na mendelu asi poněkud jinde. A na ústavu hydrobiologie mají krásná akvárka, uklidňovala jsem se pohledem na neonky.

Ona ta sranda vlastně nastala už ve chvíli, kdy jsem nalezla v Budějcích do trolejbusu. Jedna usměvavá, pokérovaná a dobře živená Hanačka způsobila mezi místními borci asi poplach. Tolik úsměvů a snahy o oční kontakt jsem dlouho nezažila. Intuice Jihočechů asi zaznamenala nový genetický materiál, jinak si to nedovedu vysvětlit. Že si nás tam lidi všímají už zjistil i můj muž naposledy, když jsme tam byli. Na všechny ty pohledy na autobusové zastávce reagoval šeptem do mého ucha: "Asi cítí tvoje moravské a moje karlovarské feromony a nechápou, kde jsme se tu vzali..."

Dojmů mám ještě mnohem víc. Třeba z číči, co se se mnou mazlila kousek od náměstí v Budějcích, nebo právě z náměstí, které mi svou podobností s Olomoucí až vyrazilo dech...

A tak jsem nadšená dojela domů, kde mě čekala čokoláda a spousta nasazených květů na muškátech, takže jsem spokojená. Až do neděle mám teď volno, takže zítra konečně napíšu článek na čtvrtek a udělám recept na pondělí. :-)Tento blog vyjadřuje názor autora, nejedná se o stanovisko Modrého kocouře.cz.


Obsah se nahrává...


Sdílejte!  |  O sdílení
Sdílet přes e-mail Sdílet na Facebooku Odeslat pomocí Facebook Messengeru Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+

20 komentářů

Pro přidání komentáře se prosím přitlapkujte.

HaniK
KocouřákHaniK  Datum8. září 2016 9:43

Anó, Cimrmani se mi taky pokaždé vybaví. :-D

Taky zjišťuju, že jsou trošinku jiní. Ale často jsem fascinovaná, jak jsou vlastně většinou v pohodičce. Na poště se na mě usmívají!

Moc děkujeme. :-)

charlene
Kocouřákcharlene  Datum8. září 2016 8:58

Vybavují se mi Cimrmani: "V Českých Budějovicích by chtěl žít každý... Kromě mě tedy..." :) Ten kraj je specifický. Ať jsem pracovala v jakékoliv firmě, tak kdykoliv jsme dělali nábor na pozice v ČB a okolí, nikoho jsme nemohli sehnat. Prostě zvláštní lidi s hodně zvláštní mentalitou. Neradi mění job, nechtějí novoty, jsou srostlí se svojí hroudou a do nové práce je nenalákáte. Když jsem pracovala ve firmě, kde jsme potřebovali nabrat rostlinolékaře pro oblast jižních Čech, nejlépe ČB, tak ani tam jsme nebyli moc úspěšní a přebírali jsme kandidáty pinzetou. Tak třeba je to pro Vás výhoda a Vy i manžel nebudete mít o pracovní nabídky nouzi, když jste ti přizpůsobiví "cizáci". :)) Hodně štěstí!

HaniK
KocouřákHaniK  Datum20. července 2016 19:00

Jakože... rostlinolékařky? :-D Obávám se, že bakaláře z oboru mi nikdo nevezme a můžu to dělat vždycky (když mě někde budou chtít, že jo). :-D Budu převzdělaná v tom, co jsme se u nás nedozvěděli. :-D

gwen
Kocouřákgwen  Datum20. července 2016 18:53

Gratuluji! Oficiálně!
Nebude to mít vliv na funkci.....rostlináře???.o))))

HaniK
KocouřákHaniK  Datum20. července 2016 18:10

Mám to černé na bílém, dneska přišel dopis s rozhodnutím o přijetí. :-)

Fotka u komentáře
HaniK
KocouřákHaniK  Datum6. července 2016 19:02

Karlo, děkuji. :-) Zatím to vypadá dobře, minulý týden jsem se dozvěděla, že mě na obor přijali. :-) O pár dní později mi psala známá, že na sebe můžu být hrdá, protože při zkouškách proběhlo velké síto. Budu doufat, že síto nebude i v prvním semestru, přece jen je to už magisterské, to jsem viděla rozdíl i na mendelu. :-)

Karla z Končin
KocouřákKarla z Končin  Datum6. července 2016 18:42

Úplně parádně z toho sálá nadšení, držím pěsti, ať všechno vyjde :-)

HaniK
KocouřákHaniK  Datum22. června 2016 16:53

Taky plánujeme, my tedy čundr na tři dny, muž tedy nemá rád prohlídky zámků, takže to bude všechno v okolí. :-) Asi pod širákem...

Bydlení se bude řešit v červenci, zatím to vypadá na pronájem bytu nebo menšího domu, uvidíme podle nabídky. :-)

gwen
Kocouřákgwen  Datum22. června 2016 14:54

Holky, tedy..
Já jsem řikala Vojtíkovi, že bychom mohli do jižních Čech na pár dní, na kolo, podívat se po městech, zámcích, hradech, zajímavostech.
Maud, dejte nám nějaký tip, kde bychom ale mohli i přespat, kam jet na celý den na kolo a co vidět. Tak tři nejdůležitější věci....Budeme mít auto, tak můžeme přejíždět.

Hanko, moc fandím, ať vyjdou přijímačky...

A už máte vyhlídnutý bydlení??

HaniK
KocouřákHaniK  Datum21. června 2016 20:51

Pac! :-)

Maud
KocouřákMaud  Datum21. června 2016 20:51

Beru Vás za slovo! :-) Packu na to!

HaniK
KocouřákHaniK  Datum21. června 2016 20:50

A ve Zlaté koruně jsem kdysi objevila strašně malý antikvariát objevila jsem tam samé poklady. Historické spisy a knihy. Některé i ručně psané. Mám pocit, že tehdy hlavně mě to tam uhranulo.

HaniK
KocouřákHaniK  Datum21. června 2016 20:46

Anó, uličky jsem taky probrouzdala a jéžiš. Paráda. Rodiče, tedy moji, za to moc nadšení nejsou. Z Brna jsem to měla jen hodinu, teď to bude jiný level. Ale myslím tedy, že nadšení pro jih Čech vzbudil i taťka, co velmi rád vzpomíná na vojnu v Písku. Písek jako město mám taky moc ráda, miluju i rybníky, Vltavu, kterou jsem sjížděla se školou, Hlubokou... Vyhovují mi i lidé. Zkrátka se děsně těším, sice to bude zase stěhování, zase najít práci, ale nebojím se toho nějak moc, přežila jsem asi horší věci. :-D Takže Maud, od října si dáme spolu někde kávu? :-D

Maud
KocouřákMaud  Datum21. června 2016 20:37

HaniK, miláčku, budete další Hanačka v jižních Čechách, a věřte, že je to kraj magický. Olomouc je na tom trochu líp než ČB, ale jakékoli jihočeské město je úplně jiné - je to dané tou zachovalou minulostí, nejen náměstí, ale i uličky, ať už navštívíte Tábor, Český Krumlov, Písek nebo Jindřichův Hradec. Já už jsem tady doma teprve 25 let, ale nevrátila bych, byť na moravský původ jsem hrdá. :-))))

HaniK
KocouřákHaniK  Datum21. června 2016 20:31

Chvíli jsem si poseděla na náměstí a taková pěkná momentka s holubem se mi povedla. :-D Já to tam prostě žeru.

Fotka u komentáře
HaniK
KocouřákHaniK  Datum21. června 2016 20:30

Můj foťák na Lence (tabletu Lenovo) nestíhá pohyb, tak má kočka čtvery oči. Ale s touhle jsem se mazlila v centru. Úplně jako Felix u nás. I ti lidi ji tu znají a mazlí ji prý každej, kdo jde kolem.

Fotka u komentáře
HaniK
KocouřákHaniK  Datum21. června 2016 20:29

Několikrát jsem si vyšlapala schody do čtvrtého patra. Jo a ukradla jsem si tam mini mejdlíčko, co jsem měla na posteli. Na památku. :-D

Fotka u komentáře
HaniK
KocouřákHaniK  Datum21. června 2016 20:28

A takhle tam mají studenti ovečky. Kousek dál byli koně. Stájí tam bylo víc, takže takové kinder vajíčko, co kde ještě mají...

Fotka u komentáře
HaniK
KocouřákHaniK  Datum21. června 2016 20:27

Polní pokusy (tj. malá políčka s různými rostlinami, které se sledují). Hladově jsem čuměla přes plot, až se mě nějaký pán zeptal, jestli se tam chci jít projít. No šla jsem. Druhý den jsem se dozvěděla, že ten pán byl nějaký velevážený pan profesor. Třeba to budu mít k dobru. :-D

Fotka u komentáře
HaniK
KocouřákHaniK  Datum21. června 2016 20:25

U té cedule jsem se i fotila, chtěla jsem ji tam celou, ale páč na to nevidím, tak tam mám aspoň, že "pracujeme s přírodou". :-D Chtěla jsem ji smazat, ale je tady na mě tak vidět to nadšení, že jsem si ji nechala. Pro případ, že by mě přijali a já při nějaké zkoušce musela mít důkaz, že jsem tam fakt chtěla jít...

Fotka u komentáře

Výše uvedené názory a komentáře nevyjadřují stanovisko Modrého kocouře.cz. Modrý kocouř.cz si vyhrazuje právo příspěvky odporující dobrým mravům, v rozporu se zákony nebo obsahující reklamu smazat.

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (20x)
2
Creepy kočky: Umění (18x)
3
Ptáček (15x)
4
Mrouskání kočky (říje) (15x)
5
Kdo mi to vysvětlí? (15x)
6
Som lovec (14x)
7
Exotická kočka (14x)
8
Poslední dny a smrt kočky (14x)
9
Deníček Princezny a Miy, kapitola V. - Jak rozumíme ... (14x)

Bude tohle NEJ fotka měsíce září?

...
Máte fotku svého kočičáka? Právě máte možnost ji do soutěže NEJ fotka nominovat!

Má Váš kočičák už svou stránku ve Zlaté knize?

Víte, že svému kočičákovi tady můžete vytvořit osobní stránku? Víte, že pak může mít své vlastní kočkoalbum, deníček a další?

Registrujte se!

Registrace není povinná, ale umožní Vám využívat všechny funkce, které Modrý kocouř.cz nabízí - jednoduché vkládání fotek, komentování nebo komunikace s ostatními Kocouřáky.

Reklama

Modrý kocouř.cz (c) 2023

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube

Tyto stránky používají soubory cookies, abychom vám usnadnili a zpříjemnili jejich procházení. Rozumím
Jak cookies používáme?

Top