Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se! Registrací souhlasíte s podmínkami používání.
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Nahrává se...

Blog: Ve světě kočičího internetového šílenství

Datum26. září 2016  |  Autorgwen  |  Zobrazení celkem/dnes7 921x / 2x

Téma: O kočkách, ale hlavně o lidech.

Často si brouzdám po internetu a ano, přiznám se, i po fcb. V posledním týdnu mě zaujalo pár věcí. Spíš neuvěřitelných věcí, a to vždycky říkám Sandře do telefonu, že nás už překvapit nic nemůže...o)Ve světě kočičího internetového šílenství
Facebook.com - Orientální a siamské kočky

První věc, která mě nadzvedla včera ze židle. Listuji si a najednou vidím kocourka. Dva roky starý, kastrovaný, z chovatelské stanice, a že prý se nesnese s ostatními. Kouknu se, byl to chovný kocour - no, stane se, že si s ostatními nesedne, ale co mě zarazilo, na konci inzerátu nebyla ani cena - protože takhle to tam nebylo napsáno. Byl tam - ADOPČNÍ POPLATEK. Co to jako je? Odteď chovatelské stanice uvádí adopční poplatky místo prodejní ceny? Adopci mám spojenou s lidmi, hlavně s dětmi, kde lidé touží po dítěti, které třeba nemohou mít, ale že by přímo za dítě platili? No nevím. Přišlo mi to prostě hrozně drzé, hrající na city a hlavně, kocourek nebyl z útulku, normálně zplodil dva vrhy, tak nechápu, proč si za něj chovatelská stanice neumí říct cenu. Prodejní cenu. Ano, nejsou to housky na krámě, jak často je tohle omílané, ale ať si chceme či nechceme připustit, peníze za něj chtějí.Ve světě kočičího internetového šílenství
Facebook.com - BEZ KOČEK TO NEJDE **

Další ranou pro mě dneska byla fotografie kotěte a u ní sdělení: "Pro hovada, co nekastrují..." Hrozně mě to negativně dostalo. Ano, já chápu, že je paní naštvaná, že asi furt musí pomáhat, ale je to takhle správně? Nesnižuje šanci, že se toho kotěte někdo ujme? Na mě to tedy nepůsobí moc dobře, ale já to mám od začátku hozený tak, že jakmile se kočkař/kočkařka nebude slušně chovat k lidem, mám pocit, že nikdo ze stran zúčastněných nemůže být v pořádku.

Když jsem to říkala Filipovi, kontroval otázkou - Štvalo to Matku Terezu stejně???.o)))Ve světě kočičího internetového šílenství

A poslední kapkou byla pro mě dneska informace, že si někdo někde přečetl, že bezprizorních koček, kterým majitel dopřál jednou za život koťátka jen tak pro radost, je 2 milióny ročně. Že všechny se do útulku samozřejmě nedostanou, možná míň než polovina (jsme útulkářská velmoc, anebo jen lidi nechtějí znát fakta a zveličují?).

Napsala jsem tam, že jsem to také v časopise četla, s tím, že buď mi to bude vyvráceno, nebo dán zdroj informace, ale nic... Oni tomu fakt věří a ještě to posílají dál do světa.

Pak se nedivím fakt ničemu, že lidi jsou zblblí, že nedokážou kriticky myslet, a apeluji na všechny - než papouškovat nepravdy, raději si zjišťovat, jak to doopravdy je...Tento blog vyjadřuje názor autora, nejedná se o stanovisko Modrého kocouře.cz.


Obsah se nahrává...


Sdílejte!  |  O sdílení
Sdílet přes e-mail Sdílet na Facebooku Odeslat pomocí Facebook Messengeru Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+

42 komentářů

Pro přidání komentáře se prosím přitlapkujte.

Maud
KocouřákMaud  Datum28. září 2016 13:58

Viera, právě proto, že se k tomu nikdo nevyjadřuje, tak se vlastně vyjadřuje. Jak bych to řekla, mám zkušenost, že pokud stále reagujete na něco a marně vysvětlujete, tak to jde jako ping-pong sem tam sem tam. Naučila jsem se nereagovat, protože se snažím poslední dobou poměřovat vynaložené úsilí a výsledek. Jinak jsem měla napsanou odpověď hned ze začátku, ale počítač mě nepustil (v práci) a pak už se to rozběhlo. Konstatovala jsem v té nezapsané poznámce, že Gwen suše glosovala tři konkrétní problémy na základě tří konkrétních úryvků a že mi to nepřipadá jako štvavá kampaň. Nestačila jsem se divit, co to vyvolalo a kam se to dostalo. Mně je z toho smutno, protože MK je taková klidná oáza.

viera
Kocouřákviera  Datum28. září 2016 10:58

ešte raz a naposledy sa zamiešam,myslim,že tato diskusia stratila zmysel a pani rieši len veci ,,ukradnutych" fotiek zo skupiny a nie prave obsah članku,net je preplneny ilustračnymi ,,ukradnutymi" zabermi..sama použivam v denničkoch okrem fotky vlastnych mačiek aj tie požičane čo nemaju konkretneho majitela..stokrat zdielane ziskavaju anonymitu...po druhe,pani by svoje osobne spory mala riešiť v sukromnych spravach,ozaj nikoho na stranke nemusi zaujimať ,že už starne a že sa tak citi ,jedine že by to vysvetlovalo momentalny stav jej mysle čo sa prejavuje aj tu...po tretie,mačkomili z tejto stranky,nevyzyvam vas na nejaký boj či čo,ale občas by ste sa k tomu mohli vyjadriť..teda vieme si pochvaliť fotky,ale ked niekto potrebuje pomoc,v tomto pripade sa udial nezmyselny utok na gwen,tak by bolo treba aspoň trochu vyjadriť svoj nazor..

gwen
Kocouřákgwen  Datum28. září 2016 10:41

Ve stručnosti:

šárka Stryalová Smysl mého blogu by se nezměnil, kdyby výstřižky byly udělány bez fotek. Klidně je nechám administrátorem odstranit, aby nerušily a nerozpoutávaly tolik vášní zcela mimo téma blogu.

ragdolka - adopční poplatek - až to uvidím u více chovaných (bývalých chovných) kocourů, uvěřím Vám.
Zatím jsem to viděla vždy ve spojitosti s útulkovými kočkami.

šarka Stryalová - Tady nikdo není povinen dávat na odiv, jak pomáhá. Naštěstí znám hodně lidí, kteří svoji výhru věnují v tichosti na dobročinné účely, aniž by museli do textu pod fotografii psát, že to bude věnováno tomu a tomu. A taky znám hodně lidí, kteří posílají peníze, aniž by museli uvádět var. symbol.

Iva Goli (51 let, Vesper*SK) - ani nevíte, kolikrát jsem četla od lidí ve skupinách, proč někdo má zapotřebí takový slovní průjem, když odchází, proč se v tichostí prostě nesebere a neodejde. Od adminů jsem četla, že existují skupiny, které jim budou vyhovovat více, a dokonce cituji: "komu se to nelíbí, ať tady nenadává, neprudí, nebuzeruje a kouká hezky rychle vypadnout."

Naštěstí, my tady nejsme zvyklí takhle komunikovat a jednat.

Filip
KocouřákFilip  Datum28. září 2016 10:35

Ivo, profil jsem Ti na Tvou žádost zrušil. Z CAT-MANIA - kočičí povídání (CM) jste mě vyhodili, jste na to patrně hrdí, a já už nemám potřebu se tam znovu hlásit. S lidmi, kteří si neumějí obhájit názory, které slepě propagují, si nemám co říct. A kočkařský svět naštěstí není jen tato úzká skupina lidí, i když si to o sobě jistě myslí. Věřím, že s Tebou odsud zmizí i ketmaniacké móresy.

Iva Goli
KocouřákIva Goli  Datum28. září 2016 10:11

A za čo by som sa asi tak mala ospravedlniť? Za to, že som presne pomenovala čo ste urobili z MK a ako ste pôsobili v Cat Manii? Že považujem Vaše správanie a tieto "blogy" za prístup na úrovni pijavice, ktorá sama nedokáže nič vyprodukovať, ale zato vie úspešne parazitovať na práci iných? O čom sú tieto vaše úžasné blogy, ak nie o pitvaní nepodstatných vecí a vyrábaní "káuz" z ničoho? Ja sa nemám za čo ospravedlňovať a už vôbec nie vám dvom po tom, ako ste sa prejavili v CM a ako tam i teraz šmírujete pod nejakými fake profilmi a kopírujete odtiaľ príspevky a na MK urážate ľudí, o ktorých zase vy neviete ale absolútne nič :) Ja som tu i v CM za seba, pod svojim menom, to vy sa prejavte v CM ako dospelí ľudia, ale na to asi nemáte odvahu, pretože váš štýl vedenia diskusie je tak absurdný spolu s vašimi absolútne vykonštruovanými a od reality odtrhnutými argumentmi, že sa vám dvom podarilo naozaj veľmi úspešne dourážať pomerne široké spektrum rôznych skupín, ktoré sa zaoberajú pomocou mačkám a robia, na rozdiel od vás, niečo zmysluplné - to preto boli vaše diskusie ukončované ako také, ktoré nikam nevedú a len podpichujú a víria vášne okolo hlúpostí. A dôkazom toho je fakt, že ste vy dvaja boli vyhodení z viacerých skupín - no prečo asi? Celý mačkársky svet vás nechápe a nemá rád - chúďatá :) Ou, zabudla som, množiarne ste zatiaľ neurazili :) A vymaž prosím moje konto z MK, skutočne nemám potrebu zotrvať v takejto spoločnosti ďalej.

Filip
KocouřákFilip  Datum28. září 2016 8:25

Ivo, je docela úsměvné, jak chce 51letá administrátorka CAT-MANIA, která nekompromisně ukončuje tamní diskuse, diskutovat tady, v pro kočkaře svobodném prostoru.

Gwen toho udělala pro Modrého kocouře.cz za velmi krátkou dobu hrozně moc. Pokud Ti tady (na platformě MK :o)) něco tak hrozně moc vadí, nemusíš tady být. Ale když tady jsi, není zvykem být osobní a urážet lidi, o kterých nic nevíš, kterým bys to neřekla do oči a které vůbec neznáš. V podstatě bych od Tebe teď čekal spíše něco jako omluvu. Tak se ve svých 51 letech ukaž!

Iva Goli
KocouřákIva Goli  Datum27. září 2016 22:01

Ups, asi menej - furt sa cítim staršia, ale i tak dosť na posúdenie situácie :)

Iva Goli
KocouřákIva Goli  Datum27. září 2016 21:54

A tak teda btw. - už nepapágujete dosť dlho, zisťujete fakty dosť dlho, robíte kadejaké analýzy, skúmate, kladiete otázok plnú riť už cca rok vo všetkých možných FB skupinách - tak aké máte praktické závery? Aké odporúčania do praxe? Čo chcete konkrétne urobiť na pomoc tým chúďatám mačkám vonku? a prosím, na post-soc kecy o ničom som citlivá,v 1989 som mala 29 rokov :)

Iva Goli
KocouřákIva Goli  Datum27. září 2016 21:33

Mne si ty Filip aj s celým tvojim Modrým kocouřom už 3.14. Ja som tu na rozdiel od teba a tvojej kamarátky nikoho neurazila a nevyštípala som sa odtiaľ, proste ste tu z toho urobili platformu, ktorá je pre mňa odpudivá a stavia na tom že sa nepriateľsky vyhraňuje voči niekomu, kto pomáha. Cítiš sa pri tom v pohode?

Filip
KocouřákFilip  Datum27. září 2016 21:10

Ivo, smazal jsem Tvoje kočky ve Zlaté knize koček. Kdo to ještě nezná - to je místo, kde můžou mít lidé profily koček a dělat jim kočkoalba a deníčky. S neomezeným prostorem na fotky.

I kdybys tady o sobě napsala, že jsi za 500 let už zachránila 2 miliony koťátek, tady nejsi na Facebooku a nedává Ti to právo kohokoliv tady urážet. Jsem popravdě rád, že lidé s podobným chováním z Modrého kocouře.cz odešli, že se sami vyštípali.

Iva Goli
KocouřákIva Goli  Datum27. září 2016 20:35

A štvorcový formát fotiek je mi fakt voľný ako guma na teplákoch - vrátane akýchkoľvek pseudo odborných názorov Gwen a Filipka, ktorí mačky videli tak u svojich bývalých partnerov - možno :) Vidím tu systematickú snahu vytrieskať kapitál od ľudí, ktorým na mačkách fakt záleží a chcú pomáhať - vy dvaja ste nepredložili jediný funkčný koncept pomoci - proste len pindáte a tak vás treba aj brať :)

Iva Goli
KocouřákIva Goli  Datum27. září 2016 20:14

sorry - 51 rokov

Iva Goli
KocouřákIva Goli  Datum27. září 2016 20:13

A aby niekto netápal v tme - volám sa Iveta Červeňáková, mám 514rokov a chovateľskú stanicu mainských mývalích mačiek - Vesper*SK. S chovom som skončila pred rokom a po tých 7 rokoch, odchovaných vrhoch a starostlivosti a vonkajšie mačky niečo o chove a odchove mačiek viem a nie som laik ani čo sa týka útulkov :)

Iva Goli
KocouřákIva Goli  Datum27. září 2016 20:05

Tiež prosím o vymazanie všetkého čo som tu dala - ja tu nechcem mať v tejto spoločnosti svoje mačky, spizdili ste tento web ako sa dalo a je váš, tak si ho nechajte a užite si tú popularitu, ktorú vyvolávate ako chudáci parazitujúci na niečom zmysluplnom. Je mi ľúto, že je preč April, je mi ľúto tých kreatívnych príspevkov od Luci, je mi ľúto, že ešte vám dvom niekto naletí, je mi ľúto ako ste sklamali tých, ktorí ťa Filip roky podporovali. Ste chudáci a duševní podnájomníci a týmto s MK končím. Bývalo tu fajn a sranda kým tu nenabehla Gwen Sojková - je celá tvoja Filip aj s MK - uži si to :)

Alena C.
KocouřákAlena C.  Datum27. září 2016 19:43

Filipe, je vidět, že jste na příjmu stále, takže vás tímto žádám už po třetí, abyste odstranil moje fotografie k článku o britských kočkách. Zaslala jsem vám je pro prezentaci tohoto úžasného plemene, ale to ještě byl Modrý kocouř v rámci možností normální. Ovšem to, co předvádíte v poslední době, to už je hodně přes čáru. Na takovém webu fakt nestojím o to, aby byly moje odchovy prezentovány.

Filip
KocouřákFilip  Datum27. září 2016 16:21

Není zvykem, aby se tady na MK objevovaly příspěvky lidí, kteří se sem hrnou jen proto, aby uráželi autorku blogu. Paní "šárka Stryalová", která tady několik příspěvků má, mě teď navíc e-mailem požádala, abych její účet tady na MK smazal.

ragdollka: A o jaké "Vaší skupině" tady píšete? I pro mě jsou příspěvky tady zmiňované viditelné a porušení pravidel vidím hlavně v tom termínu "Hovado", nicméně autorku v dané skupině nikdo, ač v rozporu s pravidly, nenapomenul.

Věcně je hodně divné vše, co je v blogu uvedeno. 1. Adopční poplatek mám spojený s kočkami z útulku, uvádět tento termín u bývalého chovného kocoura z chovné stanice je pro mě zvláštní, nesetkal jsem se s tím. 2. Nazývat členy skupiny "hovady" také nepovažuji za dobrou formu osvěty... navíc ve skupině, kde myslím moc množitelů není. 3. Pokud žije podle mé analýzy v českých domácnostech přes milion koček, dá se věřit tomu, že se ročně narodí 2 miliony koťat?

Viero, Váš komentář mě dostal a přesně vystihuje situaci :o)

viera
Kocouřákviera  Datum27. září 2016 14:00

Marti,z našej uzavretej skupiny môžete legalne zdielať čo len chcete..viem že zrejme neposkytneme taku inšpiraciu ako ta ,,slušná skupina" čo produkuje niečo podobne,ale aspoň je trochu zabavy ..verim tomu že občas si niekto tiež vypožičal /vratane mňa/ članky z MK pre potešenie svojich členov a nikto za to nikoho nestriela..a zrejme si tiež nikto od gwen a Filipa povolenie nepytal..už len tolko k tomu

ragdollka
Kocouřákragdollka  Datum27. září 2016 13:50

A mimochodem, není to v pravidlech jen naší skupiny, ale je to v pravidlech FB jako takového, tyto pravidla jsou v souladu s autorským zákonem. Uzavřená skupina není veřejný prostor.Nelze odsud sdílet, kopírovat jakékoliv obrázky ani texty ani s uvedeným zdrojem.

Rockbaby
KocouřákRockbaby  Datum27. září 2016 13:44

gwen: a proč Vy se nejdříve nevyjádříte k tomu příspěvku ve skupině odkud je to nakopírované? Nebo tam nedáte info, že hodláte diskutovat nad tím příspěvkem ale jinde? :-) A nebo proč se rovnou nezeptáte toho člověka, když Vás ty jejich příspěvky tolik iritují?
Nuda a nebo málo nápadů na normální téma? Protože ač se neklaním ani na jednu stranu, kopírovat něčí příspěvky bez objasnění, bez vědomí těch lidí atd, pak je ještě někde rozpitvat a "pohnojit", to mě přijde dost smutné a nedůstojné :-)

ragdollka
Kocouřákragdollka  Datum27. září 2016 13:44

možná nepřežije, o čem by tu pak psala :-D

viera
Kocouřákviera  Datum27. září 2016 13:43

takže už nie pravne..už bude len vylúčena ta čo to vyniesla..hm..ktovie či to dotyčna prežije :)

ragdollka
Kocouřákragdollka  Datum27. září 2016 13:40

viera: Jelikož zakladatelka skupiny je velice mentálně zdatná, tak dokonce v pravidlech je, že vynášení příspěvků ze skupiny je zakázáno a pokud se zjistí, že tak někdo činí, bude vyloučen...

ragdollka
Kocouřákragdollka  Datum27. září 2016 13:38

viera: Prodávají se koťata a za plnou cenu, adopční poplatek se uvádí u dospělých koček, která hledá náhradní domov...možná by bylo dobré si nejdřív zjistit informace, než tady budete něco komentovat ;)

viera
Kocouřákviera  Datum27. září 2016 13:36

apropo,vyjadrila som svoj nazor,ako člen MK mam na to prinajmenšom take pravo ako vy..ked už pravne..nemyslite?

viera
Kocouřákviera  Datum27. září 2016 13:35

mila pani,ja reagujem len na absurdne obvinenia-ešte raz ..pomalinky čitajte-,,nijaka zmluva pri brati člena do skupiny neurčuje jeho prava ani povinnosti" su tam iba pravidla,často tiež čudne podla mentality admina..takže myslim že nikto nepodpisal ,že nebude nijake fotky von vynašať..a teda ak to chcete pravne,tak na fb možete niekoho udať,len vtedy ak vynesie z vašho profilu sukromne fotky,nie tie čo date verejne..teda do tej skupiny ich už niekto /povedane vašim slovnikom /UKRADOL..može byť?ked pravne?

šárka Stryalová
Kocouřákšárka Stryalová  Datum27. září 2016 13:32

A paní Viera, važte dobře psané slovo. Přirovnání k vrahovi bych si mohla vzít osobně a potom by to bylo na řešení jinde než na webu.

šárka Stryalová
Kocouřákšárka Stryalová  Datum27. září 2016 13:30

Paní Viera. I vy mluvíte o věcech jimž nerozumíte. Doporučuji vám zjistit si také pojmy z právního světa: autorská práva, duševní(duchovní ) vlatnictví a volný prostor. A buďte tak laskavá, neberte si mne do úst. Tato diskuse se týkala někoho jiného. Neoslovila jsem vás.

viera
Kocouřákviera  Datum27. září 2016 13:30

nuž 3000 kč je teda dosť na adopčný poplatok,mohli rovno napisať,že to predavaju..vy sa tu rozčulujete nad akože kradnutim zverejnenych fotiek a že niekto vym šmejdi v skupine,vas vobec nepohoršuju tie absurdity,len to ,že sa to dostalo von..ako vrah olutujje..nie vraždu,ale že ho načapali

viera
Kocouřákviera  Datum27. září 2016 13:27

ragdollka a tam v tej skupine nemate šlohnute fotografie ani nahodou,že? všetky tie fotky,zdielane,skopirovane su len a len vaše? že? a cvšade kde ste to zdielali ste si pýtali povolenie od majitela fotky,že? a kšeftovanie to je prave ten horibilný adopčny poplatok.a neberte fb skupiny tak važne..nijaka zmluva nikoho neviaže nebrať fotky odkialkolvek z verejnych stranok-či uzavreta či aka tak pre iste skupiny /tych ludi čo su v nej /je zverejnena

ragdollka
Kocouřákragdollka  Datum27. září 2016 13:26

adopční poplatek = částečná úhrada za vakcinaci, kastraci zvířete, atd. Také má kočku chránit před tím, aby se neumístila do domácnosti, kde o ní není vážný zájem, také aby bylo dostatek financí na její další péči, snad jsem to popsala tak, aby to bylo snadné k pochopení....

gwen
Kocouřákgwen  Datum27. září 2016 13:20

Rockbaby - A vždyť mají možnost sem přijít a vysvětlit nám, co znamená adopční poplatek a jestli je to něco jiného, než cena, za kterou si tu kočku někdo vezme.
Oslovení "hovada" se snad ani vysvětlit nedá.
A u posledního bodu, já budu ráda, když se sem dá zdroj, odkud paní citovala, četla.

A soukromé informace asi desetkrát sdílené..A i sdílené někým jiným, než zadavatelem.

Já jsem si udělala blog, kde jsem se pozastavila nad tím, co mi nejde do hlavy. Nevidím na tom nic špatného.
Stejně tak, jako si kdekoliv jinde čtu, jak jedna kočkařka nadává na svého manžela a že kočka je lepší než muž nebo, kde se diskutuje, že někomu vypadla kočka z okna a padají tam větší vulgarismy - než moje zamyšlení.

ragdollka
Kocouřákragdollka  Datum27. září 2016 13:20

paní viera: Ta skupina je uzavřená, pokud nejste členem, nevidíte její příspěvky, takže mě napadá, že paní, která psala tento článek je v naší skupině a vynáší příspěvky a dává je sem...jak bylo řečeno, porušuje tím zákon duchovního vlastnictví....o jaké kšeftování píšete???

viera
Kocouřákviera  Datum27. září 2016 13:11

pani šarka,prečo vas rozčuluje pravda?týka sa vas osobne?ste tá čo nadavala,či tá čo pýtala ten adopčný poplatok?fotografie hodene v akejkolvek skupine sa tym,že sa v skupine ludi zverejniasu verejne..dava to logika..ako môže byť niečo verejne ukradnute?a teda mohlo by vam byť za istych okolnosti byť ukradnute čo si gwen dá na svoju sukromnu stranku ak by ste v tom neboli zainteresovana osobne ..a ak ste v tom zainteresovana osobne tak ste zrejme jedna z tych čo použivaju to čudne ostre vyjadrovanie..a teda kedže ste ho použila aj tu tak..no a čo s tym dalej? vam sa to pači ?pači sa vam ,to kšeftovanie?tak čo vas teda pohoršilo?že na to gwen poukazala,či ,že mate s tym niečo spoločne?há?

šárka Stryalová
Kocouřákšárka Stryalová  Datum27. září 2016 13:06

Ještě mi dovolte malý dovětek. Když jste z uzavřené skupiny odcizila fotografie bez vědomí jejich majitele, zjistěte si význam pojmů "duchovní vlastnictví" a "volný prostor". Mohlo by vám to pomoci ke zdokonalení vaší práce.

šárka Stryalová
Kocouřákšárka Stryalová  Datum27. září 2016 12:55

Ještě mi dovolte malý dovětek. Když jste z uzavřené skupiny odcizila fotografie bez vědomí jejich majitele, zjistěte si význam pojmů "duchovní vlastnictví" a "volný prostor". Mohlo by vám to pomoci ke zdokonalení vaší práce.

šárka Stryalová
Kocouřákšárka Stryalová  Datum27. září 2016 12:42

Pokud jste tento "článek" psala vy, potom mi vysvětlete etiku vašeho počínání. Skupina z níž jste použila kousky textů je uzavřená. Pokud vám vše tak moc leží na srdci, proč nediskutujete přímo pod daným příspěvkem? Proč nedáte člověku který příspěvek psal možnost se k němu vyjádřit? Vaše jméno jsem v seznamu členů nenašla, potom tedy odkud máte tyto informace? A pokud jste ve skupině pod falešným jménem, potom mne opět napadá otázka etiky. Příště než začnete někoho napadat, prosím zjistěte si více než pár řádků pod fotkou. Skupina, která se stala terčem vašeho neoprávněného útoku, toho dělá pro kočky tolik, že by ani celý váš internetový prostor nestačil na popis všech aktivit. Její členové dodržují pravidla, pokud byste si dala práci a přečetla celé diskuse, všimla byste si, že adminky každého kdo mluví neslušně, upozorní, a pokud nerespektuje, tak ho ze skupiny vyloučí. Takže to shrnu. Šlápla jste vedle a pošpinila skupinu a členy, o nichž nic nevíte. Mám tedy spíše dojem že nechcete vědět. Protože je jednodušší hanět než se klanět.
Přeji pěkný den a sbohem. Tato stránka zase nepřináší nic mně.

Rockbaby
KocouřákRockbaby  Datum27. září 2016 12:33

Oboje je vytrženo z kontextu a ještě z uzavřené skupiny s fotkou na kterou se vztahují autorská práva :-) což k tomuto....

Já se pozastavuji hlavně nad tím, že někdo odněkud zkopíruje nějaké "soukromé" informace, nakopíruje je jinam a "kydá" na ně hnůj, aniž by protistraně dal možnost se vyjádřit.... to přijde dost drzé mě :-)

gwen
Kocouřákgwen  Datum27. září 2016 11:20

Paní Stryalová,
vůbec nechápu, ale asi oslovujete mě. Jestliže jsme se nadzvedly obě ze židle, je to správná cesta, jak si vysvětlit pro nás obě asi nevysvětlitelné věci.
Ani jedno jsem nevytrhla z kontextu. U ceny za kotě se pozastavuji nad tím, že chovatelé to nazývají adopčním poplatkem. Nic víc, nic míň.
V druhém případě mě osobně (i když se mě to netýká, nejsem množitel ani někdo, kdo by nekastroval kočky), ale oslovovat kohokoliv hovadem mně přijde neuvěřitelný. Já chápu, že paní pomáhá, já chápu, že vynakládá svoje osobní prostředky, ale jakým stylem komunikuje, oslovuje - nad tím se pozastavuji.
A v posledním případě nebyl uveden zdroj, což mě hrozně mrzí, ráda bych si ten článek přečetla.

V neposlední řadě nechápu, zač bych se měla stydět. Vždyť najde-li se tady něco, co můžete vložit kamkoliv do skupin, jedině dobře, když lidé nad tím budou diskutovat.
Tak, jak vám připadá tento text štvavý, tak mně přijdou všechny tři body, nad kterýma se pozastavuji a jsou volně na internet vloženy - drzé!

šárka Stryalová
Kocouřákšárka Stryalová  Datum27. září 2016 10:36

Vážený pane. Styďte se za tento pamflet! Nic nechápete, vytrhujete kousky textů a zbytečně tu šíříte dezinformace. Jestli vás něco z toho co jste vytrhnul z kontextu nadzvedlo ze židle, potom mne nadzvedl ze židle tenhle váš štvavý text. Buďte tak laskav, když už vykrádáte skupiny jichž jste členem, pište alespoň pravdu!

viera
Kocouřákviera  Datum26. září 2016 20:41

nezbierala som ich..ale predtym ma vyhodili s par mačkovych stranok na fb ,už ani neviem ako sa volali,prave pre to,že som protestovala proti podobnym veciam-agresivne presadzovanie kastracii,vydieranie pomoci hranim na city..potom niektore zdielali pani z ciganskej osady s mačkami v bordeli,že ,,chudatko ,treba jej pomôcť"..ja rada pomôžem,ale neznášam citove vydieranie..uprednostnujem rozumnu osvetu pred agresivnym rozkazom,že ,,kastrovať"..neznašala som rady adminky /apropo policajtky/,že kradnuť mačky po domoch a kastrovať..ak sa ku niečomu nanovo dostanem ,hodim to sem

gwen
Kocouřákgwen  Datum26. září 2016 20:34

Viero, taky máte nějaký takovýhle šílenosti?

viera
Kocouřákviera  Datum26. září 2016 20:31

agresivita..je jej strašne veľa na mačkovitych stránkach..vypočítateľnosť,snaha o zarobok na hocičom..žiadosti o pomoc-jednemu pomôžeš a dalšich desať sa na teba doslova vrhne až maš z toho zly pocit ..pani čo chova desať mačiek a pýta pomoc-apropo desať vystavný ch mačiek..stale viac absurdit nachadzam..len stale nechapem,že na to zneuživajú tie najmierumilovnejšie nevinné tvory

Výše uvedené názory a komentáře nevyjadřují stanovisko Modrého kocouře.cz. Modrý kocouř.cz si vyhrazuje právo příspěvky odporující dobrým mravům, v rozporu se zákony nebo obsahující reklamu smazat.

Reklama

Nejčtenější

1
Kdy je možné odebrat kotě od kočky? A proč ... (95x)
2
Kočičí jména (37x)
3
RSS kanály (35x)
4
Rostliny jedovaté pro kočky (19x)
5
Vyhlášení NEJ fotky dubna 2024 (15x)
6
Anketa: Jak jste vybrali jméno svým kočičákům? (15x)
7
Jak poznat stáří kotěte? (14x)
8
Vyhlášení NEJ fotky listopadu 2023 (14x)
9
Oči koček a možné problémy (13x)

Má Váš kočičák už svou stránku ve Zlaté knize?

Víte, že svému kočičákovi tady můžete vytvořit osobní stránku? Víte, že pak může mít své vlastní kočkoalbum, deníček a další?

Registrujte se!

Registrace není povinná, ale umožní Vám využívat všechny funkce, které Modrý kocouř.cz nabízí - jednoduché vkládání fotek, komentování nebo komunikace s ostatními Kocouřáky.

Reklama

Modrý kocouř.cz (c) 2024

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube

Tyto stránky používají soubory cookies, abychom vám usnadnili a zpříjemnili jejich procházení. Rozumím
Jak cookies používáme?

Top