Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se! Registrací souhlasíte s podmínkami používání.
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Nahrává se...

Blog: Jak to funguje na Startovači

Datum9. října 2016  |  Autorgwen  |  Zobrazení celkem/dnes5 951x / 2x

Jak to funguje na Startovači

Dovolím si dneska jedno malé zamyšlení.
Několik týdnů jsem sledovala na Startovači projekt (ano, týkal se koček, ale to v tom nehraje žádnou roli). Fandila jsem mu a i se ptala, jak tohle celé funguje. F. mi řekl, že jsou to nápady, projekty, na které lidi nemají peníze a tak to vloží na Startovač a pokusí se vybrat peníze. Řekl mi, že lidé by chtěli ve městech něco neobvyklého, co by tam jinak nebylo, tak jdou a přispějí na to nebo se složí kamarádi, fanoušci. Oponovala jsem tím, jak jsou tedy na tom lidi, který mají taky projekt a místo na Startovač jdou do banky a prostě si půjčí? Ti berou riziko na sebe a věří si. Ano, připustila jsem, že lidé na Startovači jsou lidé, kterým by třeba v bance nepůjčili (opravdu?) anebo to prostě jen takhle zkusí.
Takže, když chcete a zdá se vám to dobrý a máte nějakou tu kačku navíc, přispějete danému projektu. Koupíte si placku, triko nebo někde posezení s dortem a dáte šanci lidem splnit si jejich sen. OK. Na Startovači je uvedena cílová částka a dny, dokdy tato akce platí. Tu mojí akci jsem sledovala několik týdnů, , moc se jim nedařilo a tak mě nakonec i překvapilo, že když se uvedená částka nevybere, vrátí se peníze zpátky původním majitelům. Ano, dává to smysl! Když chce třeba nějaký plavec přeplavat celý svět a nevybere na to, jeho plavba se neuskuteční. Tak proč by měl třeba polovinu vybraných peněz dostat? V tuto chvíli jsem si říkala, škoda, ale co se dá dělat. Pod akci se shromažďovaly komentáře, ať si tedy založí transparentní účet, sbírku apod, že jim stejně ty peníze na ten projekt pošlou. Ale..ono to jen tak nejde. Udělat si veřejnou sbírku. Takže Startovač vybere peníze (když se vyberou všechny, jinak vrací), předá peníze a dotyčný subjekt by měl na ty peníze, těm lidem vydat doklad. (asi to tak je, ne?.-o))
Ale popojdeme...
Několik dní před ukončením této akce, byla vybraná třetina. Plus mínus. Říkala jsem si, ajaj, buď lidé o tom nevědí nebo to ve svém městě nechtějí nebo je toho už prostě tolik na co přispívat, že to prostě nevyjde. Anebo to nebyl tak originální nápad a už to tady bylo. Nevím.
Ale. ale..co se nestalo...(Což mě v průběhu celé té anabáze ani nenapadlo!!!!!!, )
Den před ukončením najednou vybraná celá částka! Dokonce o maličko překročená! Jak to, co se stalo? Četla jsem komentáře, jak lidé mají radost, jupíííí..Jásali. Já se ale dočetla, že se našel sponzor (?), který to doplatil a tudíž, celá akce může proběhnout.
Tak si tak sedím v kuchyni a říkám si:
- když se vybere určité množství peněz od lidi na projekt , nad které se již vyplatí, v případě neúspěchu, chybějící částku doplatit, udělá to každý???
(Musím podotknout, že Startovač si bere nějaká procenta, myslím tak mezi 5-9%)
Představuji si to takhle - udělám si projekt a budu chtít vybrat sto tisíc. Sedím doma, vyplňuji na Startovači lejstra a na stole mám sto tisíc. Projekt mi schválí. A já každým den koukám, kolik mi přistálo na kontě. A z mé hromádky přesouvám daný peníze pryč. Den před skončením se kouknu, kolik mi chybí a doplatím to. Ale vyberu alespoň něco! Všichni spokojený? Startovač se svými procenty, já s tím, že jsem vybrala alespoň něco a lidé, že dopomohli k něčemu, co se jim zdálo dobrý. Opravdu to takhle funguje?
Zamyslela jsem se, jak bych to vnímala já sama na sebe. Kdybych na něco přispěla a ono to bylo takhle (jak se člověk dozví, že to je jinak?).
Já bych se cítila smutně a trošku podvedeně. Možná proto, že já bych tomu projektu věřila víc, než ten dotyčný zadavatel.Tento blog vyjadřuje názor autora, nejedná se o stanovisko Modrého kocouře.cz.


Obsah se nahrává...


Sdílejte!  |  O sdílení
Sdílet přes e-mail Sdílet na Facebooku Odeslat pomocí Facebook Messengeru Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+

8 komentářů

Pro přidání komentáře se prosím přitlapkujte.

Filip
KocouřákFilip  Datum10. října 2016 8:31

Popravdě, i kdyby dělali nevímco, nechtěl bych mít s lidmi, kteří se chovají jako paní Affinity předvedla včera večer, nic společného. Mám laťku úplně jinde. Nepohybuji se v českém prostředí, takže možná i proto si chování manažera úspěšného projektu představuji fakt jinak.

Celé vystoupení bylo navíc úplně bezdůvodné - o smyslu projektu nikdo nic nenapsal.

A budu se opakovat, ale deklarovaná dobročinnost podle mě nikoho neomlouvá.

HaniK
KocouřákHaniK  Datum10. října 2016 8:03

Je to reklama. :) Děkuji kavárně, že se podepsala a je mi líto, že jsem projekt neobjevila dřív. Takto jsem přispěla aspoň s křížkem po funuse a doufám, že to aspoň trošku Kroměříži pomůže, fandím. :)

Mám ráda startovač i hithit, už před čtyřmi lety jsem podpořila projekt na podobném principu a pokaždé mě těší být součástí.

gwen
Kocouřákgwen  Datum10. října 2016 6:55

O zlých lidech, kteří k docílení svého názoru používají osobní rovinu, bychom si mohli vyprávět.
Nic to nemění na tom, že mně je úplně jedno, jak to bylo v daném(ne MÉM) projektu. Svým blogem jsem vzdala hold lidem, co stojí za Startovačem a přišli na to, jak si vydělat svoje procenta.

Dost mě děsí, že tohle někdo bere jako reklamu.

Affinity
KocouřákAffinity  Datum9. října 2016 23:58

Filipe, my nekopeme, jen nás mrzí, že musíme tohle číst, místo toho aby se autorka spolu s vámi vydala pomocí kočkám a psům misto nás.Napsali jsme své vyjádření. Kdyby jsme nastavili nižší částku tak ji vybereme a vy se budete nudit;-);-) Nemám potřebu někoho urážet, vyplodila jsem stejné spekulativní myšlenky a doměnky jakou autorka článku.(?) My naopak jsme rádi za každou reklamu a tahle je super, proč myslíte, že píšu o co jde:-D protože se nám lidi podívají na stránky, napíšou nám a to je super, zvlášť když je to zdarma^_^^_^^_^ užijte si s přítelkyní raději výlety, ta reportáž ze zoo nic mocB-)

Filip
KocouřákFilip  Datum9. října 2016 23:29

Affinity, vidím, že zase tady máme někoho z Facebooku, kde je zvykem nediskutovat, ale rovnou lidi s jiným názorem urážet.

Pro mě jste svým přístupem a urážkami autorky asi tedy spíš potvrdila, že jste patrně objevili a využili způsob, jak ze Startovače dostat peníze, i když byste na cílovou částku díky lidem nedosáhli. Není to asi nic nelegálního, uděláte projekt, tak proč tolik kopání kolem sebe? Zajímavé :o)

Affinity
KocouřákAffinity  Datum9. října 2016 23:17

Vážená blogerko, nedá mi se nepozastavit nad vaším přístupem, píšete"můj projekt" "fandila jsem" a přitom se cítíte podvedená a dokonce z textu člověk pochopí, že i zhnusena? A proto teď"můj" projekt pohanim.. protože na nic víc nemám...
Tak já vám k tomu něco povím.
Kdyby jste věnovala stejné úsilí nas tady pohanit, k tomu aby jste sledovala i stránky na Facebooku onoho "projektu" tak by jste se tady nedivila a nemlela o nesmrtelnosti chrousta.
Za prvé jste se poprvé setkala s crowfundingem. Gratulují! Zkuste si ještě něco přečíst...
Částku si nastavují lidé sami, dle nákladů na to, na co vybírají. Je to obchod, není to charita, dáš -dostaneš.
V tomto případě částka měla pokrýt výrobu deseti kovových kotců, vybavení karantény, nábytek kočičího zázemí a vybavení pro cca 30 koček...ještě se vám zdá částka přehnaná?
Jestliže si ve své naivite myslíte, že jde takový projekt od základu postavit za tyto peníze, pochybuji o vaší finanční gramotnosti. Ne opravdu jsme neměli na stole jako vy tyto peníze a další min. dvojnásobek pokryje půjčka (máme dobrou bonitu, víte). Ale ano. Proč ne, chceme dělat něco co pomáhá, proč nevyužít crowfunding? Nutil vás snad někdo projekt sledovat? Pokud jste něco na projekt přispěla a urazil vás výsledek, okamžitě vám peníze vrátíme, od takových "srdcařů" pomoc nechceme. Ti ostatní, kterým o projekt šlo tak jako nám, souhlasili, ať peníze, jestli se nám povede zajistit, pošleme.
Mohli jsme dát nižší cílovou částku a váš mozek si mohl vzít dovolenou. Někdy člověk věří ve víc, než může závistivý občan poskytnout.
Jsme rádi, že se kolem projektu sešla parta úžasných lidí(no, vás vážně nemyslím), kteří nám ukázali, že má cenu co děláme.
My naopak máme radost, že s pomocí těch, co nám věřili, můžeme vybudovat karanténní záchytku (jinak by jsme na ni fakt neměli, ne hned)
A to se počítá!
Že se kolem nás vyrojí zlí, závistiví a rozumově nevyvinutí jedinci, s tím se počítá. Budeme na Vás myslet, až budeme pojmenovávat Kočičí WC...
S přáním krásného dne Katty Kitt&Café Toulavý ráj (ps. Díky za reklamu zdarma ^_^ )

Affinity
KocouřákAffinity  Datum9. října 2016 23:08

Vážená blogerko, nedá mi se nepozastavit nad vaším přístupem, píšete"můj projekt" "fandila jsem" a přitom se cítíte podvedená a dokonce z textu člověk pochopí, že i zhnusena? A proto teď"můj" projekt pohanim.. protože na nic víc nemám...
Tak já vám k tomu něco povím.
Kdyby jste věnovala stejné úsilí nas tady pohanit, k tomu aby jste sledovala i stránky na Facebooku onoho "projektu" tak by jste se tady nedivila a nemlela o nesmrtelnosti chrousta.
Za prvé jste se poprvé setkala s crowfundingem. Gratulují! Zkuste si ještě něco přečíst...
Částku si nastavují lidé sami, dle nákladů na to, na co vybírají. Je to obchod, není to charita, dáš -dostaneš.
V tomto případě částka měla pokrýt výrobu deseti kovových kotců, vybavení karantény, nábytek kočičího zázemí a vybavení pro cca 30 koček...ještě se vám zdá částka přehnaná?
Jestliže si ve své naivite myslíte, že jde takový projekt od základu postavit za tyto peníze, pochybuji o vaší finanční gramotnosti. Ne opravdu jsme neměli na stole jako vy tyto peníze a další min. dvojnásobek pokryje půjčka (máme dobrou bonitu, víte). Ale ano. Proč ne, chceme dělat něco co pomáhá, proč nevyužít crowfunding? Nutil vás snad někdo projekt sledovat? Pokud jste něco na projekt přispěla a urazil vás výsledek, okamžitě vám peníze vrátíme, od takových "srdcařů" pomoc nechceme. Ti ostatní, kterým o projekt šlo tak jako nám, souhlasili, ať peníze, jestli se nám povede zajistit, pošleme.
Mohli jsme dát nižší cílovou částku a váš mozek si mohl vzít dovolenou. Někdy člověk věří ve víc, než může závistivý občan poskytnout.
Jsme rádi, že se kolem projektu sešla parta úžasných lidí(no, vás vážně nemyslím), kteří nám ukázali, že má cenu co děláme.
My naopak máme radost, že s pomocí těch, co nám věřili, můžeme vybudovat karanténní záchytku (jinak by jsme na ni fakt neměli, ne hned)
A to se počítá!
Že se kolem nás vyrojí zlí, závistiví a rozumově nevyvinutí jedinci, s tím se počítá. Budeme na Vás myslet, až budeme pojmenovávat Kočičí WC...
S přáním krásného dne Katty Kitt&Café Toulavý ráj (ps. Díky za reklamu zdarma ^_^ )

Filip
KocouřákFilip  Datum9. října 2016 13:05

Já tuhle věc (crowdfunding) nikdy moc nestudoval, tak ale dohodím tam nakonec svoje peníze a co? Lidi, co věnují na projekt peníze, jsou spokojeni, protože se to, co chtěli, uskuteční. Startovač má svoje procenta, taky OK. A ten, kdo tam projekt dal, získá nějaké prostředky na jeho uskutečnění - ne všechny, které chtěl, ale aspoň část. Jedině tohle je pro mě taková nečekaná věc, že vlastně i když se nevybere cílová částka, jde ty peníze získat. Taková typicky česká věc, ale možná se to děje i jinde. Netuším.

Výše uvedené názory a komentáře nevyjadřují stanovisko Modrého kocouře.cz. Modrý kocouř.cz si vyhrazuje právo příspěvky odporující dobrým mravům, v rozporu se zákony nebo obsahující reklamu smazat.

Reklama

Nejčtenější

1
Kdy je možné odebrat kotě od kočky? A proč ... (64x)
2
Vyhlášení NEJ fotky dubna 2024 (23x)
3
RSS kanály (21x)
4
Strašidelný les (16x)
5
Vyhlášení NEJ fotky září 2023 (16x)
6
Vyhlášení NEJ fotky října 2023 (15x)
7
Kočičí jména (15x)
8
FIP - kočičí peritonitis (15x)
9
Pojištění koček (15x)

Má Váš kočičák už svou stránku ve Zlaté knize?

Víte, že svému kočičákovi tady můžete vytvořit osobní stránku? Víte, že pak může mít své vlastní kočkoalbum, deníček a další?

Registrujte se!

Registrace není povinná, ale umožní Vám využívat všechny funkce, které Modrý kocouř.cz nabízí - jednoduché vkládání fotek, komentování nebo komunikace s ostatními Kocouřáky.

Reklama

Modrý kocouř.cz (c) 2024

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube

Tyto stránky používají soubory cookies, abychom vám usnadnili a zpříjemnili jejich procházení. Rozumím
Jak cookies používáme?

Top