Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se! Registrací souhlasíte s podmínkami používání.
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Nahrává se...

Blog: Brouzdání v hlavě

Datum4. února 2017  |  Autorgwen  |  Zobrazení celkem/dnes6 224x / 2x

Brouzdání v hlavě

Už dozrál čas k dalšímu blogu. U toho posledního, komentovaného i zvenčí, to bylo dost ostrý a mám i pocit, že to ukázalo pár charakterů...o))
Teď se zaměřím spíš na věci kolem mě.
Začnu prací. Člověk by si řekl, že mezi fajn lidma to musí fungovat. Mám skvělou kolegyni. Naladěnou na stejnou notu vtipu, vnímání i pohledu na svět. Hodně se nasmějeme, ale co se týká práce, hrozně nás věci rozčilují. Jsme poslední článek v řetězci. Před námi asi tři- čtyři sekvence lidí, kteří musí něco udělat, aby to přišlo k nám a my to poslali dál. První článek neví, co dělá druhý, třetí, co první, poslední (my), co dělají ty před námi. Jen my musíme chytat chyby těch před námi. A většinou u jednoho produktu zachytíme tři nebo čtyři. Úsměvné? Ani ne. Musíme se neustále soustředit, protože když to uděláme špatně, jde o peníze. A tudíž pak ta chyba (naše) něco stojí. To, že nevíme, kdo a na čem jak pracuje a zjistíme chybu, musíme jít po všech čtyřech článcích a musíme pátrat. Jsme detektivové. A když tu chybu najdeme a dojdeme k tomu dotyčnému, tak on ji opravit neumí.
Blbinec. Takže pomalými kroky zjišťujeme, že se učíme profese všech, abychom mohli pak tu chybu řešit. Štve nás, že nikdo nepřijde a nevysvětlí nám, jak to má být (protože jsme zjistili, že to nikdo neví!), štve nás, že se někým nevzděláváme dál a v neposlední řadě nás štve, že vlastně i v tom platovém řetězci jsme na posledním místě a dává se nám najevo, že ta naše práce není důležitá.
Depresivní, ale furt to bereme s úsměvem.

Přesunu se do V. světa. Třetí třída. Poznávání lidí? Kámošů? Jak věci fungují? Možná!. Chodí mi domů s tím, že někdo? řekl, že fotbal je nejlepší a že tedy když nefandí Spartě, nebudou s ním mluvit. Říká - mě fotbal nebaví a vlastně, kdo kouká na zápasy, ty jsi nějaký viděl? Ne, ale Fanda od vedle říkal, že to je dobrý.
Aha - tak jde domů a říká, že dneska s ním nikdo nemluvil.
Nekonečný debaty, že se to změní, že děti budou růst a moudřet.o)) - ale vidím to všude okolo - jsou dvě věci pro děti - tablety a kroužky, kam je rodiče odvezou a kde ty děti jsou.

V poslední řadě se kouknu do virtuálního světa, pro který asi naše děti rostou. Nebo ne?? Kéž by ne.
Facebook - každý, okolo koho projdu v práci, tam je. Shozený okno na liště a když- jsou tam. Nevím, jestli přidávají příspěvky typu - zase za mnou byla, našla mi chybu a já jsem nevěděla, co s tím.o))) ale mám spíš pocit, že lidi jen likujou. Jedou dolů a 
like
like
like
like

čemu vlastně? Ani nevím, ale dala jsem like.
Já mám v poslední době dvě zkušenosti.

Zapovídala jsem se v rozvětveném vlákně s nějakou slečnou. Jasně, o kočkách a o tom, jak si každá myslíme, že to funguje a je. Vyměnily jsme si několik komentů a najednou už jsem nemohla psát. Jak to? Co se stalo? Zablokovali mě! Důvod? Nevím. Upozornění? Žádné. Píši té slečně vzkaz a ona se tam ptá, proč to tak je a víte, jaké se jí dostalo odpovědi?
Paní asi odešla sama!!!!!!!!
Ani nedokážou napsat pravdu. A já se nemůžu ani ozvat, že to tak není. Příkoří, příkoří a mně hrozně ublíženo.o))))))))

A druhý případ je ještě drsnější. Na můj vkus.
Ráno mám od sanny zkopírované, co se kde děje...Říkám ji, musím do práce, já v té skupině nejsem, ale určitě si to přečtu. Ano, je to tahle a tahle skupina, najdu si ji a pošlu žádost pod svým jménem (to bych už nikdy neměla dělat, protože to je ta z Kocouře!) a mizím do práce. Odpoledne se vrátím a víte co????
Oni si tu skupiny celou přede mnou schovali, jako že neexistuje, aby mě jako ještě někdy nenapadlo žádat o vstup do ní.o))
Příkoří, příkoří- ty mi to nandali.o)))))

Teď to bude znít asi hnusně, ale já opravdu nevím, proč a jak to, že jsem se svezla s Filipem a lidi, kteří vládnou a jsou na fcb v kočičím světě nás nemusí, nesnáší, nechtějí s námi diskutovat.
Mám teorii, že to je od lidí, které odtud kdysi odešli a kteří nás tak hrozně zhanili, pomluvili a očernili. Řekli známým, přimyslili něco, pošeptali a už jsme měli cejch.
Příkoří, příkoří ale které mi nevadí, protože já bych s těma lidma nechtěla mít nic společného. Jen mi jde asi o to, že v těch skupinách můžou být lidi s informacemi, s pohledem na svět, který by mi otevřel nový dvířka a který by mě posunul dál.

Nedávno jsem si koupila dva časopisy. Naše kočky a něco Haf a mńau, tuším. Myslím, že z těch časopisů se nedozvím nic víc, než když vlezu na jakýkoliv server a už si je nekoupím.
ALE překvapilo mě, jak ten časopis je provázaný právě s těma lidmi na fcb z těch skupin. Píšící články, propagující jejich skupiny.
Stejné názory, stejné věty a vlastně žádný jiný prostor pro nic jiného. Přišlo mi to takové prázdné.
A o to víc mě překvapilo, když jsem tak listovala a viděla jsem příspěvek o HCM. (Viz foto). Nevěřila jsem vlastním očím. Je to možné?
Zajímalo mě, jestli se někdo Filipa zeptal? Jestli to smí takhle uveřejnit? Jestli stačí uvést zdroj a místo třetí věty dát druhou a vlastně je opsat? Jestli tady někdo je, kdo tomu rozumí, dejte mi prosím vědět. Tady je originál uvěřejněný na MK:
http://www.modrykocour.cz/kockocteni/zajimavosti/vedcum-v-kalifornii-se-podaril-uspesny-test-lecby-kocek-s-hcm


Tolik asi k dnešnímu přemýšlení. Moc bych si nepřála, aby sem skočil někdo, kdo mi řekne, že bych blogy neměla psát, protože to neumím.o)) Ale možná, že by sem mohl skočit někdo, kdo by mi řekl, jestli někde v ČR už je nová kočkokavárna, kterou přidáme do seznamu!.-o))))

(Mám záchvat smíchu.-o))))Tento blog vyjadřuje názor autora, nejedná se o stanovisko Modrého kocouře.cz.


Obsah se nahrává...


Sdílejte!  |  O sdílení
Sdílet přes e-mail Sdílet na Facebooku Odeslat pomocí Facebook Messengeru Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+

9 komentářů

Pro přidání komentáře se prosím přitlapkujte.

gwen
Kocouřákgwen  Datum7. února 2017 6:55

Takže článek v časopise má pokračování.
Sedíme takhle doma a říkám Filipovi - To Ti nevadí, že PODLE článku na Kocouřovi udělali to, že napsali, že existuje lék na HCM, což vlastně není ani pravda? To Ti nevadí, že se Tě vlastně ani nezeptali a že k tomu nenapsali ani přeautora(= autor, který přepsal, zmršil Tvuj překlad článku)?

Vždyť ten časopis nikdo nekupuje. Vždyť to nikdo nečte. Nikdo si toho ani nevšimne.

Aha, takže to, že sedíš několik hodin nad článkama, že se snažíš opravdu přinést informace, který jsou pravdivý a to, že chceš lidem na Mk říct, sdělit a přinášet jim zprávy, který říkají, jak to je - to jako nic neznamená, protože to někdo přepíše(tedy jen jedno zásadní slovo) a ..a...a...a...

A v tom na fcb píše paní, že to je tedy divný, že to takhle někdo přepíše a úplně změní to, co ten článek říká a víte co Filip???

Napíše mail dotyčnýmu, který ten časopis asi píše, vydává, nevím.

Poznatek?
1. Jsem ráda, že napsal maila a uvidíme, jak to bude dál
2. Moje tvrzení nic neznamenají, musí se ozvat jiná paní, jiné slečny, jiné ženské pokolení...o))))) ( hrozně se tomu směji)

Díky, díky, díky všem za jakýkoliv komentáře, vyjádření, názory, protože jen díky nim se věci můžou posunout, mlžeme se dozvědět víc a můžeme třeba i změnit názor.

viera
Kocouřákviera  Datum6. února 2017 15:35

celkovo.mačacie skupiny na FB su stale agresívnejšie..kedže o tom viete a stava sa vam to často,že vas skreslia,zotru ,alebo bloknu len tolko k tomu,že netreba si tam chodiť kaziť naladu.a v konečnom dôsledku nezmôžete aj tak nič.tak škoda nervou

gwen
Kocouřákgwen  Datum6. února 2017 15:17

Filipe - až takhle se Startovačem? Aby na Tebe nenaběhla, že se dělá, co se dá, ale že když si to vlastně doplatili, tak nemají peníze to udělat.o))))

S tím časákem, že tam změnili tu informaci. Fakt divný - je jím vlastně asi jedno, že změnili vlastně pointu celého článku. A divný, že tam fakt není uveden autor.
Zajímalo by mě, jestli se alespoň dotážeš- co? Kdo? Proč? A jak to, že se Tě nezeptali...o) Prolistuji ještě článek, jestli je tam i něco podobného. Že něco přejali a uvedli jen zdroj.o))

Filip
KocouřákFilip  Datum6. února 2017 8:27

Článek v časopisu ... to chce vlastní komentář.

Při porovnání textu mi vyplynulo, že akorát nepoužili můj první odstavec a potom zkreslili smysl textu nahrazením věty:

"... pomocí nedávno popsané molekuly označené jako MYK-461 byla levá ventrikulární obstrukce (LVOT) eliminována."

větou:

"pomocí nedávno vyvinutého léku označeného jako MYK-461 byla levá ventrikulární obstrukce eliminována."

Zaráží mě jakási drzost převzít text doslova, jen s touhle jednou změnou, která navíc zavádí do textu chybu - MYK-461 není lék, aspoň tedy ne hotový lék, možná jeho náznak. Ale to by chtělo podívat se na zprávu vědců.

U článku v časopisu navíc ani asi není autor, aspoň na výstřižku ho nevidím - jak je to možné? Kdo za to odpovídá? Kdo to psal? Resp. já jsem to psal, ale kdo to osekal a zničil smysl do časopisu?

Časopis tímto pro mě ztrácí jakoukoliv kredibilitu. Nedokážu už jednoduše věřit ostatním článkům, když uveřejní toto.

Filip
KocouřákFilip  Datum6. února 2017 8:17

V práci... čím dál více si vážím toho, že i když nadáváme tady taky, tak věci nakonec fungují. Ale u nás jde o životy lidí a možná si to všichni uvědomují. Jinde je to asi hrozně těžké.

Ve škole... také jsme měli období komu fandíš? A také jsem nevěděl, co odpovědět. Ale přešlo to za týden. Možná si tím musí projít každá třída...

Kavárna... ta ze startovače? Toulavý ráj, stále nefunguje - https://www.facebook.com/toulavyraj/ Co když je to tím, že vložili prostředky na Startovač, aby z něj takhle získali ten kousek, co tam fakt vybrali od lidí, a pak holt jen čekali, až jim to Startovač pošle, a neměli za co splnit to, co lidem slibovali? :o)

gwen
Kocouřákgwen  Datum5. února 2017 22:33

Sanďul, jde o to, že tohle, co jsem vyfotila není žádný screen v nějaký skupině kdekoliv na netu. Ale regulérně to vyšlo v časopise a mám takový pocit, že o svolení si nikdo Filipa nežádal.

Maud- mladá, nevím, nevím, poslední rok strárnu nějak rychleji a poslední rok se mi zdá vše okolo mě nějaký pokřívený. Zvykám si, ale jde to těžko.
Ale možná je to opravdu tím, že až tak moc nejsem mezi inteligentníma lidma. Kde to bolí ještě o to víc, že Ti ostatní vás vnímají jako poslední článek v řetězci.

A není to tak, že si stěžuji, spíš se jen tak zamýšlím.o))

Maud
KocouřákMaud  Datum5. února 2017 20:36

Čert vem kočičí skupiny! Jejich problém. Co se práce týče, jste Marti ještě mladá, já bohužel říkám - je to čím dál tím stejné - ale poslední dobou se držím hesla - psi štěkají a karavany jdou dál. Horší V., my jsme to řešili změnou (regulérní možností) typu školy (8leté gymnázium) v 5. třídě. Sice taky squadra, ale alespoň inteligentní. Hlavně zdraví, fakt!

sanny
Kocouřáksanny  Datum5. února 2017 20:04

gwen, sama víš jak to je s těmi články tady které se sdílí na FB jako scrreny a když se na FB ozveš a zastaneš Filipa potažmo MK, že z něj byly ukradeny, tak dostaneš ze skupiny letenku a blokaci během chvilky (v té skupině jsem strávila necelý den). Potom Ti chodí od různých lidí screeny a kopírované texty z různých skupin, jaké "bezoáry" jsou lidi schopni vyplodit a já je rozesílám dál :D

Výše uvedené názory a komentáře nevyjadřují stanovisko Modrého kocouře.cz. Modrý kocouř.cz si vyhrazuje právo příspěvky odporující dobrým mravům, v rozporu se zákony nebo obsahující reklamu smazat.

Reklama

Nejčtenější

1
Věčné kotě kočka pouštní (20x)
2
Vyhlášení NEJ fotky listopadu 2023 (18x)
3
Vyhlášení NEJ fotky srpna 2022 (18x)
4
Kdy je možné odebrat kotě od kočky? A proč ... (17x)
5
Kočičí jména (16x)
6
Naléhavě hledáme dobrovolníka pro pomoc ... (15x)
7
Vyhlášení NEJ fotky dubna 2024 (15x)
8
Veterinární poradna: Kočka s koťaty je agresivní vůči ... (15x)
9
RSS kanály (14x)

Má Váš kočičák už svou stránku ve Zlaté knize?

Víte, že svému kočičákovi tady můžete vytvořit osobní stránku? Víte, že pak může mít své vlastní kočkoalbum, deníček a další?

Registrujte se!

Registrace není povinná, ale umožní Vám využívat všechny funkce, které Modrý kocouř.cz nabízí - jednoduché vkládání fotek, komentování nebo komunikace s ostatními Kocouřáky.

Reklama

Modrý kocouř.cz (c) 2024

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube

Tyto stránky používají soubory cookies, abychom vám usnadnili a zpříjemnili jejich procházení. Rozumím
Jak cookies používáme?

Top