Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se! Registrací souhlasíte s podmínkami používání.
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Nahrává se...

Upíři aneb do sklepa to nesvítí

Datum7. července 2016  |  AutorHaniK  |  Zobrazení celkem/dnes9 690x / 1x

Ahoj kočkomilci,

abych tak řekla, vítám vás v bláznivém počasí, ze kterého minimálně mně hrabe. Pracovní dny mi splývají s volnými dny, takže občas nevím, čí jsem nebo kde jsem. Dostávám šílené nápady, které okamžitě realizuju (třeba přepadovka rodičů o sto kilometrů dál), a pořád přemýšlím, čím se tedy, kurnik, ochladit.


HaniK a smečka
Padlí teplem


Loni i letos jsme to vystihli. Sice se roční období změnilo na věčnou zimu a věčné léto, ale nám, sklepním živočichům, to zas tak moc nepřijde. Teploty se zvýšily jen o trochu, což se vydržet dá. Pokud tedy právě nevyjdeme ven na slunce a asfalt.

Nevím, jak zvládají horko vaši zvířecí drahoušové, ale u nás si to teď nemůžu vynachválit. Vzpomínám si ale, jak jsem z toho byla zoufalá v předchozích letech. Extrémní vedra v panelákovém bytě nejsou zrovna ideální dovolená. Připomínalo mi to poušť, se kterou byl spokojený asi jen Viktor the Ježek, protože mu to připomínalo jeho africkou domovinu.

Kočky ale pouštní nejsou. V panelákovém bytě se v horkách ploužily bytem jako velbloudi bez vody a hledaly nejchladnější místo. Tady poznámka. Už jsem to psala. Kočky-holky fakt nesnášejí vodu. Je to pro ně týrání srovnatelné s tím, když jim zapomenu dát večeři. Holky nejsou ani moc na to, aby si chytaly vodu do tlapek z puštěného vodovodního kohoutku.

HaniK a smečka
Rok 2014 a chlazení holek

V čirém zoufalství jsem tedy tehdy jednou vzala první látku, co mi přišla pod ruku (mám pocit, že to byly nějaké šaty, co mám od jedenácti let – stále je nosím), namočila jsem ji do vody, trochu vyždímala, a na chvíli ji přes kočky přehodila. No, že to byl pro ně na první dotek stres, asi nemusím říkat. Byl. Obě ale velmi rychle ožily. Saze tehdy po pár minutách spokojeně pochodovala po obýváku a oklepávala si navlhlý kožíšek.

Vločka byla jiný level. Takže po tom, co začala funět, jsem ji prostě do těch mých šatů zabalila. Nakonec dokonce usnula a spala tak minimálně hodinu. Zajímavé je, že od té doby jsem je na povrchu těla chladit vlastně už nemusela. Nevím, jestli jsem jim zapnula termoregulaci, nebo se začaly chladit ze zoufalství nad tím, že bych na ně zase něco dávala, ale prostě... funguje to.

Pláma má sice svoje mouchy, ale musím říct, že nikdy to nebyly mouchy z horka. Pláma je prostě spokojený pořád. V těch největších vedrech si vleze na ten jediný cíp, na který u nás svítíčko sluní, a leží tam. Po pár minutách je rozpálený jak zlatokopka, co vidí šrajtofli svého manžela. Nedá se na něj sáhnout, kolem něj pomalu všechno hoří, svítí a plápolá a on si spokojeně chrupká. Tak trošku mi to přijde, že je prostě tvor z jiné planety. Nějaké hodně zrzavé.


HaniK a smečka
Plápolající Pláma


Problém s horkem nastal až s Flekoušem. Flíček, nejspíš kvůli dlouhým chlupům a taky prdlé povaze, po pár minutách lítání sem a tam začíná funět jako pes. Je naprosto urvaný z horka. Že bych zrovna přes něj dávala něco mokrého, vůbec nepřipadalo v úvahu. Inspirovala jsem se tedy bazénkem s velkou ledovou koulí. Vzala jsem lavor, vytáhla velký sáček s ledem z mrazáku, všechno to naskládala do sebe a k sobě a vítězně to postavila doprostřed místnosti.

Nastala minuta „M“. Flekouš došel k lavoru. Sedl si k tomu a hlavou kroužil dokola. Nejspíš si rovnal myšlenky. Po té věčné chvíli zvedl hlavu ke mně a z očí mu jasně čišela otázka: „Vo co tu de?“

Máchala jsem tedy sama rukou ve vodě a posouvala led po hladině. Měla jsem pocit, že si hraju na Titanic. Moje naděje na ochlazení Flekouše ztroskotaly dost podobně.

Řekla jsem si ale, že to nevzdám. Sedla jsem si k receptům a prohlédla je. Na začátek prázdnin jsem tam měla bylinky na cestování. V té chvíli mě trklo, že možná víc lidí by ocenilo tip na to, jak ochladit kočky. A tak jsem vyrobila, prostě a jednoduše, zamražený vývar. Něco, co kočky bude lákat, ale zároveň to nesní celé. Spíš naopak se budou pomalu a nenásilně chladit samy.

A tak Flekouš byl zachráněn. Blbé je, že k rozpouštějícímu se kousku nechce pouštět nikoho dalšího, takže je u misky musím střídat. Nadšení ale vyvrcholilo ve chvíli, kdy Flekouš po chvíli olizování nanuku zase začal cosi honit po bytě.

„Nefuní! Nefuní!“ Hopsala jsem kolem postele. Jak málo občas stačí k radosti. Ještě musím ale vymyslet, jak chladit paní pes. Namáčet se mi ji zrovna nechce, protože mít teplo v bytě a ještě vypařující se odér mokrého psa, no, nic moc.

Aspoň, že ten Viktor je celkem spokojený, šlape v kole zase pravidelně.


HaniK a smečka
Teplo působí


A u studených témat zůstaneme i příští týden, tak ahoj!
Tagy ?

HaniK a smečkaled


Obsah se nahrává...


Sdílejte!  |  O sdílení
Sdílet přes e-mail Sdílet na Facebooku Odeslat pomocí Facebook Messengeru Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+
Související Kočkočtení >

Vaříme pro kočky: Nanuk "Ochlaďkočku"

Zkuste připravit svým kočičákům nanuk "Ochlaďkočku".

10
  |  Počet zobrazení12 217x
Datum4. července 2016

Veterinární poradna: Ledové osvěžení koček

S. Svoboda: Prosím o názor odborníka - s mnoha uživateli MK jsme diskutovali o možném nachlazeni atd... Děkuji.

5
  |  Počet zobrazení7 606x
Datum16. srpna 2015

Kočkonormální jevy v bytě

Ahoj kočkomilci, než se pustím do svého vyprávění, tak bych ráda poblahopřála...

8
  |  Počet zobrazení19 164x
Datum30. června 201621 komentářů

Pro přidání komentáře se prosím přitlapkujte.

HaniK
KocouřákHaniK  Datum8. července 2016 11:38

Jaja, koloidní stříbro mám taky ráda. I když z jiného důvodu. Dělala jsem s ním pokusy ohledně bakteriální spály jabloní. :-)

evelinas
Kocouřákevelinas  Datum8. července 2016 11:31

Ja sa chladím v gumenom bazéne,20000 tisic litrov vody,mám tam koloidné sriebro miesto chloru,odmietla som kôli chlpáčom pooperačné liečenie tak musím cvičit sama.Občas tam skočí Jony,ked sa natiahne za vážkou,no krauluje krásne a za chvílu je vonku.Fionka a Aladarko sa vždy ráno prechádzajú po kovovom ráme,no za 5 rokov ešte nespadli.Koloidné striebro znižuje teplotu a zápaly,je to úplný zázrak.Smudli a Lejduška ma vždy sledujú z hrušky nad bazénom,vody sa boja.Najradšej sa pritlačia o chladnú gumu bazéna a spia

HaniK
KocouřákHaniK  Datum8. července 2016 8:40

Mimochodem, jak se chladite vy? Nemůžu mít puštěnou klimu, dělá mi zle, takže v práci mám dva malé ručníky - vlhkými si zabalím kotníky a předloktí strkám do umyvadla. To je, když jdu z pole. Když jdu na pole, tak mám od kolegyně trik. Do podprdy si dam pár kostek ledu. :-D Udělá to hodně. Dokonce už přemýšlíme nad tím, že si vezmeme termosku a tam bude zásobárna. :-D

HaniK
KocouřákHaniK  Datum8. července 2016 8:33

Pokud ovšem snesou vodu... :-D To by u nás nešlo, ale četla jsem kdysi zajímavý tip. Sáček s mraženým hráškem a dát do pelechu. Hrášek se přizpůsobí ploše a kočce.

evelinas
Kocouřákevelinas  Datum8. července 2016 8:21

Nevedela som,že kočičky sa chladí packami,takže už viem prečo je Jony v horúčavách vždy po kolená vo vode.Možno aj vaši by sa radi tak chladili.Stačí väčšia miska pod kvetináč s vodou.

HaniK
KocouřákHaniK  Datum7. července 2016 22:54

Díky. :-)

No, já se teoreticky dokážu přizpůsobit všemu, ale nejvíc trpí muž. Celoročně nosí jen tričko s krátkým rukávem a dlouhé kalhoty. Tedy ani v zimě při mínus dvaceti nemá bundu, takže vedra jsou pro něj utrpením echt. Já, jako dítě srpna, miluju slunce a teplo, ale nesmí to být prostě extrém.

Prostě svěží letní rána s modrou oblohou a usychající rosou a obráceně - teplé večery a dlouhé kecání s někým venku. Na moje narozeniny jsou navíc vidět roje Perseid. Jako typická lví povaha v tom vidím něco výjimečného, haha. :-D

E.v.a Novotná
KocouřákE.v.a Novotná  Datum7. července 2016 22:50

Po 50 minutové cestě veřejnou dopravou jsem se chtěla ochladit já. Bohužel, v koupelně nebylo místo - umyvadlo zabrala kočka Kikina a kocour Pirát obsadil vanu.

Filip
KocouřákFilip  Datum7. července 2016 22:22

Až teď jsem se k tomu dostal, abych to napsal: fotka Plámy je úžasná! :o) A chování, jako Lilína - ta je taky na každém kousku sluníčka, co kde zbyde :o)

A bydlení jako sklepní živočich bych taky někdy ocenil, teplo mi nedělá dobře, kdyby bylo celý rok 15-20°C, byl bych spokojenej :o)

JaGa
KocouřákJaGa  Datum7. července 2016 22:12

Pláma je dobře ložený

katyp50
Kocouřákkatyp50  Datum7. července 2016 21:27

Pláma úžasný - miluju zrzounky. No, všechny kočky máš krásné. Co se tepla týče, tak loni v těch extrémních vedrech jsem měla ve sprcháči vlhký ručník, uprostřed nerezový vysoký hrnec "špageťák" plný vody a tam se všichni chladili. Přežívali v pohodě. Večer jsem tam vrhla pár kostek ledu a byli spokojení. Kočky se chladí jen tlapkami a ty jsou maličké, takže nic moc. Tohle se mi opravdu osvědčilo. Já nenávidím vedro, takže pro mne teplota nad 22° už je vražedná. A proto trpím a asi mé kočky také.

mdeknight
Kocouřákmdeknight  Datum7. července 2016 21:02

Krásně plápolající Plamínek! Vydařená fotka! A pozdravuju všechny Vaše kočky, Hani! I.

Annie626
KocouřákAnnie626  Datum7. července 2016 19:54

U nás kočkám horko zas tak nevadí, jen se vyvalujou, Myška je na tom stejně jako Pláma - my se chladíme a Myša se peče na slunku :-D

Karla z Končin
KocouřákKarla z Končin  Datum7. července 2016 14:34

U nás se největší vedro poznává obyčejně podle toho, že ani Dorka nechce ven.

gwen
Kocouřákgwen  Datum7. července 2016 10:46

Fotky, když se vkládají do komentářů, tak musí být napsán nějaký text. Samotná fotka se nevloží, tak možná, že proto to nejde.

HaniK
KocouřákHaniK  Datum7. července 2016 10:19

Jé, evelinas, škoda! Fakt ty fotky nejdou vložit?

evelinas
Kocouřákevelinas  Datum7. července 2016 8:57

Chcela som tu dat fotky ,no zase mi to nevyšlo.Vy máte fotky výstižne.Ja kým sa dovalím po foták už je to preč.

evelinas
Kocouřákevelinas  Datum7. července 2016 8:56

Elinka v bazene.

evelinas
Kocouřákevelinas  Datum7. července 2016 8:55

Chudák Flekouš dlhosrstý to majú v horúčavách horšie.Dievčatá sa chladia ako u nás.Mokrý uterák prehodený cez Smudlinku a ona si pod ním spokojne bručí.Jony sa chladí ako Elinke v mini bazéniku a potom mám v obývaku mokré packy.

HaniK
KocouřákHaniK  Datum7. července 2016 8:46

YGA, to jsme zkoušeli, ale po namočení tlapek tradičně lítala po bytě a my máme všude extra hladké podlahy, takže si málem polámala nohy. Ale ono to tady fakt není naštěstí tak strašný, takže to jsou vlastně jen chvilky. :-)

YGA
KocouřákYGA  Datum7. července 2016 8:38

Psovou nemusíš namáčet celou, stačí tlapky a bříško ...

Pája6
KocouřákPája6  Datum7. července 2016 7:46

Koupila jsem pro nás pro lidi chladící ručníky, jsou fajn, zvažuju koupit je i chlupáčům.
Článek jako vždy super :-), díky.

Výše uvedené názory a komentáře nevyjadřují stanovisko Modrého kocouře.cz. Modrý kocouř.cz si vyhrazuje právo příspěvky odporující dobrým mravům, v rozporu se zákony nebo obsahující reklamu smazat.

Reklama
Předchozí díl

Kočkonormální jevy v bytě

HaniK a smečka

Má Váš kočičák už svou stránku ve Zlaté knize?

Víte, že svému kočičákovi tady můžete vytvořit osobní stránku? Víte, že pak může mít své vlastní kočkoalbum, deníček a další?

Registrujte se!

Registrace není povinná, ale umožní Vám využívat všechny funkce, které Modrý kocouř.cz nabízí - jednoduché vkládání fotek, komentování nebo komunikace s ostatními Kocouřáky.

Reklama

Modrý kocouř.cz (c) 2024

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube

Tyto stránky používají soubory cookies, abychom vám usnadnili a zpříjemnili jejich procházení. Rozumím
Jak cookies používáme?

Top