Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se! Registrací souhlasíte s podmínkami používání.
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Nahrává se...

Značka: bez zvířat

Datum4. srpna 2016  |  AutorHaniK  |  Zobrazení celkem/dnes9 479x / 1x

Ahoj kočkomilci,

začal srpen, můj měsíc. Nebo taky podle psa Baryka (kdo zná tuto dětskou knížku?) měsíc srpu. Ne symbolického, ale toho z praxe. Miluji srpen ze všech měsíců nejvíc. Je to měsíc oslav, teplého počasí, ale už ne tak extrémního jako v červenci, z 12. na 13. mají padat zase Perseidy. U školáků je to měsíc toho, že si to mají ještě pořádně užít, protože půlka prázdnin je v tahu, a pro mě to letos bude měsíc toho, jak jsme zařizovali byt.

Abych tak nějak shrnula, co bylo v plánu. Někdy po zimě jsme se dohodli, že stěhování do vytoužených jižních Čech stihneme ještě letos. Nejdřív jsme začali hledat dům. Po tom, co jsme zjistili, že všechny jsou pro nás zbytečně velké (nebo v rekonstrukci/dluhu), jsme se rozhodli pro postup druhý. Půjdeme na rok nebo dva do nájmu, a pak si necháme domek postavit.

Plán to byl dobrý, ale na jednom bodu se to zadrhlo...


HaniK a smečka
Zamyslím se a všechno popíšu


Za pět let se stěhuji potřetí. Poprvé to bylo do polovlastního bytu, takže pohoda. Podruhé, kdy jsem na vystěhování měla čtyři týdny, začal boj. Měli jsme finanční limit a taky právě ten zádrhel. Zvířata. Tehdy tři kočky a psa. Několik dnů jsem nespala, připomínala jsem telefonní ústřednu, neustále jsme hlídali inzeráty. Pokud prošlo to, že jsme pár, tak kočky? Pes? Nikdy. A byla jsem zas na začátku.

Vím, že dnes už nemusíte majiteli říkat, že zvíře vlastníte, ale to je jen teorie. Zajímalo by mě, kdo to zvládne utajit. Vždycky se najde někdo hodný, kdo vás práskne. Utajíte možná něco v kleci, ale se psem chodíte ven, kočka občas mňouká nebo sedí na okně. Ten risk, že majitel na vás vlítne a prostě vás najednou z bytu vyhodí, to je asi pro jiné povahy, než jsem já. Bydlení je pro mě synonymum bezpečí a klidu.

Nakonec jsme měli z pekla štěstí a prakticky jsme si zahráli na škatulata s mou kamarádkou, co nám přenechala byt po sobě, kde zvířata nevadí. Takže jsme nakonec bezdomovci nebyli.


HaniK a smečka
Bude nový pelíšek


Vsuvka. Když toto píšu, tak rozhodně si nestěžuju na majitele bytů, kteří ve svém zvířata nechtějí. Dost se ve mně perou dva pocity. První je ten, že za to „majitel nechce zvířata“ bych vraždila. Co máme tedy s těmi zvířaty dělat? Naše jsou hodná, pes neštěká, kočkám uklízíme dvakrát denně, o byt se staráme. Na druhé straně je to právě pocit pochopení. Pokud člověk něco za své náklady zrekonstruuje, a pak mu tam přijde někdo se zvířetem, co ničí nábytek, očurává stěny a bůhví, co ještě, nedivím se, že nájemníky se zvířaty nechtějí. Popravdě, kdybych měla já byt, který bych pronajímala, nejspíš bych taky nechtěla, nebo bych naopak hodně zvýšila nájem. V dnešní době nemůže člověk věřit nikomu, takže je třeba se sichrovat. A jak se říká – z cizího krev neteče.

Co tedy tak úplně nepochopím, proč nechtějí zvířata do bytů, kde není nic. Žádný nábytek, spotřebič. Prostě nic. Je pravda, že občas je jim to jedno, ale narazila jsem taky na to, že byt vypadal vyloženě vybydleně a stejně neprošla ani kočka. Pak jsem si vypracovala teorii, že byt do tohoto stavu třeba dostal právě někdo se zvířetem nebo majitel je antizvířátkář. A chtěla bych bydlet pod někým takovým?

Fakt čest výjimkám. Majitelům, kteří se nebojí vzít do svého bytu mainku a vlkodava. Ale je jich málo. Aspoň v Brně a Českých Budějovicích.

No a tak se vlastně dostávám k tomu, proč jsme změnili nakonec plán – pronajmout byt, a až pak koupit dům. Prostě jsme za rozumnou cenu, se zvířaty a v normální lokalitě, nic nesehnali a vypadalo to, že situace se jen tak nezmění.


HaniK a smečka
Zase jinam


Proto jsme se dohodli na plánu tři a... byt prostě koupili. Paradoxně to teď vypadá na nejlepší řešení. Dokonce i kočky tam budou mít hrací/odpočinkový pokoj a našla jsem už i krásné nové škrabadlo do obýváku. Sice nebude zahrada, ale už máme rozjednány sítě, aby kočky nevypadly z oken nebo balkónu.

Takže to nakonec dopadlo dobře. Už nikdy ale nechci zažít ten zoufalý pocit, že prostě nevím, jak to udělat. To mi asi vzalo pěkných pár dní života.


HaniK a smečka
Jedééééém!


Příští týden o tom, jestli mají kočky sny. Tak ahoj!
Tagy ?

HaniK a smečka


Obsah se nahrává...


Sdílejte!  |  O sdílení
Sdílet přes e-mail Sdílet na Facebooku Odeslat pomocí Facebook Messengeru Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+
Související Kočkočtení >

Já, robot

Ahoj kočkomilci, chtěla jsem dnes začít s vtipem, ale zjistila jsem ...

26
  |  Počet zobrazení10 333x
Datum28. července 2016

Skokan, Krkoun, Řvoun, Idealista (a) Naivka s háčkem

Ahoj kočkomilci, čas letí a do konce července toho zase ...

9
  |  Počet zobrazení10 351x
Datum21. července 2016

Moje tajemné příhody s kočkami

Ahoj kočkomilci, minulý týden jsem slíbila další téma na ochlazení, tak jdeme

32
  |  Počet zobrazení10 188x
Datum14. července 201619 komentářů

Pro přidání komentáře se prosím přitlapkujte.

charlene
Kocouřákcharlene  Datum5. srpna 2016 16:10

Hani, tak to je trumf! :) Já si gratuluju k tomu, že jsem prozíravě doklady neměnila a nechala jsem si původní trvalé bydliště. Protože kvůli špatným sousedům jsem nakonec usoudila, že můj prapůvodní byt byl z hlediska sousedského soužití a klidu ideální, takže změna plánu, žádný prodej, ale jakmile odejdou moji nájemníci, šup zpátky. A pan velkomajitel činžáku, kde teď bydlím, a který mi nasadil nad hlavu 2 partaje bohémských studentů herectví a muzikantů s asi 5 hudebními nástroji, kteří mě nenechají vyspat a permanentně pořádají večírky, se může jít bodnout. Opravdu není nad vlastní bydlení, ale dodávám, že ještě k tomu musíte mít štěstí na sousedy. Tak ať se Vám v novém bytě a městě dobře bydlí a kočky ať prospívají :D

HaniK
KocouřákHaniK  Datum5. srpna 2016 15:29

Haha, konečně někdo aktivnější. :-D Jo a kdyby někdo chtěl, tak jsem rekordman v měnění trvalého bydliště a příjmení. :-D Za rok jsem byla na úřadě čtyřikrát. :-D Což je důvod, proč jsme svatbu udělali až v září, chtěla jsem s občankou vydržet aspoň 3/4. :-D

charlene
Kocouřákcharlene  Datum5. srpna 2016 15:21

Žabaři! :D To já se teď budu během 2 let stěhovat už potřetí (vždy byt 3+1) a taky si se mnou osud pěkně pohrál. Z Prahy do Ostravy, z Ostravy do Prahy a teď to bude v rámci Prahy. Před touto stěhovací anabází jsem se stěhovala s bytem co 5 let 3x. Takže jestli chce někdo stěhovací rady, jsem expert :)) A opravdu bych se už ráda usadila.

gwen
Kocouřákgwen  Datum5. srpna 2016 14:24

Mirko, tohle přesně říkám já. Když se někde usadím, kde to znám, lidi, prostředí, hrozně špatně si zvykám na změnu. Vlastně od odstěhování od našich jsem furt v jednom bytě a když jsme uvažovali o větším (ve stejném městě!!!), tak nějak podvědomě, i kdyby byl sebekrásnější, se mi nelíbil. Nemám na tohle odvahu.

mirkacab
Kocouřákmirkacab  Datum5. srpna 2016 13:54

Chce to asi odvahu ,stěhovat se takhle daleko.

HaniK
KocouřákHaniK  Datum5. srpna 2016 7:22

gwen jsem to poslala do zpráv. :-)

Fotka u komentáře
gwen
Kocouřákgwen  Datum5. srpna 2016 6:58

Charlene: To chce přijít už s kočkou!.-o))

gwen
Kocouřákgwen  Datum5. srpna 2016 6:44

Vojta miluje kameny. Máme doma taky sbírku, maličkou tedy, ale pokaždý, když někam jede, tak koupí..
Až bude více času, vyfotím.o)

Já se hlásím. Vyfotíš, popřípadně napíšeš do vzkazu cenu?

HaniK
KocouřákHaniK  Datum4. srpna 2016 22:33

Jo a taky pro tvořivé Brňáky, mám tu milion zavařovaček různých velikostí i s víčky, daruji za odvoz.

HaniK
KocouřákHaniK  Datum4. srpna 2016 22:32

No a někde budou i tyto zbylé šutříky, co přežily čistku sbírky. Největší (s acháty) jsem už hledala sama, tak je mi ho líto dát pryč, do té naší šedé a bílé všude se to bude hodit. Zbylé čtyři jsou vzpomínkové. (Kdyby chtěl někdo sbírku minerálů, ať se u mě hlásí...)

Fotka u komentáře
HaniK
KocouřákHaniK  Datum4. srpna 2016 22:30

Tento určitě půjde do obýváku, dle toho, jak budu na fotkách velryba, tak určitě někde budou i svatební fotky...

Fotka u komentáře
HaniK
KocouřákHaniK  Datum4. srpna 2016 22:24

Jinak díky, díky. Těšte se na nové fotky, konečně bude víc světla a prostoru. :-D

HaniK
KocouřákHaniK  Datum4. srpna 2016 22:23

Oni ti majitelé občas mají takové vtipné požadavky. Třeba "jen ženy". :-D

Občas se mrknu na naše společenství vlastníků a nejstarší ročník je tam snad 1985, jinak povětšinou ´90, ´91, tak to jsem zvědavá, jestli stmelíme kolektiv.

Zařizování mě až tak úplně nebere. Tedy velký nábytek, těším se na maličkosti a detaily. Třeba už mám vybrány obrazy. :-D

Onehdy jsem udělala naši bydlící mapu a musela jsem se smát, chybí nám něco vprostřed republiky. :-D Možná, že si ji vytisknu a než složitě všem v Čechách popisovat, kde jsme bydleli a jak jsme se vzali tam, tak řeknu jen - já jsem červená, muž modrý. :-D

Fotka u komentáře
Annie626
KocouřákAnnie626  Datum4. srpna 2016 21:58

My bydlíme 7 let na stejném místě, koupili jsme mezonet v novostavbě, zařídili podle svého a potom až pořídili zvířata.

gwen
Kocouřákgwen  Datum4. srpna 2016 15:32

Moje kamarádka měla taky problémy se stěhováním s možností zvířat. Když už konečně sehnala byt, zabydlela se a okolní lidi zjistili, že má zvířata, měla to v tom domě blbý. Aniž by ta zvířata cokoliv dělala, lidi je tam prostě nechtěli.
Nájemce to chvíli "snášel", ale pak za ní došel a řikal, že sousedé to a tohle, jestli by mohla dodržet dvouměsíční výpovědní lhůtu a najít si něco jiného.

Hani, i já vám přeji, ať se v klidu a pohodě zabydlíte, ať se vám tam krásně žije a budu ráda za ukázku, jaké škrabadlo kočky dostaly...o))

P.S. Bavilo by mě zařizovat. Teď toho všude je a hezký věci...Jen mít ještě stejný vkus jako partner..o))

evelinas
Kocouřákevelinas  Datum4. srpna 2016 9:04

Dobre ste urobili ,že ste byt kúpili.Je to určitý druh slobody.Medzi moje najkrajšie obdobia v živote patrilo 2 krát stahovanie do nového bytu a pred 9 rokmi do nového domčeka.Prajem vám a chlpáčom,aby sa vám tam darilo.

Karla z Končin
KocouřákKarla z Končin  Datum4. srpna 2016 8:20

Hani, držím moc pěsti, ať se vám v novém domově líbí a ať jste tam šťastní :-)

charlene
Kocouřákcharlene  Datum4. srpna 2016 7:11

No, taky jsem zvědavá, v jakém stavu najdu byt, který jsem na 2 roky pronajala dvěma pánům, co chovají 2 kočky. Do toho bytu se pak budu zpátky stěhovat.

viera
Kocouřákviera  Datum4. srpna 2016 5:59

Hanka,to čo date navyšene za prenajom,to môžete dať za hypoteku..a hlavne zistiť ako to je zo zvieratami tam,u nas najnovšie aj tie nove byty čo davaju na dedinach maju podmienku v domovom poriadku že ,,bez zvierat"...to by mi strašne vadilo

Výše uvedené názory a komentáře nevyjadřují stanovisko Modrého kocouře.cz. Modrý kocouř.cz si vyhrazuje právo příspěvky odporující dobrým mravům, v rozporu se zákony nebo obsahující reklamu smazat.

Reklama

Má Váš kočičák už svou stránku ve Zlaté knize?

Víte, že svému kočičákovi tady můžete vytvořit osobní stránku? Víte, že pak může mít své vlastní kočkoalbum, deníček a další?

Registrujte se!

Registrace není povinná, ale umožní Vám využívat všechny funkce, které Modrý kocouř.cz nabízí - jednoduché vkládání fotek, komentování nebo komunikace s ostatními Kocouřáky.

Reklama

Modrý kocouř.cz (c) 2024

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube

Tyto stránky používají soubory cookies, abychom vám usnadnili a zpříjemnili jejich procházení. Rozumím
Jak cookies používáme?

Top