Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se! Registrací souhlasíte s podmínkami používání.
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Nahrává se...

Maraton kočičími kavárnami

Datum28. února 2016  |  Autorgwen a Filip  |  Zobrazení celkem/dnes9 015x / 4x

Náš maratón začal na Smíchově. Přijeli jsme do Prahy autem. Nechat ho na jednom místě a cestovat veřejnou dopravou jsme nechtěli.

On: Chtěli, ale ona ne :-)Kočičí kavárna, Vodní 7, Praha 5 - Smíchov

Ona: Takže Smíchov a Kočičí kavárna ve Vodní, parkování obtížné až nemožné, nakonec to jistilo blízké nákupní centrum. Vešli jsme a originální vstup - ochrana z proutí, aby kočky neutekly. Několik stolů u baru bylo obsazeno, tak jsme si sedli vzadu.

On: Zábrany proti útěku koček parádní. Ale hned po vstupu čichový dojem jako v útulku před úklidem :-)

Ona: Kočky chodily, skákaly na stůl, nechaly se pohladit. Osazenstvo kavárny, co jsme slyšeli, mluvilo o kočkách. Měli jsme možnost vidět krmit kočky, ovšem nevíme, zda-li jde krmení zakoupit na místě nebo si hosté přinesli své. Mně osobně skočila kočka na café latte a začala slízávat pěnu. Obsluha mi řekla, že po tom mají průjmy, a tak jsem si vzala kávu do ruky a opřela jsem se, aby na ni nemohla.

On: Občas se kavárnou proploužil zpomaleně (skutečně jak ve filmu) někdo z hostů, pohladit si kočky, které seděly vzadu u okna na pelechách na topení.

Ona: Krmení koček dáváme do plusu i mínusu, nechť si na to každý udělá názor sám. Jestliže navštívíte kavárnu a nic si neobjednáte, jdete tudíž vyloženě za kočkami, zaplatíte 100 Kč poplatek.

On: Hrozně zajímavě vypadal dvorek, kde byl kolem udělaný protikočičí plot (kočky nepřelezou do ostatních dvorků) a podle fotek to tam v létě může být perfektní posezení.

Ona: “Běž se podívat na neuvěřitelnou věc. Toalety přes chodbu, přes kterou chodí lidi do svých bytů. Jeden pro oba, muže i ženy.”


Kočičí kavárna, Vodní 7, Praha 5 - Smíchov


Kočkafé Freya, Bořivojova 43, Praha – Žižkov

Ona: Druhá naše zastávka byla na Žižkově v Kočkafé Freya. Zaparkovali jsme hned vedle v ulici, poplatek 40 Kč/hod. Vešli jsme do kavárny, kde bylo rušno. Menší prostor, dvě místnosti. Kolem čtvrté odpolední jeden stůl volný.

On: Příjemný prostor, dřevěné obložení stěn s poličkami, perfektně se hodilo do žižkovského domu.

Ona: Na stole prospekt, odkud kočky jsou a jak se jmenují. Našli jsme jen jednu kočku, která se tam pohybovala a byla v prospektu. Kočky chodily mezi stoly, ale nenechaly se pohladit. Obsluha měla práci, ale i tak si našla chvilku, kdy si s kočkami hrála (laser).

On: Koček bylo vidět hodně, byly na škrabadlech a na okně a ve svých pelíšcích, občas se někdo prošel pod stolem, ale pohladit ani náhodou. Kočka se vždycky prohnula, aby se jí ani náhodou nikdo nedotknul.

Ona: Třicetkrát slyšela od něj, co myslí, že je ten malinový grog. Kdo si to tu může dát?

On: Zajímavá byla druhá místnost s prolézačkami pro kočky, něco zavěšené pod stropem. Možná jsme si měli zalézt tam, při nakouknutí dojem jako čajovna, zatímco ta první místnost - kdyby nebyl zasíťovaný bar - byla taková normální intelektuálská kavárna.


Kočkafé Freya, Bořivojova 43, Praha – Žižkov


Kočkafé Freya, Bořivojova 43, Praha – Žižkov


Kavárna kočičí, Křižíkova 22, Praha 8

Ona: Poslední zastávka byla v Kavárně Kočičí v Křižíkově ulici. Parkování hned za rohem a bez placení. Pult hned v první místnosti, kde jsme postřehli spící kočku u schodů a tři obsluhující. Po příkrých schodech jsme sešli dolů, kde bylo cca 7-8 stolů, z toho dva volné. Bylo pět hodin odpoledne.

On: Neviděl jsem ani jednu kočku.

Ona: Sedli jsme si do ratanových sedaček a čekali. Na stole prospekt o kočkách a upozornění, že 20 Kč couvert pro kočky, který je automaticky připočítán k účtu. Říkali jsme si, proč to? Kavárna, která prosperuje a má zisk právě třeba proto, že je kočičí, by měla financovat kočky z výdělku, ne aby měli výdělek a lidé ještě platili život kočkám v tomto prostředí. Přišlo nám to zvláštní i s ohledem na to, že dole ani jedna kočka nebyla.

On: Lidi sem chodí normálně. Jdou si někam po práci sednout a tak proč ne sem. Žádné zklamání, že když bylo plno, jdou prostě jinam.

Ona: Po 10 minutách scházela ty příkré schody slečna s kávou, kterou dala na vedlejší stolek, a zcela bez povšimnutí se vydala cestou nahoru. Bez jakéhokoliv objednání dalšího stolu.

On: Pořád jsem si myslel, že se nás někdo zeptá, co si dáme. Nahoře u baru tři lidi, v ostatních kavárnách jen jeden a šlo to. Na druhou stranu, už jsem nevěděl, co bych si ještě dal :-)

Ona: Porozhlédli jsme se okolo a vedle nás taky obslouženi nebyli. Prostředí hezké, ale kdyby tam nebyl jeden obrázek na stěně (který se nám moc nelíbil) a ve výklenku ukryté pelechy, nevíme, že jsme v kočičí kavárně. Po dalších deseti minutách jsme se zvedli a odcházeli bez objednání.

On: No, seděl jsem vedle pelechu a vedle vstupu na WC byly dole kočičí dvířka asi někam do zázemí pro kočky. Takže jsme byli správně.


Kavárna kočičí, Křižíkova 22, Praha 8


Na závěr

Ona: Strašně zvláštní pro mě bylo následující zjištění. V první kavárně, kde jsme byli, si lidé povídali o kočkách. Žili tam s nimi, chodili po kavárně, hledali je, hladili je, měli je na klíně, fotili. Byli součástí. Ve druhé kavárně mně toto nepřišlo. Přišli lidé s tím, že všude je plno, tak jdou sem. Ne třeba kvůli kočkám, ale kvůli tomu, že chtějí popovídat, dát si kafe. Ale když kočka přešla, chtěli si ji pohladit. A ve třetí kavárně se mi to prohloubilo ještě víc, ale možná tím, že tam jsem opravdu viděla jen tu jednu kočku. V  dolní místnosti nebyla ani jedna, takže jsem nemohla zjistit reakce lidi. Ti tam seděli a popíjeli kávu a vyprávěli si to svoje.

On: Opravdu převládl dojem, že v první kavárně byli lidé za kočkami, nebo jako na atrakci. Ostatní dvě jsou prostě kavárny, kde jsou navíc kočky (tedy prý :-)), ale kam se chodí jako kamkoliv jinam.

Jinak ceny ve všech kavárnách tak plus mínus stejné.

Tohle jen a jen naše subjektivní vnímání z kočičího maratónu. Každý by si to měl zkusit a někam takhle zajít. Měla by být opičí kavárna, medvědí, štěňátková nebo třeba želví. Prostředí se tím mění, člověku je ten prostor takový příjemnější.

Tak jestli nemáte co dělat, šup na kafe do nějaké kočičí...

A hlavně nám nezapomeňte napsat, jak se tam líbilo vám.
Tagy ?

kočičí kavárnarecenzereportáž


Obsah se nahrává...


Sdílejte!  |  O sdílení
Sdílet přes e-mail Sdílet na Facebooku Odeslat pomocí Facebook Messengeru Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+
Související Kočkočtení >

Seznam kočičích kaváren

Chtěli byste zkusit, jak vypadá kočičí kavárna naživo? Najděte si tu nejbližší v našem seznamu!

17
  |  Počet zobrazení70 075x
Datum24. listopadu 2015

V kočičí kavárně, díl první: Na Stromě, Brno

První kavárna, kterou jsem se rozhodla navštívit, je v Brně na ulici Špitálka...

17
  |  Počet zobrazení9 177x
Datum16. března 2016

V kočičí kavárně, díl druhý: Kavárna Kocourkov, Olomouc

V sobotu jsem zavítala do Olomouce a nemohla jsem si nechat ujít další kočičí kavárnu. Tentokrát...

13
  |  Počet zobrazení14 262x
Datum23. března 201619 komentářů

Pro přidání komentáře se prosím přitlapkujte.

Domy
KocouřákDomy  Datum21. července 2017 9:15

Pravidelně navštěvuji Karlínskou Kavárnu kočičí a naprostá spokojenost. Milá a rychlá obsluha. Nemusí se objednávat nahoře, oni přijdou. Ale na druhou stranu, ano, když je plno, je rychlejší si objednat nahoře. Jinak s obsluhou se dá hezky popovídat. No, nejlepší debaty jsou stejnak s paní majitelkou.
Kočičky velmi akční a přítulné. Ovšem záleží na denní době, kdy tam člověk jde. Večer již bývají unavené a otrávené z toho všeho nahánení od lidí. Velmi rychle mi došlo, že nejlepší je tam zavítat krátce po otevíračce, kdy se kočiny na lidi vysloveně těší.
No a káva, čaje, zákusky, vždy jsem si pochutnala. Ohledně poplatku, 20,- není moc, mne osobně to nevadí. A tak nějak to chápu. Udržet nájem, starat se o tolik koček a ještě mít peníze "kdyby náhodou"... Zrovna nedávno měla jedna kočička zdravotní problémy (zuby) a museli s ní chodit na veterinu a dávat jí speciální stravu. Naštěstí už je v pořádku. :)

gwen
Kocouřákgwen  Datum6. března 2016 16:35

No, to jsem si právě myslela já, že tu Barras psala, že bude brněnský Pelíšek. Že to je na principu, že vybrali od lidí nějaký peníze a z toho stvoří kočičí kavárnu. Ale jestli to už je nebo není, to opravdu nevím.
Tady o tom mluví:http://www.modrykocour.cz/kockocteni/zajimavosti/seznam-kocicich-kavaren

geoffrey
Kocouřákgeoffrey  Datum6. března 2016 16:25

Došla jsem na tento článek až dnes. A jaká je ta třetí?

gwen
Kocouřákgwen  Datum6. března 2016 16:21

geoffrey: škoda, že jste o tom nenapsala. Tedy třeba až půjdete i do tý druhý, udělejte srovnání, ať lidi vědí, jaký kdo na to má názor.
A vidíte, já myslela, že v Brně jsou tři kočičí kavárny.

geoffrey
Kocouřákgeoffrey  Datum6. března 2016 16:14

Já jsem se s neteří vydala do kočičí kavárny v Brně, Envi café, bohužel zklamání se dostavilo už u dveří, byl sanitární den. Měli prosklené dveře a tak jsme trošku nakukovali, ke dveřím přiběhli tři kočky evropské a rádi by hosty přivítali, vnitřek byl středně velký a trošku obyčejný, nic moc pro hosty ani pro kočky. Uvědomila jsem si, že je v Brně ještě jedna kočičí kavárna a i když bylo hodně ošklivé počasí, šli jsme, protože neteř už byla natěšená. A došli jsem, kavárna Na stromě byla velmi útulná pro kočičky i hosty, spousta pelíšků, hraček, škrabadel, kočiček zde bylo pět. Mazlivky vlídné :). Obsluha rychlá, pohodová. A sortiment nabídky také uspokojivý. Vydrželi by jsme tam celý den :). Ale doma čekal Geofree :)

Rockbaby
KocouřákRockbaby  Datum29. února 2016 18:48

gwen: jojo objednávky pouze nahoře. Mají to tam napsané myslím na té tabuli,ale dost špatně. To si myslím, že je asi určitě dost nevymyšlené, myslím že by stačilo to i napsat na ty stolečky :-) Nás naštěstí hned u první návštěvy upozornila slečna za barem, takže už víme pro příště :)
Třeba se někdy zadaří a sejde se tam půlka kocouře... :D

gwen
Kocouřákgwen  Datum29. února 2016 17:04

Rockbaby- aha..Objednávky jen nahoře u baru. To je pro mě zcela nová informace, nevěděla jsem to! To bychom tam mohli čekat taky roky. Zvláštní je, že když slečna snese a vidí, že tam tři stoly jen tak sedí, že třeba neupozorní. Myslím si, že člověk by si i vyšel a doobjednal. (Blbý systém)
Ale teď jsem chytřejší, tak třeba někdy jindy.o)

Slávek Svoboda
KocouřákSlávek Svoboda  Datum29. února 2016 8:44

Hodně asi dělá toto:Lidé tam jdou už s určitou představou a ono je to jinak....Kočky nejsou hračky a mají své náladové dny a návštěva se musí umět trefit;-)...

Rockbaby
KocouřákRockbaby  Datum29. února 2016 8:30

gwen: Jojo, ty záchody jsou tam trošku nešťastně řešený. Na mě možná zanechala trošku i horší dojem z Freyi situaci, kdy jsem tam byla podruhé a narazila jsem tam na evidentní množku, která mě přemlouvala ať mýho briťáka ještě nekastruju, že má krásnou britku bez PP a že by chtěla koťátka a že mi klidně z každýho dá podíl. Sice jsem jí poučila o množení atd,ale nevím nevím :(
V kavárně Kočičí jsem měla různou obsluhu. Občas jsem narazila i na paní majitelku, s kterou se skvěle povídá o celém tom nápadě atd. Jednou tam byl o víkendu i úplně nový personál a bylo vidět, že jsou trošku nervózní,ale nad tím se dá zamhouřit oko :) Jediné co bych kavárně celkově vytkla je to, že nemají nahoře velké upozornění, že se objednává pouze nahoře. Já měla to štěstí, že při první návštěvě nás na to baristka hned upozornila, tudíž to vím. Ale vzhledem k tomu, že standardně všude v kavárnách bývá obsluha, tak se nedivím Vaší zkušenosti :)

Zapalka
KocouřákZapalka  Datum28. února 2016 20:39

Viera: v Mačkafé je pri vstupe malá chodbička s materiálmi o mačkách a OZ Mačky SOS, sú tam valčeky na odchlpenie a čistiaci gél na ruky a potom šup do kaviarne, pekné a príjemné sedenie, po stenách sú pelechy a na poličkách mačacia tráva, sú tam škrabadlá a tuším dve či tri pohovky bežne obsadené kožúškami, mačky majú aj vlastné priestory kam chodia a nechodia návštevníci, ale inak sú v podstate všade...mne pri prvej návšteve vliezol kocúr Kubík do tašky a upelešil sa tam.... miesto kde sa pripravujú nápoje (bar? kuchynka?) je oddelené za zavretými dverami, tam mačky nesmú a všetko, čo Ti prinesú má vrchnák na prikrytie (prečo asi, že? :-) )...s kamoškami nás dosť rozosmiala informácia tuším v nápojovom lístku, že všetko, čo dostaneš si máš strážiť, lebo o to môžeš prísť nenechavými tlapkami :-) ...fakt odporúčam... skúsim Miciškovi do galérie dať fotky odtiaľ

gwen
Kocouřákgwen  Datum28. února 2016 19:48

Rockbaby - Mně to ve Freya přišlo taky malé a hlavně jsem slyšela skoro všechny, co si kdo řikal. Na obsluhu jsme měli štěstí, sice tam bylo plno, ale dlouho jsme nečekali a pak si fakt i hrála s kočkama, tak to bylo takový příjemný.
Mně osobně docela vadí, když jdu do kavárny, přes chodbu, kde jsou záchody(je to to první, čeho si člověk všimne).
V Kavárně Kočičí jste měli obsluhu jakou? Všechno v pohodě?

Rockbaby
KocouřákRockbaby  Datum28. února 2016 15:12

Kočkafé Freya mě přišlo strašně maličké, moc lidí a obsluha nebyla moc příjemná, v Kavárně kočičí jsem byla již několikrát a vždycky jsem muchlovala skoro všecky kočky, před Boženou jsem si musela schovávat dortíka jak byla nenechavá :-) ono hrozně záleží v jaký čas atd přijde, zda o víkendu nebo ve všední den. Ale ve Vodní ulici v Kočičí kavárně jsem ještě nebyla, tak určitě vyrazím když je to tak chválená :-)

gwen
Kocouřákgwen  Datum28. února 2016 15:10

Víte někdo i o jiné, než kočičí kavárně? Myslím, zvířátkové?
( a nemyslím akvárium v kavárně nebo humra, kterýho vám hned udělají)...o)

viera
Kocouřákviera  Datum28. února 2016 12:56

dievčence v skupinach na FB opisali tie kaviarne trolin inač,teda naše zakony nepovoluju priamy styk v kaviarni s mačkami,tak vraj extra miestnosť pre hranie s cicami..ak raz pôjdem do Bratislavy tak to Mačkafe iste nezabudnem navštiviť

gwen
Kocouřákgwen  Datum28. února 2016 11:46

Mami a v Německu kočíčí kavárny nejsou?

Zapalka
KocouřákZapalka  Datum28. února 2016 10:26

zaujímavý článok...v Bratislave viem o dvoch mačkokaviarňach a psssst, ak raz zablúdite do týchto končín, vrelo odporúčam Mačkafé na Zámockej ul., skvelí ľudkovia, prima prostredie a mňau na každom kroku :-)

Karla z Končin
KocouřákKarla z Končin  Datum28. února 2016 9:44

Moc zajímavé, díky za zprávu :-)

HaniK
KocouřákHaniK  Datum28. února 2016 9:05

TEdy, celkem mě překvapuje, že to dle popisu vypadá tak jako.. že mě to naláká. :-D

Kurnik, musím konečně v Brně.

PaschaMami
KocouřákPaschaMami  Datum28. února 2016 0:32

Díky, zajímavé a poučné. Až budu zase v CR, nějakou najdu a vyzkouším.

Výše uvedené názory a komentáře nevyjadřují stanovisko Modrého kocouře.cz. Modrý kocouř.cz si vyhrazuje právo příspěvky odporující dobrým mravům, v rozporu se zákony nebo obsahující reklamu smazat.

Reklama

Nejčtenější

1
Editorial 4. září 2006 (123x)
2
Kdy je možné odebrat kotě od kočky? A proč ... (94x)
3
RSS kanály (28x)
4
Vyhlášení NEJ fotky května 2024 (24x)
5
Kočičí jména (23x)
6
Britská krátkosrstá kočka (19x)
7
Fotočlánek: Když nám kočky stůňou (17x)
8
Rostliny jedovaté pro kočky (15x)
9
Oči koček a možné problémy (15x)

Má Váš kočičák už svou stránku ve Zlaté knize?

Víte, že svému kočičákovi tady můžete vytvořit osobní stránku? Víte, že pak může mít své vlastní kočkoalbum, deníček a další?

Registrujte se!

Registrace není povinná, ale umožní Vám využívat všechny funkce, které Modrý kocouř.cz nabízí - jednoduché vkládání fotek, komentování nebo komunikace s ostatními Kocouřáky.

Reklama

Modrý kocouř.cz (c) 2024

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube

Tyto stránky používají soubory cookies, abychom vám usnadnili a zpříjemnili jejich procházení. Rozumím
Jak cookies používáme?

Top