Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se! Registrací souhlasíte s podmínkami používání.
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Nahrává se...

Návštěva veletrhu pro zvířata FOR PETS 2017

Datum9. dubna 2017  |  Autorgwen  |  Zobrazení celkem/dnes5 754x / 1x

Na For Pets jsem se těšila a mluvila o tom již 14 dní předem. Byla jsem i loni, a tak jsem byla zvědavá, jestli to bude jiné, kolik vystavovatelů tam bude, a hlavně jsem se těšila na přednášky. Jaké bylo moje zklamání, když jsem na internetu našla program a ohledně kočiček tam nebylo nic. Takže vlastně bylo jedno, v kolik tam dorazíme.

Přijeli jsme kolem poledne. Vstup jsme měli zdarma na kupon vytištěný z internetu. Vešli jsme do velké haly a dýchla na nás atmosféra stánků a množství lidí.

Po několika metrech jsme se zastavili u prvního stánku s nejmodernějšími elektronickými vychytávkami. Elektronické ploty. Zařízení pro sledování koček a psů, která se připnou na obojek a vy se jednoduše na mobilu díváte, kde asi jsou (hmotnost nejmenších kolem 40 gramů, na jedno dobití asi 4 dny, cena asi 2000 Kč a pak platby za přenos dat, nebo jednorázově asi 5000 Kč a data doživotně zdarma). Misky, které si podle čipu zkontrolují, o jakou kočku jde, a podle toho se otevřou – nebo ne (vhodné například při dietě jedné z koček). Kočičí dvířka na čip. Dálkově ovládaný dávkovač granulí. Kamery s laserovým světýlkem, které se dá dálkově ovládat z mobilu. A brzy prý budou větší kousky, které asi hlavně psům hodí samy pamlsek.


Návštěva veletrhu pro zvířata For Pets 2017


Návštěva veletrhu pro zvířata For Pets 2017


Přes přednáškové pódium, kde jsme zaslechli, že ten den získalo domov již pět kočiček (za dobu trvání For Pets celkově 10 kočiček), jsme se dostali do haly, kde probíhala umisťovací výstava a prodej maličkostí ve prospěch útulků. Vystavovalo asi 7 útulků (Podbrdsko, Sluníčko, 9 životů, Srdcem pro kočky, Pozor kočka! a další). Haf a mňau prezentoval časopis a za 200 Kč jste si mohli pořídit roční předplatné.


Návštěva veletrhu pro zvířata For Pets 2017


Srdcem pro kočky pro mě mělo krásný brožurky a paní byla asi nejvíc stylová z celé výstavy


Návštěva veletrhu pro zvířata For Pets 2017


A co se týká veletrhu? Prošli jsme snad všechny stánky. Nepřeberné množství granulí, některé velmi hezky, designově udělané. Všimněte si na druhé fotce - Jsem kotě, jsem senior, žiji venku atd. U některých stánků jsme se zastavili, popovídali (Filip se zeptal: „Proč bezobilné? Vždyť myš má v žaludku taky obilí a pro kočky je tato potrava přirozenější než třeba sladká brambora.“) a šli dál.


Návštěva veletrhu pro zvířata For Pets 2017


Viděli jsme i stánek Kočka není pes, o kterém jsme se v minulém týdnu bavili v anketě, a všimla jsem si, že firma Nativia udělala krmivo s tímto názvem a taky hlavního hrdinu jsme viděli mezi davem lidí.


Návštěva veletrhu pro zvířata For Pets 2017


Co nás zaujalo?

První byl jogurt (vydrží měsíc) pro kočky a psy z ovčího mléka s probiotiky, kde nám paní sdělila, že je fajn podávat při antibiotikách, a něco jako granule lisované za studena.


Návštěva veletrhu pro zvířata For Pets 2017


Druhé byly šampóny - jeden pro světlý, druhý pro tmavý kožíšek.


Návštěva veletrhu pro zvířata For Pets 2017


Třetím byly dózy, které uchovávají potraviny (například kávu), ale i mlsky čerstvé. A hned vedle byl stánek s jídlem, většinou pro psy, ale myslím, že ani kočky nebo lidé by neopovrhli...


Návštěva veletrhu pro zvířata For Pets 2017


Bylo tam hodně pejsků. A vlastně celé se mi to zdálo, že je to spíš psí než kočičí. I co se týká představení, dog dancing nebo dog fitness. Potkali jsme hodně krásných psů, ale tenhle mě upoutal. A nebylo nic neobvyklého, že spousta pejsků čůrala tam, kde neměla.


Návštěva veletrhu pro zvířata For Pets 2017


Strávili jsme tam asi čtyři hodiny, a když jsme odcházeli, shodli jsme se, že jsme vlastně zklamaní. Možná to bylo i tím, že některé stánky byly na stejném místě jako loni a tak nějak mi to splývalo. Že tam nebylo nic nového, chyběly přednášky a já osobně jela pro fontánku pro Chárlíka a Lilly, a ta tam nebyla ani jedna. A vy, kdo jste byli, jak to působilo na vás?
Tagy ?

recenze


Obsah se nahrává...


Sdílejte!  |  O sdílení
Sdílet přes e-mail Sdílet na Facebooku Odeslat pomocí Facebook Messengeru Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+

6 komentářů

Pro přidání komentáře se prosím přitlapkujte.

gwen
Kocouřákgwen  Datum9. dubna 2017 11:45

Já se snažím ty reportáže psát tak nějak objektivně a nedávát do nich moc osobních vsuvek, protože to by byla zmeť negativních a nepochopitelných otázek ve stylu proč? Proč vlastně? Jak to? Jak je to možné?.-o))

Takže v komentáři si to vynahradím.o))
Strašně mě zklamalo, že nebyla žádná přednáška. Těšila jsem se. Říkala jsem si, že třeba Vodičková něco udělá nebo nějaký veterinář se toho chopí, jak to, že v Diplomatu to šlo a většina si stěžovala, že má prostor jen 15 minut a tady to nejde?
Je málo lidí, co něco o kočkách ví a chtělo by to říct? Nemyslím si! Jen možná pořadatelé neměli tu snahu.

Znalost lidí u jednotlivých stánků až na pár (dvě) výjimky, kde jsme se zastavili byla katastrofální. neuměli odpovědět na jednoduchý otázky, nevěděli odkud a proč tam jsou tyhle suroviny.Přijďte zítra, bude tady někdo, kdo tomu rozumí, já se zatím zaučuji atd. atd. To mě zklamalo. Copak se lidé neptají? Nevadí jim, že neznají odpověď. Fakt se lidé orientují jen podle ceny, že to je možná o tři koruny levnější než jinde? Anebo proto, že někdo někde řekl - kočka je masožravec a z toho vyjde, že má žít jen na čisté svalovině, tak jak nám to sdělil jeden maník v dobře střiženém a značkovém saku?
Anebo nás má přesvědčit jít na tenhle veletrh to, že když zapnu fcb, vyjede na mě - přijďte, dám vám vzorky zdarma?

NE!

Mám pocit, že tenhle veletrh by měl být taková jedna velká show. Musí to lidi bavit, musí to lidi zaujmout, musí se hlavně něco dozvědět. Podium tam k tomu bylo. A hlavně, musí to dělat lidi, kteří o tom vědí, aby vzdělávali lidi dál. Jenom takhle se nějak v tom celé posuneme.

P.S. Přifařila jsem se k debatě, kde paní z útulku vykládala svoje příběhy a zaslechla jsem, jak říká. Ze zákona má být kotě u matky do 12-13 týdne. Ale tak to není. Vyhláška říká, že to platí pro registrované chovatelé a podnikatele. Ano, ale chovatel je každý, kdo má kočku. Ne, platí to pro registrované chovatele. No, to tedy nevím, já to četla, já to takhle říkám. Ale neříkáte to správně. Hm. Nejsem si jistá. Ale pro NÁS je to dobré takhle říkat. Snad pro KOČKY je to takhle dobré říkat, ne? Ale přece dobrou věc nemůžete prosazovat nepravdou.

Takhle to tedy celé je?

Filip
KocouřákFilip  Datum9. dubna 2017 10:53

Musím říct, že jsem byl hodně zklamaný. Kromě pár nadšenců (1. pán s elektronickými vychytávkami, 2. paní z Nativie, 3. paní s nádobami na uchovávání věcí :o)) mi všechno přišlo jako vezení se na vlně "česká značka, bez obilí, bez lepku, 100 % masa" :o) Přičemž nikdo nevěděl, proč to vlastně bez lepku vyrábí :o) A něco se vyrábí v Anglii a balí do českých pytlíků :o)

Jakási nekompetentnost lidí u stánků dosáhla vrcholu u stánku Sokol Falco s.r.o. - měli tam konzervy se 100 % masa. Chápu, že dámy zmasírované z výživové poradny na Facebooku zaplesaly - když jsem se pána zeptal, jestli to je kompletní krmivo, chvilku zaváhal, a pak samozřejmě řekl, že ano. Když jsem mu řekl, že by kočka žijící jen na tom, umřela... už jen povídal něco jiného. Je to prostě super masíčko, bez kůže a tak... jen svalovina. Na konzervě naštěstí to, že to je kompletní krmivo, napsáno nebylo.

V kontrastu k pro mě hodně nevkusným věcem (neskutečně nevkusný, navíc špatně slícovaný a s ostrými hranami, dřevěný nábytek pro kočky z jakéhosi prvního království pro kočky, nebo pelechy pro psy z "eko kůže" - tedy z plastu, koženky - ble!) se mi hrozně moc líbil firemní styl několika vystavovatelů - musím vysoce ohodnotit nápaditost obalů krmiva Brit Care a potom styl výrobce Dog Town (originální pochoutky hlavně pro psy) - nádhera! Osvěžující!

Důvod proč tam jít, jsem ale nenašel. Těšil jsem se na přednášku o nosorožcích, ale namísto toho tam přišla nějaká paní s přednáškou pro děti. A i když tam byly děti asi jen 3 a zbytek dospělých, jela podle plánu - prostě přednáška pro děti, tak bude pro děti. Podle stylu tak pro školku. Nesnesitelné, musel jsem odejít. Podobnou osvětu bych čekal pře 30 lety na nějaké pionýrské akci (možná se to po úvodu rozjelo, ale já na to neměl nervy :o))

Pódium bylo většinu doby prázdné, vůbec nechápu, proč se tam nedal prostor vystavovatelům ukázat, co mají zajímavého. I když by to byla celé reklama dávalo by to smysl, když se nezajistil jiný (= žádný) zajímavý program.

Zpětně vůbec nevidím důvod, proč na něco podobného jít. Pod nohy se vám motají psi (proč tam někdo jde se psem? - návrh pro vystavovatele: vyděláte víc, když budete prodávat vstupné i pro psy! :o)) Veletržní slevy neumím posoudit, nevím, co bych musel kupovat. Osobně si návštěvu příště velmi rozmyslím.

Andrea Klegová
KocouřákAndrea Klegová  Datum9. dubna 2017 8:59

Kafe...malo byt

Andrea Klegová
KocouřákAndrea Klegová  Datum9. dubna 2017 8:58

Celkovo prefajné stsnky s vecami pre mačky upadajú. V porovnaní s rokmi dozadu, ked napr.na výstavá h bola hromada stankov, ich je tam terazmalo. Doteraz ma ale nikdy nesklamali výstavy vo Wiener Neustadte v Rakúsku. Su tam stánky na kszfom kroku a moooooc. Zaroven tam predvádzajú napriklad lamy, poníkov... to je iné kage

Karla z Končin
KocouřákKarla z Končin  Datum9. dubna 2017 8:22

Marti, moc díky za reportáž.
Neuvěřitelné, kolik věciček pro zvířata je vymyšleno :-)
My se chystáme na propet do Brna.

katyp50
Kocouřákkatyp50  Datum9. dubna 2017 6:43

Letos jsem nešla. Už loni mě tato akce velmi zklamala. Byla jsem tam po celou dobu konání na umísťovačce jako výpomoc při prodeji drobností pro kočičky. Za Podbrdsko. Přeci jen každá koruna dobrá a hodně věcí, určených k prodeji, vyrábějí členky doma. A měla tak možnost si výstavou projít důkladně. Popravdě - objednávám krmení od svého oblíbeného dodavatele, který má vše, vč. fontánek. Takže krmení mě nezaujalo. A zatím jsme čistě bytoví, takže nějaké kamery a sledovací systémy v našem 1+1 opravdu netřeba. Podle mého názoru jsou dnes, kdy vše najdu na internetu, podobné akce dost zbytečné. A to, že si granuli vezmu do ruky nebo k ní přičichnu sice je hezké, ale pro mne ztracený čas.

Výše uvedené názory a komentáře nevyjadřují stanovisko Modrého kocouře.cz. Modrý kocouř.cz si vyhrazuje právo příspěvky odporující dobrým mravům, v rozporu se zákony nebo obsahující reklamu smazat.

Reklama

Má Váš kočičák už svou stránku ve Zlaté knize?

Víte, že svému kočičákovi tady můžete vytvořit osobní stránku? Víte, že pak může mít své vlastní kočkoalbum, deníček a další?

Registrujte se!

Registrace není povinná, ale umožní Vám využívat všechny funkce, které Modrý kocouř.cz nabízí - jednoduché vkládání fotek, komentování nebo komunikace s ostatními Kocouřáky.

Reklama

Modrý kocouř.cz (c) 2024

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube

Tyto stránky používají soubory cookies, abychom vám usnadnili a zpříjemnili jejich procházení. Rozumím
Jak cookies používáme?

Top