Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Alergie majitele

Fórum: Bydlení

<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
Reena



Založen: 02.08.2007
Příspěvky: 3

Předmět: Alergie majitele
PříspěvekPřitlapkováno: 2. 8. 2007 11:12:35
Odpovědět s citátem

Zdravím všechny Very Happy jsem šťastnou majitelkou teď ročního kocourka, který s námi bydlí v bytě. Pořídila jsem si ho s tím, že vím, že se mnou bude žít dlouho. Ale stalo se něco, co mě šokovalo (i když znám lidi se stejným problémem Sad zkrátka za ten rok společného života s kocourem se u mě rozvinula alergie na kočičí srst (a zřejmě i psí). Alergolog mi doporučil, že se musím zkrátka rozloučit s kočkou v bytě. Kočičáčka vyhodit nemůžu!to by nešlo. Ale když to nechám tak, hrozí mi zhoršování alergie...no prostě...nepřeju nikomu, aby to zažil. Nemáte s tím někdo zkušenosti? Co dělat? Díky za radu. R.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: Re: Alergie majitele
PříspěvekPřitlapkováno: 2. 8. 2007 11:22:23
Odpovědět s citátem

Pro začátek zkuste si najít pár příspěvků na téma Alergie (vlevo v menu položka Hledat), už se to tu párkrát probíralo ... namátkou -
http://www.modrykocour.cz/forum/viewtopic.php?t=1363
http://www.modrykocour.cz/forum/viewtopic.php?t=763

Myslím, že pokud je rozhodnutí ohledně alergie čistě na Vás - nejste zodpovědná třeba za alergického potomka, nebo rodiče za Vás, je rozumné zvážit všechny alternativy, vč. medikamentů, pořízení pořádného vysavače, homeopatie, atp. ... někdy se s alergií dá bojovat a zatím bych neházela flintu do žita.

April
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
adelnik



Založen: 12.06.2007
Příspěvky: 289
Bydliště: Myšlín

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 2. 8. 2007 13:23:53
Odpovědět s citátem

Ještě než bych se s kocourkem rozloučila určitě bych zkusila alternativní medicínu. Říká se, že alergie je psychického rázu a dá se vyléčit. Držím palečky.
_________________
adelnik + Amís + Dori + Mia + MrnyVrny
"Každý život by měl mít devět koček." Jack Canfield
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Reena



Založen: 02.08.2007
Příspěvky: 3

Předmět: Díky za podporu
PříspěvekPřitlapkováno: 2. 8. 2007 13:55:35
Odpovědět s citátem

Vůbec nelze uvažovat o tom, že by nás kočičák opustil Very Happy to ani teoreticky natož prakticky Laughing je to kámoš.......už jsem našla odkazy na diskusi na podobnou situaci (manžel alergik), co se týká úklidu apod. to je vyřešeno, uvidíme jak to půjde....Jo lidi, psychika, ta hraje v alergii na kočku roli hlavně tak,že se člověk mále sype z toho, že příčinou je jeho chlupatý kamarád, co se týká léčebného vlivu psychiky na alergii, to bohužel, bílkovina, která je produkována zvířetem v srsti a je původcem alergické reakce, ta se nedá přebít psychicky, důležitá je dobrá kondice a imunita...TAK JDU NA TO Very Happy moc vám díky za podporu R.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Ála



Založen: 13.05.2006
Příspěvky: 32

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 2. 8. 2007 15:59:49
Odpovědět s citátem

Reeno: už jsem občas přispívala do podobného tématu, stalo se mi to samé, po roce soužití s kočkou alergie na kočku a psa, která nikdy předtím nebyla, začal boj, lékař samozřejmě ihned pro to, abych dala kočku z domu apod. Pokud chceš pokecat, nabízím svůj mail, abychom tu nehltily forum, přece jenom takových lidí tu asi moc není a díky bohu za to. Mail: brcoun@seznam.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Reena



Založen: 02.08.2007
Příspěvky: 3

Předmět: Není tak
PříspěvekPřitlapkováno: 3. 8. 2007 14:11:29
Odpovědět s citátem

Nazdar, tak protože si pouštím pusu na špacír, zjišťuju, že ne že takových lidí je málo, až se divím, kolik lidí v mém okolí, když vybalím svůj problém, říká to stejné. NIKDO holt nečeká že se mu po roce rozvine alergie na kámoše. No takových kamarádů mám dost, ale bohužel jenom jednoho kocoura, alergena. Takže by to spíš chtělo stránky: www.alergickychovatelkocek.cz Very Happy jedno fórum by ani nestačilo
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
kockodan



Založen: 26.02.2007
Příspěvky: 204
Bydliště: Praha - Petrovice

Předmět: Re: Alergie majitele
PříspěvekPřitlapkováno: 6. 8. 2007 10:44:18
Odpovědět s citátem

Reena napsal:
Zdravím všechny Very Happy jsem šťastnou majitelkou teď ročního kocourka, který s námi bydlí v bytě. Pořídila jsem si ho s tím, že vím, že se mnou bude žít dlouho. Ale stalo se něco, co mě šokovalo (i když znám lidi se stejným problémem Sad zkrátka za ten rok společného života s kocourem se u mě rozvinula alergie na kočičí srst (a zřejmě i psí). Alergolog mi doporučil, že se musím zkrátka rozloučit s kočkou v bytě. Kočičáčka vyhodit nemůžu!to by nešlo. Ale když to nechám tak, hrozí mi zhoršování alergie...no prostě...nepřeju nikomu, aby to zažil. Nemáte s tím někdo zkušenosti? Co dělat? Díky za radu. R.


Ahoj, říká se, že na "svoje" alergeny nemusí mít alergik potíže, že je tělo zvyklé. Naše mamča taky naše zvířata, která jsme měli už než se jí objevila alergie, víceméně zvládala, když umřeli, nové jsme mít nesměli, protože na ty už byla (hodně) alergická, totéž na cizí zvířata. Nicméně zvířete se zbavovat podle mně nemusíš, když to není nějaká velmi rozvinutá, život ohrožující alergie, sice je to první, co lékaři řeknou, ale ve většině případů to lze úspěšně utlumit lepšími léky.Jen je s lékaři někdy horší pořízení, mamka kolik let kašlala, že se skoro nevyspala, pořád hučela do doktorky, až jí po letech ukecala na nějaký lepší léky a od té doby vůbec nekašle, a to už se skoro smířila s tím, že prostě má takhle silnou alergii a astma, že už bude pořád chrchlat...
A včera jsme viděla na netu, buď na haf bez obav, allpet nebo happyanimal, jinde už jsme nebrouzdala Smile nějaký sprej, který údajně po aplikaci do srsti ničí roztoče, což je většinou právě původce těch alergií na srst... Stálo to kolem 600,- , ale nevím, ale můžeš to zkusit... Kdžytak budu vděčná za info na info, možná na mejlík, kdybych sem už nešla, mamča mi bude hlídat kocoura, tak jsem nad tím taky trochu uvažovala...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
wolffka



Založen: 07.07.2007
Příspěvky: 16

Předmět: Re: Alergie majitele
PříspěvekPřitlapkováno: 7. 8. 2007 8:30:39
Odpovědět s citátem

Zdravím,
nedávno jsem řešila stejný problém. Byla jsem na alergologii kvůli úplně jiné věci, než je čičična, ale kupodivu mám údajně docela vysokou alergii na kočky. Asi před 15 lety jsem byla na testech, kde se projevila poprvé. Nejen na kočku, ale i na psa. Zvláštní je to, s panem kočičákem a velkou psí holkou jsem žila v jednom domě cca 4 roky a krom prachu a pylů mi nedělalo problém vůbec nic.- Bydlela jsem s rodiči na vesnici. Teď si chci pořídit britského kocoura. Alergolog naléhal, ať si to ještě promyslím a nechal mi udělat pro jistotu i krevní testy. Varoval mě i, jak už bylo zmíněno výše, že alergie může přerůst v astma. A údajně , když dáme pryč psa, do určité doby alergeny odezní, ale pokud od nás odejde číča, alergeny se v bytě, či domě udrží ještě dalších x let. Jediné, co je v té situaci možné- totální rekonstrukce bytu... Nevím, jestli mě chtěl postrašit, já každopádně od svého neustouípm a kocourka si dovezeme na konci srpna domů. A i kdybych se zbláznit měla, tak nevěřím tomu, že bych někdy kvůli sobě číču dala pryč. každopádně, bych alergii nebrala na lehkou váhu. Jinak si osobně myslím, že docela pomůže i to kočičku často- klidně denně kartáčovat, mno a pak takové ty běžné věci kolem úklidu...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Ála



Založen: 13.05.2006
Příspěvky: 32

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 7. 8. 2007 17:33:25
Odpovědět s citátem

Wolffka: alergolog tě určitě nechtěl strašit, já jsem asi po roce od kdy se mi alergie vyvinula / kočku jsem měla už doma/ dopadla tak, že se mi to v astma vyvinulo a dnes inhaluju kortikoidy, ono se to astma často objeví, ale kočku jsem pryč taky nedala. A přesně jako ty, jako dítě jsem žila se psem, žádné problémy jsem neměla a při testování mi kromě alergie na kočku našli i alergii na psa. Někdo tu psal a častokrát jsem to četla, že je člověk alergický na cizí kočky a na tu svou si zvykne, ale u mě to tak rozhodně nebylo, vadila mi i ta moje. Bez léčby bych to asi nezvládla. Sad Alergoložka na mě byla dost naštvaná, že se kočky nechci zbavit, ale pak to tak nějak akceptovala..Slíbila jsem, že si další kočku už nepořídím,ale bohužel si nejsem jistá, zda to dodržím,neumím si život bez zvířete doma ani představit. Wink
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Lenka V.



Založen: 15.03.2007
Příspěvky: 155
Bydliště: Úžice u Kralup n.Vlt

Předmět: Alergie
PříspěvekPřitlapkováno: 7. 8. 2007 18:38:13
Odpovědět s citátem

Doktoři mají dvě oblíbené diagnozy - kouření a kočky ... taky je to první, co vám zakážou. Každopádně ale nejvíc alergenů produkuje nekastrovaný kocour, takže pokud kočka, tak kastrovat, raději kočku bez podsady (tedy ne perskou, exotickou ani britskou) čím řidší a přilehlejší srst, tím lépe, koupat jednou za 14 dní a pořídit si kvalitní čističku vzduchu - teď si z hlavy nepamatuji, tak velké jsou ty alergeny, ale existují nějaké čističky, které je odfiltrují - to vše jsem vyčetla, my jsme se s alergií vypořádali po svém - syn si prostě zvyknul, nemá ani astma ani bídně nezemřel zadušením, jen se nesmí moc mazlit s cizími zvířaty - to oteče a má oči jak králík. Naše jsou v pohodě.
_________________
Lenka Venclíková
Dee burmilky
silver & golden
www.burmilla.snadno.eu
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
kockodan



Založen: 26.02.2007
Příspěvky: 204
Bydliště: Praha - Petrovice

Předmět: Re: Alergie majitele
PříspěvekPřitlapkováno: 8. 8. 2007 12:03:14
Odpovědět s citátem

wolffka napsal:
Zdravím,
nedávno jsem řešila stejný problém. Byla jsem na alergologii kvůli úplně jiné věci, než je čičična, ale kupodivu mám údajně docela vysokou alergii na kočky. Asi před 15 lety jsem byla na testech, kde se projevila poprvé. Nejen na kočku, ale i na psa. Zvláštní je to, s panem kočičákem a velkou psí holkou jsem žila v jednom domě cca 4 roky a krom prachu a pylů mi nedělalo problém vůbec nic.- Bydlela jsem s rodiči na vesnici. Teď si chci pořídit britského kocoura. Alergolog naléhal, ať si to ještě promyslím a nechal mi udělat pro jistotu i krevní testy. Varoval mě i, jak už bylo zmíněno výše, že alergie může přerůst v astma. A údajně , když dáme pryč psa, do určité doby alergeny odezní, ale pokud od nás odejde číča, alergeny se v bytě, či domě udrží ještě dalších x let. Jediné, co je v té situaci možné- totální rekonstrukce bytu... Nevím, jestli mě chtěl postrašit, já každopádně od svého neustouípm a kocourka si dovezeme na konci srpna domů. A i kdybych se zbláznit měla, tak nevěřím tomu, že bych někdy kvůli sobě číču dala pryč. každopádně, bych alergii nebrala na lehkou váhu. Jinak si osobně myslím, že docela pomůže i to kočičku často- klidně denně kartáčovat, mno a pak takové ty běžné věci kolem úklidu...


Když nám umřel pes, mamka ho i bez tak cítila velmi dlouho (jak jeho "pach", tak přítomné alergeny ze srsti...). Opravdu musela vyměnit všechny koberce i lino.
Jinak jak už jsem psala: zvířata, na která jste zvyklá, nemusí způsobovat takové potíže jako nové. Radši se psychicky připravte i na to "dání pryč" u nového zvířete , ono když je alergie opravdu těžká a především je astma, pak už není tak složité dát zvíře pryč, stačí jeden zácvhvat, kdy se budete bát o žiovt... běžný úklid v tom nepomáhá, alergie a astma vyvolávají např. roztoči, kteých se jen tak nezbavíte, jsou v srsti, kůži, v posteli... Velmi samozřejmě záleží na lécích a síle alergie či astmatu... U nás to naštěstí mamka zvládla dobře, pryč šlo jen jedno morče, ostatní zvířata dožila, ale nová už být nesměla.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
kockodan



Založen: 26.02.2007
Příspěvky: 204
Bydliště: Praha - Petrovice

Předmět: Re: Alergie
PříspěvekPřitlapkováno: 8. 8. 2007 12:13:07
Odpovědět s citátem

Lenka V. napsal:
Doktoři mají dvě oblíbené diagnozy - kouření a kočky ... taky je to první, co vám zakážou. Každopádně ale nejvíc alergenů produkuje nekastrovaný kocour, takže pokud kočka, tak kastrovat, raději kočku bez podsady (tedy ne perskou, exotickou ani britskou) čím řidší a přilehlejší srst, tím lépe, koupat jednou za 14 dní a pořídit si kvalitní čističku vzduchu - teď si z hlavy nepamatuji, tak velké jsou ty alergeny, ale existují nějaké čističky, které je odfiltrují - to vše jsem vyčetla, my jsme se s alergií vypořádali po svém - syn si prostě zvyknul, nemá ani astma ani bídně nezemřel zadušením, jen se nesmí moc mazlit s cizími zvířaty - to oteče a má oči jak králík. Naše jsou v pohodě.


Na čističku jsem zapomněla upozornit, tak jenom doplním - aby správně fungovala, nesmí se větrat. My jsme si ji koupili s přítelem, který je navíc silný kuřák. Čističku má v pracovně, kde nejsou okna (předsíň), ale v ostaních místnostech větráme, takže funkce čističky nejsou zřejmě úplně využity, ale cigaretový kouř a také prach odfiltrovává opravdu dobře. Pyly neodhadnu, pár dní se mu jako každé léto hůře dýchalo, ale to se mohl nadejchat pylů i jinde. A naštěstí se ukázalo, že na kocourka alergický není, takže s tím zkušenosti naštěstí popsat nemohu. Nicméně to má čistit i roztoče a pak i plísně.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Ála



Založen: 13.05.2006
Příspěvky: 32

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 8. 8. 2007 19:05:21
Odpovědět s citátem

Jo, jo, čistička je dobrá věc, mám jí taky doma, v ložnici a kočku tam jako do jediné místnosti nepouštím.Čistička má za úkol vyčistit vzduch v místnosti od prachu, roztočů, plísní, pachů atd. Tady jde taky více méně o to, jakou alergií na kočku trpíte. Pokud to jsou jen chlupy, čistička pomůže, dále kočku koupat a zbavovat její srst alergenů a roztočů. někdo má ale bohužel alergii na výměšky žláz kočky, sliny atd. a tady vám potom žádný úklid ani čistička moc nepomoou, bohužel. Sad
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
snejdy



Založen: 27.08.2007
Příspěvky: 25
Bydliště: Praha

Předmět: kočku ano či ne?
PříspěvekPřitlapkováno: 27. 8. 2007 12:36:36
Odpovědět s citátem

Rozhoduju se jestli si mam pořídit kočku nebo ne, mam alergii na pyly, ale doktorka mi řikala že když si pořídim kočku může se mi rozvinout i na ní a rozhodně mi nedoporučuje abych si jí pořídil... jenže já bych kočku moc a moc chtěl, takže musim řešit tohle dilema, jestli riskovat alergii nebo prostě oželet kočku... Confused
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Kačátko



Založen: 03.01.2007
Příspěvky: 177

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 27. 8. 2007 15:49:05
Odpovědět s citátem

Alergie je hrozně individuální záležitost. Myslím, že dopředu vám nikdo nezaručí, jak budete na kočku reagovat. Jediná možnost je to vyzkoušet (delší návštěvy u lidí, kteří kočku již vlastní, hlídání kočky příbuzným, pořízení "kotěte na zkoušku" s předem domluvenou možností vrácení apod.). Ani to ale není 100% vypovídající, teď třeba alergickou reakci nemáte, ale za x měsíců/let se to může změnit.
Jinak co se vaší alergie týče, nejsem lékař, ale pokud máte alergii jen na pyly , mohlo by to u vás být OK. Mám kamarádku skutečně těžkou pylovou alergičku, vadí jí hodně i roztoči a má doma smečku jednoho podvraťáčka a tří kocourů a ti jí nevadí vůbec (trpí jen v období kvetení čehokoliv, takže od března do léta Evil or Very Mad ). Moje máma má zase alergii na prach a roztoče. Včera dovezli 2 kočičí prcky (předtím s nima byla v kontaktu na chatě během dovolené a o víkendech), ale kočičáci jí (zatím) nic nedělají (přitom tetin pes jí smrdí a jeho přítomnost jí úplně dobře nedělá).
Takže to asi budete muset vyzkoušet.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
wolffka



Založen: 07.07.2007
Příspěvky: 16

Předmět: alergie
PříspěvekPřitlapkováno: 27. 8. 2007 16:19:51
Odpovědět s citátem

Pěkný den,
co se alergie na čičinky týče, opravdu hodně záleží na typu srsti kočičky. Pokud se jedná o krátkosrtou nebo ještě lépe bezsrstou čiči, myslím, že alergie se v takové míře neprojeví, jako u polodlouhýcha a dlouhosrstých koček. Alergii na kočky mám, a jak už jsem psala výše, alergolog mě varoval, ať si kočku nepořizuju. Asi jsem tvrdohlavá, číču jsem si pořídila. Mám doma krásného krémového briťáka, uznávám, že alergii na něj mám. Když přijdu domů, začne mě svědit patro v puse a trochu téct z nosu, ale po asi tak čtvrt hodině jsem v pohodě, aniž bych si vzala jakýkoli prášek.( a to sei hodně miláčkujeme ) Když jsem v kontaktu s kocourkem od rodičů- je to domácí čičin, jsem úplně v pohodě. Mamka má stejný problém. U Jejich kocourka ok, ale jakmile se přiblíží k Montíkovi, začne jí alergie působit, narozdíl ode mě však přetrvává i po čtvrt hodině.
Pokud jste alergik pouze na pyl, myslím, že co se kočky týče strach mít nemusíte. Na alergologii by Vám museli prokázat přímo alergii na kočku. Každopádně, pokud si kočičku pořídíte, a pokud bude mít přístup ven, doporučila bych časté kartáčování a klidně, když přijde z venku, tak ji trošku projet srst vlhkým hadříkem. To hlavně proto, aby se pyl ze srsti alespoň trochu dostal.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
hanuled



Založen: 20.08.2007
Příspěvky: 132

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 27. 8. 2007 18:50:23
Odpovědět s citátem

Reeno,
já jsem taky alergická na kočičí srst, ne jen na ni, ale to te´d nehraje roli. Už s tímto vědomí, čili opravdu záměrně, jsem se přesto rozhodla, že si splním sen a pořídila koťátko. Ze začátku to bylo strašný, skoro jsem se udusila, neustále jsem byla nadopovaná...Teď je to ale zruba 7 týdnů, co máme Kubíčka doma a světe div se, alergie je skoro pryč. Sama nevím, jak se to stalo, ale asi jsem si nějak "zvykla". Třeba se poštěstí i Vám. Držíme palce!
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: Re: alergie
PříspěvekPřitlapkováno: 28. 8. 2007 8:34:12
Odpovědět s citátem

wolffka napsal:
co se alergie na čičinky týče, opravdu hodně záleží na typu srsti kočičky. Pokud se jedná o krátkosrtou nebo ještě lépe bezsrstou čiči, myslím, že alergie se v takové míře neprojeví, jako u polodlouhýcha a dlouhosrstých koček.


To není úplně přesné ... jde především o to, zda je příčinou alergie kočičí srst, nebo "bílkoviny" obsažené v potu, slinách ... v tomhle případě to nezachrání ani naháči.

April
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
AjA



Založen: 26.08.2005
Příspěvky: 40
Bydliště: Chomutov

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 29. 8. 2007 8:57:50
Odpovědět s citátem

Já mám doma 2letou britskou kočičku, a i já patřím k alergikům. Než jsem si ji pořídila, byla jsem v pohodě, tak jak jsem to měla tušit?!? První rok byl strašnej. Hrozně jsem se bála, že se to zhorší a přeroste v astma, což mé psychické pohodě zrova nepomáhalo. Po několika týdench utrpení jsem zahájila homeopatickou léčbu. Je pravda, že nevím, jestli zabrala léčba, nebo jsem si na kočindu zvykla, ale jsem na tom podstatně lépe. Na jaře se to trochu zhoršuje, protože jsem si vypěstovala alergii i na pyly, a pravda je, že pokud onemocním, vleče se to se mnou trochu déle, ale jinak dobrý. Nedovedu si představit, že bych toho miláčka teď neměla. Takže obrnit se trpělivostí a ono to půjde. Naděje umírá poslední, nebo ne?
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Ebony



Založen: 22.01.2007
Příspěvky: 2

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 10. 9. 2007 12:18:11
Odpovědět s citátem

Ze své zkušenosti mohu říct, že Britky jsou pro alergiky to nejhorší, co může být! Já si kočky pořídila v době, kdy už jsem věděla, že jsem alergická na kočičí srst(byl to také můj sen). Jelikož v příbuzenstvu má kočky skoro každý, tak jsem si svoje reakce ověřovala právě u nich. A nejhůř jsem dopadla u bratrance, který má 2 britské kocoury - to jsem skončila s astmatickým záchvatem! Jinak moje kočky jsem si pořizovala postupně po roce a zezačátku samozřejmě menší reakce byla, ale tělo si postupně vytvoří protilátky a přizpůsobí se. Existují samozřejmě i léky s kterými se alergie dá zvládnout. Takže držím palce Wink
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
AjA



Založen: 26.08.2005
Příspěvky: 40
Bydliště: Chomutov

Předmět: Mám prosbu o radu
PříspěvekPřitlapkováno: 26. 9. 2007 9:44:26
Odpovědět s citátem

Již jsem v tomto foru psala, že i já patřím k těm nešťastným, kteří se musí potýkat s alegií na svého miláčka. Také jsem psala, že jsem to zvládla a nemám potíže (až na vyjímky, ale rozhodně menší potíže než na začátku). Zanedlouho se máme s kočindou stěhovat do vlastního bytečku, a já si už nějakou dobu pohrávám s myšlenkou pořídit jí kamaráda/ku, protože bude celý den sama doma. Myslíte, že pořízením další kočky budu zase bojovat úplně od začátku? Než si na ni zvyknu? A vzhledem k tomu, že Britky jsou podle některých z vás ty nejhorší alergeny, mám to zkusit s jinou? Třeba s nějakou obyč. domácí kočkou? Stále se mi to honí hlavou, a nevím a nevím.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
wolffka



Založen: 07.07.2007
Příspěvky: 16

Předmět: Re: Mám prosbu o radu
PříspěvekPřitlapkováno: 13. 12. 2007 22:53:49
Odpovědět s citátem

AjA napsal:
Již jsem v tomto foru psala, že i já patřím k těm nešťastným, kteří se musí potýkat s alegií na svého miláčka. Také jsem psala, že jsem to zvládla a nemám potíže (až na vyjímky, ale rozhodně menší potíže než na začátku). Zanedlouho se máme s kočindou stěhovat do vlastního bytečku, a já si už nějakou dobu pohrávám s myšlenkou pořídit jí kamaráda/ku, protože bude celý den sama doma. Myslíte, že pořízením další kočky budu zase bojovat úplně od začátku? Než si na ni zvyknu? A vzhledem k tomu, že Britky jsou podle některých z vás ty nejhorší alergeny, mám to zkusit s jinou? Třeba s nějakou obyč. domácí kočkou? Stále se mi to honí hlavou, a nevím a nevím.


Popravdě, osobně si myslím, že pokud si pořídíte další kočičku, můžou u Vás nastat problémy, které jste měla ze začátku s první kočkou. Ale nemusí tomu tak být. Může se taky stát, že na tom budete mnohem hůře...težko říct. Popravdě, asi bych štěstí moc nepokoušela. Řeším teď hodně podobný problém. Oba s přítelem jsme alergici na kočky, přítel kupodivu silnější než já. Budeme se stěhovat do vlastního bytu a holt Monťáček (taky briťák) bude mít přísný zákaz vstupu do ložnice. Popravdě jsem mu taky chtěla pořídit kamarádku, aby se nenudil, když bude samotný. A můžu říct, že kdyby přítel nebyl alergik, tak to i udělám. I kdybych se dusila, tak mi nikdo mé potěšení nevezme, ale riskovat zdraví přítele je už pro mě hazard a nedokázala bych si to odpustit, že by kvůli mé zarputilosti měl problémy.
Vrátím- li se k Vašemu problému, myslím, že je to risk. Hodně záleží na tom, jak moc se máte ráda a kolik dokážete snést. Dvě čičinky Vám nemusí udělat nic, ale můžou Vám alergii natolik zhoršit, že už se z toho nevyhrabete... Držím Vám pěsti a přeji šťastnou volbu při rozhodování, pokud už jste se nerozhodla Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (71x)
2
Kdy je možné odebrat kotě od kočky? A proč ... (33x)
3
Britská krátkosrstá kočka (30x)
4
Tristis eris, si solus eris - Bude Ti teskno, ... (28x)
5
Kočičí jména (27x)
6
Seznam hřbitovů pro zvířata, krematorií ... (25x)
7
Mňoukání a štěkání (22x)
8
Mrouskání kočky (říje) (21x)
9
Fotočlánek: Kočičí tetování trochu jinak (20x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top