Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se! Registrací souhlasíte s podmínkami používání.
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Nahrává se...
Datum13. srpna 2012  |  KočičákWillard  |  AutorPavla5  |  Zobrazení celkem/dnes7 060x / 2x

Život lovce

Život lovce

Na venkově jsou ze mě děsně nadšený. Vůbec se tomu nedivim, sám jsem ze sebe taky dost nadšenej. Když se na sebe tak nezávisle podívám a s odstupem a rozmyslem zhodnotím, jakej jsem chytrej a silnej fešák a tak všeobecně, hned je mi jasný, že nadšenej ze mě musí bejt každej. Žiju na venkově už pěknejch pár měsíců a za tu dobu jsem ulovil něco přes 40 myší. Dvounohý si to nemůžou vynachválit, protože nebejt mě, museli by si asi nosit živý myši do obýváku sami. Moje dvounohá byla zpočátku dost překvapená, jaký jsem v sobě objevil lovecký vlohy, a hlavně se strašně radovala z toho, že po zakousnutí tří myší jí vlezu do postele a oblemtávám jí obličej. No ale každopádně chválit mě musela, protože sama si myš ulovit neumí.

Největší lovecký sklony projevuje velkej dvounohej. V něm jediným tuším nadanýho žáka. Nosim mu už i větší a úplně živý a zdravý myši, pouštím mu je zkusmo za skříně a pod postele, a pak sleduju, jak si s nima poradí. Drápy moc nemá, zato používá smeták. Někdy mu pomáhám a nahánim ty myši z druhý strany, zatímco on sakruje a hartusí smetákem ve skulině za skříní. Většinou je pak bací po hlavě, ani si s nima moc nepohraje. Aby je slupnul i s ocáskem jako já, to ne. Je to prostě ještě ňouma.

Velká dvounohá je ze mě nadšená snad ještě víc. Chodím se jí starat o záhonky a vůbec jsem po ruce vždycky, když se někde něco sází nebo sklízí. Od tý doby, co tu jsem, tak se teda moc nesklízí. Měla se třeba sklízet mrkev, ale moc se letos neurodila, protože jí někdo zválel nať (v horku příjemně chladila tlapky). Z česneku taky nic nebude, protože ho někdo ulámal, když tudy pořádal dostihy. Jahody měly na obranu před vyhrabáním černou folii, pod kterou se dalo vlézt a pak jí zespoda prohryzat i s jahodama. Kedlubny budou, ale neví se kde, protože je někdo vykutal a odkutálel. Okurky stůňou, protože je poničily ty klacíky, který mezi ně někdo zastrkal proto, aby na ně nelezly kočky, a který pak při slalomu popadaly. Určitě jsou ale jabka, těch jsem shodil už hodně a žádný nebyly potlučený, když letěly. To až po fotbálku.

Prostě radost, kterou svou přítomností šířim po tomhle světě, je takřka nepopsatelná. Chovat šelmu mýho kalibru ovšem není jen tak zadarmo, a za ty radosti, co jsem výše popsal, musejí dvounožci taky něco platit. Konkrétně například živení už značně velkýho mě není jen tak. Kapsičky už odmítám, jako správnej levhart se cpu pouze masem. A granulema teda občas. Jídlo se mi musí servírovat kdykoli si řeknu, což je nejčastěji v půl pátý ráno. To se vracívám z lovu s radostným řevem. Dvounohý sou tou dobou trošičku nevrlý, takže jsem rád, že mám tak silnou povahu a nijak mi to nevezme chuť k jídlu. Vysiluje mě obzvlášť číhání na neobvyklé kořisti.

Tuhle jsem se tak ploužil po svý zahradě, když tu vidim, že na kopečku hlíny se něco pohnulo. Jak sem po tom hopsnul, schovalo se mi to do země. „Oukej,“ řikám si, „já si tady můžu počkat.“ A čekal jsem. Čekal jsem do rána. A celý dopoledne. Kolem poledne už po mně byla sháňka. Byly zejména obavy, že až se vrátí moje dvounohá a nenajde mě, udělá velkejm dvounohejm pořádnou scénu zakončenou odchodem z domova. Už mi teda kručelo v břiše, ale lov je lov. Jeden to nesmí vzdát jenom proto, že zrovna není poblíž žádná kořist. Dostal jsem z hladu strach, že bych mohl vyhynout. Pro jistotu jsem začal hlasitě úpět. Dvounohej přispěchal, a co prej se mi stalo. „Nestalo se mi nic, číhám,“ mohl bych mu říct, ale nechtěl jsem se zbytečně vysilovat. Naštěstí pochopil a přinesl mi misku s obídkem až k mýmu pelechu v trávě na zahradě. Po obídku jsem si příjemně zdřímnul (přitom jsem pořád číhal!) a pak jsem si počkal na odpolední sváču. To už jsem byl ze samýho číhání tak unavenej, že jsem na chvilku usnul. Najednou jsem ze spánku zaslech nějaký chrupání. Otevřu jedno oko, a co nevidim. Z hroudy země přede mnou se souká pořádná černá myšetice. Změřil jsem jí jednim okem, pak druhým, a než se nadála, už jsem jí držel v zubech. Hned jsem jí donesl velkýmu dvounohýmu, aby si jí taky zkusil chytit.

„Hele, von chytil krtka!“ podivoval se dvounohej. Na černou myšetici ale nevzal smeták, jako obvykle, ale klec. Myšetici do ní zavřel, odnesl na pole a tam pustil. No celkově mi připadá, že to s tim lovem ještě úplně nepochopil. Měl jsem ale pro tentokrát splněno, a když přijela moje dvounohá, celou noc jsem jí o tom vyprávěl na polštáři do ouška. Byla to divoká noc, pořád jsem se drbal a ona taky nemohla spát. Ráno mi dojatě sdělila, že nebejt mě, tak by neměla žádný zvířátko. Ani ty blechy.Obsah se nahrává...


Sdílejte!  |  O sdílení
Sdílet přes e-mail Sdílet na Facebooku Odeslat pomocí Facebook Messengeru Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+23 komentářů

Pro přidání komentáře se prosím přitlapkujte.

Ája0804
KocouřákÁja0804  Datum21. srpna 2012 18:06

Super zápisek do deníčku, ostatně jako vždy:-))) Smíchy jsem poprskala monitor. Hihihi. Dokonalé vylepšení dne. Panička je fakt světice. Piš, piš a více foteček. Jak se daří tvému bráchanci? Byli jste skvělá dvojka;-)))

Hanako
KocouřákHanako  Datum20. srpna 2012 14:59

Willardíčku lásko to je dobře že si napsal. Hihnat se budu ještě dlouho tak blešky si ji nakonec nadělil, chichi. Jinak je to světice mě by z tvech zahradnickej úspěchů asi kleplo, chlapče byla by sekačka!! Mě stačí že mě jahody žere hryzec natož divoká šelma tvého kalibru. Foto je DOKONALÉ, takže prosím šup sem fotečku

janina.z
Kocouřákjanina.z  Datum19. srpna 2012 20:31

Willarde, jsi jednička!! Můžeš soupeřit s filmovými hláškami!!! :-))))))))))

Iva Goli
KocouřákIva Goli  Datum19. srpna 2012 10:17

Perfektne mi to vylepšilo nedeľné ráno, super denníček:)))))))

Karla z Končin
KocouřákKarla z Končin  Datum18. srpna 2012 21:48

Vytisknout, zaknihovat a rozdávat místo prášků proti depresím :-))))))))))))))))))))))))))

beta.1
Kocouřákbeta.1  Datum18. srpna 2012 21:03

Díky moc za krásné vyprávění,píšeš moc pěkně a hlavně vtipně,dlouho jsem se tak nezasmála:-))))))))))))))))))))

Polter.geist
KocouřákPolter.geist  Datum18. srpna 2012 9:39

Odkutálené kedlubny :) To je daň za to, že mají tak skvělého Tebe !!

Matýsek z Kočičí naděje H
KocouřákMatýsek z Kočičí naděje H  Datum17. srpna 2012 20:06

Ty jsi to zahradničení vzal teda z gruntu, skvěle jsem se bavil!

Čert.cz
KocouřákČert.cz  Datum17. srpna 2012 17:24

Levharte s tebou mně baví svět :-))) A prosím pozdravuj ocelota skříňového.

Lucissia
KocouřákLucissia  Datum17. srpna 2012 14:00

A mě dostala věta: Kedlubny budou, ale neví se kde... :-DDD bezva zápisek, piš častěji, óóó Velký lovče :-)

staniko
Kocouřákstaniko  Datum17. srpna 2012 13:59

Willarde šedý levharte, co věta to perla. Moc krásně jsi to nadrásnul, super zápisek, již se těším na pokračování.

Karolína + MZR
KocouřákKarolína + MZR  Datum17. srpna 2012 13:57

No, moc jsme se nasmáli! Skvělý lovče!!!!
A krtečka pustili do přírody, to je dobře. Akorát musí počítat s tím, že se jim stejně vrátí! Já ho jednou odnesla až daleko daleko k lesu a druhý den jsem měla podrytou zahradu. Asi pomsta přeživších příbuzných.

LuckyL
KocouřákLuckyL  Datum17. srpna 2012 12:32

Willíku, skvelé. Vidím, že tu medzi našimi kočkozáhradníkmi svojimi výkonmi v záhrade jednoznačne vedieš! Ale neviem prečo mám pocit úľavy, že tí moji nie sú v záhrade natoľko akční. :)

Ferda (5)
KocouřákFerda (5)  Datum17. srpna 2012 9:17

U nás je to podobné, akorát páník používá lopatku na uhlí místo smetáku. Krtka už jsem taky ulovil, dvounohá ho viděla poprvé v životě, je jako z pohádky o krtečkovi, černé tělíčko a bílé packy s drápkama. I rejska jsem už ulovil. Já lovím v noci, a za noc třeba 3 kousky, se kterými se jdu pochlubit a ještě si s nima hraju v kuchyni a páník mi pomáhá.

Betty
KocouřákBetty  Datum16. srpna 2012 15:20

Sem rád, že mám tak silnou povahu a nijak mi to nevezme chuť k jídlu;Jahody měly na obranu před vyhrabáním černou folii, pod kterou se dalo vlézt a pak jí zespoda prohryzat i s jahodama. No a nakonec blechy!! Bomba! Super zápisek, Wile. Tak zase brzo napiš, ať víme, co se u vás děje :-))

Milena
KocouřákMilena  Datum15. srpna 2012 7:36

Skvělej deník s vtipným závěrem.....no teda jak pro koho, že... :-)))))) Willarde jsi úžasný dobrodruh a lovec. Těším se na další zápisky.

Jarka od Zrzků
KocouřákJarka od Zrzků  Datum15. srpna 2012 7:33

Willdo, báječná fotka!

Ládík (bratři z popelnice)
KočičákLádík (bratři z popelnice)  Datum15. srpna 2012 7:32

Hele kámo, má teda ten krtek kalhotky s kapsama nebo nemá? Já se to pokouším zjistit, ale zatím nic. Seš dobrej!

Luci + 4
KocouřákLuci + 4  Datum14. srpna 2012 21:45

Wilarde, díky za prodloužení života, brečím tu smíchy. Jsi úžasnej lovec a psavec, jen bys mohl psát častěji.

Ládík (bratři z popelnice)
KočičákLádík (bratři z popelnice)  Datum14. srpna 2012 21:29

Hele kámo, má teda ten krtek kalhotky s kapsama nebo nemá? Já se to pokouším zjistit, ale zatím nic. Seš dobrej!

Radava
KocouřákRadava  Datum14. srpna 2012 21:14

Super zápisek :-)) není nad pořádný venkovský život, co, lovče převeliký :-)))

April
KocouřákApril  Datum14. srpna 2012 6:29

No tak to gratuluju ke krtkovi a k blechám! :-))))))

Interima
KocouřákInterima  Datum13. srpna 2012 23:32

Willarde, ji naprosto báječný a nepřekonatelný lovec! To Šer Chán se má co učit od Tebe, ó slovutný mistře!!! :)))))))) Skvělý zápisek :D

Výše uvedené názory a komentáře nevyjadřují stanovisko Modrého kocouře.cz. Modrý kocouř.cz si vyhrazuje právo příspěvky odporující dobrým mravům, v rozporu se zákony nebo obsahující reklamu smazat.

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (73x)
2
Vyhlášení NEJ fotky listopadu 2022 (51x)
3
Zajímavá škrabadla a pelíšky (26x)
4
Výběr článků o kočkách 12. srpna 2018 (25x)
5
Kočičí jména (25x)
6
Naléhavě hledáme dobrovolníka pro pomoc ... (25x)
7
Vyhlášení NEJ fotky září 2022 (24x)
8
Kdy je možné odebrat kotě od kočky? A proč ... (24x)
9
Vaříme pro kočky: Recept na piškoty pro kočky (23x)
Reklama

Reklama

Modrý kocouř.cz (c) 2023

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube

Tyto stránky používají soubory cookies, abychom vám usnadnili a zpříjemnili jejich procházení. Rozumím
Jak cookies používáme?

Top