Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se! Registrací souhlasíte s podmínkami používání.
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Nahrává se...
Datum22. prosince 2013  |  KočičákWillard  |  AutorPavla5  |  Zobrazení celkem/dnes7 343x / 4x

O blechách a skutečném přátelství

O blechách a skutečném přátelství

Blechy mám dvě. Felicii pro štěstí a Démonu, abych byl tajemnej. Měl jsem ještě Běsnící Bouři, pro divokost, ale tu mi našla dvounohá, děsně se rozdivočela a Bouři mi zkonfiskovala. Nechápu proč, jen krátce předtím si pochvalovala množství blech a slibovala, že už mi žádný další brát nebude. Konkrétně říkala: „Willarde, já už mám těch tvejch blech dost.“ Hrozně se u toho ošívala a drbala po celým těle.
Myslím si, že bleší přátelství mi dvounohá závidí. Má taky pár kamarádek, ale nejsou si zdaleka tak blízký jako já s Démonou a Felicií. Většinu bleších kámošek mi dvounohá odradila, když mi kapala na ramena nějakej hnusnej parfém. Ale Felicie s Démonou zůstaly, ty se mě drží jako klíšťata, vlastně ještě víc, protože klíště jsem měl jedno a to ze mě odpadlo.
Teď, když mám svý soukromý blechy, připadám si jako opravdovej kocour. Ne, že bych si tak předtím nepřipadal, ale mám teď větší respekt. Nedávno mi dokonce sám od sebe uhnul květináč s kytkou, co má dvounohá nad postelí. Žuchnul dolů uprostřed noci, bacil dvounohou do hlavy, lehce ji omráčil a dal mi tím bezva příležitost ohryzat kytku dřív, než se dvounohá vzpamatuje. Taky návštěvy, co k nám přijdou, si mě čím dál víc považujou. Vědí, že záleží jen na mně, jestli budou ještě někdy pozvaný nebo ne. Dvounohá jim sice tvrdí, že si mě nemají všímat, ale oba víme, že to je jen důmyslná lest. Když se nenechají nachytat a všímají si mě po celou dobu návštěvy, pohazují si pro mou zábavu s plyšovýma myškama, dělají legrační „čičiči“ a šimrají papírkama po zemi, abych se měl na co dívat, je velká šance, že budou moct zase brzo přijít.
Nejradši mám návštěvy, který chodí jenom kvůli mně. Poznají se tak, že mluví tichým hlasem, dívají se na mě zpovzdálí a uctivě, nezřídka se přede mnou plazí po kolenou nebo po břiše a schovávají myšky pod lednici, abych je mohl vytahovat, kdyby se mi náhodou chtělo. Když se jich dvounohá zeptá „nedáš si kafe?“ odpoví jí něco hodně trefného, třeba jako „můžu mu dát šunku?“ nebo „nemáš pro něj míček s rolničkou?“ Neznámým lidem mě dvounohá představuje jako hrozně hodnýho kocoura, kterýho se rozhodně nemají bát, a už vůbec se k němu nemají přibližovat.
Jenže i když mám tolik přátel, je mi někdy smutno. Dvounohá v noci chrní a já právě tou dobou nejvíc žiju. V noci provozuju většinu svých koníčků, kromě spaní, samozřejmě. To si nechávám na den. Zrovna nedávno jsem uprostřed noci seděl na parapetu a koukal, co novýho venku. Byla tam spousta věcí k prozkoumání, jenže dvounohá si jako na potvoru myslí, že v noci se ven chodit nemá. Zželelo se mi osamělýho mě a začal jsem výt. Výt jsem se naučil už jako kotě, protože mě vychovávala adoptivní maminka, která štěkala a tak. Vzpomněl jsem si na její truchlivé ódy na měsíc a spustil jsem svým nejhlubším hlasem: „Mňau-úúúú! Mňau-úúúú!“ Ani si nedokážete představit, jak to dvounohou nadchlo. „Jsi vlk nebo co?“ ptala se mě dotčeně a pokoušela se mě probodnout pohledem. Vůbec se jí to nedařilo, protože v noci nevidí, a tak koukala jinam... „Mňau-úúú! Mňau-úúú!“ pokračoval jsem druhou slokou, zatímco dvounohá si vytvořila z polštáře zvukotěsnou kouli, do které nacpala hlavu, a jala se pokračovat ve spánku.
„Mňau-úúú!“ zazpíval jsem z plna hrdla. A najednou to přišlo. „Vau-haúúú!“ ozvalo se hlubokým hlasem do tmy. Chvilku jsem čekal. Pak jsem to zkusil znova. „Mňau-úúú!“ „Vau-haúúúú!“ Dvounohá se nevěřícně posadila. Zjistila, že její zvukotěsný polštář má svoje mouchy. „To je snad Glórie!“ vykulila oči. A taky jo. Byla to sousedovic fenka, o které dvounohá tvrdí „radši jí ani nechoď na oči, nebo tě spolkne bez kousání.“ Glorie slyšela mou tesknou píseň o útisku čtyřnohých šelem a přidala se. „Mňau-úúúú!“ zpíval jsem. „Vau-haúúú!“ řvala Glorie tak silně, že se to rozléhalo po celých Vršovicích. „Hafiúú!“ přidal se k nám neznámý čoklík z ulice. „Já se zbláznim,“ předvídala panička. „Ticho!“ řvala na Glorii sousedka. Chvíli bylo ticho. Pak jsem zavelel „Mňau-úúú!“ a celý bengál začal na novo. Seděl jsem v té době už na skříni, kam dvounohá polštářem nedohodí. Nedohodí tam ani knížkou, plyšákem, balíčkem kapesníků, a ani pouzdrem od mobilu, jak se záhy ukázalo. Byl jsem rád, že si se mnou konečně začala hrát, skočil jsem ze skříně a začal pořádat rychlý dostihy po celým bytě. Rval jsem u toho koberec, vrkal jsem, vyskakoval jsem do vzduchu a vůbec byla super zábava. A k tomu všemu mi z ulice prozpěvoval opilec a vyl neznámý čoklík. Už jsem si nepřipadal sám a souhlasil jsem s dvounohou, která tvrdí: Když má jeden dobrou povahu, přátele si najde všude!Obsah se nahrává...


Sdílejte!  |  O sdílení
Sdílet přes e-mail Sdílet na Facebooku Odeslat pomocí Facebook Messengeru Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+25 komentářů

Pro přidání komentáře se prosím přitlapkujte.

Aglája
KocouřákAglája  Datum17. února 2014 18:17

Willloušku, jak se daří Felicii a Démoně? Prosím chtělo by to další deníček, ať víme, jak se vede.

Hanako
KocouřákHanako  Datum14. února 2014 23:03

Wilardíčku hola hola, co nějakej novej spisek z Vršovického teritoria nebyl by?

Ája0804
KocouřákÁja0804  Datum31. ledna 2014 8:41

super:-))))))))))))))) piš častěji:-)))))))))))

janina.z
Kocouřákjanina.z  Datum18. ledna 2014 20:42

Willarde, já věděla, proč si tvůj deníček nechávám na sobotu večer:-) Dík, moc jsi mi udělal radost, ale musíš psát častěji !!! :-)))

Milena
KocouřákMilena  Datum17. ledna 2014 8:10

Cha cha ... Dobrý zápisek. Ty tu dvounohou nešetříš. Ty jí trénuješ, co? Piš častěji!

Maxik
KocouřákMaxik  Datum16. ledna 2014 21:36

Ahoj Willarde, i já jsem se doštrachal k tvému deníčku. Super. Piš víc. Jdu si prohlédnout, co všecko jsem ještě neprošel. Připadá mi to dávno, co jsi napsal.

Arabela
KocouřákArabela  Datum15. ledna 2014 14:43

Willarde, pobavil jsi mě taky se přimlouvám za více zápisků :-)

Lucissia
KocouřákLucissia  Datum15. ledna 2014 12:39

Willarde, Tvůj deníček mi moc chyběl, bezva zápisek :-)))

LuckyL
KocouřákLuckyL  Datum15. ledna 2014 8:16

Willarde, tvoj životný prístup nemá chybu! :-)))))

beta.1
Kocouřákbeta.1  Datum14. ledna 2014 20:35

Díky Willarde za pěkný, čtivý a zábavný zápisek.Piš častěji:-)

Aglája
KocouřákAglája  Datum14. ledna 2014 18:34

Milej Willardíčku, u vás se jeden vážně nenudí:-))) pozdravuj Demonu a Felicii, třeba se vrátí i Běsnící Bouře, ale to by panička asi nerozdejchala, že? Stačí to noční koncertování... Chlapíku, díky za úžasnej zápisek, prosím piš častěji, potřebujem vzpruhu. Královsky jsem se bavila, díky.

PaschaMami
KocouřákPaschaMami  Datum14. ledna 2014 17:14

Pardon, nic se po odtlapkování neobjevilo a teď je to dvakrát.

PaschaMami
KocouřákPaschaMami  Datum14. ledna 2014 17:13

Willarde, závidím Ti, máš pěkné vzrůšo. U nás se nic moc neděje, sice taky semtam lumpačím, ale můj rámec možností je omezený. Jako čistě domáčák v 15. patře jsem v životě blešku ani klíště nespatřil, natož pohostil, asi k nám nahoru nevylezou. Já jsem už šťastný když chytím a zničím nějakého hmyzáka na balkoně. Nenech se odradit, přeji Ti další úspěchy! Zdraví Pascha

PaschaMami
KocouřákPaschaMami  Datum14. ledna 2014 17:08

Willarde, závidím Ti, máš pěkné vzrůšo. U nás se nic moc neděje, sice taky semtam lumpačím, ale můj rámec možností je omezený. Jako čistě domáčák v 15. patře jsem v životě blešku ani klíště nespatřil, natož pohostil, asi k nám nahoru nevylezou. Já jsem už šťastný když chytím zničím nějakého hmyzáka na balkoně. Nenech se odradit, přeji Ti další úspěchy! Zdraví Pascha

Micubiši
KocouřákMicubiši  Datum14. ledna 2014 17:07

Jako pohádka, moc hezké. Ale hned jsem se začala drbat,jestli to není nějaká Felicia pro štěstí.

Karolína + MZR
KocouřákKarolína + MZR  Datum14. ledna 2014 11:06

Tak domácí zvířátka u domácích zvířátek bych asi nebrala a Felicie s Démovou by šanci na přežití neměly. Přeci jen si raději organizuji počet domácích zvířátek sama.
A určitě se přimlouvám za to, aby ti dvounohá rychle našla vhodného parťáka. Pak můžete případně výt spolu.... au, do hlavy ne!

Alča
KocouřákAlča  Datum14. ledna 2014 8:40

No KONEČNĚ Willarde !!! To byla doba. A souhlasím s Betty, chtělo by to kámoše nebo kámošku,samotnýmu je přeci jenom smutno:-))))))

Elizabeth (3)
KočičákElizabeth (3)  Datum14. ledna 2014 8:31

Willarde, krásný zápisek.Taky jsem si jednu blechu z našeho pokusu o chovatelství nechala, teď ji dvounohá zblejskla u mě na břiše, ale ubránila jsem jí (tu blechu). Dvounohou má šrám na ruce :-)

JaGa
KocouřákJaGa  Datum14. ledna 2014 8:13

:-))) paráda

Luci + 4
KocouřákLuci + 4  Datum26. prosince 2013 21:28

:-))))))))))))))))))))))))))))))))))) Willarde, Pavlo, díky za skvělé namasírování bránice, jsem usmátá pod stole. Jak mi bylo líto, že na Mk nebyl žádný vánoční příběh nebo vánoční zprávy nebo takl něco, tak už je lítost pryč, tenhle deník ji spolehlivě zahnal. Jen drobná prosba - Mistře Willarde, nemohl byste své zážitky sepisovat přece jen trošku častěji? Váš humor, nadhled a kocouří vnímání tu chybí....díky a krásné Vánočičnoce Tobě, kocouřku, statečné dvounožkyni, Felicii,Démoně i Glooooriiii....mnaaaauuuuuu miáááu vaaaaauuu:-D

Karla z Končin
KocouřákKarla z Končin  Datum24. prosince 2013 9:14

Chi chi, super zápisek :-))))) Jdu poděkovat Dorce, že v noci spí a noční řádění ji chytne jenom občas :-)))

Moni
KocouřákMoni  Datum22. prosince 2013 20:10

To je skoro jako u nás. Ze zahrady vyje kavkazan a obě kočičí dámy mu zdárně sekundují - nejlépe ve 4 ráno! :-DDDDD

Betty
KocouřákBetty  Datum22. prosince 2013 19:11

Jéé, super deníček. To máte u vás veselo. Takový bengál by se líbil naší Jess. As ti holka bud muset pořídit nějakého kámoše. To by byl super vánoční dárek, co?:-)

Hanako
KocouřákHanako  Datum22. prosince 2013 18:47

Jéééé on je tu fakt nádhernej vtipnej deníček božškého kocourečka!! Děkuju děkuju Ježíšku že sis na nás vzpomněl. Willardíčku ty BYDLÍŠ ve Vršovicích??????? Jestli jo ech ech to bych se hnala na návštěvu raz dva obdivovat tvé krásné tělo, cinkala kuličkam a plazila se po koberci už ode dveří
Ps. vzpomněla sem i na Bertrandáka a tak ho aspon virtuálně pozdravuju kluka nádhernýho

Matylda 2
KocouřákMatylda 2  Datum22. prosince 2013 18:33

Miláčku, no chyběls mi... děkuji moc za nádherný zápisek... Nostalgicky jsem vzpomínala také na Betrandíčka... Pozdravuj paničku... a ozvi se brzy!

Výše uvedené názory a komentáře nevyjadřují stanovisko Modrého kocouře.cz. Modrý kocouř.cz si vyhrazuje právo příspěvky odporující dobrým mravům, v rozporu se zákony nebo obsahující reklamu smazat.

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (22x)
2
Creepy kočky: Umění (18x)
3
Mrouskání kočky (říje) (16x)
4
Kdo mi to vysvětlí? (15x)
5
Vyhlášení NEJ fotky června 2022 (15x)
6
Poslední dny a smrt kočky (15x)
7
Ptáček (15x)
8
Deníček Princezny a Miy, kapitola V. - Jak rozumíme ... (14x)
9
Som lovec (14x)
Reklama

Reklama

Modrý kocouř.cz (c) 2023

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube

Tyto stránky používají soubory cookies, abychom vám usnadnili a zpříjemnili jejich procházení. Rozumím
Jak cookies používáme?

Top