Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se! Registrací souhlasíte s podmínkami používání.
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Nahrává se...

Můj kocour je gambler

Datum26. května 2016  |  AutorHaniK  |  Zobrazení celkem/dnes9 763x / 6x

Ahoj kočkomilci,

přemýšleli jste někdy, kdy jste měli nejšťastnější období? Dnes mám pocit, že to mé šťastné je teď. Skoro léto, těšení se na svatbu, těšení se z rodiny, mého (budoucího) muže, období lásky sama k sobě, k dobrému jídlu a pití, že mi to učení na přijímačky leze do hlavy, že jsem si našla lokalitu, kde chci žít, že mě baví práce, že koníčky se mění v práci, že jsem se oprostila od nesmyslných stresů a samozřejmě, že mám doma výjimečnou smečku. Sranda je, že to tak máte asi i vy, ale někteří zapomínáte otevřít oči a vidět to.

To jen tak trochu filozofie na úvod.

Setkáváte se taky často s tím, že některé generace opovrhují matkami, co svým dětem, aby byl klid, strčí svůj mobil nebo tablet? Jak už to tak bývá, tak svůj (svéhlavý) názor jsem měla někdy kolem šestnácti let. Byla jsem absolutně proti tomu a tvrdila jsem, že prostě děti mají chodit ven a žádná technika, blablabla. Sama jsem ale byla moderním dítětem, co víceméně sedělo doma a mobily jsem střídala jak na běžícím páse.

V dospělosti jsem si řekla: „Hanko, buď ráda, že toto nikdy nebudeš muset řešit.“ A přišly kočky a bylo po zásadách.

Začalo to nevinně. Přišlo mi strašně roztomilé a cool, že moje kočky sedí před televizí. Největší úspěch měl fotbal, kdy Vločinda popoháněla jednotlivé hráče tím, že je mlátila do hlavy. Nejspíš se snažila, aby se jim rozbřesklo. Sazinka zas pro změnu milovala pořady o zvířatech. Fascinované pohledy házela po dalších kočkovitých šelmách černé barvy a nejspíš si představovala, že ona sama se plíží po větvích stromů. Lvy naopak vždycky opovrhovala a svůj názor vyjadřovala tím, že se před obrazovkou přestala soustředit. Většinou si myla zadek.


HaniK a smečka
Ještě před chvílí to tady bylo!?


Všechny naše kočky taky milují, když telefonujeme. Jakmile začne zvonit mobil, smečka se ve stylu komisaře Rexe seběhne kolem mě a čeká, co bude. Pokud mluvím s někým, kdo má podle hlasu dobrou náladu, tak smečka vrká a přede a také chce volat. Pokud volající není obeznámen se situací u nás, musí si vyselektovat věci jako: „Co je zas?“ „Ticho!“, „Au, to jsou moje vlasy!“ „Neslintej na to.“ „Né, čiči.“ „Kurnik, teď jsem tě nakopla.“ „Ty jsi blbá/ej!“

Nejvíc jsem ale svoje zásady porušila tehdy, když jsem stáhla první hru pro kočky. Rybičky. Postupně jsem plující rybky ukazovala všem kočkám, ale úspěch tato hra měla jen u jednoho. Flekouše. Nyní Flekoušovi stačí, abych vzala tablet do rukou, a už mi ho z nich rve a kouká, jestli se tam něco někde nešplouchá. Díky němu mám několik aplikací zamčených a nevím, jak se k nim dostat, a taky několik, co si stáhl asi sám pro sebe. Jinak si nedovedu vysvětlit, proč tam mám cosi o Star Treku.


HaniK a smečka
Nevíš, jak se zruší ten error?


Jeho totální závislost se projevuje i tím, že mi občas odmítá tablet vydat. Asi čeká, že z jeho výhry bude konečně něco mít. Třeba maso. Rybí. Pak mi nezbývá nic jiného než počkat, až dohraje. Typické večery s rybičkami probíhají asi takto:

„Flekoušku, chceš rybičky?“
„Počkej, nekousej mě, musím to zapnout.“
„Tak si to zapni sám!“
„Nejde to, co?“
„Co to je?! Tys mi vymazal maily?“
„Ok, ok, hodný kocour, maminka ti to zapne sama.“
„Nemlať do toho tak!“
„Teď sis to vypnul.“
„Hele, dvě rybičky!“
„To není rybička, to je mikrofon...“
„Už jsi dohrál?“
„Kolik máš bodů?“
„Nic moc, minule jsi měl víc.“
„Ty mi to nedáš?“
„Dej mi to!“
„Dobře no, nech si to ještě chvíli.“
„Uáá, nekousej do toho.“
„Super no, jak si ho mám vzít, když jsi ho zalehl.“
„Tak spi, co už, já jdu na velkej počítač.“VIDEO: Flekouš hraje rybičky


Přemýšlím, jestli tohle pubertální období někdy přejde. Nebo ho v tom mám naopak podporovat? Třeba bude první kočičí IT technik. Hádám ale, že si spousta lidí bude spíš klepat na čelo, že jsme my (já) tak měkcí, že jsme mu to dovolili. Já jsem ale optimista a říkám, že lepší, když hraje z celé smečky jen jeden, než kdyby chtěla hrát rybičky dvacetikilová Ebbyna.

Příští týden vám napíšu o tom, jak všichni tloustneme a Pláma strhl váhu.
Tagy ?

HaniK a smečka


Obsah se nahrává...


Sdílejte!  |  O sdílení
Sdílet přes e-mail Sdílet na Facebooku Odeslat pomocí Facebook Messengeru Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+
Související Kočkočtení >

Mission (im)possible: Bzz Bzz

Ahoj kočkomilci, musím se přiznat, že my nemáme sítě v oknech. To jste asi pochopili...

15
  |  Počet zobrazení10 242x
Datum19. května 2016

Sazi teče oko aneb lékárnička smečky

Ahoj kočkomilci, jak užíváte jarní počasí? V Brně je už vlastně zase léto...

7
  |  Počet zobrazení10 695x
Datum12. května 2016

Průšvihy aneb na co máme Ebby

Ahoj kočkomilci, tradičně vás po týdnu opět zdravím a doufám, že si užíváte ...

8
  |  Počet zobrazení8 190x
Datum28. dubna 201611 komentářů

Pro přidání komentáře se prosím přitlapkujte.

MaJ
KocouřákMaJ  Datum26. května 2016 22:18

povídání mě moc pobavilo :) Na téhle fotce, staré 12 let, je tehdy malý kocour Máca, který lovil letadélko na spořiči obrazovky

Fotka u komentáře
evelinas
Kocouřákevelinas  Datum26. května 2016 12:17

Výborne som sa pobavila,Flekoušek je fakt šikovný.Musím poprosit dceru aby mi tu hru tiež stiahla,nech sa naši najmladší Smudli a Jony zabavia.Naši na počítače niesu,no milujú každý večer pred spaním počúvat nahovorené knižky.Najradšej majú hlas Stránskeho,vtedy Smudlinka pradie,kým on číta.Všetci štyria ležia nasáčkovaní okolo tabletu s prižmúrenými očami. Myslím,že mám tiež štastné obdobie,na zahrade všetko kvitne a tiež sa teším na svadbu v Brne aj v Prahe.

HaniK
KocouřákHaniK  Datum26. května 2016 9:50

Flekoušek občas čeká, že rybička vypluje z boku. :-D Ale to jeho hrabací nasazení je super. :-D

gwen
Kocouřákgwen  Datum26. května 2016 9:31

To mě napadlo jako první, že je mi Flekouše líto, on prostě nemá šanci. (Ale líbí se mi, jak ten tablet hryže z boku.-o))
Zkusím to pustit Charlíkovi a Lilly..

Pája6
KocouřákPája6  Datum26. května 2016 9:20

Já kočeny ženu do PC a noťasu celkem nekompromisně, většinou tam mám práci. Je teda fakt, že mě ještě nenapadlo stáhnout jim jejich kočičí zábavu :-). Jenom je mi Flekouška trochu líto, že nemá šanci ty rybičky ulovit, a že se fááákt snaží, šikula.

Karla z Končin
KocouřákKarla z Končin  Datum26. května 2016 8:10

Ještě jsem ani neměla své ranní kakao a už mám skvělou náladu :-) Moc jsem se pobavila :-)))
Dorku technika moc nebere, ale teď mám pocit, jestli ji nešidím, když nemá tablet :-)))
Vierka, to je mi moc líto. Držím pěsti, ať se to rychle vyřeší.

snoopy
Kocouřáksnoopy  Datum26. května 2016 8:06

Vierko, to je moc smutné, co se kolem vás děje. Nicméně se nemůžu zbavit dojmu, že ten člověk má v úmyslu trávit všechno jiné kolem sebe, jenom ne ty potkany. A pokud je ve vaší ulici spousta nemocných zvířat, tak bych to asi zkusila řešit třeba i přes policii. Není přece možné, aby nějaký dement pod záminkou, že legálně hubí potkany, ohrožoval celé své okolí. Vždyť na to můžou doplatit i děti a naši mazlíčci, to jsou vlastně taky naše " děti" .

HaniK
KocouřákHaniK  Datum26. května 2016 7:43

Maud, pamatuju si tu ostudu, když Vločka přešla kamarádovi přes noťas a on pak čtyři hodiny všechno dával dohromady. :-D

HaniK
KocouřákHaniK  Datum26. května 2016 7:42

Bohužel, návnady na krysy nebo potkany jsou svinstvo. Vím moc dobře, i to je čast mé práce, ač na to hrdá nejsem. :-\ Každopádně bych asi s cicou ještě letěla k veterináři na jaterní testy. Někdy otrava může být dlouhodobá a nemusí být poznat.Tak či tak radim zvýšit příjem vitamínu K. Držím palce. V takových případech jsem opravdu šťastná, že smečka ven nechodí.

Maud
KocouřákMaud  Datum26. května 2016 7:17

Ano, děti mají chodit ven. Vzpomínám však s láskou na období, kdy si dítě umělo samo zapnout televizi (Pokémony) a nechalo nás ráno ještě chvíli spát. Mayu zajímá technika, pokud hřeje. Díky tomu na stolním počítači přešla do biosu zřejmě v korejštině a notebooku způsobila kdyby modrou, ale rovnou černou smrt. Mimochodem Star Trek je dobrá volba. PS: Svělý článek pro lepší ranní náladu!!! :-)))

viera
Kocouřákviera  Datum26. května 2016 7:14

jeeeej..to je milé..Mafi je ssto rokov za opicami,ona len knihu so mnou čita..a my nemame prave najšťastnejšie obdobie...nejak sa nedarí..Murko nam je chory,Micke tiež nebolo najlepšie,ale dostala sa z toho,mame tu zaškodnika čo použiva otravu na potkany..bojim sa o Sisu aby vonku niečo niekto neprehodil..musi to byť vo velkom,kedže aj suseda musi dať utratiť svoju mačku a viac zvierat na ulici je chorych..a aj ked vieme kto a ako to robi,otrava na potkany je lagalna ,tak nič nezmôžeme a staremu človeku to ani ručne stručne vysvetliť nemôžeme,kedže verbalna komunikacia zlyhava..takže snad šťastnejšie obdobie ešte bude

Výše uvedené názory a komentáře nevyjadřují stanovisko Modrého kocouře.cz. Modrý kocouř.cz si vyhrazuje právo příspěvky odporující dobrým mravům, v rozporu se zákony nebo obsahující reklamu smazat.

Reklama

Nejčtenější

1
Kdy je možné odebrat kotě od kočky? A proč ... (93x)
2
Kočičí jména (35x)
3
RSS kanály (30x)
4
Britská krátkosrstá kočka (24x)
5
Vyhlášení NEJ fotky března 2016 (23x)
6
Vyhlášení NEJ fotky května 2024 (22x)
7
Je řešením množíren zákon? Britská Kolumbie chystá ... (18x)
8
Anketa: Dáváte kočičákům vánoční dárky? (18x)
9
Co? Páteř? (16x)
Předchozí díl

Mission (im)possible: Bzz Bzz

HaniK a smečka

Má Váš kočičák už svou stránku ve Zlaté knize?

Víte, že svému kočičákovi tady můžete vytvořit osobní stránku? Víte, že pak může mít své vlastní kočkoalbum, deníček a další?

Registrujte se!

Registrace není povinná, ale umožní Vám využívat všechny funkce, které Modrý kocouř.cz nabízí - jednoduché vkládání fotek, komentování nebo komunikace s ostatními Kocouřáky.

Reklama

Modrý kocouř.cz (c) 2024

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube

Tyto stránky používají soubory cookies, abychom vám usnadnili a zpříjemnili jejich procházení. Rozumím
Jak cookies používáme?

Top