Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se! Registrací souhlasíte s podmínkami používání.
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Nahrává se...

Anketa: Jak jste vybrali jméno svým kočičákům?

Datum21. března 2016  |  Zobrazení celkem/dnes9 956x / 2x

Podle koho nebo čeho jste pojmenovali své kočičáky? Nebo se svým jménem už přišli? Nebo si ho nějak zasloužili?
Tagy ?

jméno


Obsah se nahrává...


Sdílejte!  |  O sdílení
Sdílet přes e-mail Sdílet na Facebooku Odeslat pomocí Facebook Messengeru Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+
Související Kočkočtení >

Kočičí jména

Ručně kontrolovaný seznam kočičích jmen...

Počet zobrazení444 046x
Datum3. dubna 2004

Jak vybrat pro kočku jméno

Přivezli jste si domů nového kočičáka. Má už jméno? Možná právě řešíte, jak ...

Počet zobrazení21 620x
Datum9. července 2016

Žebříček popularity kočičích jmen

Pokud hledáte jméno pro svého kočičáka, inspirací může být i to, jaká jména dávají ostatní ...

16
  |  Počet zobrazení22 924x
Datum12. července 201629 komentářů

Pro přidání komentáře se prosím přitlapkujte.

Ludmila Vostrá
KocouřákLudmila Vostrá  Datum7. prosince 2020 15:03

Jméno jsme jí vybrali podle jejího vzhledu. Kluci jí chtěli říkat Andílek, ale ženská varianta Andělka se jim nelíbila
(bylo jim tehdy jen 5 let) tak jsme to brali podle pohádky: Sněhurka- princezna měla bílou pleť a to má Sněhurka (kočička) také, bílý kožíšek i na tlamičce, princezna měla černé vlásky a to má Sněhurka také a růžové tvářičky princezny jsou u Sněhurky zastoupeny růžovou tlamičkou a oušky. A s tím kluci souhlasili.

palkovic
Kocouřákpalkovic  Datum10. ledna 2017 8:53

Akita - kočka podle psa, kterého si žena přála a kocour dostal jmého podle drsné srsti a Cimermanově " pohádky " Dlouhý, široký a krátkozraký" Drsoň. Kočce říkáme občas Barbora podle W+W Těžká barbora a protože se chová jak herečka tak ještě Ornella (Mutti). A kocour je Mojki, protože když pláče za zavřenými dveřmi manželčina pokoje a když ho žena pustí, tak ho mojká na rukách

Fotka u komentáře
Abeille
KocouřákAbeille  Datum24. listopadu 2016 17:06

Noo...svoji kočenku jsem našla v utulku. Hned jak jsem ji uvidela v nabidce na fotce, bylo mi jasné, ze se bude jmenovat Muriel, zkráceně Můrka. A ona souhlasila, prý je to krasné jméno. :)

gwen
Kocouřákgwen  Datum9. července 2016 20:37

Miazgovci - Neumím to ani vyslovit.o)) a F. mi musel říct, že jsou to Smolíkovi..s Pištou Hufnáglem.o))
Celou dobu F. přemýšlel, jestli ta kočka se fakt jmenovala Mafie..o))

Toto píše Wiki.-o)))
"K ní neodmyslitelně patří také kočka, jejíž jméno má v české verzi seriálu zvláštní minulost - překladatelům se nelíbil hanlivý význam jména Mafie (Maffia), tak ji nazvali Žofka, jenže v další sérii byl význam jména nutný, kvůli smyslu děje jednoho z dílů, takže ji museli přejmenovat a na začátek této série nacpali větu „Žofinku jsme oplakali.“"....


.-o))))

Fotka u komentáře
evelinas
Kocouřákevelinas  Datum9. července 2016 19:42

Fionke dal meno sused podla kreslenej rozprávky,bola to jeho mačička 4 roky.Leduške sme dali Lady,lebo bola krásne mačiatko,vznešené a vyberavé.Aladarko dostal meno podla veterinára internistu Aladara,ktorý mám zachránil v poslednej chvíli mačičku.Počúva aj na meno Alik.Smudlinka bola celá olepená ako kadila zaretá v škatuli pod seba a potom z traumy sa vôbec nechcela umývat.Počúva aj na Bublinku.Jony je skratka Jonatana,dizajnér a výmyselník od S.Jobsa.

viera
Kocouřákviera  Datum9. července 2016 17:00

Micka a Murko su naše rodinnomačacie mena odjakživa a Mafia je podla Miazgovcov,ta cica čo robila zlotu Cvokimu..a Mafi je verná svojmu menu :)

Annie626
KocouřákAnnie626  Datum21. června 2016 20:33

No 5 koček mělo jméno z útulku (jenom Kuličce jsme trochu pozměnili, původně byla Kulíšek, ale přece jenom je to holka...) no a nalezenečce Rozince jsme vybrali jméno tak, že jsme vybírali jméno z kočičího kalendáře a bylo tam jméno nějak související s ovocem (už si nevzpomínám jaké) a jeden z nás řekl: "To by se rovnou mohla jmenovat Rozinka. Ale vlastně, vždyť to není špatné! " A jméno bylo na světě

Katule008
KocouřákKatule008  Datum21. dubna 2016 10:28

Kuba byl z útulku po zemřelém starém pánovi, takže jsme měli původní očkovací průkaz, datum narození ( oslava je přeci důležitá) a když zemřel a pádili jsme do útulku pro dalšího tak jméno tak nějak zůstalo

Fotka u komentáře
PaschaMami
KocouřákPaschaMami  Datum20. dubna 2016 11:31

E. T. Alien dostal to jméno proto, že se u našeho lesa nedaleko našeho domu zničehonic objevil jako z vesmíru, nikdy dříve ho tam nikdo neviděl. Osvojen zůstal s námi bohužel pouze 5 měsíců, veterinář jeho odchod za Duhový most připsal na účet útulku, kam jsme ho museli (zákon) napřed odevzdat a potom "vykoupit".

PaschaMami
KocouřákPaschaMami  Datum20. dubna 2016 11:16

Belami se původně jmenoval Belmondo. To mi pro kočičí ouška neznělo dost akcentuovaně - žádné "š" nebo "i", tak jsem ponechala "Bel" (in F = krásný) a přidala "ami" (in F = přítel) - měl se Paschovi stát přítelem. Slyšel na to hned, s tím přátelství to ještě není tak vřelé, ale se to snad ještě zlepší.

PaschaMami
KocouřákPaschaMami  Datum20. dubna 2016 11:03

Pascha se narodil v turecké rodině a že byl prý z koťat nejsilnější a nejkrásnější, dostal jméno "Paşa" (vysoký turecký titul, mocipán), v německém kočičím průkazu to je poněmčeno na německou výslovnost.

Karla z Končin
KocouřákKarla z Končin  Datum2. dubna 2016 13:06

Protože Dorka byla nečekaný dárek od sestry, neměli jsme připravené žádné jméno. Mamka ale nelenila, napsala seznam jmen, která se jí libila. Byla tam i Dorotka a mně se to moc zalíbilo, tak máme Dorotku :-)

JaGa
KocouřákJaGa  Datum31. března 2016 20:17

Jackpot symbol šťastné trefy, Bertík Čertík - černý kocour, předchůdci Bára Štěpánková - mňoukala ve Štěpánkově ulici u báru, Stopař Matýsek - stopoval u silnice, Mordechaj Kulajda Kulíšek - vymyšlené (mordoval nás), Smíšek - podle fotky pidikotěte,

Jana G., Jerroušek a Gina
KocouřákJana G., Jerroušek a Gina  Datum31. března 2016 18:04

Naše Gina se jmenuje po bláznivý Regi z Vyvolených :D a Jerroušek, to nás tak nějak napadlo, Jerry :)

Rockbaby
KocouřákRockbaby  Datum31. března 2016 14:44

Edee - jméno od chovatelky, má ho i v PP :-) ale pro mě je to Edoušek, Edíček, Eduško, špekounek, buřťoušek atd :-)))
Ginny- jméno od chovatelky,zapsané v PP. Ale vybrala jsem si ho já. Vzhledem k tomu, že oba čičmoudy mám ze stejné CHS a holčičku jsem si vymodlila a vybrala ještě před narozením (velmi jsem doufala,aby se narodila aspoň jedna holka :D ), tak jsem dostala privilegium vybrat jí jméno od G....docela libovka,ale vzhledem k tomu, že mám ráda Harryho Pottera,tak to bylo jasné. Jinak je to Ginulka, Ginuška, pinďulka, špekanice, rozežranice.... :-)))

YGA
KocouřákYGA  Datum31. března 2016 12:02

Zikmund, šelma ryšavá - tady snad není třeba vysvětlovat (:o)).

katyp50
Kocouřákkatyp50  Datum29. března 2016 8:27

MELÍŠKA (+mozková mrtvička) jsem si vymyslela a vysněného kocourka donesla z útulku. ZRZÍNEK (+selhání ledvin) byl jasná volba kvůli své barvě. RÍŠA (+akutní leukémie) byl moureček a jméno mu moc slušelo. BĚLINKA (+FIP) byla bílá mňaudáma s černým ocáskem a černou mašličkou mezi oušky. Taky měla černý puntík na růžovém čumáčku. Ani jeden už mezi námi není. Teď mám černého MELÍŠKA DRUHÉHO, mourka CECILKU a políčeno na další bílou kočičku, která bude asi opět BĚLINKA. Není to tím, že bych neměla fantazii vymyslet nějaké jméno, ale z nostalgie. Snad tihle 2 + budoucí 1 vydrží v naší domácnosti déle.

robbynn
Kocouřákrobbynn  Datum25. března 2016 0:33

První mainka měla v PP Aischa Anife z Norhu, zůstalo jí Aischa, krycí jméno bylo "Brís" to vymyslel, táta, nevím jak na to přišel, ale slyšela na oboje. Kocour ragdoll je Nicky, podle filmu Satan Junior:malý Nicky - to by sedělo, i když na to nevypadá :-) krycí jméno "bahňák" protože je prostě jak bahno a ještě se vyválí v každý špíně kterou najde. pak mám jednu nalezenkyni, původně Mini, protože byla ze všech koček nejmenší, později Prcek anebo Skladník (bivakovala dříve u mamky v práci ve skladu), druhá mainka je dle PP Deana, ale krycí jméno má "Evil" protože hrozně zlobí. slyší na oboje, ale jenom když chce. A Sphynx, původně Chanel, ale říkám jí Kůžička. Přijde vždycky, at volám jakoukoliv kočku :-D není ani třeba jména vymýšlet, prostě vyplynou ze situace i když někdy jsou ta jména "zajímavá" :-)

barras
Kocouřákbarras  Datum24. března 2016 19:48

Mourek bylo jasné podle zbarvení, a jak jsme vlastně došli k Drakulovi? Tuším, že asi když začal pořádně tasit ty svoje ostrý drápky a zubiska... Zkráceně je to prostě náš Drak :)

Lenka Bartáková
KocouřákLenka Bartáková  Datum24. března 2016 16:29

Náš kocourek se jmenuje Chipsy Rosso....je to krémák,nebo-li blonďák,chovatelka mu od mala říkávala růžovej...a tak proto se jmenuje Růža-Růženka :D Tak mu tak říkáme a každý si myslí,že je to kočička :D :D

Pája6
KocouřákPája6  Datum23. března 2016 22:17

Hanny je jméno od paní chovatelky a líbí se nám, takže jí zůstalo. Pak jsme měli kočičku Hermionku, to se nám zdálo příliš tvrdé, tak jsme jí říkali Mionka. Teď máme místo ní kocourka Páju II, když jsme vymýšleli jméno pro něj, nic se nám nelíbilo a nakonec jsme si řekli, že nám ho poslal jeho předchůdce Pája a že to takhle má být. Když před rokem umřel Pája (první), tak se zrovna Pája II narodil.

monyna76
Kocouřákmonyna76  Datum22. března 2016 17:22

Meginka měla jméno od kamarádky,u které se narodila, a která si ji původně chtěla nechat .Už má doma kocoura Milhouse, tak "Megí" byla pro kočičku jasná volba.
Filípek k nám přišel jako Černoušek.Měl ještě bílého bráchu a ten byl Běloušek.Jméno se nám nezamlouvalo, byl divoký, tak se z něho rázem stal Čertík.Asi po dvou dnech mi kamarádka povídá, že se jí její syn ptal, proč dáváme zvířatům tak divná jména . Morče - Lumpík, Zrzek a teď kocour Čertík.Sami doma mají Maxíka a Elišku. Tak jsme se s Michalkou zamyslely a volaly na něj různými jmény a Filip k němu sedlo nejlépe :-D

Slávek Svoboda
KocouřákSlávek Svoboda  Datum22. března 2016 11:31

Rajstajbl von Peruc řečený Blešák.
Tak se stalo,neodolali jsme a ze středočeské obce Peruc jsme si dovezli kocourka plemene "Česká vesnická".No a záhy jsme pochopili že máme čertíka se vším odevšad!
Vyhlášený a vynalézavý útěkář,tulák a stromolezec.Místní hasičský sbor by mohl a také vypráví kde a odkud ho tahali a sundavali-Nějak zaznělo"Ty Rajstajble"a bylo!A že máme ostatní kočičáky šlechtice a mohl by se cítit méně opečovávaný vzniklo "Rajstajbl von Peruc"A toho nebylo dosti-z každé výpravy dotáhl blešky-nabízelo se tedy familiérní "Blešák"a to mu již zůstalo.Závěrem-povedlo se a už nezdrhá ;-)!

marcelab
Kocouřákmarcelab  Datum22. března 2016 10:58

Já když jsem jako malá přitáhla domů nějaké kotě, vždycky to byl Míša, i když to možná byla kočička. A když jsem pak dostala tohoto kocourka, neváhala jsem, je to Míša. A on to takový medvídek je, takže se snad ani jinak jmenovat nemůže. To jméno se mi líbí pořád.

Ája0804
KocouřákÁja0804  Datum21. března 2016 17:55

Fousek dostal jméno podle svých dlouhých fousků a u Mikiho se vybíralo z kočičího kalendáře jméno tak dlouho, než se nám líbilo.

palkovic
Kocouřákpalkovic  Datum21. března 2016 15:36

Manželka chtěla psa Akitu tak první kocour se jmenoval Akita. Ten nám zdrhl a tak jsme si pořídili kocoura a kočku.Kočka je Akita, kocour Drsoň (podle drsné srsti a z pohádky Dlouhý , široký a krátkozraký - princ Jasoň a Drsoň). Drsoň má i jiné jména Mojky - tak ho nazývá manželka a Hudler - podle hokejisty, tak ho nazývám já.

Archibald
KocouřákArchibald  Datum21. března 2016 9:42

před Archibaldem jsem měla dvě kočičí slečny. První thajka se jmenovala Ubože..Ubouš, byl to takový zabahněný nalezenec, po vykoupání a odléčení byla nádherná thajská kočička, ale jméno Ubože..takové ubožátko už jí zůstalo. Druhá slečna byla od chovatelky, jméno dáno Cayenne, tak jsme jí říkali Karel

mdeknight
Kocouřákmdeknight  Datum21. března 2016 9:32

Naše Dafné má jméno od chovatelky, byla z vrhu D a všechna koťátka z tohoto vrhu mají jméno inspirováno řeckou mytologií. Nicméně jsme kočičce mohli říkat, jak jsme chtěli - takže doma padaly návrhy Miley, Dorotka, dále originální synovy nápady Čabajka, Bramborový salát, Marge Simpsonová atd. Když jsme Dafinku viděli poprvé naživo, bylo nám jasné, že jí necháme jméno, které má v PP. Je to totiž naše zvědavka Dafka :-) P. S. A stejně na to slyší, jen když chce..

HaniK
KocouřákHaniK  Datum21. března 2016 7:48

Černá Saze byla jasná. Jako dítě jsem milovala knihu o Tichošlápkově a tam byl právě kocour Saze. Mně se to vždycky zdálo jako holčičí jméno.

Vločka byl nápad mého ex. Já původně chtěla Sněhurku. Tak máme ovesnou Vločku.

U zrzka jsem dala anketu u svých nepokrevnich sester. A jedna sestra, co se zabývá češtinou, přišla na Plamínka. Krásně se to k holkam hodilo.

Flíčka jsem vyřešila stejně a s jinou sestrou jsem se na Flekoušovi shodla. Ke spokojenosti všech. :-)

Výše uvedené názory a komentáře nevyjadřují stanovisko Modrého kocouře.cz. Modrý kocouř.cz si vyhrazuje právo příspěvky odporující dobrým mravům, v rozporu se zákony nebo obsahující reklamu smazat.

Reklama

Nejčtenější

1
Věčné kotě kočka pouštní (20x)
2
Vyhlášení NEJ fotky listopadu 2023 (17x)
3
Vyhlášení NEJ fotky srpna 2022 (17x)
4
Veterinární poradna: Kočka s koťaty je agresivní vůči ... (15x)
5
Naléhavě hledáme dobrovolníka pro pomoc ... (15x)
6
Vyhlášení NEJ fotky srpna 2023 (14x)
7
Creepy kočky: Mňausněhulák (14x)
8
Kočičí jména (14x)
9
Už jsou mi čtyři roky! (13x)

Má Váš kočičák už svou stránku ve Zlaté knize?

Víte, že svému kočičákovi tady můžete vytvořit osobní stránku? Víte, že pak může mít své vlastní kočkoalbum, deníček a další?

Registrujte se!

Registrace není povinná, ale umožní Vám využívat všechny funkce, které Modrý kocouř.cz nabízí - jednoduché vkládání fotek, komentování nebo komunikace s ostatními Kocouřáky.

Reklama

Modrý kocouř.cz (c) 2024

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube

Tyto stránky používají soubory cookies, abychom vám usnadnili a zpříjemnili jejich procházení. Rozumím
Jak cookies používáme?

Top