Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se! Registrací souhlasíte s podmínkami používání.
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Nahrává se...

Anketa: Je něco, co vaši kočičáci opravdu nesmí?

Datum13. února 2017  |  AutorFilip  |  Zobrazení celkem/dnes7 421x / 5x

Kočka
Ilustrační fotka. FreeImages.com/Zoban Raftik

Mají vaši kočičáci něco zakázaného? Nesmějí třeba skákat na kuchyňskou linku nebo na jídelní stůl? Nebo mají zakázanou nějakou místnost?

Jak tento zákaz respektují?

Jste v dodržování pravidel zásadoví?

A když kočičáky přistihnete, jak se zachovají?
Tagy ?

anketa


Obsah se nahrává...


Sdílejte!  |  O sdílení
Sdílet přes e-mail Sdílet na Facebooku Odeslat pomocí Facebook Messengeru Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+

22 komentářů

Pro přidání komentáře se prosím přitlapkujte.

Ludmila Vostrá
KocouřákLudmila Vostrá  Datum7. prosince 2020 15:59

Nesmí nic rozbíjet! A chápe to. My to máme jednodušší v tom, že moje Sněhurka ke mně přišla jako toulavé kotě, takže když poprvé rozbila skleněný broušený popelník otevřela jsem dveře ven a řekla jsem jí: TOHLE TEDA DĚLAT NESMÍŠ, NEBO BUDEŠ MUSET VEN!
A pochopila to! Je mnohem chytřejší, než si lidé myslí!
A ne, že by nelumpačila, to já jí neterorizuji. S lovením a přinášením myší do domu, máme starosti pořád, ale to je náš problém, protože to je kočičí přirozenost a to se odnaučit nedá! Tak na nás záleží, jak to uděláme, aby nám to nepřerostlo přes hlavu.
Stejně jako si pořád občas brousí drápky na sedačce a nedokáži jí to úplně odnaučit.
A nesmí opravdu drápat mně ani kluky, ale to také záleží na člověku, protože sebou nesmíte cuknout, když vás JAKO CHYTÍ, NEBO KOUSNE. Jen jí řeknu AU TO BOLÍ a už každého pouští!
Jenže moje Sněhurka je zlatíčko a asi chytřejší než jiné micinky. Pro mne je to ta nejkrásnější a nejchytřejší kočička na světě!

mdeknight
Kocouřákmdeknight  Datum22. června 2017 13:48

Dafinka nesmí na stůl, když jíme...jinak už jsem jakékoliv zákazy vzdala :-)

mirkacab
Kocouřákmirkacab  Datum15. února 2017 0:23

Máme jeden pokoj,kterému se říká bezchlupá zóna:-)
Ten je pro návštěvy.Tam kočky nesmí.
Všichni tři rozumí důraznému NE.
Nesmí do verandy,kvůli Gafíčkovi aby něco nechytil z venku.
Gafin když byl ještě sám ,nikdy nechodil na žádný stůl.
To už neplatí:-)

Fotka u komentáře
sklennenka
Kocouřáksklennenka  Datum14. února 2017 19:28

Moje Bonnie se NESMÍ PŘIBLÍŽIT k sušáku s prádlem. Než vznikla tato fotka 2 krát ho shodila. To mluví za vše... Jedině separovat.

Fotka u komentáře
Ája0804
KocouřákÁja0804  Datum14. února 2017 15:41

Když nad tím tak přemýšlím, oba si kromě kuchyně a částečně obýváku mohou po celém domě dělat co chtějí. Na Fouska od malička platil natažený ukazováček a zasyčení "nesmíííš" a byl klid, když byl nějaký náznak např. hrabání kytek. Miki leccos odkoukal od Fouska, takže na nesmíš reaguje stejně, díky Fouskově výchově mu nebylo nutné vysvětlovat, že se v obýváku neskáče po nábytku (kromě sedačky), neleze se na konferenční stolek a celá linka je zakázané území, stejně jako jídelní stůl. Jako kotě Miki vlezl pod myčku a málem ho to stálo život, kdybych si ho včas nevšimla....., tak k té jeho poslušnosti v tomhle ohledu možná přispěl i tento zážitek. Jídelního stolu si nevšímají ani jeden, i kdyby tam něco k jídlu leželo, nechají to na pokoji. Vědí, že svoji "daň z dobroty" stejně dostanou:-), tak neškemrají. Po záclonách nelezl nikdy ani jeden. Důsledně škrabou škrabadla a venku stromy, takže nábytek nechávají na pokoji.

Andrea Klegová
KocouřákAndrea Klegová  Datum14. února 2017 12:55

Suma sumárum: aj tak si robia, čo chcú a my sa z toho krásne teškáme :-)

gwen
Kocouřákgwen  Datum14. února 2017 12:51

ween...o))))

Kočka Stochovská
KočičákKočka Stochovská  Datum14. února 2017 9:36

Nemohu si vzpomenout, co naše Kočka nesmí. Nesměla pod krb do té části, která je totálně nepřístupná. Nejdříve pod něj lezla, když byl studený. To jsem si představovala, jak rozbíjíme čerstvě postavený krb, abychom ji dostali ven. Ale je tam dost místa, tak se otočí a vypochoduje ven. Nejlépe s pavučinou na tlamičce. V současné době pod něj leze, i když je rozpálený. Poprvé jsem ji vytáhla za ocásek, takže jsem vyjádřila svůj nesouhlas. Ale stejně si nedá říct, asi si tam prohřívá své staré kostičky.

katyp50
Kocouřákkatyp50  Datum13. února 2017 22:40

Jojo tak už se pomalu blížíme k tomu oblíbenému desateru, co kočka nesmí........ jak to končí všichni milovníci koček už dobře známe - všechno je jinak.

Filip
KocouřákFilip  Datum13. února 2017 22:17

Lillína nesmí (oficiálně) na stůl :o)

Fotka u komentáře
ween
Kocouřákween  Datum13. února 2017 22:14

..hmm - tak Oliver nesmí na klávesnici notebooku... dlouhodobě, od začátku, přísně... a on to ví, že nesmí... ale - respektuje, jen když jsem doma - odejdu a nezavřu notebook - při návratu ho tam na 100% najdu... v klidu leží a kouká na mě... stačí říci vyšším hlasem - Oliie! .. a hned se provinile pakuje .))

Fotka u komentáře
Maud
KocouřákMaud  Datum13. února 2017 21:06

Maya asi může všechno... při obědě nám někdy vlní ocasem nad talíři (no když jsme měli andulky, tak nám někdy i talířem problěhly - obzvlášť pikantní to bylo při špagetách s kečupem). Ženu ji ale z linky, ovšem pouze z důvodu blízkého sporáku, který může být horký, aby si nezvykala. Jídlo ale neloudí, maximálně očichá.

Jana G., Jerroušek a Gina
KocouřákJana G., Jerroušek a Gina  Datum13. února 2017 20:47

Tak naši můžou asi úplně všechno, spíš se jich někdy ptám, co smíme my s manželem :D

barras
Kocouřákbarras  Datum13. února 2017 17:17

Na linku ani stůl Drakouš neleze, když už, tak se tomu spíš divíme, co tam dělá, takže není potřeba to nějak řešit...
Na to, že používá místo škrabadla křesla a sedačky, už jsme si taky tak nějak zvykli.

evelinas
Kocouřákevelinas  Datum13. února 2017 16:09

Všetko,čo si naši môžu dovolit,je aj otázka dôslednosti a to ja velmi nie som,na druhej strane vytrvalosti chlpáčov.Ja som z naprosto vychovaného psíka poslúchajúceho na prvý povel urobila mačičku.Vyrastajúca medzi 5 mačičkami pochopila,že moje prianie nieje rozkazom, pokial nieje vyslovené rázne a s dôrazom.Máme pokojnú domácnost,kde základom je,aby sme boli všetci spokojní a či sa to páči tým ktorých sa to netýka je mi jedno.Príklad.Sused včera na káve.Smudla ti škrabe obrus v kuchyni,ja na to, nevadí aj tak sa mi nepáči,škrabe ti stoličku,nevadí časom dám prečalúnit.Prečo to robí.Lebo jej sedíš na jej oblúbenej otáčavej stoličke a hladkáš Elinku....

micouša
Kocouřákmicouša  Datum13. února 2017 12:48

Jediný co, tak nelézt na linku a jídelní stůl s tím, že když se o to, co se na nich nachází slušně mňoukne, tak bude dáno. Bastet to naprosto respektovala, Miou to zatím furt ještě zkouší, když si myslí, že se nedívám. Obvykle když na ní zasyčím a zařvu "fujky", tak sjede dolů jak namydlenej blesk, zajede pod skříň a opatrně vykukuje a snaží se tvářit, jako že se mi snad jenom něco zdálo :)

Andrea Klegová
KocouřákAndrea Klegová  Datum13. února 2017 12:48

Tak zasa - priznajme si, u nás to niekedy hraničí s posadnutosťou :-)
Takže , čítať toto všetko niekto, kto je "normálny" bez mačiek, celom chápem jeho názory.
Na druhej strane, som celkom pyšná na to, ako som "líznutá" :-)

janarim
Kocouřákjanarim  Datum13. února 2017 12:09

Evelinas, to musel být nenormální každý, kdo má nějaký koníček :) Kdybychom sbírali známky, tak je to každému jedno, ale ke zvířatům a dětem má z nějakého důvodu kdekdo potřebu se nějak vymezovat.
Jinak u nás důsledně dovolujeme kočičákům (skoro) vše, jen nám nesmí lízt do talířů. Ale je fakt, že to jsou vzorňáci hodní, tak jim nic zakazovat nemusíme.

evelinas
Kocouřákevelinas  Datum13. února 2017 10:14

U nás sa nesmie liest na kuchynský stôl,linku,šporák a ani otial brat jedlo,čo sa dodržuje.Bála som sa,či to bude dodržiavat aj Fionka,lebo v lete,ked som odišla z kuchyne zjedla mi zo stola tuňáka.Je velmi múdra mačička a odkedy je len dnu velmi si všíma ,čo majú dovolené ostatní a pekne to dodržuje bez napomínania.Tak isto sa nesmie v obývačke na konferenčný stolík.S tým mala problém Smudlinka, až po návštevu kamošky,ktorá ju chytila od kávy za srst ,tapla po zadku a bolo po probléme,no rada si na tieto zakázané stoly vykladá labky,ked sedí na stoličkách,čo miluje.Tak isto sa nesmie škrabat pomerne nová sedačka.Na vyjadrenie nesúhlasu môžu škrabat mohutné staré kreslo vedla sedačky,koré sme nechali na tento účel.Tak isto sa nesmú škrabat dvere,sú smrekové takže vchodové a z mojej izby sú celé doškrábané.Všetko ostané povolené.Včera sa mi od mojej mamky,ktorá zvieratá nemusí doniesla hláška od strýka,ktorý vraj čítal vyjadrenie akehosi veterinára,že ludia ,čo majú doma viac ako dvoh psov alebo mačky niesu normálni,čo vy na to.Najprv ma to nazlostilo a potom som si pomyslela,že to si ja o strýkovi myslím už dávno a že každý má právo na vlastný názor.

marcelab
Kocouřákmarcelab  Datum13. února 2017 9:27

U nás mají dovoleno vlastně všechno. Jen Čertík se ještě nenaučil na škrabadlo, ale škrábe křeslo, což by zrovna nemusel. Když ho načapám, stačí jen zvýšit hlas, že tohle NE, ale pak to udělá stejně.

Andrea Klegová
KocouřákAndrea Klegová  Datum13. února 2017 9:27

U nás sa delí doba na časy, ked: nebola Zoya a je Zoya.
Kým nebola Zoya, tento problém som neriešila
Teraz:
Zoya nesmie hrabať v kvetoch - robí to
Zoa nesmie okusovať kvety - robí to
Zoya nesmie škrabať na kreslo - robí to
Zoya sa nesmie vešať na záclony - robí to
....... a podobne

katyp50
Kocouřákkatyp50  Datum13. února 2017 9:19

U nás je dovoleno prakticky všechno. Co ovšem netoleruji a prskám na ně je když:
Cecilka škrábe kdysi dost drahé křesílko, stojící hned vedle škrabadla nebo leze po lamelách sníženého stropu v koupelně
Melíšek okusuje kablíky např. od nabíječky na telefon apod.,
a spolu s Damiánem rozkoušou kdejakou krabici
Lady žádné rošťárny netropí

Výše uvedené názory a komentáře nevyjadřují stanovisko Modrého kocouře.cz. Modrý kocouř.cz si vyhrazuje právo příspěvky odporující dobrým mravům, v rozporu se zákony nebo obsahující reklamu smazat.

Reklama

Nejčtenější

1
Vyhlášení NEJ fotky listopadu 2023 (20x)
2
Kdy je možné odebrat kotě od kočky? A proč ... (20x)
3
Věčné kotě kočka pouštní (20x)
4
Vyhlášení NEJ fotky srpna 2022 (18x)
5
Kočičí jména (16x)
6
Vyhlášení NEJ fotky dubna 2024 (15x)
7
RSS kanály (15x)
8
Veterinární poradna: Kočka s koťaty je agresivní vůči ... (15x)
9
Naléhavě hledáme dobrovolníka pro pomoc ... (15x)

Má Váš kočičák už svou stránku ve Zlaté knize?

Víte, že svému kočičákovi tady můžete vytvořit osobní stránku? Víte, že pak může mít své vlastní kočkoalbum, deníček a další?

Registrujte se!

Registrace není povinná, ale umožní Vám využívat všechny funkce, které Modrý kocouř.cz nabízí - jednoduché vkládání fotek, komentování nebo komunikace s ostatními Kocouřáky.

Reklama

Modrý kocouř.cz (c) 2024

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube

Tyto stránky používají soubory cookies, abychom vám usnadnili a zpříjemnili jejich procházení. Rozumím
Jak cookies používáme?

Top