Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se! Registrací souhlasíte s podmínkami používání.
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Nahrává se...

Plavková sezóna aneb „Ohol chlupy!“

Datum2. června 2016  |  AutorHaniK  |  Zobrazení celkem/dnes9 483x / 3x

Ahoj kočkomilci,

tak je to tu. Obávaná plavková sezóna. V červnu už není možné se tomu vyhnout. Všude hejna vystresovaných dam, které se děsí, že místo hubnutí do plavek zase přibraly na zimu, a kolem toho všeho sebevědomí pánové, kteří čekají, co se z dam nakonec vlastně vykuklí.

I u nás uhodila poslední hodinka volných mikin a já se na sebe sebekriticky podívala. Sice to pořád ještě jde, ale na srazu malých velrybích mláďat bych zapůsobila. Tento objektivní pohled na sebe sama zapůsobil tak, že jsem se rozhodla, že vyzkouším svoje staré letní oblečení.

V průběhu zkoušky ale nastal problém. A to v obecenstvu. Na podlaze se hromadila trička upnutá, volná, s výstřihem a bez, kalhoty, které ze mě vytvořily muffin, a to zaujalo veškeré naše kočky. Taková kočka nemá problém s váhou. Vypadá dobře vždycky, takže si všichni sedli na postel a sledovali moje počínání.


HaniK a smečka
Porota


Takové zaujaté pohledy jsem na sobě zase dlouho neviděla. Sazinka se ukázala jako největší zrádce a zcela zapomněla na to, že holky drží basu za každou cenu! Sjížděla mě pohledem a na každém pozůstatku čokolády a dortíků se chvíli zastavila. Pokud jsem si do té doby myslela, že jsem paranoidní, tak jsem se spletla. Po tomto Sazinčině programu mi bylo ukázáno, že ONA shodila stovky gramů tím, že začala běhat. Jako důkaz své formy začala provádět různá protahování a vystřelování nohou do nemožných pozic. Celé to zakončila ukázkovým kočičím hřbetem.

„Nejsem žádná hadí žena,“ oznámila jsem jí a došla jsem si pro tatranku.

Sazince se to kritizuje. Kdyby mě chtěl zakousnout z legrace kocour nebo pes, taky švihám po pokoji jako zajíc v honitbě.

Do mojí propagace zimních kil začala zívat Vločka. Absolutně nesnáším vychrtlé, atletické a sportovní sportovkyně. Jsem na to líná, tudíž mám na ně pifku. Vločka byla tedy druhá vyhozená z pokoje.


HaniK a smečka
Proboha, nekoukej se na to!


Zůstali už jen dva fandové. Pláma a Flekouš. Trošku mě znervózňovalo, že Pláma na mě kulí oči jako tenisáky. V jeho případě si ale myslím, že to mělo být něco jako: „Ženská, co tu blbneš, najez se, ať nejsi vystreslá.“ A do jemného vánku svůdně pohupoval svým pivním (vlastně masovým) pupíčkem. Na znamení souhlasu jsem na něj tedy zamávala svým.

Vsuvka. Pláma není tlustej. Má jen větší břicho. Ovšem pokaždé, když před někým řeknu, že starší kocour má tak trošku „milana“, je na mě pohlédnuto s odporem a nepochopením. Tlustí totiž jiné tlusté kritizovat nemůžou. Ani kocoura. To je zákon.


HaniK a smečka
Váhový model


Zbýval mi Flekouš. S obavami jsem na něj pohlédla, ale na posteli už se nenacházel. Po bližším ohledání jsem zaslechla vrkání a polomňoukání v hromadě mých svršků na podlaze. Flekoušovi byla moje váha očividně jedno. Jedno mu ale nebylo, když jsem se ho snažila odtamtud vydolovat. Vzdala jsem tedy snahu a po několika nedobrovolných odběrech krve jsem se dožrala.

„Proč mám trpět jen já?!“ A zapnula jsem kuchyňskou váhu. Veškeré kočičí osazenstvo v té chvíli vytušilo problém a snažilo se sublimovat. Já jsem ale zákeřně zavřela dveře do kritických (a schovávacích) místností a na váhu jsem položila koš na papír, který měl sloužit jako miska na kočku. V kuchyni tedy navíc vznikla hromada vyházených papírových tašek.

Na váze jsem zařídila, aby se ukázaly startovací nuly a rozhlédla jsem se kolem sebe. Když znát váhu, tak všech!

Prvně jsem si odlovila Vločku a následně na tabuli napsala číslo 3 570. „Mrcho hubená,“ honilo se mi hlavou, když si Vločinda odskočila obalit nervy ke granulím.

Jako druhého jsem chytla Plámu. Usilovným kulením očí začínal pomalu šilhat. Váha ale ukázala „error“. Pláma strhl váhu. Pak jsem si ale uvědomila, že moje váha váží jen do pěti kilo. Navrhla jsem mu, že aby se vešel do limitu, může oholit své tlusté chlupy a darovat je Vločce, ale evidentně se mu nechtělo. Poznamenala jsem si, že Pláma má tedy něco mezi pěti kily a nekonečnem.

Sazinka vlezla do koše jako primadona. 3824 g. Fakt zhubla. Pamatuju si časy, kdy měla čtyři a půl. To je aspoň motivace! Saze je štíhlá, buď jako Saze!

Překvapením dne byl Flekouš. Čtyři kila a dvě stě dvacet gramů. Evidentně má za vzor Plámu.

Jako poslední jsem chtěla zvážit i Ebbynu. Na své váze. Po tom, co jsem si namohla záda, když jsem ji brala do náruče, jsem zhodnotila, že ji budu nabízet do posiloven jako živou činku.

Závěrem tedy. Nebuďte vystresovaní ze své váhy, dokud si z vás někdo neužene kýlu. Předcházejte tedy tomu, aby vás někdo zvedal.VIDEO: Recyklace


Příští týden o Viktorovi. Tak ahoj a plavkám zdar!
Tagy ?

HaniK a smečka


Obsah se nahrává...


Sdílejte!  |  O sdílení
Sdílet přes e-mail Sdílet na Facebooku Odeslat pomocí Facebook Messengeru Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+
Související Kočkočtení >

Můj kocour je gambler

Ahoj kočkomilci, přemýšleli jste někdy, kdy jste měli nejšťastnější období? ...

11
  |  Počet zobrazení9 763x
Datum26. května 2016

Mission (im)possible: Bzz Bzz

Ahoj kočkomilci, musím se přiznat, že my nemáme sítě v oknech. To jste asi pochopili...

15
  |  Počet zobrazení10 242x
Datum19. května 2016

Sazi teče oko aneb lékárnička smečky

Ahoj kočkomilci, jak užíváte jarní počasí? V Brně je už vlastně zase léto...

7
  |  Počet zobrazení10 695x
Datum12. května 201611 komentářů

Pro přidání komentáře se prosím přitlapkujte.

evelinas
Kocouřákevelinas  Datum4. června 2016 15:21

U nás sa otvorila kúpacia sezona už dnes,ked Jony opät skočil do práve sa napusteného bazéna.Možno mu len okolo letela muška.Vôbec ho neodrazujú pády pri ktorých som minulý rok bola blízko infarktu.No ked ho vidím z akou rýchlostou je vonku,tak sa o neho nebojím,Mačičky síce studenú vodu nemusia,no sú výborní plavci.Dúfam,že mi z vdaky nehodí aj tento rok do neho zakúsnutú myš.

viera
Kocouřákviera  Datum4. června 2016 13:47

o 15 kg lahšia odomna je psina..čitam po sebe a pišem ako hotentot po opici :)

viera
Kocouřákviera  Datum4. června 2016 13:46

super..teda mačky važim iba na rokach,Mafi ma 4 kg..40 kg psinu odvažil radšej veterinar na plochej vahe,tu by som neuniesla,kedže je len o 15 kg ťažšia ako ja..a seba vážim tak,že si vážim ked sa mi podari aspoň kg pribrať..teda ,Hanka ja cely život bojujem s opačnym problemom..nevynechať ani jeden obed,ranajky ,večeru,lebo kg idu hned dolu..kebyže nejem jeden deň tak vyzeram ako anorektička :)a čiernu farbu milujem,len odkedy mame Mafi ,tak material musi byť antichlpodržiaci,lebo potom vyzeram ako Yeti s bielymi chlpami všade :)Bielu nemožem,lebo plzne aj psina..asi sa dam na strakate farby..najlepšie melirovane :)

Maud
KocouřákMaud  Datum4. června 2016 10:44

Jo stahovací prádlo je fajn. Bohužel však platí zákon nejen zachování energie, ale i hmoty...:-))))

HaniK
KocouřákHaniK  Datum3. června 2016 13:24

Díky všem moc za ohlasy. :-) Já na to přišla. Dneska jsem viděla pěkné stahovací prádlo a na dovolenou se stejně nikam nedostanu, takže plavky nejsou potřeba. :-D

Ája0804
KocouřákÁja0804  Datum3. června 2016 8:25

Boží deníček:-) se skvělými hláškami, moc jsem se nasmála:-))).

Karla z Končin
KocouřákKarla z Končin  Datum2. června 2016 15:13

Úplně suprové povídání, jsem se chlamala od začátku do konce :-)))))

evelinas
Kocouřákevelinas  Datum2. června 2016 13:03

Na čiernu má nárok akurát Sazi.Mladá pekná baba má žiarit.

evelinas
Kocouřákevelinas  Datum2. června 2016 13:01

Zase som sa dobre pobavila.Váhu riešit netreba,akonáhle sa rieši ,začína sa priberat,akoby mal odíst posledný vlak.Dnes sa tomu hovorí detox a apoň mesiac sa pri ňom nesmie vážit.Ja sa už 6 rokov dávam vystresovat Lejduškou ,zo 4,6 kg zbehne na 3.8 a já už chodím po veterine a vymýšlam hrôzostrašné scenáre a ani po uistení internistu,že takto má vyzerat ideálna kočka sa neupokojím.A ona je pritom len 100 percentná ženská,raz dole a raz hore.Jony je maličký kocúr asi polka z Aladárka a má 5 kg a len o kilo nenej.Smudlinka je 5 kg obrovské gulaté bruško a podla veta nieje obézna.Aj Fionka kolíše medzi 6 a 5 kg,je to ženská.Hani k ma inšpirovala aby som im skontrolovala váhu,tú svoju až inokedy,u nás sa dnes ochladilo,plavky majú čas.Hanik máte krásne mačacie slečny ,no ja mám slabost na Plámu.

HaniK
KocouřákHaniK  Datum2. června 2016 12:59

Ano, ano... Letos jsem si zakázala černou a znásobila jsem množství válečků na chlupy.. :-D

Maud
KocouřákMaud  Datum2. června 2016 11:51

Také mám za sebou depresivní akci "co mi ještě je". Meli asistuje ze všech sil, ale nehodnotí mě (stačí, že se hodnotím sama, a to denně), spíš se snaží se po všech kouscích oblečení projít, utrousit chlupy anebo alespoň proniknout do skříně a tam se zašít.

Výše uvedené názory a komentáře nevyjadřují stanovisko Modrého kocouře.cz. Modrý kocouř.cz si vyhrazuje právo příspěvky odporující dobrým mravům, v rozporu se zákony nebo obsahující reklamu smazat.

Reklama

Nejčtenější

1
Kdy je možné odebrat kotě od kočky? A proč ... (94x)
2
Kočičí jména (35x)
3
RSS kanály (32x)
4
Britská krátkosrstá kočka (24x)
5
Vyhlášení NEJ fotky března 2016 (23x)
6
Vyhlášení NEJ fotky května 2024 (23x)
7
Je řešením množíren zákon? Britská Kolumbie chystá ... (18x)
8
Anketa: Dáváte kočičákům vánoční dárky? (18x)
9
Jedenáctá poznávačka vyhlášena (17x)
Předchozí díl

Můj kocour je gambler

HaniK a smečka

Má Váš kočičák už svou stránku ve Zlaté knize?

Víte, že svému kočičákovi tady můžete vytvořit osobní stránku? Víte, že pak může mít své vlastní kočkoalbum, deníček a další?

Registrujte se!

Registrace není povinná, ale umožní Vám využívat všechny funkce, které Modrý kocouř.cz nabízí - jednoduché vkládání fotek, komentování nebo komunikace s ostatními Kocouřáky.

Reklama

Modrý kocouř.cz (c) 2024

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube

Tyto stránky používají soubory cookies, abychom vám usnadnili a zpříjemnili jejich procházení. Rozumím
Jak cookies používáme?

Top